bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione szkło
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 10:43 am   Ulubione szkło

Przy okazji publikacji w portalu rankingu kieliszków do whisky, chcielibyśmy zapoznać się z Waszymi opiniami na temat ulubionego szkła.
Kieliszki duże czy małe? Z pokrywką, czy bez? A może obojętnie, byle z logiem ulubionej destylarni?
Czekamy na komentarze!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 2:24 pm   

Oczywiście "tulip"! Najfajniejszy jest ten z Glen Cairn - na krótkiej masywnej nóżce. Z tulipów nie lubię tylko tych co mają wywinięty brzeg na zewnątrz... jakoś tak ciapowato wyglądają.
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 2:39 pm   

A mi bardzo fajnie się pije whisky w tych kieliszkach ze spotkania spod Warszawy (wąskie u wylotu, dobrze zbierają zapach przy delikatniejszych whisky) i tych które przywieźliśmy z ostatniego spotkania - właśnie te ciapowate:) No i w Ardbegowych też ok.

A te Glen Cairn (Glencairn?) są fajne, ale używam ich zazwyczaj do mniej ciekawych whisky - takich, które się popija przy rozmowie itd. Bo jakoś mam wrażenie, że używając ich 'umyka' mi sporo aromatu...ale fakt - bardzo wygodne do trzymania i stawiania:)
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 4:07 pm   

Moim ulubionym szkłem "od zawsze" był nr 2 z wiktorowego rankingu, szkiełko Ardbeg/Glenmorangie/Glen Moray. Z pokryweczką, szczególnie przydatną gdy degustujemy równolegle kilka whisky. Troszkę zdziwił mnie fakt istnienia szkiełka nr 5 w rankingu (również Glenmorangie). Kiedy ostatni raz byłem w Glenmorangie (lato ubiegłego roku), próbowałem ich specjałów ze szkła nr 2, tego, które funkcjonuje w gronie Spotkaniowiczów jako Szkło Ardbegowe (nie mylić z kontaktowym ;-) ).
Podobnie jak Wojtek, czasami zaglądam do Glencairn, ale to wtedy, gdy popijam sobie whisky, np. dla towarzystwa, czy oglądając film, a niekoniecznie degustuję.
Numeru 1 nie znam osobiście, chętnie sprawdzę przy okazji.

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 4:31 pm   

Ja używam tylko Glencairn Glass, ale nie z powodu że to moje ulubione tylko że takie udało mi się zdobyć. Bardzo podoba mi się kieliszek Ardbega i Bugatti. Myślę że dobre szkło to podstawa.
pozdrawiam
_________________
Piję więcej!
Pozdrawiam Marek
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 4:44 pm   

Zdecydowanie na 1 miejscu Ardbeg z czapeczką. Mam również kieliszek Glenmorangie, kształt kielicha identyczny jak Ardbeg i też z przykrywką. Ma tylko krótszą nóżką niż Ardbeg. Ma te swoją zaletę. Trudniej przy wycieraniu ukręcić :wink:
Blenders to też dobry pomysł, szczególnie po większej ilości wody życia, stabilny, bezpieczny :lol:

Wojciech
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 5:01 pm   

...A jeśli chodzi o Bugatti, to ja bym chętnie co innego tej marki wypróbował ;)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 2:39 pm   

Ja lubię whisky z kieliszka "Lagavulin (Diageo) Nosing Glass" , kiedyś popijałem z Ardbegowych ale żona mi 2 utłukła i teraz są na specjalne okazje. Zwylke popijam, albo ze szkła BoW (dedykowane na 1 spotkanie BoW) lub Glencairn Glass.

Mam też szkiełko Celtic Malts Spirits Glass(prezent od Adama), ale jakoś nie mogę sie zdecydować na degustacje w tym wazoniku.;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 6:21 pm   

Ardbegowe kieliszki są chyba najlepsze do degustacji, bo dostarczają najwiecej wrażeń ale ich filigranowa konstrukcja sprawia, że są z tego powodu trochę niepraktyczne, dlatego tez używam ich od czasu do czasu, szczególnie gdy chce cos "wywęszyc" :wink:
Na codzień najlepiej sprawdzają się glencairn'y - bardzo fajnie leżą w łapie i są stabilne ...i zwyczajnie najbardziej mi się podobają :D
Z ostatniego spotkania przywiozłem sobie tego shladerer'a (czy jak mu tam - znaczy się numer 2) i muszą przyznać, że jest całkiem ok - ma sporo zalet kielicha Ardbega, a przy okazji jest nieco solidniejszy.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
rybak 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Bergen/Szczecin
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 2:06 pm   

Przepraszam, że odgrzebuję nieboszczyka (znaczy, nieaktywną dyskusję ;) , ale mam duży problem ze znalezieniem właściwego szkła do picia. Mieszkam w Bergen, maltów tu dostatek, ale szkła w sklepach brakuje - to co jest, nie za bardzo do maltów się nadaje, poza tym straszy ceną okrutną. Za czym idzie oczywista niemożność pełnego rozkoszowania się whisky - sami przyznacie, problem istotny. Gdzie właściwie można znaleźć/nabyć szkła wymienione w rankingu? Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę - sklepy internetowe najlepiej.

Pozdrawiam
_________________
Jerzy Moskal
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 9:33 pm   

Witam,
Przy okazji pobytu w Polsce zapraszam po szkło do nas, natomiast jeśli chodzi o zakup wysyłkowy to sklepów jest multum, www.whisky-world.de ewentualnie www.maltsandmore.de lub w UK choćby www.lfw.co.uk
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rybak 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Bergen/Szczecin
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 12:11 am   

Dziękuję bardzo! "U nas" to znaczy gdzie? Osobiście w Szczecinie? Byłbym zainteresowany tą opcją - co prawda na razie do Polski się nie wybieram, ale znajoma jedzie do Szczecina na Święta i mogłaby mi kilka sztuk szkła przywieźć zapewne. Czy macie różne szkło na stanie czy wypada wcześniej je zamówić (z jakim wyprzedzeniem?)?
Co do sklepów internetowych, przeglądnąłem podane strony a także kilka innych. Muszę temat dokładniej zgłębić - jak na razie rozbijam się o wybór i/lub cenę przesyłki (koszt glencairn glass z przykrywką x2 = 11 funtów, koszt przesyłki 50 funtów, na przykład).
Nie znam niemieckiego ni w ząb - czy ktoś może mi powiedzieć, jakie są koszty wysyłki z tych sklepów za granicę?
Zawołałem o pomoc także na norweskim odpowiedniku tego forum (onlymalts.com) - może pomoc przyjdzie też z tej strony? Notabene, następna strona/forum do przeglądania i dobra okazja do ćwiczenia języka ;)
_________________
Jerzy Moskal
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 12:11 am   

rybak napisał/a:
Czy macie różne szkło na stanie czy wypada wcześniej je zamówić (z jakim wyprzedzeniem?)?

Po 14 grudnia planowana jest dostawa kieliszków różnego typu więc nie powinno być najmniejszych problemów z dostępnością.

rybak napisał/a:
jakie są koszty wysyłki z tych sklepów za granicę?

Różnią się w zależności od kraju przeznaczenia np. do Polski jest to zazwyczaj około 20 euro.

Jeśli będzie decyzja zakupu szkła z naszą pomocą, proszę o informację na priva.

[ Dodano: 5 Grudzień 2007, 00:13 ]
rybak napisał/a:
"U nas" to znaczy gdzie? Osobiście w Szczecinie?

Tak, dokładnie, możliwy jest odbiór osobisty w Szczecinie a przy większych zamówieniach dowóz na terenie miasta gratis ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 9:31 pm   

Wiktor napisał/a:
a przy większych zamówieniach dowóz na terenie miasta gratis

znaczy się każdego miasta ? :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 9:44 pm   

Tak, każdego, tylko pojęcie "większego zamówienia" różnie wówczas wygląda ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów