bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Jesienny Młyn
Autor Wiadomość
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 7:12 am   

Złote liście spadają.......w dół.....


Panowie, jak zwykle banalnie bo tenkju, tenkju, tenkju! Spotkanie świetne zwlaszcza , ze dawno Was nie widzialem. Wasza goscinnosc czesto przyprawia wrecz o zaklopotanie :)
Whisky...coz rzec. Rozna :twisted: ale dzieki, ze kompletnie sie nie znacie i moglem zafundowac sobie dolewke Glen Garioch :mrgreen:
informacje, oceny wrzuce w lekko pozniejszym terminie bo niestety skoczyla na mnie rzeczywisctosc z zębiskami i mam milion zaleglych maili i spraw, a za 3 godziny do pracy.
Wasz reakcja na moje granie na gitarze byla niezwykle mila, a obiecani bitlesi napewno na Xmas beda. Przy okazji Rajmundzie jaki jest Twoj ulubiony ich numer? Przygotuje go specjalnie dla Ciebie :0

Rajmund napisał/a:

Proszę bardzo. Bodaj najbardziej kontrowersyjna whisky drugiego wieczoru. Może ze względu na szatańską zawartość alkoholu...?


whisky super. znowu sie potwierdza moja teoria, ze niektorzy sie nie znaja :twisted:


rosomak napisał/a:
Obiecamy mu Glen Gariocha na Xmasie to zagra 2 razy


za TEGO Gariocha to ja zagram nawet mydelko Fa :wink:


Wiktor napisał/a:
Bodaj pierwszy raz w historii whiskowych biesiad (?) powstała spora ilość materiału filmowego


i tego sie najbardziej obawiam....


Wiktor napisał/a:
- Pawłowi i Oskarowi za świetną dyskusję popółnocną, w klimatach bardzo pozytywnej zadumy


fakt, strasznie mędziliśmy :twisted:


Wiktor napisał/a:
- Flymindowi za nader zacne niespodzianki, jak też za wyrozumiałość wobec dziwactw starych ludzi a nawet Pryncypiałów


Flymind, bardzo przepraszam za ten wkręt z Finlagganem. I szczerze mówiąc nie był skierowany ku Tobie a bardziej w kierunku reszty uczestników. Chcielismy sprawdzic podatnosc na sugestie w sprawach whisky :twisted:

generalnie bede pisal pozniej 8)
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:45 am   

Wielka cześć i chwała organizatorom Mlyna bo naprawdę wiele sobie obiecywałem po tym spotkaniu jako ze możność spróbowania szeregu tak różnorakich i rzadko spotykanych whisky przyprawia człowieka o lekkie nawilżenie w kącikach ust :D
Powiem tak: w ogóle się nie zawiodłem :wink: towarzystwo w Młynie jak i butelkowy akompaniament Doborowe przez duże D 8)

Naprawdę milo było Was wszystkich poznać i mogę już teraz obiecać ze na pewno zobaczycie jeszcze nie raz moja facjatę na tego typu spotkaniach :)


oscarez napisał/a:
Flymind, bardzo przepraszam za ten wkręt z Finlagganem


spoko, ciężko bo ciężko ale myślę ze z czasem jakoś się z tym uporam :lol:
a tak na trzeźwo to chyba nawet jestem skłonny skorygować i dać mu teraz 9,5 :twisted:
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:59 am   

przepraszam że może z taka przyziemną sprawą , rozwalę nastrój itd
ale w młynie zostawiłem książkę z biblioteki , pomyślał ktoś żeby ją zabrać ?
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:31 am   

W tamcie biuro rzeczy znalezionych...

Ja zabrałem czapkę flyminda, ale o książce nic nie wiem.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 3:52 pm   

ciesze sie ,ze dojechalem do Lodzi i zaluje,ze wyjechalem z Mlyna,no coz wszystko dobre itd.,itd.Dziekuje Wam serdecznie za tych pare dni i nocy,organizatorom za whiskowego Hiltona na stole i stoliku, jak zwykle bylo niebanalnie i szczegolne podziekowanie Oscarowi za oprawe muzyczna sniadan,milo Was bylo zobaczyc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 6:56 pm   

No to skoro znalazlem chwile to śpieszę z obiecanym młynowym pamiętnikiem.
W czwartkowy wieczór zasiedliśmy w fotelach (krzesłach i rozpadających się wiklinowych nie-wiadomo-czym) przy whisky. Ach, wcześniej był grill przecież.

Jako rozbieg do wyboru był Aultomore 15yo SMOS i Cragganmore DE ale z 1984 roku…
Craggan jak to Craggan..zupełna nijakość za to Aultmore bardzo przyjemny.

Wieczór upływał pod znakiem urodzin Wiktora więc whisky pojawiała się głownie z określonego rocznika. Nie żeby Wiktor taki jesienny…o nie. Poprostu doszły nas słuchy, że whisky z rocznika 1975 jest zwyczajnie najlepsza. Wiktor niestety ze względu na kontuzję aparatu gębowego urodzinowej whisky nie pił. Za to ubaw z nas miał zapewne setny będąc trzeźwym w towarzystwie…

Knockando 12yo OB. 1975 43%
Ot taki eksperyment i sprawdzenie czy rzeczywiście drzewiej whisky robili lepszą.
W Knockando nie.

Flymind 5
Mikus 4
Wiktor
Ewa 3
Maro 5
Myszkin 4
Pawloff 3.5
Rajmund 4
Rosomak 3
Krzysiek 3
PawełB 2
Pawcio Łaskawy 5
Windham 3
Oscarez Pryncypiał 4

Balblair 22yo 1975 first cask 46%
Pierwsza whisky od tego bootlera na tym spotkaniu. Ot nic nadzwyczajnego w dodatku rozcieńczone to to.

Flymind 3
Mikus 4
Wiktor
Ewa 4
Maro 5
Myszkin 5
Pawloff 3
Rajmund 3
Rosomak 3
Krzysiek 4
PawełB 3
Pawcio Łaskawy 4
Windham 4
Oscarez Pryncypiał 4


Glen Elgin 29yo, 1975 Blackadder row cask 54.7%
Nie pamiętam zatem ten fakt i późniejsze oceny dają do zrozumienia, że najciekawiej nie było.

Flymind 4.5
Mikus 5
Wiktor
Ewa 6
Maro 6
Myszkin 6.5
Pawloff 4.5
Rajmund 4
Rosomak 4
Krzysiek 5
PawełB 4
Pawcio Łaskawy 5.5
Windham 5
Oscarez Pryncypiał 5

Linkwood 22yo, 1975 Cadenheads 52.3%
Jak wyżej choć oceny u niektórych ciut lepsze…

Flymind 5.5
Mikus 5
Wiktor
Ewa 4
Maro 5.5
Myszkin 5
Pawloff 4
Rajmund 4
Rosomak 6
Krzysiek 4
PawełB 5
Pawcio Łaskawy 5.5
Windham 4
Oscarez Pryncypiał 5

Glencadam 30yo 1975-2006 , Dewar rattray 54.4%, bourbon
Niektórym podszedł bardziej ale średnia podobna.

Flymind 5
Mikus 6
Wiktor
Ewa 5
Maro 7
Myszkin 7
Pawloff 6
Rajmund 5
Rosomak 3
Krzysiek 4
PawełB 4
Pawcio Łaskawy 6
Windham 4
Oscarez Pryncypiał 5

Glenburgie 25yo 1975-2001 Signatory Vintage oak cask 54.4%
Tutaj trochę lepiej ale też nie wspominam szczególnie.


Flymind 6
Mikus 7
Wiktor
Ewa 5
Maro 8
Myszkin 6
Pawloff 5
Rajmund 6
Rosomak 7
Krzysiek 5
PawełB 5
Pawcio Łaskawy 7
Windham 5.5
Oscarez Pryncypiał 5

Longmorn 15yo 1991-2007 DL 50%

Flymind 6.5
Mikus 8
Wiktor
Ewa 5
Maro 7
Myszkin 6
Pawloff 6
Rajmund 6
Rosomak 5
Krzysiek 6
PawełB 5.5
Pawcio Łaskawy 7
Windham 5
Oscarez Pryncypiał 7

A później przyszedł Ardbeg 1978-2008 43% OB. I zamiótł wszystko pod stół.
Dla mnie Islay marzenie. Narowista a zarazem delikatna, warstwowa, świetny finisz, a młody był nie jesienny ;)

Flymind 7.5
Mikus 8
Wiktor
Ewa 7
Maro 7
Myszkin 8
Pawloff 8
Rajmund 9
Rosomak 8
Krzysiek 7
PawełB 7.5
Pawcio Łaskawy 9
Windham 7
Oscarez Pryncypiał 9

Później to już dożynki tym co zostało i generalnie wesołe klimaty,

Cdn.
PS. Proszę o indywidualne wspomnienia dotyczące butelek z tego dnia.

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2012 8:21 pm ]
Na rozbiegówkę był Mortlach The ultimate 1990, 19yo po bourbonie. Niestety 46%.
Ocen brak ale jak nie rozumiałem Mortlacha tak nie rozumiem. Nieco przypominał mi mojego 16yo z legendarnej serii Moon import –In the Pink. O ile dobrze pamiętam to nawet rocznik ten sam. Tak czy owak zachwytów na twarzach się nie doszukałem.
Wieczór miał upłynąć pod znakiem whisky rzadkich, niespotykanych, nietuzinkowych lub takich bootlerów. Sumując takich jakie nie często pojawiają się na naszych spotkaniach.

Później już z pełnoprawnymi ;) ocenami:

Tomintoul 1973-2000, 36yo DL OMC 45.9%
Porządny, ziołowy, pieprzny i mimo niskiej mocy nie rozwodniony co bardzo dodatnio jak dla mnie wpłynęło na efekt. Nie wszyscy byli mojego zdania ;)

Flymind 3.5
Mikus 2
Wiktor 4
Ewa 3.5
Maro 4
Myszkin 6
Pawloff 3.5
Rajmund 4
Rosomak 3
Krzysiek 4
PawełB 3
Pawcio Łaskawy 6.5
Windham 4
Oscarez Pryncypiał 6

Talisker coepernich collection (czy jakoś tak ;) ) 26yo 1974, 44.7%
Dla mnie znakomity Talisker z najlepszego (wiem, wiem, że Wiktor się nie zgodzi ;) ) rocznika. Co najmniej tak samo dobry jak późniejszy…okej, o późniejszym później.

Flymind 8
Mikus 5
Wiktor 6
Ewa 5
Maro 6
Myszkin 8.5
Pawloff 6.5
Rajmund 7
Rosomak 7.5
Krzysiek 6
PawełB 6
Pawcio Łaskawy 8
Windham 6
Oscarez Pryncypiał 7

Bowmore 21yo sherry 1989-2011 Silver seal 46%
Dla mnie rozczarowanie. Ani w typie starszych owocowych, tropikalnych ani w typie lat 80tych czyli perfumeryjno szamponowych któ®e szczególnie lubię…trochę w typie nowych czyli chój wie jakich. Ni to pieprzny, olejowy, popielny, ni to ostrygi, krzemienie, morze…
Okej profil jak na Islay przystało ale ceniłem Bowmore za zupełnie coś innego. Nie za powtarzanie jak małpa profilu tysięcy edycji z Islay.

Flymind 6.5
Mikus 5
Wiktor 5
Ewa 6
Maro 6
Myszkin 7
Pawloff 6
Rajmund 6
Rosomak 6
Krzysiek 6
PawełB 6
Pawcio Łaskawy 8.5
Windham 6
Oscarez Pryncypiał 5

Tullibardine 18yo Cadenheads 1989, 56.8%
Aromat rozbrajający. Waniliowe lody, śmietanka, wata cukrowa…profil aromatyczny podobny do Tormore 20yo również od Cadenheads czy Benriach pamiętny od DT bodajże.
Smak już nie koniecznie nadążał ale bardzo przyjemny. Wiktor na drugi dzień stwierdził na dożynkach, że on obrzydliwy jest…

Flymind 8.5
Mikus 4
Wiktor 5
Ewa 7
Maro 7
Myszkin 9
Pawloff 8
Rajmund 7
Rosomak 8
Krzysiek 7
PawełB 7
Pawcio Łaskawy 9
Windham 7
Oscarez Pryncypiał 8

Springbank 17yo OB. 1990-2005 Springban society, 51.5% refill Port hogshead
W aromacie gęsty, potężny, sliwkowy, skórany, tytoniowy, czekolada mleczna , wata cukrowa i wanilia. W smaku morski, słony, wytrawny, skórzany i ziołowy. Pokrótce. Generalnie takie springbanki to ja chętnie i w dużych ilościach. Po ocenach widzę, że nie tylko ja ;)

Flymind 8
Mikus
Wiktor 7
Ewa 7
Maro 7
Myszkin 8
Pawloff 8
Rajmund 8
Rosomak 6
Krzysiek 6
PawełB 5
Pawcio Łaskawy 7
Windham 6.5
Oscarez Pryncypiał 8

Glenesk 25yo DT 83/09 55.7%
Nie bardzo pamiętam ale mi smakował ;) )


Flymind
Mikus
Wiktor 6
Ewa 4
Maro 5
Myszkin 7
Pawloff 6.5
Rajmund 4
Rosomak 5
Krzysiek 6
PawełB
Pawcio Łaskawy 8
Windham
Oscarez Pryncypiał 7

Tormore 26yo 105.13 SMWS 56%

Flymind 4
Mikus
Wiktor 5
Ewa 4
Maro 5
Myszkin 5
Pawloff 4.5
Rajmund 4
Rosomak 5
Krzysiek 5
PawełB 5
Pawcio Łaskawy 6.5
Windham 5.5
Oscarez Pryncypiał 6

Knockdhu 21 57.5% OB. Limited editio (butelka rodem z Bruichladdie i jakość zbliżona)
Flymind 6
Mikus
Wiktor 4.5
Ewa 4
Maro 4
Myszkin 5
Pawloff 5
Rajmund 3
Rosomak 5
Krzysiek 5
PawełB 4
Pawcio Łaskawy 5.5
Windham 5
Oscarez Pryncypiał 5

Na koniec whisky które zrobiły niezłe zamieszanie…

Port Charlotte 9yo SMWS 66.6% dark sherry
Intensywna sherry nie przykryła tych wszystkich rzeczy które w PC lubie więc jak najbardziej whisky dla mnie. Moc szaleńcza trochę niektórych zbiła z pantałyku ale mnie nawet ona pasowała. Bardzo torfowa, morska, słonawa, kompostowa PC.

Flymind 7
Mikus
Wiktor 5
Ewa 6
Maro 3
Myszkin 8
Pawloff 7
Rajmund 1
Rosomak 4
Krzysiek 6
PawełB 7
Pawcio Łaskawy 8
Windham 6
Oscarez Pryncypiał 7
Rajmund skwitował, że jest obrzydliwa i nie da się jej w ogóle pić ;)

I na koniec legendarny Aberlour A’bunadh silver label od której wszystko się zaczęło. Jak od tych kremówek…ogromna klasa whisky po sherry do której dzisiejsze wypusty nie dorastają w ogóle…ale…czy wszyscy byli powaleni?

Flymind 9
Mikus
Wiktor 10
Ewa 8.5
Maro 8
Myszkin 9.5
Pawloff 8.5
Rajmund 9
Rosomak 9
Krzysiek 7
PawełB 7
Pawcio Łaskawy 8
Windham 7
Oscarez Pryncypiał 8

No i znowu dopitki i gadki do nocy.

Cdn
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:01 pm   

oscarez napisał/a:
Longmorn 15yo 1975 DL 50%

Longmorn o aromacie - nieomal - Jury. Super ciekawy pod tym względem. Zdaje się, że smakowo również radził sobie lepiej niż nieźle. Szkoda że jednak nie z 1975... Najlepszego rocznika ;)

oscarez napisał/a:
stwierdził na dożynkach, że on obrzydliwy jest…

Popracuję nad tym jeszcze. Ale skoro tak stwierdził... ;)

oscarez napisał/a:
takie springbanki to ja chętnie i w dużych ilościach

Hmm przemknęło mi przez myśl, że w Springbank ktoś tam przypadkowo nie zapomniał, jak się robi dobrą whisky ;) Co bowiem spróbuję kolejnej wersji (bez różnicy czy takiej sprzed miesiąca, roku czy lat kilku) to strzał mocny się przytrafia. Także tym razem i także z beczki po porto. A nie zepsuć whisky beczką po porto to niezła sztuka jest ;)

oscarez napisał/a:
Glenesk 25yo DT 83/09 55.7%

Charakterna świntucha. Skoro tak wam ta deprawacja nie pasuje :mrgreen:

oscarez napisał/a:
Tormore 26yo 105.13 SMWS 56%

Dużo dobrej, ciemnej sherry. Mało czegoś poza nią ;)

oscarez napisał/a:
Wiktor 4.5

WTF? Pięć, mówiłem. Albo cztery. :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:20 pm   

oscarez napisał/a:

I na koniec legendarny Aberlour A’bunadh silver label od której wszystko się zaczęło. Jak od tych kremówek…ogromna klasa whisky po sherry do której dzisiejsze wypusty nie dorastają w ogóle…ale…czy wszyscy byli powaleni?

Flymind 9
Mikus
Wiktor 10
Ewa 8.5
Maro 8
Myszkin 9.5
Pawloff 8.5
Rajmund 9
Rosomak 9
Krzysiek 7
PawełB 7
Pawcio Łaskawy 8
Windham 7
Oscarez Pryncypiał 8

No i znowu dopitki i gadki do nocy.

Cdn


Czemu od niej się wszystko zaczęło?

WOW. 10 od Wiktora. jeszcze nie widziałem tu takich not. dla pewności czy to ta: http://www.thegreenwellys...ml?review=write

Pozdrawiam
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:25 pm   

Wiktor napisał/a:
Longmorn 15yo 1975 DL 50%

Longmorn o aromacie - nieomal - Jury. Super ciekawy pod tym względem. Zdaje się, że smakowo również radził sobie lepiej niż nieźle. Szkoda że jednak nie z 1975... Najlepszego rocznika Wink


poprawione ;)


Cytat:
Wiktor 4.5

WTF? Pięć, mówiłem. Albo cztery. Twisted Evil


dziwne bo mam napisane 4 5...to się zdecyduj! Teraz!!


Wiktor napisał/a:
Tormore 26yo 105.13 SMWS 56%

Dużo dobrej, ciemnej sherry. Mało czegoś poza nią Wink


pamietam ale raczej mi nie podeszla. chyba wlasnie tym ze sherry przykryla wszystko inne...
Danielito napisał/a:
WOW. 10 od Wiktora. jeszcze nie widziałem tu takich not. dla pewności czy to ta: http://www.thegreenwellys...ml?review=write


wlasnie ta.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:33 pm   

Danielito napisał/a:


WOW. 10 od Wiktora. jeszcze nie widziałem tu takich not. dla pewności czy to ta: http://www.thegreenwellys...ml?review=write

Pozdrawiam


Jeżeli, jest nadal dostępna w tej cenie...

To kupuj! min. dwie ;)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 9:10 pm   

Ja chyba dziękuje, ale dla chętnych - google wyrzucił jeszcze jeden sklep. Tańszy o jedną piątą. Cena w zasadzie ta sama, tylko inna waluta: http://www.oldwhisky.net/...ng&cat=Speyside

jeśli wierzyć tej stronie, to cena jest w trzymiesięcznym trendzie spadkowym ... ;) http://www.whiskyfinder.e...md=show&id=1140
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 6:24 am   

jesli chodzi o dostepnosc whisky znajdujacych sie na stronach www to mam duze doswiadczenie i nie bylbym pewien w zadnym razie: a. dosptepnosci, b. podanej ceny...

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2012 7:25 am ]
choc akurat w tym przypadku to nie sadze zeby byla wiecej warta :twisted:
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 8:44 am   

oscarez napisał/a:
Port Charlotte 9yo SMWS 66.6% dark sherry



idealna jako dodatek do słuchania norweskiego Black Metalu w stylu Dark Throne czy Satyricon :twisted:

a jakiś pentagram na etykiecie miała , nie zwróciłem uwagi :twisted:
w końcu 66,6 % do czegoś zobowiązuje
Ostatnio zmieniony przez windham hell Czw Wrz 27, 2012 8:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 8:50 am   

Gwoli scislosci Ardbeg byl 1978-1998. Wersja w 43% na rynek amerykanski, 75 cl. Whisky dentystyczna jak to ktos okreslil. Naprawde znakomita klasyka choc oczywiscie chcialoby sie CS.

Z pierwszego dnia w pamieci utkwila mi Glenburgie Signatory – oleista, torfowa z ciekawymi wtretami przypraw. Calkiem w stylu Xmasowej choc jednak jej nie dorownujaca.

Mysle, ze warto zwrocic uwage na tego Longmorna DL OMC 15 yo – whisky swiezo-owocowa, trawiasta, intensywna w smaku. Sadzac po ocenach wiekszosci smakowala naprawde niezle. Powinna byc jeszcze do dostania, a cena oscylowala w okolicach 40 euro.
Wymienione Knockando i Balblair to w istocie pomylki (po minach gosci widzialem, ze zastanawiaja sie czy nie postanowilismy ich otruc ;) ).

Drugiego dnia bylo zdecydowanie lepiej. Talisker Copenick Collection, ktory kupil Flymind – znakomita rzecz – morsko-dymowa, momentami nawet sztormowa ;)
Bowmore – zgodze sie z Oskarezem – nie tego w Bowmore szukam (czyzby przeszkodzil brak CS?), ale to nie byla w zadnym razie zla whisky.

Tullibardine Cadenheads – jak dla mnie pozytywne zaskoczenie wieczoru. W zapachu ciastowa, migdalowa, marcepanowa, a w smaku to samo plus rozne wariacje orzechowe.
Naprawde ciekawy byl, uwazam, Glenesk DT. Whisky „mchowa”, nieco zwichrowana, ale selekcja zdecydowanie niebanalna.

Zatrzymam sie nieco dluzej nad Port Charlotte SMWS 66,6%. Byla to chyba edycja 7-letnia nie 9-letnia. Dobrze, ze oszczedzono nam kupowania rzeczy 3-letniej ;) , ale nie sadze zeby i dluzsze lezakowanie moglo tu cos zmienic.
Rajmund postawil jej 1 i ja sie z ta ocena nie zgadzam, ale chyba ja rozumiem.
Pomysl wydawal sie dobry – brakuje wszak Islay po dark sherry (choc to akurat moze byl refill) i to jeszcze w CS (no moze poza Bunnahabhain) w normalnych pieniadzach. No to ciach! Niby wszystko jest: sherry – obecna, dym – prosze bardzo, wedzarnia – jest, lodzie – sa, pestki owocow – odhaczone… Ale wszystko to krotkie, chwilowe rozblyski, po ktorych do kontemplacji nie bylo nic. Zaserwowano nam trunek mialki i efekciarski. Niczym z chinskiego laboratorium. On sie moze podobac – zgoda, ale naprawde – posiedzmy nad nim troche dluzej i sprawdzmy raz jeszcze. To sie wpisuje w kierunek whisky w jakim poszedl McEwan robiac takie wynalazki jak Bruichladdich Black Art. Byla to whisky „Teraz k… My”. Nastepnym krokiem bedzie wprowadzenie plastikowych butelek. Potem juz tylko dodatek Ginger Ale i skonczymy z mixem coli z rumem w puszce. Nie podobaja mi sie takie tanie chwyty. Wlasnie – czy na pewno tanie? Zdaje sie, ze juz na poczatku ten 7-letni w koncu SMWS kosztowal okolo 70 funtow, a teraz… Ode mnie czerwona kartka dla tego humbuga.

Aberlour A’bunadh Silver – archetyp sherry slodkiej (nie dark i jej tytoniow!), lukrow i calych gor rozmaitych lakoci. Tak to kiedys bez pospiechu i nadecia potrafiono zrobic whisky. Teraz zreszta tez potrafia tylko trzeba znacznie uwazniej szukac… i wiecej zaplacic ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 7:00 am   

rosomak napisał/a:
skonczymy z mixem coli z rumem w puszce.

Widok kogoś z puszką Jima Beama z colą plącze mi się wśród wspomnień z ostatniego Młyna... ;-)

oscarez napisał/a:
a obiecani bitlesi napewno na Xmas beda. Przy okazji Rajmundzie jaki jest Twoj ulubiony ich numer?

Jeśli już koniecznie muszę się zdecydować tylko na jeden numer, to poproszę "A Day in the Life". :)

[ Dodano: Pią 28 Wrz, 2012 8:02 am ]
rosomak napisał/a:
Zatrzymam sie nieco dluzej nad Port Charlotte SMWS 66,6%. Byla to chyba edycja 7-letnia nie 9-letnia. Dobrze, ze oszczedzono nam kupowania rzeczy 3-letniej Wink , ale nie sadze zeby i dluzsze lezakowanie moglo tu cos zmienic.

Ja też nie sądzę.
rosomak napisał/a:
Rajmund postawil jej 1 i ja sie z ta ocena nie zgadzam

A ja się z nią zgadzam w zupełności. ;)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów