bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glen Garioch Samoroli
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 11:16 am   Glen Garioch Samoroli

http://whiskybase.com/whi...&whiskyid=12513

Czy są chętni na zakup tej legendarnej butelki? Poproszę o zgłoszenia na pw - kasa jest na tyle spora, że nie będę pisał publicznie kto się decyduje.

Możliwe sample to 100, 50, a nawet wyjątkowo 25ml. Jak ktoś chciałby więcej to też jest taka możliwość. ;) (jeszcze).

Generalnie zależy nam na tym, aby butelkę kupić i spróbować tej legendy nawet w małych ilościach. Jako zachętę powiem, że już kilku chętnych jest więc może ten sampling się udać.

Pozdrawiam

I opinia Serga V.:

Glen Garioch 1971 (59.6%, Samaroli, 2280 bottles, sherry, 75cl) Colour: almost mahogany. Nose: again a sherry monster, but this time with a big, bold peat, somehow a la Ardbeg. Haha! Incredibly rich and complex. But what a nose! Lots of meaty aromas (grandma’s meatloaf). Top notch Italian coffee, garden bonfire, Worcester sauce, tabasco, humus, burnt tyre a la Port Ellen, brand new tyre… The list could be endless… And this beautiful sherry! Triple wow, but will the mouth stand up to this extraordinary nose? Mouth: oh yeah! A cathedral, even better than the nose. I don’t know where to start… Ok, first you have all these coffeeish notes: coffee itself, burnt cake, coffee liquor, dark toffee… Then you have the peat – but one of the most subtle and magnificent peat I ever came accross. Different woods’ smokes, seaweed smoke… And finally lots of cooked fruits. No need to tell you which, they’re all in there. As for the finish, it’s long of course, but also very complex and subtle, on ‘smoked’ fruitcake. Bloody hell, that’s whisky. Okay, okay, I’ll calm down, sorry, but this one really turns me on. Ratings? Yes… Serge: 96, Olivier: 97.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:43 pm   

A jaka cena za butelke i zrodlo zakupu?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 1:58 pm   

Maltbarn. Cena negocjowana. Ale doświadczenie mi mówi, że negocjacje nic lub niewiele dadzą ;) więc pewnie będzie cena oryginalna.

3,5 sampla w wstępnie zarezerwowane ... Zachęcam!
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 3:15 pm   

Oj więdzę że to nieuchronne, jesteśmy na to gotowi ?
Zbliżamy się do osiągnięcia gotowości do przekroczenia kolejnej bariery, tj. 1kz ojro za butlę i to niekoniecznie inwestycyjną :wink: , może kiedyś nielicznym przyjdzie wejść do klubu 10 Kz GBP :roll:
Na ten moment jestem nie jestem gotów na takiego dramika, ale jak wiecie, lubię zmieniać zdanie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 3:41 pm   

Czyli jakieś 230zł za 25ml. Zaczynam się łamać, oj boli.
Daj znać jak będzie końcówka.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 4:12 pm   

Po burzliwych naradach z samym sobą, a później i obcymi 8) dochodze do wniosku, że nie nadszedł jeszcze czas na realizację takiego pomysłu. Jest jeszcze wiele wspaniałych whisky w jeszcze racjonalnych cenach, głównie na WB ale niekiedy i sklepach, może nie aż tak spektakularnych ale wartych swej ceny i spróbowania.
Wiem, korci ale bzik nie musi osiągać tak zaj....tych rozmiarów. Po co samu sobie wybijac zęby, na złośc żonie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 6:37 pm   

Czarek napisał/a:
wiele wspaniałych whisky w jeszcze racjonalnych cenach (...) może nie aż tak spektakularnych ale wartych swej ceny


Są też i bardziej spektakularne, nawet tańsze, choć równie nie warte swojej ceny ;)

Czarek napisał/a:
bzik nie musi osiągać tak zaj....tych rozmiarów


Powiem inaczej: przyjemność też ma swoje górne limity ;) Póki co, za 1600e lepiej szczytować dwa, albo nawet trzy razy :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:36 pm   

Generalnie to pogodzilem sie z mysla, ze nie bedzie mi dane sprobowac najzacnijszych maltow i mudze z tym zyc, bo realia sie chyba nie zmienia :wink:
wszystkich i tak bysmy nie dali rady sprobowac :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 8:21 am   

Czarek napisał/a:
nie bedzie mi dane sprobowac najzacnijszych maltow

Nie byłbym tego taki pewny ;) Ale kupowanie dzisiaj butelek za 1600e tylko pozornie przybliża do tego celu, faktycznie jest na odwrót :roll:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:38 pm   

Winien jestem kilka slow komentarza.
o przymiarkach do zakupu tej flaszki slysze od roku.
o tym ze to legendarna flacha wszyscy wiemy.
nie krytykuje wywolania tematu ani samego daniela ktory zglosil temat.
nie sugeruje przekierowania potencjalnych srodkow na tabuny 3-4 punktowych sm, raczej na kilka innych9 pkt dramow.
sam zakup tej flachy dla kogos kto ma na to srodki wydaje sie zasadny. Sprzedac kilka port elen ob i kupic gg :wink:
wyrazilem jedynie swoj poglad na wchodzenie w takie dramy, bez urazy.
jesli ktokolwiek ma na to inny poglad i jest gotow wejsc w ten temat to mu przeciez nie zabronie tylko zazdroszcze
_________________
Pozdrawiam
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 12:12 pm   

Dzięki Czarku! Za Twe wspierające słowa.

Łączy nas wspólna pasja: best of whisky.
Pozwólmy więc każdemu szczytować tak jak lubi. ;)

P. S. zakup padnie lub nie padnie, w maltbarnie lub gdzie indziej. Butelka lub sample. Drożej lub taniej. W tym życiu lub następnym. Jak ktoś chciałby drama lub sampla to niech da znać. Bo temat jest otwarty.

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2013 7:40 pm ]
Cena butli Glen Garioch spadła o 100 euro ...
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 1:26 pm   

Btw, zasze jest jeszcze ta butla ktora mialem przywiezc na ostatni Xmass

http://www.whiskybase.com...!prettyPhoto/0/

Jesli checie w tej samej cenie to nawet fossilowej szkatulce sprzedam -_-
_________________
Doing does
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 6:27 pm   

Adam a cos więcej o tym farklasie??bo jakos tak do mnie przemowil;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 7:23 pm   

Adam ... I jaka to cena?
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 8:13 pm   

Smakowicie wygląda ten Glenfarclas... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów