bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Talisker
Autor Wiadomość
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:39 pm   

Oj tak, ta wiedza jest wiele warta. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się też od naszego kolegi Łukasza Dynowiaka, który jest ambasadorem marki Old Pultney na tę część Europy. Wielka wiedza i fajny gość :) Dowiedzieliśmy się też kogo się lubi w tej branży a kto jest ch....em :) Taka wiedza też się przyda. :)
I jeśli chodzi o Kilchomana, naprawdę wiele osób potwierdziło, że jest to bardzo dobra destylarnia ogólnie.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:46 pm   

Islayman napisał/a:
Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się też od naszego kolegi Łukasza Dynowiaka, który jest ambasadorem marki Old Pultney na tę część Europy. Wielka wiedza i fajny gość

Mozna poczytac jego bloga (byl tez na BOW kiedys o ile mnie pamiec nie myli) i szybko sie przekonac kto zacz. Moze zna sie na plotkach w whiskowym polswiatku, ale jego peany ballentinesowe i inne podobne... brzmia jakby sie sprzedal kiepskim rzeczom (ambasador pultacza to rozumiem za darmo?).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Pon Wrz 09, 2013 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:48 pm   

Posłuchamy na CWH najprawdopodobniej ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:58 pm   

Rozmawialiśmy o tym co pisze i o kim i nie jest tak, że się komuś sprzedał. Ale to już temat jak rzeka...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:00 am   

Ok niech kazdy zainteresowany przeczyta sobie co on chwali i to wypije, a nastepnie wyrobi sobie wlasne zdanie. Chetnie przeczytalbym kilka recenzji z takich doswiadczen. Podobnie jak i z Bruichladdich z najwyzszej polki (o ile ktos twierdzi, ze takie sa) swoja droga.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:22 am   

meszka napisał/a:
Jesteś całkowicie przekonany, że preferencje smakowe to zawsze kwestia doświadczenia?


nie przede wszystkim ale żeby były wiarygodne i szanowane to jednak powinny być.

Wiktor napisał/a:
Na ile ją oceniasz? W jakich jest klimatach? Jakie ma mocne strony? Może wychodzi podobieństwo do czegoś bardziej znanego?


zadajesz bardzo kłopotliwe pytania. bo właśnie teraz kolega odpowiadając na nie powinien się wykazać tym doświadczeniem o którym była mowa wcześniej. Postawić z tzw. dupy ocenę danej whisky nie podbudowując argumentami potrafiłaby nawet moja żona gdybym bardzo nalegał. Tylko co to byłoby warte.


Islayman napisał/a:
Masz rację rozmawiałem z nimi osobiście w 4 oczy.



taaa...a jak długo się znacie? to tak żeby zweryfikować szczerość tej rozmowy.
pomijając, że dobry marketingowiec będzie stał przy swoim nawet przy dobrych znajomych. Taka praca niezbyt uczciwa już.


Islayman napisał/a:
Jako ciekawostke mogę powiedzieć , że budując swój nowy dom, projektowanie zaczął od ogromnego pokoju do przechowywania i degustowania whisky... reszta to dodatek


hehe..no to jest argument....

[ Dodano: Wto Wrz 10, 2013 8:24 am ]
Wiktor napisał/a:
Prawie pięcioletni... Ale fakt jest fakt. Absolutna rewelacja jak na wiek, cenę i... współczesny wypust whisky z Islay Wink Doskonała integracja sherry w smaku, dojrzałość na poziomie whisky kilkunastoletniej. Piękny, oceaniczny sznyt. Ach, ach, ach Cool


a dla przypomnienia warto poczytać historyczną już z tego punktu widzenia dyskusję :mrgreen:
http://bestofwhisky.pl/fo...der=asc&start=0
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 12:23 pm   

Na szczęście to ja rozmawiałem z kolegą japończykiem i to ja mogę ocenić szczerość tej rozmowy. A co do Hansa Offringi to ten gość napisał kilka książek o whisky , jeszcze więcej przetłumaczył, napisał setki artykułów do gazet i robi to od 35 lat... więc nie wiem ile kolega oscarez miał wtedy lat??? :)
A co do postawienia oceny? Kolega zapytał na ile ją oceniam to odpowiedziałem i sądzę,że nie będę się popisywał do czego była podobna i pisał pierdół typu: lekki torf z nutą placka babci Jadzi...
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 3:20 pm   

Na szczęście Ty i tylko ty możesz ta szczerość ocenić. a co do opisów czy do czego jest podobna sama whisky to nikt nie wymaga weny czy poezji w opisach. Wystarczy merytorycznie w kilku punktach.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:06 pm   

oscarez napisał/a:
historyczną (...) dyskusję

Dość wnikliwie od tamtej pory śledzę kolejne wypusty Kilchomana, choć przede wszystkim te singlecaskowe. Bywa różnie, ale progres od czasu wersji 3-letnich jest niewątpliwy.
Ta konkretnie beczka (455/2007) okazała się jak na swój wiek fenomenalna, wyraźnie lepsza choćby od sąsiedniej 456/2007, którą próbowaliśmy jakiś czas temu, albo od sherrowej edycji dla CWH z ub. roku (skądinąd też niezłej).


PS. ...kończąc wątek B'laddie Stillman's Dram: pytałem o to wszystko nie w celu przeczytania mniej lub bardziej kwiecistych opisów ;) ale zweryfikowania, czy polecenie jej przez kolegę Islayman ma solidne podstawy. Wiele razy miałem okazję kupić tę edycję (tanio) i nigdy się nie zdecydowałem. Pomocny byłby więc przy tej rekomendacji albo bardziej konkretny opis profilu, albo odniesienie jej oceny wprost do innych whisky - tych punktowanych przez Islayman'a równie wysoko. EOT.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:48 pm   

To możemy się tak umówić, że jak będziesz miał okazję kupić tę butelkę w dobrej cenie to ją kup, a jak Ci nie podejdzie to ja ją odkupię - też w dobrej cenie :)
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 9:25 pm   

I tyle żeśmy się dowiedzieli Wiktor....
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 8:35 pm   

Islayman napisał/a:
okazję kupić tę butelkę w dobrej cenie

http://www.whiskyauction....&category=IM151
Nie krępuj się, są nawet trzy... ;)
Ja jednak ograniczę się do sampla ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 8:58 pm   

Aukcja kończy się 28-go więc cena pewnie jeszcze wzrośnie. Ale dzięki za linka, wrócę do niego 27-go i zobaczymy jakie będą ceny.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 10:49 pm   

Taaak. Czyli jednak latwiej poswiecic w razie czego pieniadze niz wymienic 3-4 whisky, ktore ocenia sie na 7 co nie jest wielka sztuka o ile ma sie jakies szersze doswiadczenie/porownanie. Ale oczywiscie mozna napisac "nie bede pisal, bo kazdy ma swoj gust" albo "nie bede opisywal babci placka". Trudno za kazdym razem walczyc z tymi nonsensami bo to nietania sprawa, ale ok - kolejny raz - kupuje jednego z wystawionych. Opis (nie tylko moj) znajdzie sie sie tutaj pewnie w pazdzierniku.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 3:18 pm   

Gdybym porównał tę whisky do 3-4 innych -podobnych, to i tak za chwilę byłoby 20 komentarzy ,że gadam głupoty, że tam wcale nie da się wyczuć lekkiej nuty torfowej i lekkiej nuty sherry itd.. bo ona jest podobna do zupełnie czego innego. Więc sobie podaruję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów