bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miszcze Whisky
Autor Wiadomość
je2bnik 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 2:38 pm   

PawelWojcik napisał/a:
ukrainska nalewke na debowych chipsach z chinskiego destylatu gronowego (piekna maja historie, ale dokladnie tak smakuje dzis produkcja tego producenta).


Przy cenie pięciolatka około 15 zł za 0,5 l. mogę wciągać beczkami :D Tylko nie mam okazji tak często na Ukrainę jeździć :)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 2:43 pm   

Nie znam się na brandy, ale próbowaliśmy jakiegoś Szustowa w ubiegłym roku. Może własnie tego 11-letniego. Nie był w niczym gorszy (ani lepszy) od tej tzw. wielkiej czwórki. Był to zwykły (plain) alkohol z buta cięty, na poziomie przeciętnych podstawek whisky. Dwa punkty. Mocne. W związku z tym osobiście nie planuję zakupu butelki ;)
Na pewno jednak Milera nie można wrzucać do jednego worka ze sprzedajnymi i nurzającymi się w obłudzie manipulantami, liżącymi koncerny, dystrybutorów i "kolegów blogerów" po klejnotach. Robi na swoją markę i stara się to robić transparentnie, bez pozerstwa i udawania znawcy tam, gdzie materiału nie staje ;) Pozycjonuje się na premium, również cenowo, ale stoi za tym faktyczna praca, wysiłek, wiedza. Inwencja. Za to go szanujemy. I za to z nim pijemy :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Lis 29, 2016 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 2:50 pm   

Ja takie wynalazki pijam z kolegami ze wschodu i boli mnie zawsze głowa po 'kaniakach' starych, młodych i nawet półświecących. Jako ultras Gaskonii powiem tylko: "gdzie Rzym, gdzie Krym":). BTW Ja nie znam Szustoffa (Paweł ma większą wiedzę w temacie), ale pomysł Tomka bardzo fajny, jakaś nisza chyba jest.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 2:57 pm   

Acha, i jeszcze wspomniana kwestia kieliszków. Trzeba zwrócić uwagę, kto pierwszy w Polsce (no, poza BOW, mówiąc nieskromnie, ale my ograniczaliśmy się zawsze tylko do grawera/nadruku) zaprojektował, znalazł wykonawcę i zrealizował autorski kieliszek do whisky, w formacie hand-made? Kto namówił Krosno do wykonawstwa, co jakby nie patrzeć, nie sprowadzało się do wysłania dwóch emaili? Z kogo później zerżnął cały kieliszkowy koncept Tudor - może przypadkiem, może celowo?
Różnica jakościowa między szkłem Milera, a jakimkolwiek wykonanym maszynowo jest ewidentna. Estetyczna - wyraźna. Praktyczna - dostrzegalna. Jak się do tego mają różne późniejsze inicjatywy, z najpodlejszymi kieliszkami opatrzonymi "ekskluzywnym logotypem", wartymi 2 euro, a sprzedawanymi po 40zł za sztukę, nie trzeba chyba dodawać :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 3:35 pm   

Wiktor napisał/a:
...Nie był w niczym gorszy (ani lepszy) od tej tzw. wielkiej czwórki... *** Na pewno jednak Milera nie można wrzucać do jednego worka ze sprzedajnymi i nurzającymi się w obłudzie manipulantami, liżącymi koncerny, dystrybutorów i "kolegów blogerów" po klejnotach. Robi na swoją markę i stara się to robić transparentnie, bez pozerstwa i udawania znawcy tam, gdzie materiału nie staje ;) Pozycjonuje się na premium, również cenowo, ale stoi za tym faktyczna praca, wysiłek, wiedza. Inwencja. Za to go szanujemy. I za to z nim pijemy :lol:

ja dodalem bold, bo to sie nadaje do watku "zlote mysli". nie dodalem, bo nie jestem zlosliwy. sprobuj tego Witkorze na spokojnie i chiciaz porownaj z jakas prymitywna podstawka VS z Cognac.

Wiktor napisał/a:
Acha, i jeszcze wspomniana kwestia kieliszków. Trzeba zwrócić uwagę, kto pierwszy w Polsce (no, poza BOW, mówiąc nieskromnie, ale my ograniczaliśmy się zawsze tylko do grawera/nadruku) zaprojektował, znalazł wykonawcę i zrealizował autorski kieliszek do whisky, w formacie hand-made? Kto namówił Krosno do wykonawstwa, co jakby nie patrzeć, nie sprowadzało się do wysłania dwóch emaili? Z kogo później zerżnął cały kieliszkowy koncept Tudor - może przypadkiem, może celowo?
Różnica jakościowa między szkłem Milera, a jakimkolwiek wykonanym maszynowo jest ewidentna. Estetyczna - wyraźna. Praktyczna - dostrzegalna. Jak się do tego mają różne późniejsze inicjatywy, z najpodlejszymi kieliszkami opatrzonymi "ekskluzywnym logotypem", wartymi 2 euro, a sprzedawanymi po 40zł za sztukę, nie trzeba chyba dodawać :lol:

mam je wszystkie (prawie) przed soba, czego i Wam zycze :)

powyzsze wlasnie mialem na mysli piszac o kiju w mrowisku. o lizaniu po klejnotach zapomnialem napisac.
to moze wobec tego jakis sampling Szustowa na BOW w porownaniu z absolutnie najtanszym i najgorszym (wybor pozostawiam Wam) Cognac-iem ?
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
Ostatnio zmieniony przez PawelWojcik Wto Lis 29, 2016 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 3:44 pm   

PawelWojcik napisał/a:
moze wobec tego jakis sampling Szustowa na BOW w porownaniu z absolutnie najtanszym i najgorszym (wybor pozostawiam Wam) Cognac-iem ?

NIe za bardzo się znam (To Neptune bardziej ogarnia te wschodnie tematy) ale bym spróbował. Dawaj. Żeby się tylko nie okazało, że twoje wyroby będą lepsze od tego wszystkiego razem ;)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 3:58 pm   

Mi bold nie przeszkadza. Złote myśli proszę bardzo. Zaznaczyłem już, że piłem jedną wersję i o niej się wypowiadam, wyłącznie. Nie o marce. Marka Szustoff ma dla mnie podobne znaczenie i wydźwięk, jak marka Smirnoff. Albo Colgate ;)
Koniaki pijam już bardzo sporadycznie. Wyrosłem z nich. W zależności od okoliczności otrzymują zawsze jeden, albo dwa punkty. Raz, jeden jedyny raz, przydarzył mi się Martell VSOP oceniony na 3p. Ale był pity, przeklętnik, w towarzystwie whisky japońskich. Tak, tak. Jakaś grubsza chwila słabości ;)
Ten francuski trunek ma tak określoną i wg mnie dyskwalifikującą specyfikę, że szkoda mi zdrowia na jakieś poszukiwania i dywagacje na tym poziomie. A już BOW na pewno nie jest do tego rodzaju "rozrywek" właściwym miejscem ;) Jeżeli mam robić testy, porównania, to niech mają jakiś sens i choć cień szansy, że zakończą się czymś w minimalnym stopniu przyjemnym ;) A więc whisky - kropka.

[ Dodano: Wto Lis 29, 2016 4:12 pm ]
PawelWojcik napisał/a:
o lizaniu po klejnotach zapomnialem napisac.

No cóż, liczę się z tym, jak moja zdumiewająco pochwalna opinia może zostać odebrana. Sam czytam i nie wierzę ;) A już zwłaszcza w tym chwalebnym wątku. Na szczęście mam niezachwiane poczucie, że druga strona medalu istnieje i "ma się dobrze". Ile już naprawdę poważnych kłótni z TM mieliśmy o pryncypia, o zasady, na jakim poziomie trzeba je było rozwiązywać (czy może raczej: łagodzić), i jak bardzo nadal różnią się nasze poglądy, ciężko nawet wymienić ;) Akurat o m.in. "sprawie Szustowa" mieliśmy długą i chwilami ciężką rozmowę w Przesiece. Choć właściwie co ona ma wspólnego z problematyką whisky? Niech się tym na forach o brandy i koniaku zajmą...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 4:20 pm   

je2bnik napisał/a:
PawelWojcik napisał/a:
ukrainska nalewke na debowych chipsach z chinskiego destylatu gronowego (piekna maja historie, ale dokladnie tak smakuje dzis produkcja tego producenta).


Przy cenie pięciolatka około 15 zł za 0,5 l. mogę wciągać beczkami :D Tylko nie mam okazji tak często na Ukrainę jeździć :)


slusznie, 15zl za 0,5 l (przy obecnej cenie grywny jeszcze mniej) to pewnie przyzwoity stosunek cena/jakosc. ja mimo ceny (15zl) pozostane na "nie", ale co kto lubi... 11-to latke mozna kupic u Milera za chyba 150zl, jak podpisac cyrograf na newslettera to promocyjnoe 40zet taniej.

[ Dodano: Wto Lis 29, 2016 4:26 pm ]
Wiktor napisał/a:
Niech się tym na forach o brandy i koniaku zajmą...

nie ma juz takich (niezaleznych). jesli ktos ma inne zdanie, to o linki poprosze.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 4:41 pm   

@Ruda: a Ty przestan (na chwile) usprawiedliwiac BOW i Milera, tylko sproboj jakiegos Shustoffa ;)
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 5:22 pm   

A wracając do sedna:
https://www.youtube.com/watch?v=ct5sZt01uIM
https://www.youtube.com/watch?v=SaUP7D5YnMg
Jest obowiązkowy garniak, jest obowiązkowy kieliszek w logo i są szkolenia z whisky. O, są...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 5:35 pm   

Legenda Małopolski kryptonim "niesamowite", znowu nadaje.
Nowa moda blogieringu: czytanie innych opinii i mówienie "tak, zgadzam się z tym".

#Ruda: z wieloma Twoimi tezami absolutnie zgadzam się.
A wracając do Szusta to Pawle wg Ciebie brandy na poziomie Pliski XO? Czy coś z tamtych terenów warte jest spróbowania? Armenię i Gruzję mam w miarę poznaną (czasem w przesycie:)
Ostatnio zmieniony przez loom Wto Lis 29, 2016 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 5:39 pm   

loom napisał/a:

Nowa moda blogieringu: czytanie innych opinii i mówienie "tak, zgadzam się z tym".

Bo jak będzie nas wystarczająco dużo, to starczy do zamknięcia okręgu, i każdy liżący będzie też lizany jednocześnie!
Aż kurde przez pomyłkę dwa razy kliknąłem w jeden filmik i nabiłem wyświetlenia. Ale ten się przynajmniej nie poci przez kamerą.
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 5:50 pm   

Wiktorze otworzyłem tego linka z you tube co podałeś.. i oczom swym nie wierzę, toż to chłopak mojej siostry. Kurczę jakie znajomości mógłbym sobie wyrobić i z jakiego ogromu wiedzy korzystać.

..niestety to jest były chłopak mojej siostry :mrgreen: :wink: .. przepadła cała ta wiedza bezpowrotnie.
No chyba że sobie kanał you tube subskrybuję i będę mógł czerpać garściami z tego nieprzemierzonego bezkresu wiedzy.
Ostatnio zmieniony przez bartoszek Wto Lis 29, 2016 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 6:11 pm   

bartoszek napisał/a:
Wiktorze otworzyłem tego linka z you tube co podałeś.. i oczom swym nie wierzę, toż to chłopak mojej siostry.


HAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHAHAH
AHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAH
AHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAH
AHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHhA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Lis 29, 2016 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 6:22 pm   

Żeby to jeszcze było śmieszne.. to jest tragiczne :mrgreen: :wink: :twisted:

Ale na całe szczęście moja siostra ma ten etap znajomości za sobą, więc nie będę zmuszony do wykupienia abonamentu za subskrypcję kanału.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów