bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ardbeg Auriverdes
Autor Wiadomość
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 8:31 pm   

Wiktor napisał/a:
I przede wszystkim na to, że podana przez Ciebie informacja jest wyłącznie reklamowa, niczym właściwie nie podparta


Wiktorze, już chyba miesiąc temu wiele osób (m.in. z tego forum) pytało mnie o tego Ardbega, czy go będę miał, kiedy i w jakiej cenie. Więc wrzuciłem tę informację na forum. Czym więc może być podparta ta informacja dzień przed premierą, gdzie nawet w Ardbegu niczego dowiedzieć się nie można? Nie mówiąc o Polskich przedstawicielach.
Różnymi aspektami ludzie się kierują przy zakupie whisky i nie mam zamiaru z tym polemizować. To wyłącznie ich prywatna sprawa.
A jeśli chodzi o pełne opisy, punktacje , propozycje z mojej strony to pomyślę nad tym... tylko jaką prowizję weźmie BOW ? :wink:
No i ta krytyka później... :(
 
 
rozen73 
Singlemalt Whisky Follower
seeker of malts



Ulubiona whisky: sherry in the dark
Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 118
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 9:12 pm   

tak, tak można się delikatnie posprzeczać w ten smutny tenisowo-garosowy dzień, ale ja chętnie u bartoszka zamawiam dram Ardbega Auwiderzena i już :mrgreen:
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 9:16 pm   

A mnie naszła pewna refleksja nieco przewrotna :twisted: . Mianowicie: jak to jest, że pod postem o Auriverdesie - nowym świecącym w ciemnościach wypuście Ardbega, który nie powinien już wzbudzać żadnych emocji poza zwykłym wzruszeniem ramion - jest z dobrych 15ście komentarzy, a pod serią świetnych i ciekawych artykułów Rajmunda świeci pustkami (nie powiem, sam też grzeszyłem zaniedbaniem)... Czyżbyśmy jednak, wbrew rozsądkowi, potrzebowali tej corocznej hucpy Ardbega dla ożywienia gawiedzi? :wink:

O tempora, o mores!
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 9:52 pm   

rozen73 napisał/a:
u bartoszka zamawiam dram Ardbega Auwiderzena i już


Rozenku, tylko czy bartoszek go otworzy :) ? Trzeba drugiego kupić! :)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 9:52 pm   

Islayman napisał/a:
No i ta krytyka później...

Ale że co, czujesz się nią zaskoczony czy jakoś szczególnie dotknięty? :lol: Bo nie bardzo rozumiem, skoro nie odniosłeś się nijak do sedna mojego zarzutu. Powtarzam zresztą: nie pierwszy raz pada on na tym Forum, a od stałych bywalców zwykło się wymagać w tym względzie ciut więcej, nieprawdaż?

Islayman napisał/a:
wiele osób (m.in. z tego forum) pytało mnie o tego Ardbega

Świetnie, jednak przynajmniej ja jakoś tego zalewu pytań ;) nie zauważyłem. Czyżby pytali prywatnie? Po co więc reklamowe trąbienie wszem i wobec? Zwłaszcza, że tak mało tych butelek zostało, i wogóle to taki cymes - a nuż im ktoś obcy teraz wykupi ;)

Islayman napisał/a:
Czym więc może być podparta ta informacja dzień przed premierą

Tym, czym zwykle podparta być powinna: znajomością rzeczy. Jest przecież tajemnicą poliszynela, że nie tylko Grish miał już okazję próbować Auriverdesa, więc jak widać: chcieć, to móc...

Islayman napisał/a:
Różnymi aspektami ludzie się kierują przy zakupie whisky i nie mam zamiaru z tym polemizować. To wyłącznie ich prywatna sprawa.

Przemawiasz teraz jak najprawdziwszy Pan Sprzedawca. Haaaalooo!... :lol:


JacekBee napisał/a:
jak to jest

Bardzo prosto to jest, Jacku ;) Przypuszczam, że gdyby na miejscu AA pojawiła się tu reklama innej kreatury tego samego pokroju, reakcja byłaby identyczna... Padło akurat na to, na co padło. Niewiele jest po prostu miejsc, gdzie pisze się o tych mało chlubnych, współczesnych praktykach (w których Ardbeg wiedzie prym) prosto z mostu - żal by więc było przepuścić taką soczystą okazję :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:41 pm   

Przy okazji tej nowej edycji AA warto moze zauwazyc pdnisiona ostatnio przez Serga roznice miedzyobecnymi wypustami Ardbeg i dawnymi. Kiedys wystarczalo zaledwie 10 lat i nawet rozwodnienie nie umniejszalo jakosci SM. Konstatacja tam zawarta potwierdza tylko to o czym dobrze wiemy, ze dobrze to juz bylo.
rynek musi sie krecic, ktos to nakreca, ale niekoniecznie to my mamy temu ulegac.
co do potencjalnej krytyki tego co Islayman zaproponujesz to bym sie nie martwil, wystarczy ze w zgodzie z wlasnym gustem podsumujesz to czego probowales z wlasnej oferty i bedziesz sie kierowal smakiem, a nie kwiecistymi sloganami na kartonikach. To ze krytyka sie i tak pojawi to pewne, sorry tacy sa Polacy :mrgreen: .
R
_________________
Pozdrawiam
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:42 pm   

No rzeczywiście straaaaaszna reklama!!!

Spinasz się Wiktorze nie wiadomo o co. Czy to za Twoje pieniądze ludzie te Ardbegi kupią? Pokaż mi w którym miejscu ja wychwalam tego Ardbega? W którym miejscu reklamuję i namawiam do jego kupna! Kto chce to kupi a kto nie to nie! Prosiłeś o ilośc butelek więc podałem to co wiem. O co Ci chodzi? Naprawdę dziwne....kreatura, dziadostwo itd. ??? wdf ?


Wiktor napisał/a:
Przemawiasz teraz jak najprawdziwszy Pan Sprzedawca. Haaaalooo


??? Gdybyś sprzedawał whisky to wiedziałbyś o czym mówie... Czy myślisz, że każdy kupujący najpierw pyta mnie o zdanie? W 99% ludzie sami wiedzą czego chcą i nic mi do tego, to są ich pieniądze, a jeśli ktoś poprosi o radę i pyta to już inna sprawa zawsze służę pomocą. Daj na luz i napij się takiej whisky na jaką masz ochote.

[ Dodano: Pią Maj 30, 2014 10:51 pm ]
Czarek napisał/a:
co do potencjalnej krytyki tego co Islayman zaproponujesz to bym sie nie martwil


Czarku, ja to napisałem w formie żartu oczywiście:) Ja się nie boję żadnej krytyki bo to rzeczywiście tylko mogą być moje odczucia smakowe. Ktoś może sądzić inaczej i ma do tego pełne prawo. Slogany na kartonikach... wiadomo jakie są :)
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 11:10 pm   

O to chodzi troche luzu (zwlasza w dupie) nie zaszkodzi, a moze pmoze.
ja dostrzeglem info o owej AA, a nie reklame. Noga z gazu, bo zaraz wszyscy sie tu zbanujemy
:|
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 11:30 pm   

Islayman napisał/a:
W którym miejscu reklamuję i namawiam do jego kupna!


Islayman napisał/a:
Tylko kilka butelek...zbieram więc zapisy. Cena 580zł.



Islayman napisał/a:
O co Ci chodzi?

Uch... Chodzi mi o to, że niestety trzeba po raz kolejny przypominać i powtarzać, że Forum BOW: 1/ nie jest miejscem na reklamę whisky przypadkowych 2/ nie jest miejscem na reklamę whisky o co najmniej wątpliwych walorach, oraz 3/ nie jest miejscem na reklamę whisky o na pewno wątpliwej cenie.

Islayman napisał/a:
każdy kupujący najpierw pyta mnie o zdanie?

Nie zapominaj proszę, że nie jesteśmy w sklepie, ani w Twoim ani w innym, tylko tworzymy Forum BOW, na którym liczy się w pierwszej kolejności informacja "dlaczego" - a dopiero później "gdzie i za ile". Poprosiłem Cię najpierw (w dobrej wierze) o informacje, które wydają się w tym aspekcie niezbędne. Nie podanie ich wskazuje na brak innych przesłanek, poza dość ewidentną reklamą. Opartą właściwie o li tylko zainteresowanie ludzi dość... naiwnych, powiedzmy. I stąd późniejsza krytyka. Tak ciężko to zrozumieć? ;)

Islayman napisał/a:
Czy to za Twoje pieniądze ludzie te Ardbegi kupią?

Tego jeszcze by brakowało :lol: Tym niemniej czuję się zwolniony z obowiązku powściągliwości, kiedy na Forum za które jestem niejako odpowiedzialny ;) pojawia się czerstwa reklama edycji whisky o już na starcie problematycznej, mówiąc delikatnie, reputacji. Póki BOW pozostaje portalem w jakimś stopniu "misyjnym", i póki ten czy ów szuka tu rzetelnej informacji (często traktując ją jako wskazówkę), wypadałoby polecać/reklamować rzeczy co najmniej osobiście poznane, jeśli już niekoniecznie wartościowe. Dlatego zostawiłbym na boku kolejne dywagacje oraz wymówki w stylu "wszystko dobre co komu smakuje" - i zamiast przemawiać echem niesławnego J.B. zaproponować tu wreszcie coś, co polecisz z czystym sumieniem każdemu :D

[ Dodano: 30 Maj 2014, 23:34 ]
ErykCzternasty napisał/a:
A benriach na 7 jest kiepski?


Nie rezonuj, tylko przepisuj :wink: :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 12:03 am   

Przyznaje pelna racje Wiktorowi. Nie jest to miejce do nakrecania wyscigu bylejakosci. Tyn niemnie, rtak jak wczesniej przyznalem bylo to bardziej info niz reklama, wedlug mnie. A ze cena i jakosc maja sie nijak to forumowicze widza, a przynajmniej powinni. Ostrzenie sobie zebow na takie wypusty jest bezsensowne.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 12:07 am   

Wiktor napisał/a:
Tylko kilka butelek...zbieram więc zapisy. Cena 580zł.


Nooo- jeśli to jest reklama to gratuluję wiedzy na temat reklamy! :) Chyba następnym razem wrzucę prawdziwy post reklamujący jakąś butelkę- tak dla zobrazowania różnicy.

Wiktor napisał/a:
wypadałoby polecać/reklamować rzeczy co najmniej osobiście poznane


Nie było słowa o polecaniu ani o reklamowaniu. I to nie tylko moje zdanie...



Wiktor napisał/a:
Nie podanie ich wskazuje na brak innych przesłanek


Podałem! Pytałeś o rodzaj beczki, wiek i ilość butelek, czy tak? Więc podałem.


Wiktor napisał/a:
ludzi dość... naiwnych, powiedzmy


A może komuś brakuje do kolekcji? A może ma ktoś taki kaprys? A może ktoś ma w du..pie co jest w tej butelce w środku i podoba mu sie etykietka? Jego sprawa!



Wiktor napisał/a:
"wszystko dobre co komu smakuje"


Nigdy tego nie powiedziałem. Jeśli komuś smakuje np. Johnny Walker czerwony to nie znaczy , że to dobra whisky! A jeśli chce ją pić to jego prywatna sprawa.

Dobranoc.

P.S. Gdyby ktoś jednak chciał tego beznadziejnego szajsowatego Auriverdesa , który jest nic nie wart i nie nadaje się nawet do mycia podłogi to została mi jedna butelczyna tego wstrętnego zielonego dziadostwa!
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 12:10 am   

"A kapusta rzecze smutnie:
Moi drodzy, po co kłótnie,
po co wasze spory głupie
- wnet i tak zginiemy w zupie."
:mrgreen:
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 1:01 am   

Tomek1 napisał/a:
wnet i tak zginiemy w zupie."


W Auriverdesie raczej.
:mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 9:11 am   

Islayman napisał/a:
Nie było słowa o polecaniu ani o reklamowaniu. I to nie tylko moje zdanie...

Islayman napisał/a:
gratuluję wiedzy na temat reklamy!

I nawzajem :mrgreen:

Islayman napisał/a:
A może ktoś

Islayman napisał/a:
Jego sprawa!

Islayman napisał/a:
to jego prywatna sprawa.

Islayman napisał/a:
Gdyby ktoś jednak

Islayman napisał/a:
to została mi jedna butelczyna


Niestety, nadal nie rozumiesz. Kto chce może pić sobie nawet wodę z kałuży, co nie znaczy że Forum BOW było, jest i będzie miejscem dla promowania kałuż ;) Zwłaszcza w oparciu o tak słabe podstawy (w zasadzie żadne). Czy nie ma newsletterów dla miłośników kałuż? Poczty pantoflowej? Nie istnieją fora, gdzie kałużopijcy z utęsknieniem wypatrują każdych oznak deszczu?
BOW ma swoje priorytety i swoje zasady. Albo przyjmiesz je do wiadomości, albo kolejny, słaby post typowo reklamowy zostanie usunięty. Już bez wyjaśnień i tracenia czasu na przekomarzanie ;)
EOT.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 10:09 am   

Islayman napisał/a:
Johnny Walker

Johnnie Walker. Johnnie. Paskudny, nie polecam.

Nie lubię Ardbeg. ;P
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów