bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Xmas 2012 czyli spotkanie po koncu swiata ;)
Autor Wiadomość
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 7:02 pm   

Albo to skrotowosc i lakonicznosc twoich opisow albo odnosze wrazenie ze rzeczywiscie whisky z JWWW OTL w zeszlym roku zamieszaly bardziej
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 7:34 pm   

Skrótowość i lakoniczność wynika z tego, że jestem w rozmowie z chłopakami. Poza tym nie wiem czy wypada mi szeroko komentować co tu się dzieje.

Na przykład kolega z lewej odnalazł lukrecję w NBritish ;) tylko skąd on wie jak smakuje lukrecję? ;)

Jest naprawdę fajnie i kogo nie ma niech żałuje!

Dyskusje non stop. Przerywane dobrą whisky i równie dobrym jedzeniem.

Ja właśnie wracam do north british. Czyli absolutnie zajebisty grain. Panowie, może to bluźnierstwo, ale nie tylko malty.

50 letni Grain jest wyczesany, a za tak wiekowego Malta to pewnie zapłacilibyśmy jak za zboże. ;)


I pozdrowienia dla Miłośnika misia Koali :twisted: właśnie 4 stoją na stole i są zaje...fajne.

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 7:35 pm ]
Pocieszny, żałuj! :mrgreen:

Ale za miesiąc popijemy coś w Wawie .... Co prawda podstawie, ale też fajne ;)
 
 
myszkin. 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: talisker
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 22
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 10:33 pm   

spicie tam?
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 10:52 pm   

Nie, ale już teraz tylko dobijanie tym co najlepsze, więc idą świetne ben nevisy, ardbegi 1975, .....
I jest tylko jeden miłośnik Lochside by Adelphi :mrgreen:

Dzisiaj przetestowanych i ocenianych jest 19 sztuk, więc nic dziwnego, że Towarzystwo czuje się już mocno zmęczone po odwaleniu naprawdę ciężkiej roboty! ;)
Po takiej mordędze tylko Ardbeg u mnie się broni. Wczorajsza rewelacyjna kurizawa Noh 28 yo na zmęczony organizm to już nie to samo.

Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: Nie Gru 30, 2012 9:07 am ]
Xmas, Xmas i po Xmasie ;)
Można już pokusić się o pierwsze podsumowanie. Na temat samej whisky, aż tak bardzo nie będę się tu wypowiadał, gdyż są inni eksperci, właściciele tabelki z ocenami i etc.

Zacznę od tego, że atmosfera była fantastyczna. Trzymaliśmy się cały czas dużą grupą co z perspektywy osoby nowej jest bardzo istotne. Nie było żadnego podziału na ekspertów innych. Nikt mi nie powiedział (na szczęście) że gówno wiem, bo gówno piłem do tej pory :mrgreen: Co więcej w dyskusji i ocenach często byliśmy jednomyślni a często bardzo zróżnicowani ;)
Wszelkie 'żylety' z forum to fajne chłopaki są.

Dla mnie edykacyjnie/odkrywczo bardzo fajna sprawa. McCoy - naprawdę z dużym szacunkiem podchodzę do Twoich ostatnich zakupów od A.D. Rattray. Dalmora Biała Czekolada naprawdę byś się tu nie powstydził. (nie zapomnij o moim samplu).

Tak, liczyłem, że każda pita tu flaszka to będzie na 9/10 i to nie w moim odczuciu ale np. Wiktora z Rosomakiem. Tak nie było, ale to tylko lepiej dla mnie.

Dobrze, że były te 9/10 i długie dyskusje, której i dlaczego dać 9, a której 9,5. Uwierzcie mi, że te 0,5 punkta różnicy w pewnej dyskusji było bardziej istotne niż czy dać czemuś 6 czy 8.

Były również whisky na 8 - naprawdę porządne butelczyny! Tutaj 8 to jest naprawdę coś.
Whisky na 7 .... wczoraj rozpoczynamy właściwe butelki i ląduje Balblair 33 yo. 20 minut wzdychania, rozmowy o aromatach, smakach i finishu, przy tej bardzo delikatnej whisky. I co? Oceny 6 x 7pkt.

Potem wjeżdża absolutnia pełna, zrównoważona ..... i znowu masa zachwytów nad Glencalachie. 20 minut dyskusji i Rosomak kwituje z boku: Wzorcowa whisky na 7! :mrgreen:

Patrzę również z dużym szacunkiem na te 6 z dnia poprzedniego.

Innym odkryciem było to, że może być dobra Coal Ila ;) to znaczy taka, że słone wodorosty w smakach nie przysłaniają wszystkiego innego i to na kilka dni. :twisted:
Dobrze oceniana przeze mnie Coal Ila 12 podstawka to straszny syf ;)

Jednym z kolejnych odkryć to ... nie wierzyć żadnym krytykom, nie ulegać modzie i etc. Dwa przykłady:

Brora 32yo z wypustu Diageo 2011. Ponownie do niej wracam. Możliwość kupienia po cenie żadna, tworzone prelisty, zapisy i różne cuda niewidy. Informacje o wypuście Diageo sięgają zenitu. Dziennikarze i blogerzy najpierw prześcigają się w zgadywaniu co będzie, potem mają orgazm otwierając sampla i koniec końców wstawiają dobre oceny dla whisky ... bardzo przeciętnej. Na te ok. 33 sztuki tu wypite byłaby pod koniec trzeciej dziesiątki.

Drugie mega rozczarowanie i przykład jak można źle wydać ponad 300e.
Longmorn 37 yo od TWA. Silna moc pomimo 37 lat. Beczka dzielona na 3 bottlerów, średnia ocen na whiskybase to 91.

my oceniamy od 3-5.

Gdyby ktoś chciał się przekonać co to naczy źle wydać kasę na whisky to mam do dyspozycji sample :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za spotkanie, szczególnie zaś organizatorom.

Za rok z chęcią wrócę w to same świetne miejsce. Jeśłi tylko Xmas będzie po świętach ...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 12:00 pm   

Ano po Xmasie...
Dziekuje wszystkim gosciom za przybycie i zycze szerokiej drogi i torow ;)
Atmosfera uwazam znakomita, pogoda zas niestety dosc parszywa - nic tylko siedziec i pic whisky.
Dla mnie typ na zwyciesce drugiego wieczoru to Glengoyne 1972/2012 (55.5%, Malts of Scotland, D9/’72 B9/’12, C#12044, sherry hogshead, 254 Bts.), choc Ardbeg 1975 w CS deptal jej po pietach ;) Sherry w najlepszym mozliwym wydaniu...
Niemile rozczarowaly mnie oba stare Lochside`y (1965 Adelphi i 1966 Signatory) - liczylem na cos przynajmniej bardzo ciekawego i odmiennego od rzeczy, ktore wczesniej pilem, a okazala sie to byc tylko dobra whisky :mrgreen:
Podobnie z Bowmorem Prestonfield 36 yo - mial zdecydowanie za malo charakteru.
Pozytywne zaskoczenie obu dni - North British 50 yo AC. Mimo, ze single grain to uwazam, ze mozna szczerze polecic te zupelnie niezwykle, zwlaszcza jak na Lowlands przeciez klimaty. Nie zawiodl na szczescie Ben Nevis 45 yo DL w swojej dziwaczno-sherrowej choc nie ekstremalnej jakos formie, ani superelegancki, klasyczny Balblair 33 yo OB. To tyle ode mnie tak na szybko.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 2:52 pm   

Zobaczysz Daniel że Longmorn TWA jeszcze Cię pozytywnie zaskoczy. Daj jej pooddychać ze 2-3 tygodnie i podejdź na spokojnie, po przetarciu kubków czymś standardowym, parę kropel wody również jej IMHO pomaga. Na niewielkiego sampla się zapisuję, na wymianę coś się znajdzie.
Dzięki Panowie za wyborrrne 2 wieczory, których nawet pobity spektakularnie "miler" nie był w stanie zepsuć ;) Swoją drogą... czy to było na pewno oparcie krzesła?... Kieliszek od tego nie eksploduje i nie rozpada się na kilkaset odłamków.... Konieczne są dalsze ekspertyzy, zdecydowanie ;)
I nawet whisky była fajna! Jak już sobie przypomnę coś bardziej konkretnego, z całą pewnością napiszę ;)
Dzięki!!!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 4:32 pm   

Dzieki wielkie. daniel zostaw tez sampla dla mnie, glenalachie jeszcze jest
_________________
Pozdrawiam
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 5:29 pm   

Panowie! Dziękuję, pozdrawiam i do zobaczenia!!
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 30, 2012 8:38 pm   

A ja dziękuje za super relacje i cieszę sie iż spotkanie było udane
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 9:15 pm   

Serdecznie wszystkim dziękuję
_________________
Piję więcej!
Pozdrawiam Marek
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 9:33 pm   

Notki, panowie, notki
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 9:34 pm   

Bardzo dziękuję za rewelacyjne spotkanie ze smutną świadomością, że kończy się pewna epoka.
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Gru 31, 2012 10:20 am   

Również dziękuję za genialny weekend .
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 8:58 am   

rosomak napisał/a:
To byly moje slowa i brzmialy "Czyli rozumiem, ze chodziles z brzydkimi dziewczynami, ktore uzywaly drogich perfum" i odnosilo sie do kogos, kto powiedzial, ze wazniejszy jest dla niego w whisky zapach niz smak


a były skierowane do mnie ;) i odpowiem tak (bo wtedy Wiktor powiedział mnie i Piotrkowi że pobije nas naszą własną bronią wyciągając z pudła te dwa Glenfarclasy nasze)
jeszcze nigdy nie oceniałem smaku wizualnie ;)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 10:59 am   

oscarez napisał/a:
a były skierowane do mnie

Oskarze to bylo do Czarka :wink: Niemniej wypowiedz miala miejsce pod koniec degustacji wiec patrzylbym na nia z przymruzeniem oka :wink:

[ Dodano: Sro Sty 02, 2013 10:59 am ]
I gdzie sa kurna fotki i tabelki?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów