bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glen Garioch Samoroli
Autor Wiadomość
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 3:48 pm   

Jestem otwarty na sugestie, to produkt ktorego nie da sie zastapic, moze ma ktos czas zerknac na aukcje poszukac za ile taka butelka gdzies sie sprzedala ostatnio? Ja naprawde choc bym chcial to nie mam kiedy, najblizsze moj wolny dzien to 18 Pazdziernik.
_________________
Doing does
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 9:00 pm   

Adam Hochul napisał/a:
Jestem otwarty na sugestie, to produkt ktorego nie da sie zastapic, moze ma ktos czas zerknac na aukcje poszukac za ile taka butelka gdzies sie sprzedala ostatnio? Ja naprawde choc bym chcial to nie mam kiedy, najblizsze moj wolny dzien to 18 Pazdziernik.


Na whiskyauction sie jeszcze nie sprzedawała. Przynajmniej ja nie znalazłem info. Jedyna informacja jaką gdzieś znalazłem to cena 210$ ale to pewnie nie aktualne.

Wiec chyba raczej musisz napisać ile chcesz i moze znajdą sie chętni ;)
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 9:07 pm   

Ocenami specjalnie nie błyszczy
http://www.whisky-monitor...+35yo+1971/2006

Jest nawet na whiskyauction (HM736), na razie 230EUR

Na żadnej dużej aukcyjnej stronie nie ma historii.
Na Ebayu niet, na WWI też niet.
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 9:27 am   

Nei nie błyszczy na poziomie Xmasa, i w ogóle nie błyszczy. Widać bardzo rozrzucone oceny maniaców - od słabych i bardzo słabych (79pkt!). ale my na marzec możemy ją przygarnąć jako ciekawostkę. Pytanie oczywiście o cenę.

Żeby być uczciwym to tu jest dobra ocena: http://www.lawhiskeysocie...The-Whisky-Fair

A tu SV - 91 pkt. Mam wrażenie, że setki butelek ocenia na 91, 92/93 znacznie rzadziej, a powyżej już bardzo rzadko. Więc ta ocena też nie znamionuje nic wielkiego. No nie wiadomo - trzebaby się osobiście przekonać.

Speyside Single Malt 35yo 1971/2006 (51,4%, The Whisky Fair, Sherry butt, 534 bottles) A Glenfarclas that won gold at the Malt Maniacs Awards 2006. Nose; more complex, more subtle and more elegant. Like a beautiful old sweet wine. Superb whiffs of high-end coffee (Blue Mountain and such). Great dryness. Mouth: more classical, again not unlike a Cognac or a Calvados. Sweet but not round. Balsamic vinegar and plum sauce, milk chocolate. Notes of pineapple liqueur. Just excellent. 91 points.
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 7:54 pm   

A ja z refleksem szachisty wrócę do głównego tematu.
Z mojego punktu widzenia takie butle jak najbardziej warto kupować i samplowac. Już nie raz z Danielem kupowaliśmy razem 50ml dobrych rzeczy. I starczalo dla nas - jedna chyba nawet pilismy z 2 godziny:)) Więc na głowę wychodzi około 200zl. Dużo? Pewnie tak - Le patrząc ile wydaliśmy w czwartkowy wieczór (wiecej) moja odpowiedz brzmi tak. Już nie mówiąc ze na nic ciekawego nie trafiliśmy (talisker 30yo był blisko ale nie był czymś co bede wspominał z wielka radością)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 8:21 pm   

Ach ci szachiści... ;)
Wiadomo nie od dziś, że należy kupować whisky od dobrych, po wybitne ;) Ale i wiadomo, że lepiej kupować je nie przepłacając. Na żadnym poziomie. I to na tym polu powstał dyskurs.
Podtrzymuję opinię, że 1600 euro za butelkę, w tym momencie, to absurdalnie wysoka kwota - nawet jak na whisky rokującą na maksymalną ocenę. Nikomu nie bronię płacić i 10x tyle, ale w jakim celu pożytkować w ten sposób tak poważny potencjał zakupowy... przyznam, że nie rozumiem ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 10:59 am   

Danielito napisał/a:
Żeby być uczciwym to tu jest dobra ocena: http://www.lawhiskeysocie...The-Whisky-Fair


muszę niestety ten optymizm rozwiać. Wpis jest sprzed 3 1/2 roku ;)

Glenfarclas 71, butelkowany 2006 (!), 35 lat i dark sherry za 150euro?????

To się ubawiłem.....
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:11 pm   

Oscarez, wymienie ja chetnie na Jacka Danielsa specjalna edycje. Zblizona wartosc ;) kilka dobrych ocen w internecie.
_________________
Doing does
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:27 pm   

Adam, zaproponuj jakąś kwotę ... na pw choćby.
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 10:11 am   

http://whiskyauctionhisto...285&mini=0zzzzz

NIe wiem czy się dogadaliście w tej sprawie, więc to możę coś rozjaśni. Poszła za 285EUR. Przy założeniu 20% prowizji i shippingu do niemiec i że byście się spotkali gdzieś w połowie drogi tych kosztów wychodzi ~250EUR. Jak dla mnie średnio atrakcyjny deal.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:19 pm   

;) Chyba bede musial poczekac az mi wlosy wypadna, :) W przeciwnym razie kto by chcial kupic tak tania i niedobra whisky.

Tak wracajac do tematu, mamy oferte kupna za £450 z Londynskiego Whisky Clubu, razem z wiekszoscia starych butelek w naszym skladzie. Temat nadal otwarty, bo nie mam czasu sie tym dobrze zajac. Jest tam miedzyinnymi Sherowy Glen Goyne z MOM
_________________
Doing does
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:21 pm   

To ja jestem chętny na tego Glengoyne od MoS. Jaka cena?
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:25 pm   

Danielito napisał/a:
To ja jestem chętny na tego Glengoyne od MoS. Jaka cena?


Pelen zestaw cen bedzie dostepny w osobnym topicu w okresie okolo swiatecznym kiedy to bede mial czas sie tym zajac :) W miedzyczasie pozostaje mi zyczyc wszystkim smacznego i wiele cierpliwosci!
_________________
Doing does
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 10:06 pm   

Adam Hochul napisał/a:
Btw, zasze jest jeszcze ta butla ktora mialem przywiezc na ostatni Xmass



Adam Hochul napisał/a:
Jestem otwarty na sugestie, to produkt ktorego nie da sie zastapic, moze ma ktos czas zerknac na aukcje poszukac za ile taka butelka gdzies sie sprzedala ostatnio? Ja naprawde choc bym chcial to nie mam kiedy, najblizsze moj wolny dzien to 18 Pazdziernik.



Adam Hochul napisał/a:
Chyba bede musial poczekac az mi wlosy wypadna, Smile W przeciwnym razie kto by chcial kupic tak tania i niedobra whisky.

Tak wracajac do tematu, mamy oferte kupna za £450 z Londynskiego Whisky Clubu, razem z wiekszoscia starych butelek w naszym skladzie. Temat nadal otwarty, bo nie mam czasu sie tym dobrze zajac. Jest tam miedzyinnymi Sherowy Glen Goyne z MOM



Adam Hochul napisał/a:
Pelen zestaw cen bedzie dostepny w osobnym topicu w okresie okolo swiatecznym kiedy to bede mial czas sie tym zajac Smile W miedzyczasie pozostaje mi zyczyc wszystkim smacznego i wiele cierpliwosci!



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 10:42 pm   

Oskarze - jestem tego samego zdania ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów