bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska Whisky
Autor Wiadomość
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pią Lip 29, 2016 10:14 am   

napisalem przeciez nalal, a nie naszczal ))))

moze kiedys zrobie lepsza whisky, ale... nie trzeba potrafic grac na jakims instrumencie, zeby byc krytykiem muzycznym. stary temat: zorganizuj lepszy festiwal whisky jak ten sie nie podoba :)

bez aromatow grzybow, plesni, zgnilych szmat i papierow nie bylo by Starki.
dlugo konsultowalem z roznymi ludzmi skad sie biora w Starce wlasnie te akcenty.
w slabym i slodkim bialym winie i przy niskim poziomie garbnikow takie aromaty daje bakteria Bacilus Brevis. w wyniku jej dzialania powstaje fenyloanalina (to z czego amfetamine sie domowo produkuje), ale nie ma ona szans na przezycie przy stezeniu etanolu ponad 15%.
prawdopodobnie wiec to wynik dlugotrwalego dzialania destylatu na pozostalosci obumarlych drozdzy w beczce po bialym winie czy Tokaju (beczek do Starki nie wypalano, byc moze i nie plukano cisnieniowo).
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
Ostatnio zmieniony przez PawelWojcik Pią Lip 29, 2016 10:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Lip 29, 2016 10:36 am   

Z Dark Whisky było śmiesznie, bo piłem ją jakoś na początku swojej łiskowej drogi (mniej więcej połowa lat dziewięćdziesiątych) i jakoś specjalnie nie ustępowała wówczas czerwonemu jasiowi. Później, kiedy jechałem pierwszy raz do Szkocji w 2000, zabrałem ze sobą buteleczkę dla Fiony (tej od Whisky Shop w Dufftown). No i otworzyliśmy na miejscu. Boże, jaki wstyd... Do dzisiaj się czerwienię na to wspomnienie. ;-)

Innymi słowy, to nie tylko Glen Grant kiedyś była dobra, a teraz jest taka sobie. Dark Whisky też ;-) Wyobrażam sobie, że tam lali w butelki co im tylko pod rękę podeszło, a kto wie, być może na początku była w tym również i szkocka whisky. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów