bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej whisky potrzebujecie?
Autor Wiadomość
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:38 am   

Sendilkelm napisał/a:
Ja chętnie wziąłbym 5 butelek (wszystkie dla siebie

To już pierwociny spisku! Pewnie byłbyś samozwańczym liderem grupy trzymającej władzę offline, gdyby nie mechanizm ochronny w postaci stawki 15euro za butelkę :D
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:58 am   

Mnie najbardziej bawi naiwna "praworządność" kolegi. Wysyłkowo nie wolno, ale w bagażniku, komercyjnie, na dodatek szukając klientów na forum publicznym - jak najbardziej. Przypominam, że podstawowe kryterium zwolnienia akcyzowego to zakup na potrzeby własne. A przy okazji, kolega oczywiście przychód 200 euro ujawni w rocznej deklaracji? :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 12:01 pm   

A ja pozwolę sobie jeszcze "zaśmiecić" Twój temat.

Patgor napisał/a:
Jeśli dla ciebie ważniejszy od ceny whisky +15€ "prowizji" ważniejszy jest fakt, że ktośna tym zarobi, no to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.


Bardzo słaba akcja z Twojej strony. Koledzy próbowali wytłumaczyć o co chodzi, ale widocznie zajęcia z logiki Cię ominęły.

Pocieszny napisał, że to forum dla znajomych, którzy robią sobie nawzajem przysługi. Więc głęboko w dupie mamy to (przynajmniej ja), ile ty na tym zarobisz. Po prostu wszyscy są zaskoczeni taką propozycją po Twojej ofercie z pierwszego posta. Gdybyś od razu napisał, że masz taką trasę i za dodatkową kasę możesz coś przewieść, to byłaby inna gadka. A, że od początku planowałeś taką akcję, Sendilkelm wystarczająco udowodnił. Dodatkowo ceny też w porównaniu do niemieckich nie oszałamiają, więc będę zdziwiony jak zbierzesz dużą liczbę chętnych.

Patgor napisał/a:
Chcesz jechać z Chełma do Niemiec? No w porządku, nikt ci przecież nie broni.


Nie musiałby. Wystarczy, że poprosi, że jak ktoś z nas będzie w Niemczech, to czy kupi mu butelkę. Sprawa załatwiona i bez kosztów. Na tym polega to forum.

Patgor napisał/a:
Pragnę zauważyć, że nie wolno kupować towarów akcyzowych przez internet, bo musisz płacić cło (i prędzej czy później cię złapią i dowalą karę).


A co Ty z Policji, CBA, ABW, skarbówka, że masz z tym problem? A czym się różni to od tego co Ty chcesz zrobić? Też zamawianie przez internet. Dla swoich potrzeb można swobodnie przewozić w ramach Schengen około 10 litrów wysokoprocentówki. Ale nie można przewozić butelek na handel, co właśnie chcesz uczynić.
Poza tym, jak Niemcy nie będą wysyłać za granicę, to po drugiej strony Odry też są znajomi, którzy odbiorą towar (co Cię może zdziwić za darmo) i nawet mogą przy okazji dostarczyć.

Wiktorze do zastanowienia:
Może BOW powinien pobierać prowizję, za wystawianie takich super okazji i ofert. Może na jakąś flaszeczkę do rozpicia na wspólnym spotkaniu by sie uzbierało.
 
 
meszka 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 111
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 12:10 pm   

Obciach jak cholera. Tym większy, że nieuświadomiony.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 12:13 pm   

Tomek1 napisał/a:
Wiktorze do zastanowienia:
Może BOW powinien pobierać prowizję, za wystawianie takich super okazji i ofert. Może na jakąś flaszeczkę do rozpicia na wspólnym spotkaniu by sie uzbierało.

Przepraszam, ze odpowiem za Wiktora (sam tez moze przeciez napisac), ale wlasnie niedawno wprowadzilismy pewne zmiany zwiazane z takimi sytuacjami i rownie niedawno wpisalem je do FAQ (3 dzial). Jako, ze jak widac tego rodzaju ogloszenia wywoluja duze emocje egzekwowanie tych stosunkowo nowych zasad bedzie od tej pory ostrzejsze i byc moze czesciowo dotknie rowniez tych, ktorzy nie mieli zlych intencji. Niemniej uwazamy to za lepsze niz pozwalanie na traktowanie tego forum i jego uczestnikow w sposob nieodpowiedni przez osoby nie majace zadnego lub znikomy udzial w jego tworzeniu. Jesli jest to niejasne to z pewnoscia niebawem stanie sie jasne w praktyce :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 1:00 pm   

Patgor napisał/a:
bez obawy Panowie, jest już więcej chętnych niż 3 osoby więc nie jest źle:)


Swoją drogą drogą dziwi mnie fakt, że są osoby, które chcą kupić butelkę po średniookazyjnej cenie, od nie wiadomo kogo. Mało tego zapłacić mu z góry połowę i jeszcze dać zarobić po 15e za każdą przywiezioną flaszkę i czekać z nadzieją, że rzeczywiście dowiezie...

Nie lepiej zamówić sobie butelki ze sprawdzonego zagranicznego sklepu, a żeby się bardziej opłacało kupić minimum dwie butelki. Już od dwóch butelek w jednej przesyłce oferta Patagora jest niekonkurencyjna.

Można zrobić też wspólny zakup, co nie raz ma tu miejsce.
Osoba, która planuje zakupy w zagranicznym sklepie informuje o tym na forum. Zbiera się kilka osób i shipping wynosi koło 5 euro.

Może nawet ten sam sklep robi takie wysyłki. Dziwne byłoby, gdyby nie robił mając na stanie blisko 1000 whisky...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 1:16 pm   

Pawloff napisał/a:
Nie lepiej zamówić sobie butelki ze sprawdzonego zagranicznego sklepu, a żeby się bardziej opłacało kupić minimum dwie butelki. Już od dwóch butelek w jednej przesyłce oferta Patagora jest niekonkurencyjna.

Można zrobić też wspólny zakup, co nie raz ma tu miejsce.
Osoba, która planuje zakupy w zagranicznym sklepie informuje o tym na forum. Zbiera się kilka osób i shipping wynosi koło 5 euro.


Ależ Pawle, to jest nielegalne i nie można nie zapłacić cła, bo jak się Vincent dowie to będziemy mieli nieprzyjemności. To są poważne konsekwencje.
Ja tam wierzę Patgorowi, on mieszka w Europie, się zna, na pewno dopełni wszystkich formalności przewozowych i pewnie stąd te 15eur.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 1:21 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
jak się Vincent dowie to będziemy mieli nieprzyjemności.


Vincent to już popija łychę w Londynie ;)


Pocieszny_PCS napisał/a:
te 15eur


To idzie na podatek, bo kolega jest taki uczciwy.
 
 
morgan 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 60
Skąd: Chełm
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 5:40 pm   

Patgor napisał/a:
Aha, czy ty w ogóle byłeś w Irlandii i widziałeś tam ceny alkoholi? Szybko by cię tam z Whisky wyleczyli


hehe no tak się składa że w Irlandii mieszkam od 8 lat :) jako że tu mieszkam, to widziałem te ceny whisky.
Od 4 lat interesuję się whisky i jakoś z whisky mnie tu nie wyleczyli.

Ode mnie to wszystko w tym temacie.
Mimo to życzę miłej podróży , a mam nadzieje że auto zatankujesz za Swoje a nie za nasze :)
_________________
" coco jambo i do przodu "
 
 
makaron-001 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Glendronach, Dalmore
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 74
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 9:24 pm   

Takie ceny jakie przedstawiasz w swoim cenniku to mi się podobają :)


Ale forum jest przyzwyczajone raczej do innych cen ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów