bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Xmasowy
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 10:22 pm   Konkurs Xmasowy

Aby wygrac whisky konkursowa nalezy odpowiedziec na pytanie jaka whisky opisalem ponizej (destylarnia albo jej „wariacja”). Osoby z administracji forum nie moga brac udzialu w zabawie (sorry Jacku – nie wygrasz ;) ). Nie twierdze, ze wszyscy maja takie same szanse, bo nie maja, ale tego uniknac nie ma jak. Kazda osoba ma prawo do wpisania ponizej jednego i tylko jednego zgadniecia i nie ma prawa do modyfikacji posta. Prosze tez zeby pod kazdym typowaniem napisac chocby krotko czemu akurat taki wlasnie wybor. W przypadku gdyby nikt nie zgadl wylonie wygranego na podstawie opisu powodu typowania wlasnie (jednoosobowo i nieodwolanie ;) ). Drog do zwyciestwa jest kilka. Konkurs konczy sie w momencie kiedy ktos trafi albo o 23:59 18.12.2016. Chcialem uniknac tego zeby zgadywanka byla zbyt prosta, a jednoczenie tego, by zgadnac bylo niemozliwe. Wysylka butelki dla wygranego 19.12.2016. Mysle, ze whisky dla zwyciescy znakomicie sprawdzi sie w kieliszku przy choince bowiem klimat jej jest wielce swiateczny:
https://www.whiskybase.co.../ben-nevis-1984

Zgadujemy.

Zapach: delikatny, zolte, miekkie jablka, renklody, brzoskwinie, miod akacjowy, swiezo skoszone zyto, rumianek, dziurawiec, akacje, gdzies w bardzo dalekim tle mieta.
Smak: gruszkowo-miodowy, nieskomplikowany lecz przyjemny, nieco zbozowy a momentami milo rozgrzewajacy - imbirowy, finisz niestety przechodzacy w swieze drewno.
5 pkt.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Nie Gru 11, 2016 3:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 8:36 am   

co tak cicho? wszyscy sie boja?
to ja strzelam: Highland Park. taki z przelomu lat 70/80.
czemu? pamiec mam slaba i doswiadczenie niewielkie, ale w oltarzyku mam dwie butelki, na ktorych napisalem markerem i "miod akacjowy" i "brzoskwinie" jednoczesnie. jedna to Scapa, druga HP. chcialem postawic na Scape, bo wszystkie (raptem osiem) HP, ktorych probowalem mialy "wrzosowy (podobno) dymek", o ktorym Rosomak raczej by napisal wiecej niz "mieta" czy "imbirowy", ale przypomnielem sobie notki Bartoszka z Przesieki zamieszczone na sasiednim forum i one przewazyly (zadnych "wrzosowych dymkow", no i te "zolte jablka" bardzo pasuja).
wydaje mi sie to (za przeproszeniem) zbyt proste, jak na zagadke od Rosomaka, ale jesli trafilem, to pol flaszki pojdzie dla Bartoszka ;)
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 11:26 am   

Mi to na mysl zdecydowanie przywodzi dobrego starego Auchroisk :P , a ze Ben Nevis do wygrania, i to jeszcze z mojego rocznika, to musze miec racje :* Mam nawet takiego sampla ze starego wibera, co by pasowal pod opis. Powodzenia wszystkiM!

a tak tak te zbozowe nutki podstepne sa ;d Loom obys nie mial racji.
_________________
Doing does
Ostatnio zmieniony przez Adam Hochul Pon Gru 05, 2016 1:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 1:01 pm   

Cambus

Ponieważ notka jest absolutnie nawiązująca do Cambusów z końca lat 80. i początku lat 90. (takie tylko piłem). Tam jest mix imbiru, drewna, chleby, zboża, łąki i jabłek. Czasem bardziej, czasem mniej to wszystko przyjemne. Dziurawce latawce wiatr
Ostatnio zmieniony przez loom Czw Gru 08, 2016 11:42 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 1:54 pm   

PawelWojcik napisał/a:
co tak cicho? wszyscy sie boja?


_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 2:42 pm   

loom napisał/a:
Cambus albo Girvan


_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 8:14 pm   

Hmm, ale który jest który?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 9:37 pm   

Sądząc po początkowym odwołaniu do Jacka, można śmiało postawić na jakiego Clynelisha. Zgadzałyby się i akacje i miody i brzoskwinie. Ale to byłoby za łatwe. Ja stawiam na Glenfiddich Excellence. Jak pamiętam miał on większość elementów, o których piszesz. Były gruszki, zboża, akacje i nieco brakowało w finiszu. A, że był niedawno samplowany może to jest ten strzał.
 
 
wncvirus 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 79
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 10:07 pm   

A ja bym obstawił Clynelisha. Dlaczego wybór padł mój na Clynelish'a?. Otóż dlatego że czytając notkę smakową przedstawioną w pierwszym poście wydaje mi się że opisywana whisky moim zdaniem jest destylatem leżącym w beczkach albo Virgin Oak albo French Oak ew. Oak. W ostatnim czasie miałem okazję degustować właśnie Clynelisha po beczce Oak z którego zapamiętałem właśnie większość zapachowo-smakowych jakie zostały przytoczone w pierwszym poście. Jedynie z różnicą taką że w moim przypadku w zapachu nie wyczułem w tle mięty a zaś finisz był o profilu słodkich owoców/plastrów miodu był dość długawy.
Ostatnio zmieniony przez wncvirus Czw Gru 08, 2016 9:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 11:16 am   

jak dla mnie to niekoniecznie musi być jedna whisky a może być "konglomerat"
jedna składowa to Clynelish pozostałe ...
myślę że konkurs miał jakiś głębszy cel , i że Rosomak zepsuł dobre whisky bo wyszedł potworek z kiepskim finiszem

mogę się mylić jak każdy , wtedy posypie moje pół głowy piachem z świętej góry Uluru i poczytam stare CKM-y
 
 
 
czarny 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: glendronach
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 2:12 pm   

Skoro dróg do zwycięstwa jest kilka, to ja też strzelam - Tormore.
Nieco podobny opis do butelki Daniela i ocena, choć wiadomo, że to sprawa subiektywna.
Przyznam jednak, że w pierwszej kolejności również pomyślałem o Clynelish.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 6:34 pm   

Zadnych komentarzy nie przewiduje, zeby nie ulatwiac kolejnym uczestnikom. Jedyne co moge powiedziec to potwierdzic, ze drog jest kilka i ze nadal nikt nie trafil.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 8:09 pm   

A ja pozwolę sobie oddać swój głos na Tomatina.Notka rosomaka i moje spostrzeżenia są podobne więc czemu nie Tomatin :wink:
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 10:18 pm   

moje małe doświadczenie wymyśliło, że miód, śliwy i zioła wskazuje na Mortlach
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 9:40 am   

A Ja strzelę Springbank :roll:
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów