bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa publikacja i inne
Autor Wiadomość
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 10:37 am   

Pawloff napisał/a:
Tomek1 napisał/a:
Czy po przeczytaniu książki Urbana warto jeszcze sięgnąć po książkę Wisharda?


Można, ale czy warto, np. notki które były tam wpisane, dotyczą podstawek testowanych dobre 10 lat temu lub dalej, spora część z nich ma już zupełnie inne butelki, a tłumaczenie i opisy destylarni są mało wciągające, wręcz nudne...


No właśnie doczytałem, że w Polsce wydana w 2010, ale napisana w 2002, więc sobie odpuszczam. thx.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 5:28 pm   

Dość dokładnie znam H. Arthur, bo sam ją przetłumaczyłem. Nie polecam, od pierwszej strony do ostatniej kropki miałem wrażenie, że pani nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. A w każdym razie, ma nie większe niż przeciętny połykacz whisky. A już uwaga gdzieś przy okazji bodaj którejś raczej podstawowej Bowmore, że "dawno jej nie piła, ale jakoś sobie przypomina, że niezła" zupełnie mnie rozwaliła. Pani nawet nie chciało się do najbliższego monopolowego skoczyć, kupić stosunkowo tanią flaszkę i przypomnieć sobie. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 12:00 am   

Rajmund napisał/a:
Dość dokładnie znam H. Arthur, bo sam ją przetłumaczyłem. Nie polecam, od pierwszej strony do ostatniej kropki miałem wrażenie, że pani nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. A w każdym razie, ma nie większe niż przeciętny połykacz whisky. A już uwaga gdzieś przy okazji bodaj którejś raczej podstawowej Bowmore, że "dawno jej nie piła, ale jakoś sobie przypomina, że niezła" zupełnie mnie rozwaliła. Pani nawet nie chciało się do najbliższego monopolowego skoczyć, kupić stosunkowo tanią flaszkę i przypomnieć sobie. ;-)


Faktycznie. Mam nawet tę książkę, ale jakoś nie zwróciłem nigdy uwagi na to czyje to tłumaczenie, bo że przy Wisharcie maczałeś palce to wiedziałem...
Czy możesz uchylić rąbka i zdradzić kto kryje się za "redakcja merytoryczna: zespół"??
A tak w ogóle to dzięki, bo dotychczas jakoś byłem odosobniony w myśleniu że ta kobieta ma jakiś skrzywiony smak :)
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 10:16 am   

Nie wiem, ale domyślam się, że "redakcja merytoryczna: zespół" to takich wytrych, żeby parę osób na listę płac wkręcić. Oni tam nawet nie przeczytali tego, co im wysłałem. Kilka literówek, które wykryłem grubo po oddaniu tekstu (jak zwykle, terminy paliły żywym ogniem), przedostały się w niezmienionej postaci do druku. Wnioskuję więc, że poza mną nikt tego nie czytał przed oddaniem do drukarni.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów