bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista whisky wartych polecenia i których warto unikać.
Autor Wiadomość
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 11:48 pm   

kurde jakiś wysyp upierdliwych kolesi ostatnio...


rozen73 napisał/a:
osoby mające sporo buteleczek nad obrazkiem naprawdę wiedzą co piszą, czasami cierpko, ale zawsze w dobrej wierze


cholera muszę nadrobić bo mam jedną raptem i mogę nie byc traktowany poważnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:36 am   

oscarez napisał/a:
kurde jakiś wysyp upierdliwych kolesi ostatnio...

To fakt niezaprzeczalny ale może będą z nich ludzie...
I tu trzeba raz jeszcze podkreślić, że BOW jest DUŻĄ wartością - gdyby go nie było to po 1 trzeba by takie forum wymyslić a jak nie to ludzie zbierali by informację tylko od Ralfich czy Millera (bez urazy dla kolegi ale cel ma zupełnie inny)
Swoją drogą znacie jakieś anglojęzyczne forum, które warto polecić?
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:38 am   

www.whiskywhiskywhisky.com/forum/ :lol:
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:39 am   

Oskar ale jestęś Pryncypiałem a to wystarczy :wink:
nie można tego traktować nie poważnie :wink:
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 07, 2013 11:08 am   

McCoy napisał/a:
oscarez napisał/a:
kurde jakiś wysyp upierdliwych kolesi ostatnio...

To fakt niezaprzeczalny ale może będą z nich ludzie...
I tu trzeba raz jeszcze podkreślić, że BOW jest DUŻĄ wartością - gdyby go nie było to po 1 trzeba by takie forum wymyslić a jak nie to ludzie zbierali by informację tylko od Ralfich czy Millera (bez urazy dla kolegi ale cel ma zupełnie inny)
Swoją drogą znacie jakieś anglojęzyczne forum, które warto polecić?


chyba nie do końca tak jest Kolego, istnieją podziemia podziemii, kręgi kręgów i nieformalne grupy w nieformalnych grupach. Trochę szkoda. Wiem, jestem romantykiem.

"Best of" zobowiązuje ale i wyklucza. Taka jest formuła i ją przyjmuję, zgadzam się, ale refleksje też mam, w końcu jestem tylko człowiekiem.

Z drugiej strony podoba mi się, że na konketne i najtrudniejsze pytanie, nawet dziwaczne, zawsze jest ktoś życzliwy, któ spróbuje chociaż przybliżyć temat. DZIĘKI.
 
 
kraks 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 55
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 12:47 pm   

Witam ponownie. Jako ze wczesniej pilem tylko Glengoyne 10yo to na poczatek swojej przygody z SM, postanowilem skorzystac z aktualnej oferty samplingu na forum, aby sprobowac kilku gatunkow bez koniecznosci kupowania calych butelek.
Wczoraj jako pierwsze przetestowalem Bowmore 12yo i Balvenie 12 Double Wood.

1) Co do Bowmore 12yo, bez dodania wody smak bardzo mocno jodowy. Po lekkim rozcienczeniu juz przyjemniejszy jodowo-wodorostowy z wyczuwalnymi nutami owocowymi. Spodziewalem sie ze bedzie bardziej dymny przypominajacy wedzarnie i bardziej torfowy a dominowal glownie jod. Na pewno jeszcze sprobuje innych trunkow z Islay, chcialbym jednak wlasnie cos mniej jodowego a bardziej dymno-torfowego. Co tutaj polecicie z raczej tanszych gatunkow typu Laphroaig 10yo, Ardbeg 10yo itp?

2) Co do Balvenie 12yo Double Wood, latwo pijalna i delikatna, lekko slona na poczatku. Smak przypominajacy mi Glengoyne 10yo z finiszem czekoladowym, ktorego pilem niedawno jako pierwszy SM. Zastanawia mnie natomiast barwa. Na wszystkich stronach/sklepach z whisky jest napisane ze z powodu finiszowania w beczkach po sherry jej barwa to ciemny bursztyn. Przygladalem sie jej wczoraj i kolor to jasny zloty, w zadnym wypadku ciemny bursztyn.
Czy Balvenie tak sie zmienila na przestrzeni lat? Slyszalem opinie ze z powodu trudnej dostepnosci beczek po sherry, czas finiszowania w nich jest ciagle skracany, co mogloby wlasnie byc powodem duzo jasniejszej barwy?
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 1:15 pm   

kraks napisał/a:
Co tutaj polecicie z raczej tanszych gatunkow typu Laphroaig 10yo, Ardbeg 10yo itp?

Obydwie wymienione. :)

kraks napisał/a:
Balvenie 12yo Double Wood (...) kolor to jasny zloty, w zadnym wypadku ciemny bursztyn.
Czy Balvenie tak sie zmienila na przestrzeni lat? Slyszalem opinie ze z powodu trudnej dostepnosci beczek po sherry, czas finiszowania w nich jest ciagle skracany, co mogloby wlasnie byc powodem duzo jasniejszej barwy?

Wcale bym się nie zdziwił. Inna rzecz, że jedna beczka po sherry drugiej nie równa. Wiele zależy od tego który raz wykorzystywana jest do leżakowania whisky. I jeśli to jest raz dziesiąty lub piętnasty, to trudno będzie się tam kolorku już doszukać. Dawno nie piłem Balvenie 12yo DoubleWood, ale pamiętam ją jako wyraźnie bursztynową. Pewno coś się po drodze zmieniło.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
kraks 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 55
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 5:18 pm   

Zrobilem na szybko fotke, jak to wyglada. Dawno nie widzialem bursztynow, ale na ciemny bursztyn mi to nie wyglada ;)

http://kraks.linuxpl.info/balvenie.jpg
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 5:51 pm   

kraks napisał/a:
Zrobilem na szybko fotke, jak to wyglada. Dawno nie widzialem bursztynow, ale na ciemny bursztyn mi to nie wyglada ;)

http://kraks.linuxpl.info/balvenie.jpg


oj tam oj tam. Troche zielone wyszlo i niezbyt apetyczne :D ale moze to moje zestrojenie monitora jest slabe.
_________________
Doing does
 
 
 
MaltMaster 
Singlemalt Whisky Acolyte
kolekcjoner


Ulubiona whisky: dobra SM
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 5:55 pm   

z tego co wiem to ta wersja jest barwiona karmelem wlasnie w tym celu zeby uniknac roznicy koloru wynikajacego ze zuzycia beczek i ja osobiscie nie spotkalem ciemnego bursztynu DoubleWood,ale moze mialem pecha.ostatnia jaka pilem byla w 2008 i miala tez dosc jasna barwe
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 6:16 pm   

Polecam każdemu wykonanie następującego testu: z butelki full size odlać po próbce 30/40ml i 100ml, postawić sample obok "oryginału" i porównać barwę ;)
Jeszcze jeden z dowodów na magię whisky 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
kraks 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 55
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 7:13 pm   

Dzisiaj z kolei sprobowalem Glenmorangie Nectar D'or OB i Glenfiddich 15yo Solera Reserve OB.

Obie bardzo mi sie spodobaly. Glenmorangie slodka, dosc ciezka, miodowa, rozgrzewajaca, fajna na zimowa pogode, natomiast bardzo malo zlozona, niewiele tam sie dzieje. Mimo tego pozostawila bardzo przyjemne wrazenie.

Glenfiddich 15yo Solera z kolei w smaku wyraznie owocowo-kwiatowa, swieza. Po chwili jakby czekolada z rodzynkami, ale nie gorzka jak to bywalo w Balvenie czy Glengoyne, a wlasnie zaskakujaco slodka. Finisz powolny, raczej wytrawny. Z dotychczas sprobowanych single maltow, Glenfiddich 15yo Solera poki co jest moim faworytem. No ale zobaczymy co przyniosa kolejne dni ;)
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 8:29 pm   

kraks napisał/a:
Zrobilem na szybko fotke, jak to wyglada. Dawno nie widzialem bursztynow, ale na ciemny bursztyn mi to nie wyglada ;)

http://kraks.linuxpl.info/balvenie.jpg



z natury rzeczy whisky w samplowych buteleczkach wygląda jaśniej, czysta optyka nie żadne czary mary ;)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 9:33 pm   

Pawloff napisał/a:
z natury rzeczy whisky w samplowych buteleczkach wygląda jaśniej, czysta optyka nie żadne czary mary


ech przestanę tą whisky pić. coraz mniej magii w niej, coraz więcej kalkulacji :cry:
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 1:45 pm   

kraks napisał/a:
ech przestanę tą whisky pić. coraz mniej magii w niej, coraz więcej kalkulacji Crying or Very sad

Tak jest, czas przerzucić się na nalewki, Oskarze. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów