bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malt Maniacs?
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 9:08 am   Malt Maniacs?

Trochę jako pokłosie dyskusji o whiskybase i szczególnie średniej ocen chciałem wrzucić temat o MaltManiacs?

Czy macie jakichś swoich faworytów wartych szczególnej uwagi? Czy też zaczęliście już ich kompletnie ignorować, a szczególnie ich średnie?

Ja jestem blisko ...

Przykład: Convalmore 28 yo. ... Średnia MM 86. Jak na łychę w tej cenie to jednak mało. Bardzo mało.

ale (I właśnie to "ale" robi zasadniczą różnicę):

Aż 16 ocen w Malt Monitor. Rozpiętość od 74 (!) do 94 (!!!).


Maniac Ratings
Serge Valentin 89
Olivier Humbrecht 89
Michel van Meersbergen 84
Robert Karlsson 86
Konstantin Grigoriadis 82
Davin de Kergommeaux 83
Ho-cheng Yao 94
Peter Silver 74
Craig Daniels 84
Krishna Nukala 90
Lawrence Graham 88
Luca Chichizola 89
Thomas Lipka 85


Retired Maniac Ratings
Johannes van den Heuvel 86
Bert Bruyneel 77
Luc Timmermans 90

Czy to jednak niezbyt duży rozrzut jak na ekspertów? To tak jakby w bazie BoW ktoś dał 2 a ktoś 8/9!.

Będę wdzięczny jak się podzielicie swoimi przemyśłeniami o MM.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 9:25 am   

Danielu - ten temat to nie nowosc - moj post w tej sprawie (na ktorej badanie przeznaczylem ze dwa dni ;) ) byl tu:
http://bestofwhisky.pl/fo...t=2037&start=15
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 9:59 am   

Faktycznie, Czarek wrzucił przykłady kilku rozjazdów MM.

To żeby te dwa dni Twojej pracy nie poszły na marne to jeszcze raz przypomnę co pisałeś, żeby nie trzeba było szukać. :

Rosomak:
I poniekad slusznie jesli chodzi o whisky do picia bo w przypadku inwestycji to juz nie do konca. Jednak nawet te do picia, jesli sa z tych drogich (znaczy z tych bardzo ), warto czasem sprawdzic - bywa, ze sa dwie zblizone whisky, cena 250-300 euro, a srednia 7-10 ocen dla jednej to 84 pkt a drugiej 92. Pomijajac kwestie sensownosci stosowania skali stupunktowej to wowczas te oceny sie przydaja. Kiedys zadalem sobie trud sprawdzenia na ile oceny MM pokrywaja sie z naszymi (mam na mysli baze BOW i co bardziej skrajne, a w miare jednoglosne opinie na spotkaniach) przy czym sprawdzalem pod katem konkretnych osob z tego grona. Wyszlo mi, ze najczestsza zgodnosc ocen z "naszymi" maja: 1. Olivier Humbercht 2. Konstantin Grigoriadis 3. Johannes van den Heuvel. Najmniej zgodnosci 1. Ho-cheng Yao 2. Michel van Meersbergen 3. Thomas Lipka. Oczywiscie to wszystko w wielkim przyblizeniu, ale przejrzalem jakies 150 whisky zeby zrobic takie niedoskonale ustalenia wiec moze kiedys komus sie do czegos przyda.
:D
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 11:26 am   

NIe wnikałem nigdy aż tak głęboko, ale zauważyłem jedną rzecz. Maniacy tacy jak Serge, Klimek, Ralfy (kiedyś), Kergommeaux oprócz wstawiania notek do monitora mają także jakąś swoją szeroką działalność blogersko-literacką. Jest ich więcej w internecie i więcej od nich można przeczytać, więc logiczne jest, że bardziej wystawiają się na strzał. Im więcej jest ich opinii/not w szerszym obiegu tym większa szansa że podpadną nam i stracą w naszych oczach. Bity jest ten kto się najbardziej wychyla :)

Z drugiej strony zaś trójka panów przytaczanych powyżej jako najbardziej zgodnych jest rzeczywiście najczęściej przytaczana i dyskutowana w rozmowach, na spotkaniach, w konsultacjach.
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 11:49 am   

Pocieszny_PCS napisał/a:
więcej od nich można przeczytać, więc logiczne jest, że bardziej wystawiają się na strzał

Ilość rzadko przechodzi w jakość, a odwrotnie... :roll:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów