bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sample podstawek

Czy kupowałbyś próbki jakościowe podstawowych wersji whisky single malt?
nie, to nie dla mnie
18%
 18%  [ 3 ]
niewykluczone, ale większość takich wersji już znam
18%
 18%  [ 3 ]
skusiłbym się raz, dla testu
6%
 6%  [ 1 ]
tak, jeśli oferta byłaby odpowiednio zróżnicowana
31%
 31%  [ 5 ]
byłbym stale zainteresowany takimi próbkami, o ile byłyby dostępne coraz to inne edycje
25%
 25%  [ 4 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:58 pm   sample podstawek

Ankieta, czyli zwięźle i na temat.
Zainteresowani odpowiadający proszeni są o możliwe rozwinięcie się opisowo ;) kierując się poniższymi dodatkowymi pytaniami:
- pojemność pojedynczej próbki 100, czy raczej 200 ml?
- wersje najtańsze (no age/10/12yo), czy raczej najtańsze z dobrych (bliżej 15/18yo)?
- wersje wyłącznie oficjalne czy także independent bottlers (a więc single cask)?
- przy założeniu kosztu sampla na poziomie około 35-40 pln za 10cl, ile sztuk szacunkowo w jednorazowym zamówieniu?
- poszczególne zamówienia oparte o zasadę ewidentnej różnorodności (np. kilka różnych regionów), czy raczej subtelnej analizy podobieństw (np. kilka różnych whisky z beczek po sherry)?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 8:50 am   

Ciezko mi jednoznacznie odpowiedziec w ankiecie...

Z mojej perspektywy wyglada to tak: jezeli cena sampla bylaby rowna cena butelki/7, to wchodzilbym w to. Kilkanascie podstawek znam, mialem okazje probowac i poki co obracam sie w kwotach 150-200 zl - w tym przedziale mozna juz dostac sporo podstawek 12-18 letnich.... I takie cos by mi pasowalo. Byle omijac wyraznie slabe podstawki, vide Glenfiddich12.

Np. Cragganmore 12 to koszt ok 160 zl, Laphroaig 10 podobnie... Przy takim zalozeniu pewnie raz na jakis czas skusilbym sie na kilka (3-4) sampelki po 100 ml. Chyba ze byloby to cos co juz znam i smakuje... a cala butla zbyt droga, wtedy decydowalbym sie na 200.

Mam nadzieje, ze napisalem to dosc zrozumiale;)
Pozdrawiam,
M.

re down: Ah, sampelki oficjalne to w ogole inny temat. W Łodzi np. cena sampla w przeliczeniu na cala butle to jakies 250-300% ;)
Ostatnio zmieniony przez MarcinK Wto Mar 15, 2011 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 12:28 pm   

Dzięki za komentarz :)

Wątpliwe, aby koszt sampla mógł być równy cenie 0,7:7 (chyba, że sampel stanowiłby dodatek do zakupu innej full size). Zwiększą go co najmniej koszty parcelacji (szkło samplowe, etykiety, ewentualnie jakaś opłata manipulacyjna etc.). Zauważ, że w praktyce sklepy oferujące sample dokładają jeszcze swoją marżę (i to niekiedy sporo wyższą, niż na full'ach). Incydentalne akcje składkowe pozwalają, być może, na pominięcie kosztów, jednak aktualne pytanie dotyczy oferty która miałaby mieć charakter permanentny (czyli nie takiej, gdzie od razu dzielimy całą pojemność każdej butelki).

Jeśli chodzi o podstawki - podstawki ciekawe, i to takie wśród których jest stale określony wybór (przypuszczam że nie chodzi nikomu o kilkanaście najbardziej popularnych edycji, tylko o stałą ofertę rzędu kilkudziesięciu różnych wersji) wtedy pułapem cenowym będzie raczej około 50-60 euro za fulla. Trafią się i tańsze, zapewne - ale raczej jako wyjątek, nie reguła.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Mateo 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: ZwolennikPoligamii:)
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Mar 16, 2011 4:13 pm   

Super inicjatywa !

Odpowiadając na Twoje pytania Wiktorze,

Skierował bym się bardziej do pojemności 100 ml , wersje najtańsze z dobrych + single cask JAK NAJBARDZIEJ. ( nie chodzi przecież żeby rozsamplować glenmorangie i sprzedawać po 30-40 zł ,bo podejrzewam ,że duża część osób które tu zaglądają przeszły już przez podstawki tego typu ,więc klientela byłą by sporadyczna) A Sample z "lepszych" mniej osiągalnych podstawek moim zdaniem zainteresowałyby szerszą grupę whisky-Maniaków.
Przecież nawet jak ktoś pił daną podstawkę i mu zasmakowała to na pewno chętnie wróci po 2-3 latach zobaczyć czy w jego oczach (i kubkach smakowych) się zmieniała.

Myślę,że przy takim założeniu 35-40 pln jednorazowe zamówienie to od 2-4 szt.
Fajny byłby duży wybór ale gdybyś chciał to zrobić na zasadzie niuansów np kilka z beczek po sherry to jak najbardziej trafiony pomysł.
_________________
Pozdrawiam
Mateusz.
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Mar 16, 2011 10:40 pm   

myslę, że przy podstawka odpowiednią pojemnością jest 200ml - na co wpadło także sporo producentów łychy - setka jest w sam raz przy droższych rzeczach
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Rafi 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 48
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Mar 16, 2011 11:28 pm   

Witam,
Byłbym za pojemnością 100 ml, wersje lepsze z podstawowych/independent, na jeden raz 3-5 sampli.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 12:42 pm   

IMo takie sondy troszkę mijaja się z celem , bo każdy ma inne mozliwości finansowe, dla jednego 2-3 sample po 100zł to pikuś, a drugi dostanie zawału.
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 5:40 pm   

Oj, bez sensu nie. Zawsze mozna sprawdzic jak wyglada sytuacja;)
Ale fakt... dla mnie 100zl za 3 sample jeszcze do zniesienia raz na jakis czas, ale czesciej... to zblizam sie do zawalu. Moze nie tyle serca co potrfela;)
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 12:47 pm   

Jak o mnie chodzi:
- 100ml przy drogich,przy pozostałych 200 ml
- wersje najtańsze z dobrych (bliżej 15/18yo) i te z wyższej półki
- wersje oficjalne i independent bottlers
- kilka sztuk w jednorazowym zamówieniu
- poszczególne zamówienia oparte o np.:
zasadę subtelnej analizy podobieństw
wybrana destylarnia i przekrój jej produktów
jeden region produkcji i różne destylarnie
jedna destylarnia i ewolucja wraz z wiekiem danej whisky
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 6:24 pm   

I jak? Wiadomo cos na temat tych sampli?;-) Mozna sie spodziewac jakiej oferty?:)

Edit: A moze ktorys z forumowiczow ma i moglby "odlac" i odsprzedac np. Laphroaiga 15 OB, Aberlour A'bunadh, HP12, Glenfiddich 15... :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów