bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
port ellen
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 10:00 pm   

Wspieranie czyjegos zakupu bardzo drogiej rzeczy, ktorej ekwiwalent mozna dostac znacznie taniej pozostaje kwestia w najlepszym razie nie najmadrzejsza. Biegajze.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 11:45 am   

A może nowa oficjalna Brora, 40yo, za 7k funtów, jedynie 160 butelek. Czyż nie korci, aby spróbować i opisać? :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 26, 2014 6:37 pm   

Pewnie, ze korci... Jak czytam Wasze posty to przypomina mi sie mój kolega, który czesto mawia na koniec swej wypowiedzi: "To jedyne sluszne rozwiązanie" ;) Otóż ma odpowiedz brzmi nie.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:01 pm   

A pewnie mozna sie uprzec i na zlosc babci odmrozic sobie uszy. Panowie - naprawde - co Was opetalo? Pijecie whisky od wczoraj? Port Ellen ze starego Signatory (rowniez lata 70te) ciagle jeszcze do dostania troche powyzej 300, Old Malt Caski (rowniez w pelnym cs) spokojnie do 400 nawet wersje w ciemnej sherry, naprawde stare "wloskie" i legendarne za 400-700 euro. A tu akurat nienajlepiej ze wszystkich oceniany 13 wypust OB za 1200 usd (przypomne, ze wyraznie napisano, ze to do picia a nie odsprzedazy)... Jak ktos chce to kupowac to ja nie mam slow. Jedyne sluszne rozwiazanie to pozwolic innym glupio wydac pieniadze jesli maja ochote. Natomiast twierdzenie, ze to tez jest sluszne rozwiazanie, ktore to twierdzenie jest poparte jedynie zarcikami jest wlasnie jedynie zartem. I to kiepskim. Wytlumaczcie mi prosze czemu nie kupic lepiej ocenianego i przez Serga i przez WB chocby wypustu 10. Jest do dostania od reki za 750 euro jesli ktos juz naprawde "musi" kupic te nowe OB (pomijam, ze tansze na aukcjach sa stare RM). Jest lepiej oceniany i tanszy. Ten sam rocznik nawet. Kierujecie sie jakas logika? Bo nie wyglada na to. Chyba, ze po prostu zupelnie nie musicie sie liczyc z pieniedzmi i mozecie pozwolic sobie na dowolne kaprysy wowczas jednak nalezaloby to zaznaczyc w dyskusji.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:26 pm   

Rosomaku,

Kto tu namawia kolegę Macieja do kupowania i picia PE 13 OB?
Piszesz w liczbie mnogiej per Panowie? Więc kto?

Ja? Bo jako jedyny nie napisałem zgodnie z mainstreamem, że to głupi pomysł? Ale nie wydaje mi się, żebym Macieja namawiał. Ba nawet napisałem, że masz rację Rosomaku, że do picia jest wiele innych i lepszych.

Jeśli ja nie namawiam to kto? Przecież nie Wiktor, Eryk czy JacekBee? Wiec kto?

Przecież nie McCoy który pisze Slainte i życzy na zdrowie jeśli już kupiłeś.

I proszę nie odpowiadaj w stylu Wiktora wiem ale nie powiem, bo to bez sensu.

A skoro już wyjaśniliśmy, że nikt nie namawia Macieja do kupienia i picia (aczkolwiek nikt z nas nie wie czy zasobny jest to człowiek) to o co ten krzyk?

A skoro nie namawiam do picia to mogę mieć od Was inne zdanie w kilku kwestiach. Kiedyś Wiktor mądrze napisał coś w stylu: nie ma takiej łychy na której sie straci, sztuka wybrać taką na której zarobi sie jak najwiecej w jak najkrótszym czasie.

Tu oczywiście możemy sie różnic i szanować nasze różnice.
IMHO PE 13 OB za 1200 USD to doskonały zakup i jestem gotów również ją kupić. Co więcej jeśli Maciej głupio zrobił bo go namówiłem to jestem gotów ją z miejsca odkupić dodając 20%.

Pozdrawiam
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:30 pm   

Danielito napisał/a:
Piszesz w liczbie mnogiej per Panowie? Więc kto?

Maciej i McCoy oczywiscie - to juz chyba uprawniona liczba mnoga.
Nie odpowiedziales jednak na moje pytania i argumenty.

[ Dodano: Sro Lut 26, 2014 7:32 pm ]
Danielito napisał/a:
sztuka wybrać taką na której zarobi sie jak najwiecej w jak najkrótszym czasie.

Chodzilo o picie zaznaczam po raz kolejny. "Zarobkiem" w takim wypadku nazwalbym wybranie kilku dobrych flaszek zamiast jednak nie ocenionej wcale topowo. Przedstawisz jakies konkrety moze?

[ Dodano: Sro Lut 26, 2014 7:34 pm ]
Danielito napisał/a:
Co więcej jeśli Maciej głupio zrobił bo go namówiłem to jestem gotów ją z miejsca odkupić dodając 20%.

To szlachetne z Twojej strony - niemadre lecz szlachetne. Sa lepsze i tansze opcje co przedstawilem i moge podac konkretne linki - ad rem prosze.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:39 pm   

Zgadzam się z wszystkimi Twoimi propozycjami zakupu PE w celach degustacyjnych. Więc nie odpowiadam kontrargumentamu.

Osobiście dołożyłbym do tego PE od The Bottlers. A czy mam racje i czy akurat ta jest warta swojej ceny to za 2 tygodnie będę wiedział i dam znać. Będę w stanie napisać piłem i ...

Pozdrawiam.

P.S. Różnijmy się pięknie. Bo inaczej nie ma sensu.
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:39 pm   

Eh, chyba coś się nam zaczyna wymykać z ręki.
Teraz tylko kupić warto, bo się sprzeda, będzie 20%, cena w ujec wysoka, ale to okazja, kolekcjonujemy, inwestujemy.
Chyba zaczynam tęsknić za czasami kiedy pieliśmy się w górę i jarała nas każda podstawka, a teraz to jarają zdaje się bardziej cyferki na whiskyauction.

Coś popadam w melancholię. Ta abstynencja to jednak szkodzi.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:43 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
Teraz tylko kupić warto, bo się sprzeda, będzie 20%, cena w ujec wysoka, ale to okazja, kolekcjonujemy, inwestujemy.

Kolekcjonersko/inwestycyjnie cena jest ok. Napisano jednak, ze to bedzie do picia. Jednoczesnie majac w jakis sposob ograniczone zasoby finansowe sa lepsze opcje zakupu PE niz wlasnie ta. Mozna wiec nawet inwestycyjnie lepiej wydac te pieniadze (wcale zreszta niekoniecznie na PE, bo co nas to przy czystej inwestycji obchodzi?).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 26, 2014 8:08 pm   

To chyba się zgadzamy w końcu. Ja szanuję Twoją wiedzę. Z dużą ciekawością poczytam Twoje rekomendacje inwestycyjne. A może będą inspiracją do konkretnych zakupów .

Gdybym ja miał wyłącznie 1200 USD na zakupy inwestycyjne to wolałbym rozłożyć ryzyko na 3-4 flaszki. Jednak jeśli czyjś portfel inwestycyjny jest większy to uważam, ze ta PE w tej cenie nie jest głupim pomysłem.

Pozdrawiam serdecznie.

A teraz chyba napije się czegoś co rokuje wysoko. :twisted: zarówno inwestycyjnie jak i degustacyjnie.
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 8:11 pm   

Danielito napisał/a:
A teraz chyba napije się czegoś co rokuje wysoko. Twisted Evil zarówno inwestycyjnie jak i degustacyjnie.

Jakiegos re-rackowanego GD? ;)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 8:16 pm   

Danielito napisał/a:
Ja szanuję Twoją wiedzę. Z dużą ciekawością poczytam Twoje rekomendacje inwestycyjne. A może będą inspiracją do konkretnych zakupów .

Dziekuje, ale watpie bym takowe pisal. Zgodnie ze zlozona obietnica napisze kilka uwag "inwestycyjnych" odnosnie wiekszosci destylarni, z pewnoscia jednak beda one natury dosc ogolnej. Dawanie wszystkim na okolo lekcji typu "kup wlasnie te butelke juz teraz" zwaczajnie nie jest mozliwe, a i watpie zeby ktos mial ochote akurat mnie sluchac w takiej sprawie.
Danielito napisał/a:
uważam, ze ta PE w tej cenie nie jest głupim pomysłem.

Po raz kolejny - pod warunkiem, ze nie jest do picia i pod warunkiem, ze mamy naprawde gruby portfel. Dyskusja, ze tylko przypomne odnosila sie do flaszki do wypicia wlasnie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 8:34 pm   

Danielito napisał/a:
w stylu Wiktora wiem ale nie powiem, bo to bez sensu

Okay, wiem i tym razem powiem ;)
Rozmowa jest jak dla mnie o absurdach. Od początku do końca. PE od the Bottlers nie była warta swojej ceny kiedy kosztowała 150 euro, a co dopiero przy (obecnie) wielokrotności tej kwoty. A co dopiero, na tym tle, jakieś kompletne odpały? Wyceniane dziś, czysto rynkowo, na tysiące euro za butelkę? Nad nimi też będziemy się za chwilę na poważnie zastanawiali? I wrzucali fotki z "today's lineup" by podbudowywać swoje ego, jak to życzliwie oklaskuje się od jakiegoś czasu na FB? ;)
Dlaczego miałyby tutaj być przemilczane sprawy podstawowe, jak np. bezczelne windowanie cen whisky? Bo ktoś dotąd nie zrozumiał, że ceny whisky już dawno oderwały się od jej faktycznych walorów? I na siłę próbuje nadal upatrywać jakichś korelacji? W imię czego? Bo pić nie bardzo, ale można na tym zarobić? A czy tutaj jest poradnik dla inwestorów, czy BOW?... Bo fajnie pochełpić się czego to nie piliśmy/kupiliśmy, skoro nic nikomu z tego faktu dalej nie przyjdzie?
Wreszcie: czemu - i komu? - miałby służyć prezentowanie tu nawet najbardziej szkodliwych poglądów - bez zdecydowanej riposty? "Piękne różnienie się" polegające de facto na jakichś programowych powszechnych umizgach i serdecznej wyrozumiałości wobec każdego i wszystkiego?
Na tych łamach pozwolę sobie otwarcie krytykować przejawy powyższych patologii, jako nic nie wnoszące i służące nie dobru ogółu, a ewidentnym (jak dla mnie) partykularyzmom. To jedyne słuszne rozwiązanie :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 3:10 pm   

Wiktor napisał/a:
Bo fajnie pochełpić się czego to nie piliśmy/kupiliśmy, skoro nic nikomu z tego faktu dalej nie przyjdzie?


Wspomniałem, że wczoraj coś dobrego się napije. Napiłem się i polecam.

Benriach 1976 c. 3551
http://www.whiskybase.com...4/benriach-1976

Danielito: 8
McCoy: 7,5

Miazga owoców tropikalnych. Jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności z mango , ananasem i kokosem w whisky. To tutaj powinien znaleźć. Przynajmniej mnie się udało.

Szczegółowa notka będzie wkrótce.

p.s. Ja sytuację widzę win-win. Ja karmię własne ego, ale może ktoś na tym skorzysta. W końcu o to chyba chodzi na forach i serwisach społecznościowych, żeby wymieniać się opiniami. I z cudzych opinii korzystać bądź nie.

Wiktor napisał/a:
"Piękne różnienie się" polegające de facto na jakichś programowych powszechnych umizgach i serdecznej wyrozumiałości wobec każdego i wszystkiego?


Masz prawo tak to odbierać. Ja po prostu staram się szanować innych i cudze poglądy. Nie najeżdżam i nie napadam. A jeśli już powiem w swoim stylu:

Masz prawo tak uważać, ja uważam inaczej. Tak i tak.

Wiktor napisał/a:
Na tych łamach pozwolę sobie otwarcie krytykować przejawy powyższych patologii, jako nic nie wnoszące i służące nie dobru ogółu, a ewidentnym (jak dla mnie) partykularyzmom. To jedyne słuszne rozwiązanie

Ja z kolei, tak długo jak nie dostanę BAN'a pozwolę sobie na zachowanie swojego stylu, nie przyjmowanie jedynej słusznej ... i nie pretendując do takiej.

Wiktor napisał/a:
PE od the Bottlers nie była warta swojej ceny kiedy kosztowała 150 euro, a co dopiero przy (obecnie) wielokrotności tej kwoty


Piłeś? Jak oceniłeś? Pytam z serdecznej ciekawości i dla dobra ogółu.
Jak powiesz, że poniżej 5 to jestem gotów przyjąc rezygnację z zamówionych sampli od osób, którzy tego dokonali.

IMHo ta flaszka nie tylko ma szansę być niezła, ale w przyszłości (5 lat) pójść znacznie do góry.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 6:20 pm   

Danielito napisał/a:
W końcu o to chyba chodzi na forach i serwisach społecznościowych, żeby wymieniać się opiniami.

Gdyby tylko o to chodziło, faktycznie mielibyśmy win-win. To jednak czysta fikcja. I obaj o tym wiemy ;)

Danielito napisał/a:
Ja po prostu staram się szanować innych i cudze poglądy. Nie najeżdżam i nie napadam.

Z niewątpliwym pożytkiem, czego gratuluję ;) Na BOW jednak na szacunek wobec poglądów trzeba sobie po prostu zapracować. Jeśli kogoś to mierzi lub obraża, trudno. Istnieją na szczęście inne miejsca, gdzie można pleść każde farmazony, zbierając za nie "lajki" ;) I całe szczęście, bo dzięki temu my mamy tutaj względny spokój ;)

Danielito napisał/a:
nie dostanę BAN'a

Ban jest za bardzo określone zachowania. Nie przewidujemy banów za poglądy, choćby i "kontrowersyjne". Riposty jednak należy się, z reguły, spodziewać. "Tak i tak" nie wchodzi w grę ;)
A nawiasem. Manipulacyjnie lansowana "moda" na tolerancję wobec każdego, nawet nagłupszego poglądu, pada owszem na podatny grunt, ale nie uważam aby prowadziła w dobrą stronę. Proste i fundamentalne prawdy pozostają niezmienne.

Danielito napisał/a:
nie przyjmowanie jedynej słusznej ... i nie pretendując do takiej

Owszem, BOW skłania się ku określonym racjom, można by nawet powiedzieć - ugruntowanym już dogmatom ;) Widać ma podstawy. Oczywiście prostszym wyjściem, niż merytoryczna obrona własnych przekonań, jest metoda uniku nie wymagająca faktycznej argumentacji - i przy okazji narzekanie na adwersarza, że "ma się za alfę i omegę".


Danielito napisał/a:
Piłeś? Jak oceniłeś? Pytam z serdecznej ciekawości i dla dobra ogółu.

Dla dobra ogółu zatem :) Drodzy czytelnicy tego forum. Nie kupujcie dziś butelek PE za pół tysiąca euro od sztuki, chyba że faktycznie przestaliście pić whisky, a tylko zamierzacie lokować w nich pieniądze. Czego się po Was, mówiąc szczerze, nie spodziewam ;) Osobiście jednak Wam taki zakup odradzam. To po prostu zły moment i zły kierunek. Poszukajcie obiecujących whisky, których cen rynek nie nakręcił jeszcze czysto spekulacyjnie. Na jednej jedynej PE świat whisky się nie kończy. Są inne, które w tej chwili zwyczajnie bardziej opłaca się kupić i spróbować.
Wersja od the Bottlers którą piłem była całkiem porządną z Islay whisky na 7 punktów. Tyle samo, ile otrzymała u mnie oficjalna 18-letnia CI. Kosztująca 60 euro. Amen ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów