bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Witam, jestem tu nowy" ;)
Autor Wiadomość
Mariusz888 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 8:14 am   

Także i ja chciałem się przywitać :) O whisky czytam już jakiś czas, natomiast pijam od... nie pamiętam, ale wiem, że zawsze ten smak mi jak się to mówi "podchodził. Zaczynałem pewnie jak większość - od blendów i do dziś jakoś nie mogę się przekonać do Ballantine's Fines czy JW Red Label, które tak licznie okupują sklepowe półki. Z blendów moje typy to Passport w przypadku ekono, lub Chivas R. za ciut więcej.

Za to z whisky SM to praktycznie nie ma takich które ubóstwiam lub nienawidzę - praktycznie każda ma jakieś tam swoje "smaczki" - niezależnie czy to delikatny Glenfiddich 12, czy jak niektórzy określają "asfaltowy" Ardbeg :)
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:28 am   

Witaj, witaj :)
Tutaj też mało kto pamięta, ale też nam "podchodzi" - więc znalazłeś się we właściwym miejscu, wśród właściwych ludzi. :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:47 am   

Powitać kolegę. Do tego, co napisał Rajmund, muszę jeszcze dopytać, wyłącznie celem upewnienia: ale tak jak my, jesteś fanem herbaty?... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 11:55 am   

Wiktor napisał/a:
ale tak jak my, jesteś fanem herbaty?


Spróbowałby nie być, a ban murowany - proponuję to do FAQ wpisać, coby jasność była dla wszystkich :twisted:

A, no i oczywiście witaj Mariuszu serdecznie - jedna rada: dużo pij (whisky i herbaty) :) .
 
 
Mariusz888 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 12:53 pm   

Wiktor napisał/a:
Powitać kolegę. Do tego, co napisał Rajmund, muszę jeszcze dopytać, wyłącznie celem upewnienia: ale tak jak my, jesteś fanem herbaty?... ;)

Lubię herbatę - tak jak i dobrą kawę albo yerba mate ;)
 
 
droho 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Morze i dym
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 5:23 pm   

Witam wszystkich! Whisky w postaci blendów klasy 'marketowej' oraz okazjonalnych single maltów piję już od jakiegoś czasu, natomiast od niecałego roku robię to w sposób coraz (mam nadzieję) bardziej świadomy. Inspiracja do tego była mało oryginalna - podróż do Szkocji w sierpniu zeszłego roku :) Od tego czasu kształcenie obejmuje lektury online i papierowe i oczywiście próbowanie. Jak dotychczas plan zajęć obejmował głównie podstawowe wersje OB oraz okazjonalne niezależne bottlingi.

Smakowo na razie jestem w fazie torfowo-dymno-morskiej, stąd też dotychczasowe zakupy to głównie Islay, a także Highland Park, Talisker, Old Pulteney. Ostatnio miałem przyjemność również zrobić torfowy skok w Highlands w postaci Tomatina Cù Bòcan.

W Krakowie niestety jak dotychczas nie udało mi się znaleźć sklepu z whisky z prawdziwego zdarzenia, natomiast z forum dowiedziałem się o istnieniu Silver Whisky Pub, który na pewno odwiedzę w najbliższym czasie (piątek :) )
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 7:28 pm   

Witamy i pij, pij, pij :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 25, 2014 7:22 pm   

to ja też się przywitam. trochę wstyd, bo pierwszy post napisałem wcześniej - ale mam nadzieję, że przynajmniej w słusznej sprawie. :D

whisky pijam od dawna, dotychczas prawie wszystko w postaci blendów, choć pierwszy kontakt z SM miałem prawie 10 lat temu w postaci Taliskera 10 YO. niezapomniane wrażenia, mimo niesprzyjających warunków.

późną jesienią zeszłego roku, po tej długiej przerwie przypomniałem sobie, że coś mnie jednak w życiu omija i zacząłem wchodzić w prawie zapomniany świat, żałując tych wszystkich straconych lat... ale nic to - najwyższy czas ponadrabiać.

pozdrawiam użytkowników i adminów!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 25, 2014 8:06 pm   

Witamy i wzajemnie pozdrawiamy. Dziesięć lat w świecie whisky to niemal wieczność, jak się dziś okazuje. Mam jednak nadzieję, że odnajdujesz czy to w dzisiejszej Talisker 10yo, czy to w innych dramach, choć odrobinę tej magii ze wspomnień. Czego jak najbardziej życzę ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 11:10 am   

Cytat:


Wiktor napisał/a:
Dziesięć lat w świecie whisky to niemal wieczność, jak się dziś okazuje.


dokładnie. dziś 10-ka Taliskera jest inna: gładsza, słodkawa i bardziej "dla ludzi", zamiast zapamiętanej wtedy oleistej morskiej słoności i wędzonych podkładów kolejowych. ale i tak ją dalej lubię. :)

a dziś - jako że zbliża się zimny i deszczowy wieczór - może jest dobra okazja na szklaneczkę Storma?

[ Dodano: Czw Cze 26, 2014 11:11 am ]
droho napisał/a:
W Krakowie niestety jak dotychczas nie udało mi się znaleźć sklepu z whisky z prawdziwego zdarzenia


zakładam, że znasz ten po drodze na Ruczaj?
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 5:13 pm   

rad93 napisał/a:
Cytat:

a dziś - jako że zbliża się zimny i deszczowy wieczór - może jest dobra okazja na szklaneczkę


O tak, ale jak budżetowo, to zdecydowanie lepiej tak bez lodu i w jakimś tulipanku 57º North zamiast Storma :twisted:
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 6:05 pm   

zdecydowanie w tulipanie, mości panie.
albo inaczej: w nieco koślawej gruszce raczej. :D

na Northa na pewno przyjdzie pora, kiedyś. a może już niedługo? się zobaczy.

z lodem jeśli już, to Teacher's, Jameson, albo Ballantines. raczej rzadko, na luzie i bez egzaltacji.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 10:23 pm   

a, to co innego... :D
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 11:00 pm   

no i z deszczu nici. ale nic to - zdrowie Załogi!

PS: dobra grucha nie jest zła. :)
PS2: rany, przecież kiedyś trzeba będzie też przetestować te wszystkie fikuśne szkła. i jak tu żyć? jak żyć...?
 
 
Pioter 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 12:56 pm   

Witam serdecznie,

już od roku czytam forum, najwyższy więc czas się przywitać. Krótko o mnie - 2 lata temu rozpocząłem moją przygodę z SM, za namową Ralfiego od Glenmorangie 10yo. Po tym nieudanym wstępie znalazłem to forum i od tego czasu czerpię pełnymi garściami z tej krynicy mądrości :)

Jak na razie moje zachwyty wzbudził Glenfarclas 15yo, Lag 16yo, Laphroaig 18, Abuna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów