bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II ZGROMADZENIE - WHISKY!
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 8:39 am   

Wziąć udział może dosłownie każdy. Nie ma żadnych warunków wstępnych. Poza tym, że trzeba opłacić koszty i grzecznie się zachowywać ;-)
Nie ma żadnego wpisowego, a składka obejmuje tylko i wyłącznie koszty noclegów i atrakcji (głównie płynnych, destylowanych i odleżakowanych). Zresztą, ostatnimi czasy, dzięki hojności BOW, atrakcji zwykle bywa więcej niż wynikałoby ze składek :-) Koszty wyliczane są zwykle w zależności od whisky przewidzianych do degustacji. O ile mnie pamięć nie myli, dwudniowa impreza (dwa noclegi, jakieś tam jedzonko, whisky) kosztowała nas zwykle ok. 250-300 zł od osoby. Proszę mnie poprawić jeśli moja skleroza pogalopowała dalej niż miałem nadzieję. Zakwaterowanie jest zawsze organizowane wspólnie, dla wszystkich w jednym miejscu. Choć niekoniecznie w jednym pokoju ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
marques
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 11:33 am   

Myślę , że SZCZECIŃSKI pomysł to MORSKA świeżość , ale wszystkie inne propozycje to też fajne propozycje.
Pozdrawiam
Sławek
Chętnie wpiszę się na listę czerwcową.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 9:05 pm   

marques napisał/a:
SZCZECIŃSKI pomysł to MORSKA świeżość


Nie potwierdzam, nie zaprzeczam... ;)

Czy możemy pokusić się o małe podsumowanie koncepcji Ardmore?
Chciałbym dokonać wstępnej lecz już dokładnej kalkulacji, do tego potrzeba będzie wstępna lista uczestników, którym z kolei chciałbym podać już bardziej konkretne wyliczenie przewidywanego kosztu (w zakresie whisky, choć nie tylko)... No i pomału pora brać się za zakupy, bo okazje pouciekają... :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 8:30 am   

No to aby formalnościom stało się zadość zgłaszam Asię i siebie :)
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 9:41 am   

Koncepcja Ardmore jest bardzo dobra - zgłaszam swe uczestnictwo z przyjemnością!

pozdrawiam > krystian
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 1:19 pm   SZCZEGÓŁY!

II Zgromadzenie BOW odbędzie się - co już ostatecznie postanowione - w dniach 29.VI-1.VII br. w Szczecinie.

Pierwszy dzień (piątek i nocleg) to pobyt uczestników w Szczecinie, zakwaterowanie zapewnione w hotelu (pracujemy aktualnie nad tym aby był on jak najlepszy - za to w jak najniższej cenie).
Wieczorem planowana jest degustacja w stylowym lokalu wraz z przekąskami (zimny bufet). Orientacyjny koszt dnia: nocleg ok. 150 zł/pokój 2-osobowy - plus kolacja. Tutaj rozpiętość kosztu może być spora, jednak optując za ograniczaniem konsumpcji podczas samej degustacji (na rzecz whisky oczywiście!) zakładamy minimalny koszt, czyli ok. 30 zł/os. Wówczas zyskujemy (w zasadzie) pełną dowolność w wyborze ewentualnych dodatkowych dań :)

Sobota - czyli dzień (i noc) niespodzianek. Nie chcąc zdradzić zbyt wiele ujawniam tylko podstawowe informacje.
Drugiego dnia około południa przenosimy się (samochodami) w pewne, bardzo specjalne, miejsce w okolicach Szczecina (odległość 40km). Miejsce zostało dobrane m.in. z uwagi na doskonały "klimat" dla degustacji mniej pospolitych whisky, jak i inne atrakcje - których zapewnienie gdzie indziej byłoby po prostu mało realne...
Koszt zakwaterowania drugiego dnia wyniesie 50 zł/os (prawdopodobnie mniej). Przy liczbie uczestników większej niż 20 osób (a na to się zanosi) będzie też zróżnicowany jego standard (a co za tym idzie, cena). Oczywiście nie ma mowy o spaniu na trawie czy podłodze. ;)
Z uwagi na swoisty charakter (czyt. lokalizację) miejsca, uczestnicy będą niejako "skazani" na 3 posiłki w jego obrębie ;) Chodzi o: obiad i wieczerzę w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Będą to jednak posiłki wyjątkowe - i to z pewnością nie tylko jeśli chodzi o ich walory "czysto" kulinarne. Przewidywany łączny koszt aprowizacji to ca. 60zł/os.

Zakończenie Zgromadzenia jest planowane na niedzielne popołudnie - powrót do Szczecina lub bezpośrednie udanie się "w trasę" nie powinno być żadnym problemem.

Jak wynika z powyższego, całościowy koszt weekendowego pobytu (wliczając wymienione posiłki) to ok. 220 zł /os.

Kalkulacja kosztu whisky zależy już w sposób zdecydowany od liczby uczestników Zgromadzenia i przedstawimy ją Wam w osobnym poście.

Czekamy na pytania, uwagi, czy też ewentualne sprzeciwy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 3:49 pm   

Cześć,

Sprzeciwu nie wnoszę :wink: i proszę o wpisanie na listę uczestników :D
Jestem tylko za, a nie przeciw :lol:

Wojciech
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Śro Mar 07, 2007 10:59 pm   LISTA UCZESTNIKÓW II ZGROMADZENIA BOW

Oto aktualna lista uczestników czerwcowej imprezy (wpisy w kolejności zgłoszeń):

1-4) komitet organizacyjny ;) - łącznie 4 osoby (Rajmund+Szczecin)
5) Pawcio
6,7) Asia + Wojtek
8,9) BLUE TEAM Wa-wa
10) David
11) Wojciech
12) Marques vel Sławek
13) Piotr "ElBocheno"
14) Krystian
15) Paweł (Łódź)
16) Tad (JG)
17 ) Wojtek (Katowice)
18,19) Włodzimierz (+1)
20) Łukasz (3-miasto)
21) Waldek (Wa-wa)
22) Tomek "bizon" (Wa-wa)
23) Andrzej - Szczecin
24,25) Tomek B. (+1, Kraków)
26) ...
Czekamy na zgłoszenia do 4 czerwca!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Sob Cze 02, 2007 12:48 pm, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:23 am   

Kurde, może warto byłoby zrzucić się na klubowy alkomat? Znając szczeciński klimat mam pewne obawy co do jechania samochodem w sobotę i niedzielę:) (to taki komplement - matematycznie mówiąc - nie wprost ;) ).
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 12:20 pm   

grzecznie zglaszam swoj udzial/porozmawiam tez z reszta lodziakow/
pawel
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 12:44 pm   

Wojtek napisał/a:
Kurde, może warto byłoby zrzucić się na klubowy alkomat?


uważam, że to świetny pomysł - jak sie wszyscy zrzucimy to nawet nie poczujemy wydatku, a przydać się może :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 5:30 pm   

Niniejszym dopełniam ekipę z Jeleniej Góry! A w ogóle to bardzo fajny pomysł z tym przemieszczeniem w sobotę.

Aaach ten przejazd przez Gorzów... już nie mogę się doczekać 8)
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 6:00 pm   Re: LISTA UCZESTNIKÓW II ZGROMADZENIA BOW

Salut,
Wiktor napisał/a:
Oto aktualna lista uczestników czerwcowej imprezy (wpisy w kolejności zgłoszeń):
16) Slick (!)

Znaczy się Michu, czy jak? Pytam się, bo nie wiem, czy zgolić zarost 8)
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 8:13 pm   

RudeBoy napisał/a:
bo nie wiem, czy zgolić zarost

golić golić!
ja (specjalnie dla Ciebie R_Boy) wydepiluję klatę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 8:17 pm   

pawelb napisał/a:
grzecznie zglaszam swoj udzial

I my grzecznie witamy na pokładzie ;)

pawelb napisał/a:
porozmawiam tez z reszta lodziakow

Super, liczymy na pozytywną reakcję pozostałych 8)

Tad napisał/a:
Niniejszym dopełniam ekipę z Jeleniej Góry!

W porządku, wpisujemy na listę :) Tad?...

Tad napisał/a:
Aaach ten przejazd przez Gorzów

Spokojnie, spokojnie. Ten objazd to mistyfikacja ;) Na rondzie zaraz za Statoilem w lewo - wjechać w centrum, a potem już znaki na Szczecin wyprowadzą :D Pół godziny w kieszeni.

RudeBoy napisał/a:
Znaczy się Michu, czy jak?

Onże sam!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów