bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Witam, jestem tu nowy" ;)
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 02, 2018 1:23 pm   

Jak też całej smacznej. Niekiedy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Madman 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Laphroaig 10 yo
Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 05, 2018 7:17 pm   

rosomak napisał/a:


Polecamy wszelkie samplingi - mozna dzieki temu uniknac kupienia calej, niesmacznej butelki :wink:


bardzo fajna opcja z tymi samplingami, na pewno włączę się do zabawy jak tylko trochę bardziej poznam świat podstawek.
 
 
Mr.Pete 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 24, 2019 7:57 am   

Dzień dobry,
Piotr jestem. Na whisk(e)y raczej się nie znam, ale też nie mam ambicji być drugim Murrayem, Broomem, Roskowem, czy chociażby Rosomakiem, Wiktorem i resztą szacownego grona tworzącego to forum. :) Wystarczy mi, że Wy się znacie i zawsze znajdę u was pomoc.

Jednakże interesuję się alkoholem jako takim i doszedłem do wniosku (pewnie słusznego), że whisky, nie tylko szkockie single malts, irlandzkie singel pots oraz wszelkie inne "special editions , ale też ich amerykańscy kuzyni, czy japońscy konkurenci są warci poznania.

Porządnym blendem (w moim mniemaniu np. White horse, czy Black Bottle) też nie gardzę (choć pewnie mnie zaraz zjedziecie, że blend to shit itd.).

Kieszeń mam niezbyt zamożną, więc jak mogę to coś kupuję/próbuję/degustuję, ale raczej poza magiczne 250 PLN za butelkę nie wychodzę.

Na tym forum jestem po to, żeby się od moich DUŻO mądrzejszych kolegów i koleżanek dowiedzieć jak najwięcej o "aqua vitae" oraz móc co jakiś czas zadać pytanie na jej temat i otrzymać rzetelną konstruktywną odpowiedź.
No i na końcu, wielkie dzięki za dostęp do tego forum.
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Cze 19, 2019 4:12 pm   

Witam i o dobrą Whisky pytam :mrgreen:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 7:29 am   

Do jakiej kwoty ta lepsza whisky i w jakich klimatach? Od Dalmore King Alexander nie jest trudno cos lepszego znalesc;) Chetnie podam odpowiedzi po uscisleniu pytania.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 8:31 am   

@rosomak, fakt, Dalmore King Alexander III to nie jest jakaś wybitna whisky. Nie ma tutaj jakiegoś szału smakowego i złożoności smaków. Ale to najlepsza whisky jaką dotąd piłem, ale jak dopiero wkraczam w świat w single maltów. Wcześniej piłem blendy.
To może zaproponuj po prostu bardzo dobrą whisky single malt w dwóch przedziałach cenowych: do 500 zł i do 1000 zł? Kryterium: bardzo słodka i jednocześnie bardzo złożona smakowo.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 9:13 am   

Super Grover napisał/a:
dwóch przedziałach cenowych: do 500 zł i do 1000 zł? Kryterium: bardzo słodka i jednocześnie bardzo złożona smakowo


Te kryteria to jak dla mnie wymagania na cos drozszego, zwlaszcza to drugie ;) Niemniej dla kogos poczatkujacego jesli mowimy o whisky rowniez "poczatkujacej":

https://www.whiskybase.co...ndo-12-year-old

Pijalne to to. Subtelne, ale dosc zlozone jak na te moc, wiek i cene. Starszym starzem bym szczegolnie nie polecal, ale dla "podstawkowiczow" szukajacych rzeczy slodkich i chcacych poszukac ciekawszych klimatow to i owszem.

Do 1000 pln to juz inna sprawa. Dla przykladu:

https://www.whiskybase.co.../glencadam-1998

Bedzie slodko i bedzie czego szukac w zapachu i smaku gwarantuje ;)

Ale jesli naprawde lubisz slodycze i chcesz wiedenskich sklepow z lakociami to zachecam do wygrania na aukcji, ktoregos z Aberlour A'bunadh, tak do 8 edycji. W okolicach 200 euro plus wysylka sa szanse.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Super Grover 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: DalmoreKingAlexIII
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 10:32 am   

Dzięki:-)
A co sądzisz o tych tańszych słodziakach?:
Glenfiddich 15 yo Unique Solera Reserve 40%
Glenmorangie 12 yo Quinta Ruban 46%
Glenmorangie Nectar D'or 46%
Warto?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 12:22 pm   

Prosimy do właściwego wątku na Forum.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Przemo 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 28 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sie 04, 2019 12:37 pm   

Witam Wszystkich serdecznie
Po kilku latach zabarwiania whisky colą a następnie kilku latach próbowania wielu podstawek i nie tylko przyszedł czas na poszerzenie własnych horyzontów. Wszechobecny marketing w dzisiejszym świecie whisky nie ułatwia życia. Mam nadzieję, że dzięki Waszej wiedzy i doświadczeń znajdę odpowiedź na pytanie „ W czym warto umoczyć modeczkę ?”

Pozdrawiam
Przemo
_________________
A dlaczego Ardbeg ?
 
 
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 04, 2019 4:49 pm   

To i ja chciałbym się przywitać.

Po latach "amatorskiej" przygody z whisky chciałbym teraz podejść do tego bardziej systemowo ;)
Preferuje głównie whisky torfowe, ale ostatnio zwracam się również w stronę wypustów po sherry.
I zamierzam ostro iść w stronę sampli i kupować tylko wybrane butelki, bo w tej chwili flaszek mam sporo, a przerób niewielki.

Pozdrawiam
Zbyszko
 
 
disaster3 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 08 Gru 2019
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 08, 2019 1:09 pm   

Witam,

Czytam Was od niedawna bo na razie raczkuje w temacie. Niestety zanim to co powinienem najpierw przeczytać, zrobiłem zamówienie w winnicy Lidla aby skorzystać z obecnej promocji. No nic wypije to co zamówiłem (w myśl zasady sam sobie zgotowałeś ten los) a do tego czasu będę starał się dokształcać i ile popełniać błędów.

Pozdrawiam Wszystkich!!! ;)
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Gru 13, 2019 2:02 pm   

Czesto sie zastanawiam, biorac pod uwage moja czestotliwosc logowania sie do serwisu, czy nie powinienem zaczynac od posta w tym topic`u ;d
_________________
Doing does
 
 
 
masiuss 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze nie znana :)
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 4
Skąd: Stefanowo
Wysłany: Sob Gru 28, 2019 5:32 pm   

Witam wszystkich serdecznie :)

Smakosz ze mnie jeszcze nie jest, powoli się docieram :) Whisky już od dłuższego czasu jest numerem jeden dla mnie ale rzadko mam okazję posmakować lepszych okazów. Mam nadzieję że to się zmieni i dzięki forum troszkę się doszkolę w co warto iść :P

Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
hans52debiec 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Whyte&Mackay
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 28, 2019 7:28 pm   

Witam,

tak jak kolega wyżej - smakosz ze mnie jeszcze nie jest, ale się docieram :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów