bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej whisky potrzebujecie?
Autor Wiadomość
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 11:49 am   Jakiej whisky potrzebujecie?

Witam wszystkich.

Jako, że wybieram się wkrótce do PL samochodem i mogę przewieźć kilkanaście butelek whisky chciałem się zapytać, czy ktoś nie chciałby kupić kilku swoich ulubionych trunków po okazyjnych (jak na Polskę) cenach. Jeśli jesteście zainteresowani to piszcie z pytaniami odnośnie konkretnych butelek, a postaram się sprawdzić co ile kosztuje.
_________________
Pozdrawiam,

Patgor
Ostatnio zmieniony przez Patgor Wto Lut 18, 2014 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 12:40 pm   

Gdzie konkretnie planujesz zakupy?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 1:13 pm   

W Luxembourgu.

Poniżej pierwszy z brzegu przykład różnic cenowych:
Dalmore Cigar Malt - 499zł w pl sklepie internetowym, u mnie 420zł
_________________
Pozdrawiam,

Patgor
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 1:21 pm   

Podaj linka do oferty w tym Luksemburgu.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 1:27 pm   

Nie mam linka, mam "zwykły" sklep niedaleko więc jak interesują cię jakieś konkretne łychy to napisz na priva to zrobię rozeznanie. Generalnie z tego co widziałem to zasada jest prosta, im butelka droższa, tym różnica w cenie większa. Zawsze jak przyjeżdżam do PL to kupuję sobie kilka butelek na zapas, bo mnie ceny w naszym kraju przerażają:( Kolejna przykład:
Old Pulteney 21 Years Old - 669zł w PL, u mnie 530...
_________________
Pozdrawiam,

Patgor
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 3:01 pm   

Czyli to ty sprzedajesz ;) Jeśli faktycznie chcesz komuś pomóc w dobrym zakupie, podaj w takim razie ceny butelek, które masz możliwość zorganizować. W tym wątku. Na razie bowiem podane ceny wyglądają niezbyt ciekawie:
http://whiskybase.com/whi...ney-21-year-old
http://whiskybase.com/whi...ar-malt-reserve
I raz jeszcze apeluję o nie odnoszenie się na tym forum do cen w Polsce, jako wyznacznika czegokolwiek...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 3:22 pm   

W porządku, jak będę wracał z pracy to zatrzymam się w sklepie i zrobię szerszy rekonesans. Podane przez ciebie ceny są rzeczywiście kuszące lecz jest po pierwsze jest to sklep internetowy więc dochodzą koszty przesyłki, a po drugie z tego co pamiętam (jeśli się mylę to proszę o sprostowanie) nie można przez internet kupować towarów i sprowadzać towarów akcyzowych nawet z EU, bo narażamy się na opłatę celną...
_________________
Pozdrawiam,

Patgor
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 3:32 pm   

Tak jest, pełna racja. We własnym bagażniku wolno, a w przesyłce już nie. Podobnie nie wolno sprzedawać alkoholu w Polsce wysyłkowo.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 4:54 pm   

W podanym linku przygotowałem listę trunków z uwzględnieniem pytań o konkretne butelki, miłego studiowania:) Jeśli gdzieś wkradł się błąd to dajcie znać, a poprawię.

https://drive.google.com/file/d/0B0IHrwDMrsNEOUtsNnE1ZXE1VFE/edit?usp=sharing
Ostatnio zmieniony przez Patgor Czw Lut 20, 2014 4:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 5:41 pm   

A ten Clynelish to kto wlozyl w butelke nie wiesz? Jaka moc alkoholu chociaz?
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 5:49 pm   

Skoro interesujesz sie whisky od dwoch lat wypadaloby wiedziec, ze opis whisky to nie tylko nazwa destylarni i wiek, ale przydaloby sie podac jeszcze przynajmniej bottlera i moc. Jest dla mnie jasne, ze niemal wszystko co podales oprocz Signatory (zapewne wszystko w 43% ?) to edycje OB, ale nie dla wszystkich to jasne byc musi, a w niektorych przypadkach (vide np. Clynelish i Glenlossie) dla mnie tez jasnym nie jest.
P.S. Co to znaczy przeogromny wybor wedlug Ciebie? Ile tam jest butelek? 1000? Bo podales glownie straszne banaly.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 6:13 pm   

Ale za to banaly z wyzszej polki :lol:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 6:18 pm   

ErykCzternasty napisał/a:
Ale za to banaly z wyzszej polki

Tylko to powstrzymuje mnie przed zadaniem pytania na PW czy jest chocby PE OMC full cs :wink: No dobra starczy Macduff IB w cs ponad dwudziestoletni :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Patgor 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig, Benriach
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin/Luxembourg
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 6:38 pm   

Adam Hochul napisał/a:
A ten Clynelish to kto wlozyl w butelke nie wiesz? Jaka moc alkoholu chociaz?


Kto włożył to nie pamiętam, ale moc na pewno 46%

Wiesz rosomaku w sklepie jest ok 700 butelek, podałem przykładowe ceny banałów, bo akurat takie łychy w większości piłem (przez ciebie mi głupio, że piłem tylko takie dziadostwo:) ). Napisałem przecież, że jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie sprawdzę więcej szczegółów więc po co te nerwy?:) Z niebanałów to może być Hakushu 25yo Suntory Limited (No 0744) za 650€? Są butle i po 1000€ więc pytaj śmiało, a na pewno coś ci znajdę.
_________________
Pozdrawiam,

Patgor
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 6:47 pm   

Ale kto sie denerwuje? Ani wykrzynikow nie wstawialem ani caps locka.... :wink: Zwrocilem natomiast uwage, ze podanie bottlera i % to absolutne minimum bez ktorego nie ma naprawde sensu podawac whisky z cenami. Glupio tez Ci byc nie musi - piles co piles, wiele osob zaczyna od rzeczy w najlepszym razie przecietnych i nie jestem zadnym wyjatkiem, ale jesli po dwoch latach nie wiedziales, ze moc czy bottler maja znaczenie to niech Ci glupio bedzie :mrgreen:
Skoro juz posta napisalem to napisze i tresc PW tutaj.
Prosze o podanie (moze byc na PW, ale nie musi, forumowicze jakos przezyja jesli to zobacza) co i za ile jest do wyboru z: Port Ellen, Springbank, Oban, Macduff, Caperdonich, Ben Nevis i Glenugie. Konkrety nas wyzwola.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów