bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Single Cask
Autor Wiadomość
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 11:41 am   

Może strzykawką?
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 1:38 pm   

Znalazłem czego szukałem:
http://destylacja.com/pl/...stawa-SZKLO/678
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 6:14 pm   

Pamiętaj o temperaturze alkoholu, zimno mało, gorąco dużo, większość szkła miarowego jest skalowana na 20 stopni, najlepiej sample rozlewać po równo, jak coś zostanie po rozlaniu miarowym dla barmana, znaczy, że alkohol był ciepły, gdy zimny dojeżdża do adresata, adresat karze chuchnąć listonoszowi :wink: .
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 12:46 pm   

rozen73 napisał/a:
Adam Hochul napisał/a:


chetnie poznam opinie. Czy uwazacie ze ta whisky juz nigdy nie bedzie classed as single cask?
Np maturowala 5 lat w beczce, 7 beczek okazala sie cieknac, naprawa nie pomogla, przelano 7 beczek w 5 beczek, mieszajac je wszystkie uprzednio lub tez tylko przelewajac jedna i dolewajac druga, bez roznicy. Pozniej przez 10 lat lezakowaly w nowych beczkach. Ta sama lokacja, ten sam gatunek drewna.
Single Cask Ci to zali nie?


no przecież to jest blended single cask :shock:


- To nieprawda, blended malt whisky jest tylko jesli mieszasz rozne destylarnie, a tutaj nic takiego nie mialo miejsca. Wiec klasyfikacja oficjalna, ( a masz tylko 3 oficjalne kategorie - Single Malt, Blended Malt & Blended Scotch) nadal jest niezmienna. Jest to single malt scotch whisky. Jedyne czego teoretycznie nie powinno sie umieszczac to single cask bottling - ale tutaj nie uwazam zeby to mialo wielkie znaczenie przy przerackowaniu 7 kolejnych beczek z tej samej produkcji. Wiekszosc bedzie praktycznie identyczna. Zwlaszcza przy mlodszych rocznikach.

Cytat:
Wiadomo, że re-racking polega na przelaniu płynu ze "starej" beczki do nowej (z różnych powodów, o których też wspomniałeś), z tego co wiem nowej beczce pozostawia się numer z poprzedniej- starej.


I tu niedokonca prawda. Zawsze jest nadawany nowy numer, choc tutaj generalnie jest rozlam, wiekszosc ludzi tworzy nowy nr na postawie starego nru i dodaje nr rotacji zlozony z liter i cyfr, np z1 lub z26, tworzac cos na ksztalt zr12/09008. Reszta poprostu nadaje nowy nr. Nr musi byc odmienny zeby rozliczyc sie z Her Majesty za straty alkoholu przy operacji.

to jest to R-R single cask (re-racked) albo może choć nie do końca"pure single cask" :idea:


Nie rozumiem dlaczego potencjalnego klienta powinno to nawet interesowac czy kask byl re-rack czy tez nie byl. Re-rack jest najczesciej operacja naprawcza, a wiec wewnetrznym rozwiazaniem technicznym. Zdecydowanie inna kwestia jesli chodzi o finishing: Naturalnie jesli nowa beczka jest odmiennego typu, np maturacja w bourbonie zostala zakonczona w sherry, to jak najbardziej. W przeciwnym wypadku osobiscie nie uwazam zeby bylo konieczne powiadomienie konsumenta ze whisky bylo w 2 roznych beczkach po bourbonie ale pierwsza sie rozpadla lub nie dawala pozadanego efektu, tak dlugo jak ostateczny produkt spelnia standardy selekcji, smak i aromat sa na odpowiednim poziomie to powinno byc ok.

Wie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze ponad 30% independent bottlingow 'single cask' bylo 'poprawianych' w 1st fillach. Moim zdaniem rozpoczecie teraz krucjaty na tych, czesto wybitnych produkcjach nie ma wiekszego sensu. Ja jesli pije dobra whisky, to zdecydowanie nie czuje sie oszukany tylko dlatego ze ktos w jakis sposob poprawil jej jakosc gdzies po drodze, tak dlugo jak jest to nadal Single Malt Scotch, bez domieszek innego badziewia.
_________________
Doing does
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 1:53 pm   

Hehe i zakonczyles fascynujaca dyskusję :)
bo dla mnie również nie ma to kompletnie znaczenia. Nie dajmy sie wpuszczać w nadmierne filozofie jak watahy Szwedów, Norwegów, Holendrów i innych lizaczy podlogi w magazynie ardbega. Whisky jest do picia nie do modlenia. A dorabianie takich sensacyjek to chwyty marketingowe i PRowe dla dzieciaków. Tylko w przypadku jeśli szukamy po sąsiednich beczkach podobnej jakościowo whisky mialoby to znaczenie. Choć oczywiscie i tak gwarancji nie ma żadnej.
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 3:27 pm   

O kurde, Oscarez zgodził się z Adamem :shock:
Świat się kończy. Tylko Patrzeć jak zamarznie piekło, Tusk nam odda pieniądze, Jackowi przestanie smakować Clynelish i w GMP przestaną rozcieńczać connosieur choice :)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 3:54 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
Tylko Patrzeć jak zamarznie piekło, Tusk nam odda pieniądze, Jackowi przestanie smakować Clynelish

Kto wie - to sie moze wydarzyc :wink:
Pocieszny_PCS napisał/a:
GMP przestaną rozcieńczać connosieur choice

A to nigdy! :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 4:09 pm   

Ale ja nie wdaje sie w dyskusje dla zasady. Jeśli sie z czymś zgadzam to sie tego..no...zgadzam, o!
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 4:53 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
O kurde, Oscarez zgodził się z Adamem :shock:
Świat się kończy. Tylko Patrzeć jak zamarznie piekło, Tusk nam odda pieniądze, Jackowi przestanie smakować Clynelish i w GMP przestaną rozcieńczać connosieur choice :)


Mi sie wydaje ze to jedynie dlatego ze nawrocilem sie na Ben Nevis'a ! :D
_________________
Doing does
 
 
 
awaria_maniac 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:57 am   

Witam,

w sobotę wieczorem dostałem informacje z salonu M&P Marina Mokotów że są już do odebrania single caski z GlenDronach i BenRiach. Czy ktoś może już odebrał swoją/swoje single malty i może już testował zawartość? Ja mam zamiar podjechć do nich dzisiaj po odbiór.
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:32 am   

Sampling tutaj http://bestofwhisky.pl/fo...p?p=22847#22847
 
 
awaria_maniac 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 10:03 am   

Witam,

chciałbym prosić o wrzucenie tasting notes tego GlenDronacha 03 M&P. Chętnie zapoznam się z Waszymi ocenami.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 11:35 pm   

awaria_maniac napisał/a:
tasting notes tego GlenDronacha 03 M&P


Siur... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów