bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glenmorangie Signet
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 4:01 pm   

Nie prościej podjechać do Eberswalde po porządny stuff?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 4:24 pm   

Pewnie ze można.
Tutaj zaciekawiła mnie tylko ta cena w stosunku do dużo wyższych cen sklepowych wiec stad moje zainteresowanie akurat ta butelka.
Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, ze warto od razu ja kupić bo jest taniej niż w innych sklepach.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 4:38 pm   

Tyle że okolice 115 euro to właściwie standard cenowy za Signeta. Przykłady butelek tańszych niż w ofercie polskich sprzedawców nie są przecież czymś szczególnie rzadkim, porównując do najdroższych ofert raczej nie oszczędzisz na zakupie ;) A kwota nie jest mała. Jeśli ciekawi Cię whisky niezwykła zwróć uwagę np. na
coś takiego
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 28, 2012 9:11 am   

coś takiego - wygląda naprawdę ładnie i interesująco. ;) kolor rewelacja sądząc po zdjęciu. Piłeś? Polecasz?
(opakowanie i butelka - też robią wrażenie).

Tylko czy jest w Małej Czarnej ;)

Tak czy siak, myślę, że tego Signeta warto spróbować, choćby, żeby mieć własną opinię i punkt odniesienia. 460 zł to dobra cena, ale ... przy moich zasobach w takich pieniądzach wolałbym kupować SC w pełnej mocy. Jakoś tak bardziej do mnie przemawia ten Springbank.

BTW - Zamawiał ktoś w tym sklepie? ile kosztuje dostawa?

pzdr
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 10:33 am   

Cytat:
coś takiego


wygląda naprawdę interesująco

a jak smakuje?
może jakaś notka na jej temat
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 11:30 am   

pił i poleca jako ciekawostkę ;) szczególnie amatorom whisky z beczek po (1st fill) sherry, choć w tym przypadku to zasługa jak widać innego rodzaju maturacji
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 28, 2012 1:13 pm   

Co daje pierwsze napełnienie po sherry?
Rozumiem, że bogatszy kolor i pełniejszy smak, intensywność sherry, więcej słodyczy ...

A tak bez zgadywania od kogoś kto pił?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 3:23 pm   

...zalezy jaka whisky i jaka sherry, 1st fill może dać owszem słodycz, ale może dać słoność, może dać posmaki czerwonych owoców, morze dać posmaki skóry i tarniny, tytoniu, piernika - różnie!
intensywność jako wartość sama w sobie jest imho niezależna od rodzaju użytej beczki, choć przyznam że jeśli sherry jest "w robocie" łatwiej uzyskać ciekawsze, bo bardziej bogate spektrum smaków (choć akurat niekoniecznie przy 1st fill, zwłaszcza pochopnym, kiedy sherry przytłacza wszystko inne) - tym niemniej znamy przecież świetne, super intensywne whisky z bourbon cask, i zupełnie mizerne z sherry cask, prawda? ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Śro Mar 28, 2012 11:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 11:05 pm   

Żeby zrozumieć sherry, to ja bym polecał ją trochę popić od np. Manzanilli, przez Amontillado, do Pedro Ximeneza. Dodam tylko, że z tą słodyczą to różnie bywa 8)
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 10:37 am   

W takim razie chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z Sherry.
Czy pijecie? Czy lubicie? Coś konkretnego polecacie/odradzacie?
Gdzie kupujecie i za ile...?

Też kiedyś podszedłem do tematu w ten sposób. Żeby zrozumieć, co znaczy beczka po sherry, trzeba popróbować samej sherry i to czego spróbowałem skutecznie mnie zniechęciło do dalszych poszukiwań. Pewnie nie były to wybitne przedstawicielki gatunku. Jakaś biała Osborne koszmarnie wytrawna i nie przystępna oraz druga ciemna, której nazwy nawet nie pamiętam... Sherry Toni czy jakoś tak..., więc żadne Pedro Ximes, ani Oloroso to nie były. coś tam dało się wyczuć, co powtarza się w whisky z beczki po sherry, ale żeby pić to dla samego picia sherry to bez sensu...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 11:16 am   

RudeBoy napisał/a:
Żeby zrozumieć sherry, to ja bym polecał ją trochę popić od np. Manzanilli, przez Amontillado, do Pedro Ximeneza. Dodam tylko, że z tą słodyczą to różnie bywa


I koniecznie jakąś 100% Palomino Fino, bo to cos zupełnie innego niż, to co zwykle kojarzy sie z sherry :wink:

PX i Palomino Fino to dwa bieguny sherry i warto ich spróbować żeby zobaczyć jak bardzo mogą różnić dwa trunki, które zwą się sherry. Pomiędzy tymi biegunami mamy całe spektrum kupaży w różnych proparcjach oraz rozmaitym okresie starzenia, w większości bliższe jednak klimatom słodkim. Choć według informacji jakie otrzymałem w kilku miejscach w Jerez najlepiej sprzedającą się (w sensie ilości) jest mega wytrawna sherry Tio Pepe, 100% Palomino Fino od Gonzales Byass.
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 1:20 pm   

Pawloff napisał/a:
ale żeby pić to dla samego picia sherry to bez sensu...


widzę ze temat "trochę " ewoluował" :wink:

no ale tu się nie zgodzę z Pawłem, bo z piciem sherry jest podobnie jak z SM nie siada się do całej butelki lecz tylko milo jest jej skosztować np. jako aperitif i tu jak najbardziej wskazane są wytrawne i najlepiej trochę schłodzone typu fino,manzanilla i amontillado lub jako degistive czyli właśnie sweet sherry typu PX

chyba musimy spotkać się u mnie na jakimś obiadku niedługo aby Cie przekonać do picia sherry :)
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 2:15 pm   

Kto mówił, że się siada do całej butelki ;)

a wytrawne smaki alkoholi, akurat bardzo lubię. Zwłaszcza wina, wytrawne, albo żadne...
Tamta Osborne była po prostu niesmacznie wytrawna...

Co do Sherry to, chętnie zgłębię temat, byle nie z takimi jakie wcześniej trafiły w moje ręce...
Jak masz coś dobrego aktualnie w barku to z chęcią skosztuję, sam mogę poczęstować koniakami, bo wiem, że też lubisz... no i w końcu odbiorę fanty, których zapomniałem zabrać z Warszawy... ;)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 3:58 pm   

Moja dziewczyna potrafi wciagnac na raz bez problemu cala butelke PX :)
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 7:06 pm   

Cała butelka PX, to straszne :mrgreen: chyba bym tego nie przeżył. Już bezpieczniejsza dla zdrowie jest flaszka Klichoman.
Osborne to duży koncern, trochę taki Johnny Walker, można spotkać w Polsce sherry Lustau, warto spróbować.
W celach poznawczych warto popróbować różnych sherry, o porto i maderze nie wspomnę. To jedyne wina w rozsądnych cenach, gdzie można kupić różne wiekowe ciekawostki. Raczej na whisky sprzed I wojny światowej szans nie ma, a maderę można trafić w cenie średniego caska :D
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów