bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawki nowe, podstawki stare
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 8:38 am   Podstawki nowe, podstawki stare

Popijajac ostatnio w pewnym barze podstawke Obana (tak tak pijam czasem podstawki i mam na to swiadkow – zwlaszcza jesli towarzyszace mi osoby siegnely wlasnie po ohydna grappe) przypomnialem sobie przeczytane tu i owdzie powatpiewania wyrazane przez rozne osoby odnosnie domniemanej wyzszej jakosci podstawek z poczatkow lat dziewiecdziesiatych czy bardzo wczesnych dwutysiecznych.
Osoby, ktore, co charakterystyczne, najwyrazniej wcale ich nie pily uwazaja czesto, ze to jakies legendy, ze gdyby sprobowac tego teraz to obecni apologeci tezy, iz kiedys podstawki byly lepsze napojeni obecnymi i owczesnymi whisky najlepiej w ciemno musieliby ze wstydem podkulic ogony i spod stolu odszczekiwac sie, ze to wina kieliszka, ze naprawde bylo lepiej tylko zly dzien dzis maja etc.
Wystarczyloby wprawdzie podac linki do kilku forumowych postow, wcale nie przeze mnie pisanych, zeby kazda logicznie myslaca osoba uznala, iz wypada przynajmniej to sprawdzic, ale to chyba by nie wystarczylo zatem… Pierwszy rzuce w siebie kamieniem i na przekor swojemu przekonaniu o roznicach w jakosci podstawek dawnych i obecnych (nie wszystkich!) powiem, ze zdarzalo mi sie rzadko, bo rzadko, ale zdanie o whisky wypitej kiedys kiedys, a potem znacznie pozniej, zmienic.
Ostatnia taka sytuacja, jakze charakterystyczna, byla sprawa Ben Nevisa 37 yo OB z ostatniego Xmasa, ktory wczesniej byl na pierwszym Mlynie.
No, ale to oczywiscie nie podstawka wiec wracajac do tematu - chcielibysmy umozliwic i sobie i osobom, ktore uznaly, ze BOW to takie zgromadzenie lesnych dziadkow, ktorzy bajdurza jak to „panie kiedys ten zwykly Lagavulin w 43 procentach to moze i na 10 byl nie to co teraz!” sprawdzenie, oby raz na zawsze, jak to naprawde bylo, a jak jest teraz. BOW ze swojej strony zapewni kilka (powiedzmy, ze cztery) podstawki z lat dawnych (oczywiscie zamkniete), niewierzacy zas musieliby zakupic tychze podstawek wspolczesne odpowiedniki.
Na pewno poruszac sie bedziemy w obrebie rzeczy ogolnodostepnych i bardzo bardzo znanych/rozpowszechnionych. Data jest sprawa do uzgodnienia – wazne zeby wszystkim pasowalo. Kregu osob tez nie ograniczamy. Miejsce tez postaramy sie jakos wspolnie uzgodnic kiedy juz zobaczymy kto (i czy!) skad sie zglasza.
Zaznaczam jednak - nie bedzie 20 super whisky. Bedzie po prostu kilka podstawek naprawde starych i tylez samo nowych. Siadamy przy jednym stole i sprawdzamy. Ci, ktorzy do tej pory watpili, a nie wychylili beda mieli okazje dokonac konwersji podobnie jak i wierzacy jesli okaze sie, ze pamiec ich zawodzi i niechcacy zostali czlonkami sekty zgryzliwych tetrykow. Zgloszenia gdziekolwiek – tu ponizej czy na PW - wszystko jedno – wazne zeby za pisanina/gadaniem poszly czyny. Zapraszam.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 10:54 am   

Słuszna idea...jak tylko termin i miejsce po zgłoszeniu się wszystkich zainteresowanych będą sensowne z chęcią się przyłączę co by wyrobić sobie zdanie w nieraz już roztrząsanym temacie
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:09 pm   

Ok zatem wstepnie zapisuje. Jak zglosi sie jeszcze kilka osob zaproponuje ze 3 daty i wszyscy ustalimy, ktora najlepsza. Miejsce - mozliwe, ze Poznan, ale jeszcze do ewentualnej zmiany gdyby to wiekszosci bardzo nie pasowalo.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:10 pm   

Ja się podłączę z rozkoszą. Jeśli tylko termin nie będzie z niczym kolidował, to stawię się i chętnie nawrócę. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:21 pm   

Rajmund napisał/a:
Jeśli tylko termin nie będzie z niczym kolidował

Jestem przekonany, ze prawdziwi chetni choc jeden z proponowanych terminow znajda dogodnym dla siebie - reszta to kwestia odwagi stawienie czola prawdzie :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:26 pm   

rosomak napisał/a:
reszta to kwestia odwagi

No to pojechałeś...

Stawię się, choćby żonę na porodówkę zabierali. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:32 pm   

Alez ja w Ciebie nie watpilem ani chwili ;) chcialem tylko zeby sie dosc niewiernych czy choc agnostykow uzbieralo, by obylo sie bez zarzutow o stronniczosc.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 1:56 pm   

proponuje 12-13 lipca Sopot, Ewentualnie Ustka, pasuje idealnie!
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 2:02 pm   

Adam Hochul napisał/a:
12-13 lipca

Mysle, ze damy wszystkim wiecej czasu niz tydzien na zorganizowanie sobie czasu na ten przyjazd ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 2:10 pm   

Ustka........ :twisted:

[ Dodano: 3 Lipiec 2014, 14:11 ]
Zapisuję się, tym bardziej.

;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 3:36 pm   

Wiktorze moze zrobimy sobie niezalezny tasting w Ustce w przyszly weekend 11-13? Przywioze cos z MMD przyszlych beczek a ty wezmiesz jakies swoje dobrocie? :)
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 3:57 pm   

Ale to prosze w innym temacie - nie smiecic mi - sio! :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 4:30 pm   

chętnie sprawdziłbym, jak to drzewiej bywało.

preferujecie miejsce gdzieś w geometrycznym środku PL, czy obojętne gdzie, w fajnym miejscu w jakiś weekend?
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 4:34 pm   

Wszystko, tylko nie połowa lipca. Please.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 5:14 pm   

rad93 napisał/a:
miejsce gdzieś w geometrycznym środku PL

Rajmund napisał/a:

Wstepnie planowany jest Poznan jak wspominalem - to chyba nie jest najgorsze miejsce do dojazdu. Co do daty to umowmy sie, ze nie bedzie to lipiec - najwczesniej sierpien. Tak jak pisalem - jesli zglosi sie jeszcze kilka osob to zaproponuje jakies daty i uzgodnimy tak zeby jak najwiekszej liczbie osob bylo wygodnie wiec bez paniki.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów