bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inwestycje w whisky (dla poczatkujacych)
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 6:20 pm   

Hogshead napisał/a:
Mam Dalwhinnie 15YO

Smacznego :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 10:06 pm   

A dziękuję, właśnie ją teraz piję tzn flaszkę zwykłej nierocznicowej... kupiłem na aukcji dwie Dalwhinnie 15YO. Mam jeszcze kilka butelek z tej aukcji, wszystkie przeznaczone do konsumpcji z wyjątkiem Century of Malts która została z 21 urodzin księcia Williama. Ją może potrzymam trochę dłużej.
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Lip 15, 2016 11:20 am   

Hogshead, ale prowokujesz z ta aukcja :twisted:
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 15, 2016 12:29 pm   

Oj tam. Ludzie zbierają kolekcjonerskie i limitowane Dżony i Dżeki.
Tylko, że oni ich nie piją :mrgreen:
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Pią Lip 15, 2016 5:06 pm   

No co podjarałem się, moja pierwsza aukcja whisky bądź co bądź. Mam blisko do miejsca gdzie można odebrać butelki więc koszt przesyłki odpada. Następnym razem będę celował w same SM, na pewno wpadnę się zapytać Starszyzny o sugestie.

Czyż nie jest piękny?

https://www.whisky-online...lot-id-130.html
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 8:44 am   

Hogshead napisał/a:


Czyż nie jest piękny?

https://www.whisky-online...lot-id-130.html


o jezu, stylistycznie przypomina poduszki z hanah montanah...

[ Dodano: Sob Lip 16, 2016 9:46 am ]
Hogshead napisał/a:
Ominąłeś Dalwhinnie, Tamnavulin i Tomintoul (czy tylko?)



Moze dlatego, ze stosunkowo zadko trafiaja sie tam dobre wypusty
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 10:48 am   

W poscie wyraznie napisalem czemu niektorych destylarni nie opisuje. Bylo to zreszta o inwestowaniu, a nie o tym co warto pic, bo nie zawsze sie jak wiadomo pokrywa.

Natomiast pamietam Tomintoula, ktory zwalil mnie z nog i ponoc ogolnie rocznik '66 i '67 sa wybitne (choc slynny Forrester tego na Xmasie 2010 nie potwierdzil).

Dalwhinnie - jesli ktos lubi kwiatowo, orzechowo, brzeczkowe klimaty - tzw. stara szkola austriacka ;) (od pewnego wiedenskiego sprzedawcy whisky, ktory jest skrajnie zafiksowany w tych klimatach) to mozna to wypic, ale brniecie w to na dluzej, zwlaszcza w poczatkach whiskowej drogi to kiepski pomysl. Wylacznie dla zboczonych fanatykow ;)

Tamnavulinow zbyt malo pilem zeby sie wypowiadac, ale dosc jasno widac, ze inwestycyjnie to marna z nich pociecha :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
hans52debiec 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Whyte&Mackay
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 27, 2019 12:39 pm   

Witam,
mam dwa pytania - jak ogólnie wygląda trend w inwestowanie w whisky i czy posty - tak pięknie opisane przez Rosomaka - są aktualne?
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 5:42 pm   

hans52debiec napisał/a:
mam dwa pytania - jak ogólnie wygląda trend w inwestowanie w whisky


Trend gdzie? Wśród Chińskich snobów? Szwajcarów? Wśród whisky fanatyków? Japońskich bukkinistów? O jakich pieniądzach mówimy? Bardzo (!) generalizując - trend wygląda głupio i ślepo, ale na inwestowaniu whisky nadal da się zarobić niemałe pieniądze. Nie mogę jednak jednoznacznie odpowiedzieć bez ujednoznacznienia tego pytania.

hans52debiec napisał/a:
czy posty - tak pięknie opisane przez Rosomaka - są aktualne?


Nie. Należałoby przede wszystkim zmienić kwoty, ale i bardzo dużo (zdecydowaną większość) uwag przy konkretnych destylarniach. Z tego co słyszałem od osób postronnych/niezależnych to moje uwagi i przewidywania sprawdziły się dobrze w ciągu roku czy dwóch po ich napisaniu, ale to już każdy może napisać/ocenić indywidualnie choćby tutaj. Obecnie czas natomiast zupełnie inaczej ustawić priorytety inwestycyjne.

Przypominam jednak, że zgodnie ze wstępem ów "poradnik" był pisany dla osób początkujących. Chodziło o to, żeby nie dać się "zrobić w bambuko" co bardziej chciwym sklepikarzom czy aukcjom i mieć pewne podstawy wiedzy odnośnie tego czemu i co jest naciąganiem, a co prawdziwą okazją. Obecnie natomiast musiałbym już pisać dla osób znacznie bardziej zaawansowanych, przedstawić dane, wykresy, prognozy. Znacznie więcej to pracy, a i też zastanawiam się czy na pewno chodzi o to, żeby to forum doradzało za darmo poważnym inwestorom. Moglibyśmy to zrobić, ale nie taki był niegdyś mój zamiar i nie mam takiego obecnie. Gdyby natomiast ktoś chciał spytać o konkretną butelkę czy kilka butelek to zawsze chętnie (i całkowicie darmowo :) ) odpowiem na PW zgodnie ze swoją wiedzą, o ile taką będę w danej sprawie posiadał.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
hans52debiec 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Whyte&Mackay
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 8:09 pm   

rosomak napisał/a:
hans52debiec napisał/a:
mam dwa pytania - jak ogólnie wygląda trend w inwestowanie w whisky


Trend gdzie? Wśród Chińskich snobów? Szwajcarów? Wśród whisky fanatyków? Japońskich bukkinistów? O jakich pieniądzach mówimy? Bardzo (!) generalizując - trend wygląda głupio i ślepo, ale na inwestowaniu whisky nadal da się zarobić niemałe pieniądze. Nie mogę jednak jednoznacznie odpowiedzieć bez ujednoznacznienia tego pytania.


Merytorycznie jestem słabo przygotowany, dokształcam się jak mogę - zaczynam przygodę z whisky dopiero. Dlatego niestety nie doprecyzuje pytania..po prostu mi chodzi o zarobek na przestrzeni kilku lat, a pieniądze, które chciałbym przeznaczyć na początkowe inwestycje to max 1000zł za butelkę. Wiem, że to może być śmieszna kwota dla niektórych z Was, ale nie skreślajcie mnie ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 8:04 am   

hans52debiec napisał/a:
nie skreślajcie mnie

To naprawdę trudne, po takim wejściu... ;)
Nie znam się na whisky, ale słyszałem, że da się na niej doskonale zarobić. Nieważne, że nie przeczytałem Forum, że nie mam na wkład, bo uzbieram stopniowo, będę się rozpędzał! No i szast-prast wszystkiego się o tej whisky nauczę, ba! nawet tego, że za rok wszystko, czego dowiem się dziś, będzie już nieaktualne ;) Po prostu najlepiej napiszcie mi, którą butelkę z marketu mam kupić, i gdzie najtaniej, i w jakiej cenie, by nie przepłacać, i ile na niej zarobię, i kiedy. Czy to tak wiele?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
hans52debiec 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Whyte&Mackay
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 11:06 am   

Dzięki za odpowiedź :)
Już się nie odzywam.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 11:22 am   

Również dziękuję, Hans ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Wto Gru 31, 2019 5:25 pm   

Znam wiele osób niepijących alkoholu z beczek, którzy inwestują w taki alkohol, mają całe piwnice pięknie ułożone, na fajnych stojakach, ładne oświetlenie, a piwniczki wyglądają, jak by mieli tam kręcić filmiki o tematyce wyżej wymienionej, Boże chroń mnie przed piciem w to co moi znajomi inwestują, nie macie szans odgadnąć na co kasę wydają,.Wpadłem w histerię, panikę gdy mnie kolega sprowadził do takiej piwniczki, była to wycieczka w kilka osób, kolega inwestor opowiadał o tych alkoholach niczym przewodnik w zamku, znał wszystko na pamięć, a na końcu gdy siedzieliśmy tam przy kawie podał przybliżone profity jakie go czekają w najbliższych latach. Nie miałem nic do powiedzenia, w tak trudnych sytuacjach łatwo wybrnąć, wymiksować się mówiąc ,,nie znam się na tym, lubię inne klimaty alkoholowe'' .
 
 
DariuszS 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Lagavulin
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Mühlenbeck
Wysłany: Czw Sty 02, 2020 1:37 pm   

Niestety ale przy wszechobecnej galopujacej inflacji, ludzie coraz czesciej beda uciekac w inwestycje alternatywne. Nie kazdy ma czas aby nauczyc sie wszytskich destylarni na pamiec oraz sledzic wykresy. Juz zwlaszcza jezeli to inwestycja na 1-3% zasobow inwestora.

Na chwile obecna jesli mialbym wiedze taka jak p. Rosomak czy Wiktor to zajalbym sie chyba posrednictwem lub doradztwem w tym zakresie ;-)

Sam bym skorzystal!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów