bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najstarsza beczka farclasa
Autor Wiadomość
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 8:21 am   Najstarsza beczka farclasa

Natrafilem na newsa
http://caskstrength.blogs...alloch.html?m=1
Glenfarclas rozlal nastarsza wersje family cask w historii destylarni, rocznik 53. Co ciekawe kupila ja polska firma Wealth Solutions zajmujaca sie inweatycjami alternatywnimy. I tu rodzi sie kilka pytan.
Czy uda im sie beczke kupiona za niebotyczna cene sprzedac za cene kosmiczna?
Czy to dobry kierunek inwestycyjny zeby kupowac whisky ktora juz na starcie jest strasznie droga?
Znacie ta firme? Czy doradza im ktos sensowny? Mial ktos z nimi stycznosc?
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 11:51 am   

Kontakt byl. W cenie, ktora sobie wowczas zyczyli za butelke tej konkretnej whisky nie ma sensu w ogole nad tym myslec. Rowniez inwestycyjnie.

Pocieszny_PCS napisał/a:
Czy to dobry kierunek inwestycyjny zeby kupowac whisky ktora juz na starcie jest strasznie droga?


To zalezy od whisky. Rowniez te drogie (300-500 euro) potrafia szybko zdrozec. Przykladem moga byc ostatnie edycje PE OB, czesc edycji GMP Book of Kells, czy Brory OB (najlepiej widac to na przykladzie wersji 32 OB, ktora w blyskawicznym tempie podrozala o ponad 100 euro).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 1:54 pm   

Dziś sensowny pułap dla inwestowania dla perspektywy kilkuletniej, wg mnie, nadal nie przekracza 200, max 250e za butelkę w zakupie... Pomijam pojedyncze przypadki i szczególne okazje, jak np. zakup jakiegokolwiek Ardbega OB CS z lat 70-tych poniżej 500e ;)
PS. Spodziewam się, że WS znajdą jednak kilku naiwnych. W końcu muszą na kimś zarabiać ;) Najlepsze rozwiązania inwestycyjne dla innych to takie, na których sami korzystamy! :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 19, 2012 9:16 am   

Nie znam się na inwestycjach w Whisky, więc nie wiem czy wprost na tych butelkach wyjdą na swoje.

IMHO: Niemniej chyba cały czas muszą popularyzować inwestowanie w Whisky, a szum medialno PRowy wokół tego zakupu może im w tym znaczni pomóc. Gdzieś indziej ktoś mówił o marketingowej papce, niemniej w masowej skali "marketing is king". Pewnie koneserów z tego forum marketing nie przekona, ale w szerszej skali inwestorów - tu obligacje, tam akcje plus butelka najstarszej whisky jako dodatek. Jak pogłówkują to opchną to bez problemu.

Jeśli nie wykorzystają tego PR-owo i nie opchną to będą cienkie bolki.

p.s. Wczoraj akurat słuchałem Trójki w samochodzie i była aukcja obrazu Tarasiewicza. facet kupił za 50 500 zł po ciekawej telefonicznej aukcji na żywo. Potem pada pytanie:
- Panie Krzysztofie, a widział Pan ten obraz?
- ja nie, ale jak już wszedłem do finału to poprosiłem żonę, żeby spojrzała. Powiedziała, że ładny. W ogóle nie planowałem tego - spontanicznie tak jakoś wyszło.

Ja go nie oceniam. Widocznie stać go. A aukcja zapewne była na jakiś zbożny cel.

I co? Nie kupiłby najstarszej whisky ;) - pytanie tylko czy by żonie smakowała.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 9:50 am   

Danielito napisał/a:
koneserów z tego forum marketing nie przekona

Po to właśnie m.in. jest forum BOW. Być może paru średnio zorientowanych inwestorów zada sobie trud uprzedniego sprawdzenia, jakie "miny" poleca się im do portfela ;)
Wciskając komu popadnie niby elitarnego Farclasa "bo najstarszy, limitowany, pyszny, bla bla bla..." za jakieś zupełnie chore pieniądze, nie będzie dla mnie WS wzorem do naśladowania, tylko właśnie takim "cienkim bolkiem", wykorzystującym nieświadomość własnych klientów. Gdzie tu profesjonalizm? Ważniejszy, jak sądzę, niż mocno spekulacyjne opylenie beczki i zarobienie szybko dodatkowo paru pln? Ja nie śpieszyłbym się do powierzenia takiej firmie swoich oszczędności. Co nie znaczy, że się paru "Panów Krzysztofów" nie nabierze. Współczująco ich pozdrawiam ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 10:35 am   

Idiotow zawsze paru sie znajdzie. Swiadome inwestycje to inna sprawa. Jak widac bardzo odlegla od przykladu zaprezentowanego przez Danielito.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 19, 2012 10:58 am   

Tylko wealth solutions musi to sprzedać dwa razy - najpierw pierwszemu nabywcy, a potem drugiemu aby pierwszy zarobił a oni prowizję skosili.

Najgorzej jak namówią na inwestycję zwykłych śmiertelników. Taki Wojciechowski to najpierw będzie trzymał karmiąc swoje ego, a potem wypije z partnerami biznesowymi np z Turcji.

Cóż. Gdyby sprzedawali po tysiącu pln to chyba bym kupił. ;)

A w zasadzie o jakich kwotach za butlę mówimy?
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 11:06 am   

Danielito napisał/a:
A w zasadzie o jakich kwotach za butlę mówimy?


Kwestia podejscia, ale cokolwiek powyzej 300 euro za butelke uwazam za wyjatek. Warto natomiast szukac butelek unikalnych butelkowanych ponad dekade temu czy tez destylowanych w latach 60-tych. Lata 70-te tez niebawem nadejda w tym kontekscie niestety. Odrzucilbym natomiast mlode rzeczy w szalonych cenach. Zwlaszcza OB. Jak zwykle sa wyjatki.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Sob Maj 19, 2012 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 19, 2012 11:27 am   

Miałem na myśli po ile WS będzie sprzedawać te buteleczki ...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 11:39 am   

W pewnym sensie juz napisalem, ale ok - pierwsze oferty byly mocno powyzej 2000 euro za butelke. Warto to dalej roztrzasac?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 3:37 pm   

ok buteleczki za 2000e ;) a butelczunie po ile? :twisted:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 6:12 pm   

Butelczunia to musowo powyzej 3000 :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 11:00 pm   

Dla ciekaowsci skontaktowalem sie z przedstawicielm z Wealth Solutions, zeby dowiedziec sie o cenie przedmiotowej butelczyny. Nie bylo mi jednak to dane, gdyz glenfarclas sprzedal sie na pniu. Podejrzewam, ze wiekszosc inwestorow pochodzi z wysp, gdyz w tutejszej branzowej prasie byla niesamowita nagonka na ta inwestycje.
Ciut mlodszy farclas na aukcjach w UK jest w stanie osiagnac kwoty rzedu 25-30 tys zl.

Well... I'm out :)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 8:40 am   

Grish napisał/a:
Dla ciekaowsci skontaktowalem sie z przedstawicielm z Wealth Solutions, zeby dowiedziec sie o cenie przedmiotowej butelczyny.


Bylo to 2500 funtow. W takiej sytuacji uwazam, ze byla to raczej nagonka na jeleni, a nie na swiadomych inwestorow.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 4:24 pm   

Dlaczego nie rozumim , my wszystko rozumim ;) ) , ale czi to koszerna whisky?? :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów