bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista whisky wartych polecenia i których warto unikać.
Autor Wiadomość
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 4:33 pm   

czystą, to już wole spasować, no może piwko :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 5:56 pm   

oscarez napisał/a:
Są to edycje dość swobodnie dostępne w marketach czy też sklepach wysyłkowych


Bardzo mi się podobały opisy kilku ściągnięć whisky ze sklepów wysyłkowych, takie szczegółowe. I też bym się nie ograniczał do OB... wygląda to na wciskanie młodszym byle czego, aby te lepsze egzemplarze zostawić dla siebie :mrgreen:

oscarez napisał/a:
Komentarze konstruktywne poparte również innymi propozycjami mile widziane.


To tak w temacie mile widzianych innych propozycji... :lol:

Podobny wątek jest na forum o cygarach i tam sprawa jest jasna. Kupujemy w sklepach specjalistycznych lub ściągamy cygara z zagranicy - cenowo wychodzi to bardzo atrakcyjnie. Choć trafiają się i dobre cygara w marketach... chyba...

W małych miejscowościach wybór jest mniejszy niż w Warszawie czy Krakowie, więc ciężko będzie pisać szczerze, że próbowało się i smakowało to co jest na liście nie wartych... Z dwojga złego coś musi być smaczniejsze ;)

Nie wiem na ile post jest konstruktywny - w razie potrzeby go usunę :) ))

Nie wspomnę co jest w marketach szkockich bo to się chyba mija z celem... Promocje przedświąteczne są ogromne. Za 20 funtów można kupić prawie każdą podstawową wersję SM.

Swoją drogą ciekaw jestem czy po powstaniu tego tematu wzrosną przedświąteczne obroty w polskich marketach...

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 5:59 pm ]
p.s.

oscarez napisał/a:
w/g różnych kluczy


to taka Polska odmiana listy na wzór MM ? :)
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
Ostatnio zmieniony przez mik_us Śro Gru 15, 2010 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 6:55 pm   

Chyba wszyskie Macallany Fine Oak są do niczego :mrgreen: , poprzedniej 10-letniej też nie polecam. Było jeszcze kiedyś paskudztwo Macallan 7 YO, ale to chyba tylko na rynek włoski i raczej u nas tego nie kupimy. Całe szczęście :D
Z czystym sumieniem można do listy podłości dołożyć Balblair Elements. Z początków swojego whiskowania pamiętam Glen Deveron 10 YO (wypity z colą). Ale mam wątpliwości odnośnie Springbank 15, mi smakuje.
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
kastomer 
Blendedwhisky Flagellant
łykacz drobny



Ulubiona whisky: tanaktórąmniestać
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 7:45 pm   

mik_us napisał/a:
Podobny wątek jest na forum o cygarach i tam sprawa jest jasna. Kupujemy w sklepach specjalistycznych lub ściągamy cygara z zagranicy - cenowo wychodzi to bardzo atrakcyjnie. Choć trafiają się i dobre cygara w marketach... chyba...


To prawda na polskim forum Cigar Aficionado jest to bardzo pięknie rozwiązane - dla początkujących jest specjalny dział oraz co kupić na początek przygody z cygarami. Jest też dział poświęcony sklepom co ogromnie ułatwia uniknąć wpadek jakościowych i cenowych.

Poza tym tam każde cygaro traktowane jest szacunkiem bo ktoś kto wyraża o nim opinię kiedyś je palił, a początki nie zawsze są łatwe i czasami nawet koneserom chluby nie przynoszą :?

Dlatego wielkie dzięki dla wyjadaczy (a może wypijaczy) BOW, że łyknęli coś co mogą teraz z czystym sumieniem nam odradzić.

Ale tak jak rzadko cygara zaczyna palić ktoś kto w ogóle nic nie palił - tak po single malt whisky sięgają ci, którzy próbowali przynajmniej blendów i te początki należy uszanować i moim zdaniem traktować jako punkt odniesienia przy poradach dla początkujących.

PS. A co do dobrych cygar w marketach - nie spotkałem. Chyba, że markety delikatesowe jak Alma.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 8:23 pm   

kastomer napisał/a:
To nie lepiej kontynuować jakimś przyzwoitym blendem niż nieleżakowaną, czystą, zbożówką?

Nie :twisted:

Po słabej łysze zgaga dokucza, a po dobrej wódce człowiek się czuje jak nowonarodzony. Wiem co mówię ;)

[ Dodano: 15 Grudzień 2010, 20:24 ]
Cytat:
zbożówką?

Niekoniecznie... Chopin (eksportowy), Copernicus, sporo wódek klasy premium jest przecież "z najszlachetniejszych odmian wielkopolskich ziemniaków" :D

[ Dodano: 15 Grudzień 2010, 20:27 ]
kastomer napisał/a:
początki należy uszanować

A jeśli ktoś zaczynał od win owocowych?... :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 8:57 pm   

Wiktor napisał/a:

Po słabej łysze zgaga dokucza, a po dobrej wódce człowiek się czuje jak nowonarodzony. Wiem co mówię ;)


Też lubię siedem razy destylowaną... czystą... bez tej farbki czerwonej w środku...

[ Dodano: Sro Gru 15, 2010 9:27 pm ]
Nie wiem, do tej pory podoba mi się że nazwa forum "zobowiązuje" (Pawcio - do czego ? :) ) ) Tzn. dzięki forum szybko można ewoluować i popróbować mniej znane i dobre whisky. I to jest to co zawsze będzie wyróżniać to forum od innych.
I to pasuje do Oskareza... Nie wiem jakim naciskom uległ :) że stworzył listę podstawowych wersji, z których ja połowy nie widziałem w marketach wrocławskich i opolskich... w dziale pytania do redakcji...
Była już reaktywacja tematu dla początkujących, ale większość postów była pisana przez "starych". Czy potrzebny jest oddzielny dział, nie wiem... to zależy od formuły forum...
Jeżeli by taki powstał to jego moderatorem może powinien zostać młody i aktywny whiskomaniak ?
We wspomnianym forum o cygarach jest to dobrze rozwiązane, ale nie podoba mi się to co i było w isleofwhisky - nadmierna cenzura i tępienie pseudo konkurencji. Choć zachwalam to forum i podaję do niego linki zostałem zmuszony do usunięcia linka do mojego bloga...
Dobrze by było gdyby taki temat jak bieżący znalazł swoje miejsce nie w pomocy ale w innym dziale i służył wciągającym się...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 10:21 pm   

mik_us napisał/a:
Bardzo mi się podobały opisy kilku ściągnięć whisky ze sklepów wysyłkowych, takie szczegółowe. I też bym się nie ograniczał do OB... wygląda to na wciskanie młodszym byle czego, aby te lepsze egzemplarze zostawić dla siebie


prosze bardzo. zaloz nowy temat. ten jest o tym co mozna kupic "prawie za rogiem" w dodatku o wersjach ktore nie sa limitowane.

mik_us napisał/a:
W małych miejscowościach wybór jest mniejszy niż w Warszawie czy Krakowie, więc ciężko będzie pisać szczerze, że próbowało się i smakowało to co jest na liście nie wartych... Z dwojga złego coś musi być smaczniejsze


napisalem na wstepie ze lista jest subiektywna-znaczy moja. a co do smaczniejszej to juz pisalem. niedobre jest niedobre i tyle.

mik_us napisał/a:
Nie wspomnę co jest w marketach szkockich bo to się chyba mija z celem... Promocje przedświąteczne są ogromne. Za 20 funtów można kupić prawie każdą podstawową wersję SM


masz po raz pierwszy w tym poscie racje. mija sie kompletnie z celem.


mik_us napisał/a:
to taka Polska odmiana listy na wzór MM ?


NIE.


mik_us napisał/a:
I to pasuje do Oskareza... Nie wiem jakim naciskom uległ że stworzył listę podstawowych wersji, z których ja połowy nie widziałem w marketach wrocławskich i opolskich... w dziale pytania do redakcji...


A moze to Mirku "drogi", ze poprzednie pytanie o ktore m.in. rozpetala sie dyskusja bylo zadane w tym samym dziale. Czyli dziale "Pomocy".
skoro napisalem ze mam dosc w kolko tych samych pytan to poczulem sie w obowiazku usystematyzowac odpowiedzi w jednym poscie. Pisalem o tym co jest w marketach, sklepach, delikatesach i sklepach wysyłkowych które zreszta wymieniłem w innym poście. Akurat wszystko co wypisalem ze swej strony spotkalem i spotykam.


mik_us napisał/a:
Dobrze by było gdyby taki temat jak bieżący znalazł swoje miejsce nie w pomocy ale w innym dziale i służył wciągającym się...


nie rozumiem. jak nie w pomocy to w jakim dziale? i jaka to roznica? i czemu uwazasz, ze teraz nie sluzy wciagajacym sie?
 
 
kastomer 
Blendedwhisky Flagellant
łykacz drobny



Ulubiona whisky: tanaktórąmniestać
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 10:47 pm   

Wiktor napisał/a:
A jeśli ktoś zaczynał od win owocowych?... Laughing


Miałem na myśli przygodę z whisky :wink:
Parafrazując pewien dowcip:
"Połowa whiskomaniaków zaczynała od win owocowych... a druga połowa się nie przyznaje" :lol:
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 10:53 pm   

oscarez napisał/a:
prosze bardzo. zaloz nowy temat. ten jest o tym co mozna kupic "prawie za rogiem" w dodatku o wersjach ktore nie sa limitowane.


Za Twoim "rogiem" może i tak... ale w dobie internetu łatwej i przyjemniej kupić whisky przez internet niż za rokiem dużego miasta... jak ktoś jest z mniejszego.


oscarez napisał/a:
napisalem na wstepie ze lista jest subiektywna-znaczy moja.


Ja szanuję zdanie każdego. Każdy lubi co lubi...


oscarez napisał/a:
masz po raz pierwszy w tym poscie racje. mija sie kompletnie z celem.


Yes !!! yes !!! udało się chociaż raz :) ))) luzuj...
Ostatnio też spróbowałem podstawowe wersje whisky i nawet blenda...
Ważne jest dodanie rocznika - podstawka podstawce nie równa... przydało by się uzupełnić kiedy była destylowana. Te co pamiętają forumowicze z przeszłości mogą się znacznie różnić od obecnych...


oscarez napisał/a:
Akurat wszystko co wypisalem ze swej strony spotkalem i spotykam.



Tylko pozazdrościć... Takiego wyboru nie ma poza dwoma stolicami Polski...


oscarez napisał/a:
nie rozumiem. jak nie w pomocy to w jakim dziale? i jaka to roznica? i czemu uwazasz, ze teraz nie sluzy wciagajacym sie?
Powrót do góry


Formuła Działu jest taka:
"Jeśli poszukujesz odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie związane z tematyką whisky i nie znalazłeś odpowiedzi w zasobach portalu – pisz śmiało! Kompetentna osoba z zespołu redakcyjnego odpowie tak szybko, jak to będzie możliwe."

Ty nie poszukujesz odpowiedzi i jak sam stwierdziłeś temat jest zbyt często poruszany na forum. Wiem, że czasami masz dość pytań, ale nie każdy czyta wątek dla nowych whiskomaniaków, a jak już czyta to wspomina jak to było... jesteś jednym z "ojców whiskowych" w Polsce ? Daj innym dorosnąć, czasami na błędach...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 11:03 pm   

mik_us napisał/a:
Za Twoim "rogiem" może i tak... ale w dobie internetu łatwej i przyjemniej kupić whisky przez internet niż za rokiem w dużego miasta...


zaczelo sie od pytan o fiddiki bo one sa za rogiem.


mik_us napisał/a:
Ostatnio też spróbowałem podstawowe wersje whisky i nawet blenda...
Ważne jest dodanie rocznika - podstawka podstawce nie równa... przydało by się uzupełnić kiedy była destylowana. Te co pamiętają forumowicze z przeszłości mogą się znacznie różnić od obecnych...


zbyt skomplikowane dla nowicjusza.


mik_us napisał/a:
Tylko pozazdrościć... Takiego wyboru nie ma poza dwoma stolicami Polski...


nie bede badal rynku wszystkich miast w polsce. kazdy wybierze z tego to do czego bedzie mial dostep.

mik_us napisał/a:
Ty nie poszukujesz odpowiedzi i jak sam stwierdziłeś temat jest zbyt często poruszany na forum. Wiem, że czasami masz dość pytań, ale nie każdy czyta wątek dla nowych whiskomaniaków, a jak już czyta to wspomina jak to było... jesteś jednym z "ojców whiskowych" w Polsce ? Daj innym dorosnąć, czasami na błędach...


jesli szukasz odpowiedzi to zajrzyj do dzialu "pomocy" temat nie jest zamkniety. jest tylko ustalona regola. I zamiast podwazac bzdurnymi argumantami bo masz wene na pisanie to:
1. zaloz inny temat i wymien wersje niezalezne skoro ci przeszkadza ich brak
2. stan na wysokosci zadania i wymien to co ci przypadlo do gustu a co nie.
a najlepiej jak nie mozesz spac to i jedno i drugie.

a co do rosniecia na bledach to chyba masz problem z rozumieniem tekstu. temat jest dla tych ktorzy pytaja. i w ich przekonaniu nie chca dorastac na bledach. po to pytaja.
tyle w dyskusji ktora prowadzi do niczego. Temat jest jasny, formula okreslona, a wpisywanie dobrych strzalow i wtop wskazana.
pozdrawiam.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Gru 15, 2010 11:26 pm   

oscarez napisał/a:
zaczelo sie od pytan o fiddiki bo one sa za rogiem.


Wyluzuj... dziś są pytania o tą whisky, jutro o inną... ważne że są pytania.

oscarez napisał/a:
zbyt skomplikowane dla nowicjusza.


Nie doceniasz nowicjuszy :)


oscarez napisał/a:
I zamiast podwazac bzdurnymi argumantami bo masz wene na pisanie to:
1. zaloz inny temat i wymien wersje niezalezne skoro ci przeszkadza ich brak
2. stan na wysokosci zadania i wymien to co ci przypadlo do gustu a co nie.
a najlepiej jak nie mozesz spac to i jedno i drugie.


Nigdy nie mam weny na pisanie. Upraszczając wolę degustować niż pisać...


oscarez napisał/a:
a co do rosniecia na bledach to chyba masz problem z rozumieniem tekstu. temat jest dla tych ktorzy pytaja. i w ich przekonaniu nie chca dorastac na bledach.


Ja zaczynałem przygodę z whisky od whisky amerykańskiej, nigdy nie próbowałem blendów szkockich. Teraz zaczynam doceniać co poniektóre blendy szkockie lub mieszanki single maltów. Czy cofam się w doświadczeniu czy je zdobywam... pozostawiam to do indywidualnej oceny. A jakie jest "ich przekonanie" nie wiem... ważne żeby im sprawiało zadowolenie zdobywanie nowych doświadczeń...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 7:28 am   

Mirek temat nie ma byc dyskusja. dyskusje byly w innych tematach. Bez wzgledu na ilosc twoich niedorzecznych argumentow pozostaje tytul tematu. Wiec albo wymien swoje typy albo nie zasmiecaj tutaj.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 10:34 am   

oscarez napisał/a:
Mirek temat nie ma byc dyskusja. dyskusje byly w innych tematach. Bez wzgledu na ilosc twoich niedorzecznych argumentow pozostaje tytul tematu. Wiec albo wymien swoje typy albo nie zasmiecaj tutaj.


No to by było na tyle w temacie mile widzianych propozycji... Mi się podobało jak nowi pisali o podstawowych wersjach... Nie potrzebnie im kilkakrotnie wątek urywano. Nie pamiętam, w którym roku próbowałem podstawowe wersje dlatego ich nie podam. Jak wiesz nawet OB zmieniają się jakościowo. Ale podawanie rocznika to oczywiście niedorzeczność. Co komu po tym, że kiedyś było dobre, może teraz Glenffidich jest dobry ? :mrgreen: Spróbuj, może zweryfikujesz listę ;) Ja to zostawiam nowym.
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 7:20 pm   

post wczesniej napisales ze probowales ich ostatnio.
A co do propozycji czy uwag to mialy byc konstruktywne o danych wersjach whisky, a nie pieprzenie o zasadnosci tego tematu. I kazdy kto tu napisal to od razu zrozumial. Tylko ty jeden nie. Jak ci sie nie podoba temat to nie czytaj.
to na tyle dyskusji ktora nic nie wniosla.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 11:34 pm   

Cytat:
Ale mam wątpliwości odnośnie Springbank 15, mi smakuje.



życzyłbym sobie ja w barku miec zawsze;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów