bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupię Single Malt
Autor Wiadomość
meszka 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 111
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 5:54 pm   

Z tych co wymieniłeś to Glendronach 12, słodka i zdecydowanie przyzwoita podstawka.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 5:55 pm   

Trzymajtusię i napisał/a:
Nie jest taka zła, pewnie że jak ktoś szuka potwora torfowego, to zły kierunek, ale dla zaczynających drogę ze słodową z jednej destylarni może być odpowiednia.


Na przeskok z Chivasów, Dimpli i innych bałaganów wręcz idealna.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
zbdu 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 46
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 9:25 pm   

Pewnie mam jeszcze nie wyrobione podniebienie, ale ostatnio kupiłem i próbowałem Glenlivet nadurra, Glenfarclas 15 i Glendorach 15 revival i były dobre nawet bardzo, ale następnie wróciłem do Aberlour 10, fiddicha 12, Glenlivet 12 i dziwnie ale lepiej mi smakowały, takie lekkie i delikatne. Może za szybko się pcham na głębszą wodę? Może powinienem wybrać inny kierunek niż sherry? Sam już nie wiem.
Teraz chodzi mi po głowie właśnie Solera, Balvenie 12 yo Double Wood, Springbank 10 lub CV

Pozdrawiam
 
 
morgan 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 60
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 10:02 pm   

hehe no to dziwna sprawa, krok do przodu i dwa w tył :) , ale tak jak sam powiedziałeś , może nie do końca jesteś zwolennikiem sherry :) to może spróbuj coś z regiony Lowland , tu znajdziesz coś delikatnego.
 
 
e-winiarz 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: uczę się smaków
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 10:26 pm   

ErykCzternasty napisał/a:
Jak ktoś bardzo chce pocierpieć to znajdę w piwnicy jeszcze dość sporo tej Solery...zakup całej butelki pachnie samobójstwem
Jako samobójca pewnie już nie żyję, więc choć z zza grobu napiszę, może kolega zechce mnie dobić i odsprzeda za grosze skoro Go tak ta Solera boli.
Dla mojego kościotrupa wręcz "Idealna"
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 10:45 pm   

Z tym Lowlands byłbym jednak ostrożny ;) Ale już jakieś Glengoyne 17yo... albo ambitniej i np. 1st fill po bourbonie, najlepiej w znikomej CS, żeby z wodą nie musieć kombinować. I jeszcze nieodzownie, choć to już inna parafia, wspomniana Springbank 10yo. Byle trafić na dobry batch.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 11:29 pm   

Probowalem blasdy i odpychajaca nie byla, jak ns ardbeg dziwolag ale zeby psy wieszac to przrsada
_________________
Pozdrawiam
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 10:38 pm   

morgan napisał/a:
może nie do końca jesteś zwolennikiem sherry :) to może spróbuj coś z regiony Lowland , tu znajdziesz coś delikatnego.
Czy w beczkach po sherry wychodzi mniej delikatne, słodkie, myślałem że to zależy od ppmów, destylacji i czasu dojrzewania, do głowy mi nie przyszło, że beczka po sherry, nawet myślałem, że odwrotnie.
 
 
morgan 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 60
Skąd: Chełm
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 10:52 pm   

Trzymajtusię i napisał/a:
morgan napisał/a:
może nie do końca jesteś zwolennikiem sherry :) to może spróbuj coś z regiony Lowland , tu znajdziesz coś delikatnego.
Czy w beczkach po sherry wychodzi mniej delikatne, słodkie, myślałem że to zależy od ppmów, destylacji i czasu dojrzewania, do głowy mi nie przyszło, że beczka po sherry, nawet myślałem, że odwrotnie.


ale o co chodzi ? :shock:
 
 
e-winiarz 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: uczę się smaków
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 11:01 pm   

snoop napisał/a:
Ja też się jakiś czas temu napaliłem na tą Solerę, ale dzięki BOW szybko przejrzałem na oczy i odpuściłem... Cena za Solerę jest jaka jest i tego nie przeskoczymy....Ale sampla sobie kiedyś zafunduje, ot tak dla sztuki
Znaczy, nie próbował a odradza, "no comment"
loom napisał/a:
190 zł za Glenfiddicha 15yo to jakieś nieporozumienie......Po co ma przepłacać.
Czy 172,64zł za 1litr czegoś co się lubi czyli Glenfiddich'a 15yo Solera to dużo, nie wydaje mi się.
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 12:11 am   

morgan napisał/a:


ale o co chodzi ? :shock:
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o, o, o co chodzi?, może źle odczytałem posta.
 
 
snoop 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: ???
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Płock
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 8:46 am   

e-winiarz napisał/a:
snoop napisał/a:
Ja też się jakiś czas temu napaliłem na tą Solerę, ale dzięki BOW szybko przejrzałem na oczy i odpuściłem... Cena za Solerę jest jaka jest i tego nie przeskoczymy....Ale sampla sobie kiedyś zafunduje, ot tak dla sztuki
Znaczy, nie próbował a odradza, "no comment"


Jakbyś uważnie przeczytał to byś zrozumiał, że nie ja odradzam, ale mnie odradzano :roll:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania
 
 
zbdu 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 46
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 8:53 am   

e-winiarz napisał/a:
Czy 172,64zł za 1litr czegoś co się lubi czyli Glenfiddich'a 15yo Solera to dużo, nie wydaje mi się


Gdzie za taką cenę można wyrwać?

Jeszcze jedno, wyczytałem że jeżeli chodzi o solere to warto brać tą w litrowej butelce która ma 43% podobno dużo lepsza od tej 0,7l która to ma 40 %. Może ktoś coś potwierdzić takie porównaine? Tą litrową znalazłem tylko w Dom Whisky za 220 zł.
pozdrawiam
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 9:29 am   

zbdu napisał/a:
Jeszcze jedno, wyczytałem że jeżeli chodzi o solere to warto brać tą w litrowej butelce która ma 43% podobno dużo lepsza od tej 0,7l która to ma 40 %. Może ktoś coś potwierdzić takie porównaine?

Wedlug mnie zarowno niegdys jak i obecnie roznica miedzy nimi jest niewielka. Z tym, ze te butelkowane w samych poczatkach lat dwutysiecznych byly na okolice 6 punktow - niektorzy nawet 7 dawali http://bestofwhisky.pl/baza/tasting.php?record=124 ;) A te obecne w porywach na 3 moze :wink: No, ale tanio sprobowac nie grzech. Tyle, ze lepiej w samplu czy drama w jakims barze.
e-winiarz napisał/a:
Dla mojego kościotrupa wręcz "Idealna"

Aye! Jako, ze kosciotrupy maja pewien problem z kubkami smakowymi ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Pon Mar 24, 2014 9:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ErykCzternasty 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: None
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 176
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 9:31 am   

W związku z tym, że jest tu kilku spragnionych Solery to przeleje ją do buteleczek, zobaczę ile tego wyjdzie i wrzucę ten mini sampling, żeby napoić spragnionych :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów