bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy i lokale w Szkocji
Autor Wiadomość
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 5:13 pm   Sklepy i lokale w Szkocji

Lece na kilkanaście dni do Szkocji.
Będę w Glasgow, Edynburgu i na całym zachodnim wybrzeżu.
Czy mozecie polecic ciekawe sklepy czy kluby z whisky godne odwiedzenia?
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 5:52 pm   

Przyjemny był Loch Fyne Whisky Shop w Inveraray - www.lfw.co.uk
Zawsze tam fajną whisky kupiłem
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:53 pm   

Słyszałem też legendy o jakimś rzeźniku na Islay który miał niezłe wina, czy też odwrotnie ;)
Poza tym LFW uznana marka i Wojciech dobrze prawi.
Niemniej, jak to powiedział kiedyś ktoś nienajgorzej oblatany po tamtych rewirach: "do Szkocji na whisky się nie jeździ" :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 10:38 pm   

Moja rada brzmi: Na nic się nie nastawiaj, a już na pewno nie na ucztę whisky. A wrócisz zachwycony. Po wizycie w trzeciej destylarni będziesz miał już dość opowieści o zacierze, destylacji i dojrzewaniu. Nie po whisky się do Szkocji jedzie, nie po whisky... :)

[ Dodano: Nie 02 Wrz, 2012 11:19 pm ]
Ach, bym zapomniał. W Edynburgu polecam pub The Royal Oak przy Infirmary Street. Dają Theakstona (takie piwo, pyszne!) i można się załapać na fajną muzykę na żywo. Parę kroków od Royal Mile. Whisky tam jednak nie szukaj.
W Port Ellen na Islay - koniecznie The Ardview Inn. Jak wejdziesz i spojrzysz za bar, to sam będziesz wiedział dlaczego. Plus lokalna atmosfera kreowana przez mieszkańców Port Ellen, którzy w głębokim poważaniu mają fakt, że butelka Port Ellen wisi tam denkiem do góry, jak jakiś najpodlejszy Grant's.
W Bowmore - koniecznie Duffies Bar przy The Lochside Hotel, ale o tym chyba już Ci pisałem.
Loch Fyne Whiskies jak najbardziej, ale nie przegap również Inveraray Castle (który nie ma żadnego związku z whisky).
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:45 am   

zachęcam - pisz swe relacje codziennie - blog na forum. Potem wszystko umyka. Jeśli o mnie chodzi to możesz być szczególarzem i wrzucac np. ceny różnych whisky, które wydadzą Ci się ciekawe.

Co do Edynburga - koniecznie wejdź na wieżę u podnóża zamku. Widok naprawdę rewelacyjny, a pokonanie tej ilości schodów dobrze Ci zrobi :mrgreen:

Ja polecam też sklep Cadenheadsa - idź w dół royal mile mając za plecami zamek. Będzie po prawej. Koniecznie zrób zdjęcie "Tablicy" i jakbyś dał radę to równeiż fotkę whisky wycenionej na 50 000 funtów ;) . (ja bez sensu się czaiłem i mam teraz niezbyt ostre).

Moim ulubionym sportem było wdawanie się w dyskusje ze sklepikarzami. Po każdej dyskusji ... wiedziałem zawsze "coś" więcej. Jeszcze ten ich styl sprzedaży(wciskania) whisky ... ;)
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:22 am   

Ja ze swojej strony polecam degustacje w piwnicach , zdecydowanie ciekawsze niż kolejny spacer szlakiem od zacieru do destylatu;).Mam wrażenie ,że tam także poszukuja coraz to nowych sposobów na wyrwanie więcej niz 3 funtów za zwiedzanie.
Degustacja w Lagavulin do dziś jest maj fejwryt, jak pomyślę że podobną w Koali żeśmy odpuścili przez Rajniego to aż zgrzytam zębami;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 2:57 pm   

A co ja Ci zrobiłem w Caol Ila...? Nie przypominam sobie żeby ktoś tam oferował podobną degustację w magazynie...
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 6:02 pm   

Nikt nie oferował, bo nie zapłaciliśmy ;) Była w cenniku, ale byliśmy w Caol Ila w niedoczasie :(
Nie jestem wielkim fanem koali, ale porównywalny poziom do Laga może dokonałby cudu :mrgreen:

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 6:04 pm ]
Szok, zostałem Crusaderem :wink:
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 6:46 pm   

Wojciech II Bezlitosny 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:32 pm   

Wojciech napisał/a:
Nie jestem wielkim fanem koali



od kilku lat systematycznie ją chwalisz ;) , wiem że to niszczy twój światopogląd, ale prawda się zawsze obroni!!!
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 1:17 pm   

Pawcio napisał/a:
Wojciech napisał/a:
Nie jestem wielkim fanem koali



od kilku lat systematycznie ją chwalisz ;) , wiem że to niszczy twój światopogląd, ale prawda się zawsze obroni!!!

Tej whisky nie da sie nie chwalic! Szukam w Szkocji godnej butli CI ale na razie wszystkie powyzej 100£...
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 1:26 pm   

McCoy napisał/a:
Tej whisky nie da sie nie chwalic!


da sie. A zwlaszcza te ponizej 100F.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 4:48 pm   

Poniżej 100F to one się zaczynają ;) Tejk-e-luk on dizz
:mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 2:04 pm   

z tych co jeszcze czekaja na swoj dzien i godzine

http://imgur.com/AjfNS
_________________
Doing does
 
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 7:47 pm   

Adam Hochul napisał/a:
z tych co jeszcze czekaja na swoj dzien i godzine

http://imgur.com/AjfNS


Może jednak potrzebujesz asystenta? :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów