bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Xmas 2012 czyli spotkanie po koncu swiata ;)
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 11:47 pm   

Przesada, jak najbardziej... i to gruba ;)
Po prostu kupuj, pij, ciesz się naprawdę dobrą whisky i jeszcze lepszą ceną.

Z uwagi na swój charakter Xmas nie jest w istocie imprezą adresowaną do początkujących - nie istnieje więc ryzyko popełnienia "nietaktu", biorące się z braku okrzepnięcia w obecnych realiach świata whisky.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 11:55 pm   

Ja bym bardzo chętnie pojechał na xmss z butelką za 100ojro... tylko czy by mnie wpuścili?? obawiam się .. że musiałbym przywieżć trzy;)))....

na Xmass wpisowa butelka to koszt < 300 euro, z tego co się orientuję
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 12:40 am   

jak ja lubie te Wiktorowe konkretne odpowiedzi :twisted:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 10:22 am   

MaltMaster napisał/a:
czyli mam rozumiec ze przyjazd z taka butelka jest nietaktem?????

Butelki zawsze musza najpierw zostac zaakceptowane przez nas wiec nie byloby szans na nietakt :wink: Ta w istocie by sie nie nadala z roznych powodow na Xmas, ale na Mlyna pewnie w sam raz :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
MaltMaster 
Singlemalt Whisky Acolyte
kolekcjoner


Ulubiona whisky: dobra SM
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 10:30 am   

myslalem ze to spotkanie pasjonatow whisky i cieszyc powinna praktycznie kazda przy ktorej mozna posiedziec i porozmawiac i nie uwazam ze to zaraz musi byc za 300euro minimum.poza tym,przeciez ja nawet nie proponowalem tej whisky,wiec nie rozumiem dyskusji.Pawcio jak zykle nic konkretnego do powiedzenia oprocz ironii.powiem szczerze,ze nie zgadzam sie z tekstem kolegi o jakims braku okrzepniecia itd byciu poczatkujacym itp.

[ Dodano: Wto Lis 06, 2012 10:36 am ]
i najgorsze jest to ze niektorzy tutaj uwazaja sie za "lepszych" od kogos innego.
Na koniec tylko powiem ze znalem kiedys takiego znawce Macallanow.ktory nie pijal Macallana ponizej 25YO.wiec zdobylem butelke(pusta) kupilem JW gold label i wlalem do butli macallana.zaprosilem goscia i co????Nawet nie poznal...ot taki "znawca"
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 10:42 am   

MaltMaster napisał/a:
znalem kiedys takiego znawce Macallanow.ktory nie pijal Macallana ponizej 25YO.wiec zdobylem butelke(pusta) kupilem JW gold label i wlalem do butli macallana.zaprosilem goscia i co????Nawet nie poznal...ot taki "znawca"


czyli powyżej 25 YO pewnie też nie piłaj...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 10:59 am   

:lol:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:09 am   

MaltMaster napisał/a:
nie pijal Macallana ponizej 25YO.wiec zdobylem butelke(pusta) kupilem JW gold label i wlalem do butli

Jesli to byl Macallan Fine Oak to nic dziwnego - JW Gold lepszy :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:11 am   

Do MaltMaster.

Hej, ja też tu jestem całkiem nowy i chce Ci powiedzieć, abyś sie nie zrażał. Pewno dowcipy, które wydają Cie się atakiem, wcale takie nie są. Ironia tez.

Wyobraź sobie taką perspektywę - siedzimy wszyscy przy stole i dowcipy sytuacyjne same cisną się na usta. My już jesteśmy po kilku, a ktoś się dosiada. Naturalne jest to, że nie wszystko wydaje mu się śmieszne.

Co do degustacji: tak jak ja rozumiem sytuację, a nie jestem jej twórcą to są ich różne poziomy. Od skrzykiwania się ad hoc z tym co stoi w barkach, po planowane imprezy na różnych poziomach. Akurat Xmass jest creme de la creme na tym forum, czymś najbardziej prestiżowym, może trochę elitarnym, a na pewno ze staranną selekcją whisky, które mają być absolutnie topowe.

To wszystko oczami laika, któremu ziemia się nieco zaokrągliła, ale dalej podtrzymują ją krokodyle. Więc zawsze może ktoś mnie naprostowac lewym sierpowym z nad morza lub Krakowa

:mrgreen: :mrgreen:
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:26 am   

MaltMaster Xmas ma taka formułę nie inną i ok ,
są też inne spotkania bardziej przystępne :wink:

uważasz że niektórzy uważają się tutaj za lepszych , ja obserwuję że jest trochę inaczej ...
troche więcej luzu i dystansu do siebie i innych
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:33 am   

z Krakowa to smokiem walimy od razu :mrgreen:

Maltmaster, chodzi o to, ze dyskusji nie byloby gdybys jej nie rozpoczal pretensjami, nietaktami i fochami, ze wlasciwie to nawet nie miales zamiaru przywozic. Jak to mowia- uderz w stol a norzyce sie odezwa. no i uderzylem :wink:

Xmas to nie jest zwykle spotkanie przy flaszce i wymiana pogladow co bylo juz zaznaczone na samym wstepie tego tematu. Pozniej sam pytales jaki poziom odpowieada i dostales wyrazne odpowiedzi ode mnie czy rosomaka. Nie wiem po co ta spina.

Glodne teksty o JW w butelkach po Macallanach...slyszalem juz tysiace razy od moich znaojmoych i nie znajomych ktorym nie do konca "odpowiada" moja pasja - dobra whisky. Ale zareczam Ci ze z wieloma "zaawansowanymi" bywalcami forum nie te zabawy. Nie raz polewane jest cos z tzw "wora", sam polewalem Chivas i Jure superstition. Czasem sie ktos nabral i dal 4punkty ale wiekszosc nie. Takze wiesz...

I ostatnie. regoly sa jakie sa. jesli komus nie odpowiadaja to nikt go konmi nie ciagnie. Nawet nie namawia, a spiny na ten temat dowodza delikatnie mowiac "niedojrzalosci" mniej delikatnie frustracji. pozdrawiam.
 
 
MaltMaster 
Singlemalt Whisky Acolyte
kolekcjoner


Ulubiona whisky: dobra SM
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:35 am   

Danielito, ja to rozumiem,tylko czy nazwiez kogos laikiem dlatego ze nie pil ardberga z 1967 a Ty np.piles?chyba nie prawda?bo nie jestes w stanie wypic calego whisky swiata.ja np nie robie sampli,nie wymieniam itd dlatego ze kupue cala butelke i mam ja tylko dla siebie z prostego wzgledu...czasami sa dni ze ta sama whisky roznie samakuje i po to wlasnie trzymam cala butelke zeby nie ocveniac jej po 50ml.
i jeszcze mi sie jedno cisnie na usta.degustujac np.10maltow na jeden wieczor to tak naprawde ocena tego dziesiatego nie bedzie juz adekwatna bo kubki smakowe sa juz mocno zuzyte tego dnia nawet po sporej ilosci przeplukania woda,po drugie procenty tez juz robia swoja robote,wiec to nie jest tak ze oceny ludzi z tego forum sa jakas wyrocznia.ewentualnie moga byc podpowiedzia

[ Dodano: Wto Lis 06, 2012 11:38 am ]
oscarez, ja sie nie spinam,tylko nie uwazam sie za kogos lepszego,tylko dlatego ze pije SM i tyle w temacie.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:39 am   

PS. zapomnialem o najwazniejszym. To nie jest spotkanie na ktorym pijemy whisky za minimum 300e. To jest spotkanie na ktorym pijemy znakomite whisky. A te niestety kosztuja ile kosztuje. I uwierz mi, z gigantyczna ochota zaplacilbym za moja akurat OB zreszta - 100e ale ni diabla nie chciala tyle kosztowac. Swoja droga nie wiem czy jakbysmy sie potargowali w WWW...
 
 
MaltMaster 
Singlemalt Whisky Acolyte
kolekcjoner


Ulubiona whisky: dobra SM
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 57
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:42 am   

a zczym mamy sie targowac?

[ Dodano: Wto Lis 06, 2012 11:43 am ]
czyli uwazasz ze ponizej 300 euro nie ma dobrej whisky?
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 11:45 am   

oj jest jej duzo ale nie tak dobrej zeby startowala na Xmas.

chodzilo o targowanie w sklepie WWW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów