bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bowmore vs Bruichladdich-port charlotte
Autor Wiadomość
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 10:47 am   

Noform napisał/a:
A pił ktoś może zeszłoroczną Devils Cask?
Podobno w tym roku znowu ma wyjść, może warto sobie sprawić butelkę? :D

Dwójka już jest. Czy opłaca się kupić, to zależy w jakiej cenie dostaniesz.
 
 
1963 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Lagavulin
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 6:31 pm   

Lagavulin za 190 jest w Świnoujści i Glengarclas 18 za 200 zł też chyba w tym samy sklepie .
Kiedy masz urodziny ? Często bywam w tej okolicy.Przesyłka to ok .20 zł może 30 nie wiem ,n :shock: igdy flaszek nie wysyłałem
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 8:27 pm   

Hmm dzięki za propozycję. :D
Ale czy jest sens tak udziwniać?
Jak mi sie uda dostać devila w przystępnej cenie to sie chyba skuszę. ;)
 
 
zbdu 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 46
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 9:51 pm   

Witam, kolegę Norfrom przepraszam za off top. Ale z chęcią skorzystam z propozycji kolegi 1963 i chętnie w tej cenie wezmę Laga 16 i Glenfarclasa 18. Jeżeli tylko kolega 1963 wyraża chęć zakupu i przesłaniu to proszę o info na priv. w celu dogadania szczegółów.
Pozdrawiam

Ps. urodziny miałem w sobotę :)
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 9:33 pm   

A co powiecie na Talisker 2002 Distillers Edition? :)
znalazłem jeszcze Old Pulteney 2000 Flotilla może to ktoś próbował :oops: .
Znalazłem złoty środek na lagavulin, kupię buteleczkę 200ml a resztę pieniędzy chciałbym wydać na coś bardziej limitowanego. ;)

[ Dodano: Pon Gru 29, 2014 1:40 am ]
Stało się jednak kupiłem taliskera 10 jednak zostało może tylko 100ml. :oops:
I dylematów ciąg dalszy ale bardziej wiem co chce, szukam czegoś zdecydowanie słonego, torfowego ale nie tak jak Lap, na tak silne torfiaki mam czasami ochotę ale nie za często. :wink:
Zastawaniem się cały czas nad pierwszą butelką CS ale tak mało jest fajnych ofert w tej kategorii cenowej, przypomniało mi się że jeszcze nie piłem nic po sherry i chciałbym naprawić ten błąd :oops: dla tego może Kilkerran WIP Sherry 6?
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 7:19 am   

Ja bym bardziej polecił GlenDronach 15 Revival.
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 1:10 am   

Ciekawy pomysł :smile: , ktoś ma jeszcze jakieś propozycje czy brać GlenDronach 15?
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 8:28 am   

jak jeszcze nie próbowałeś to pozycja obowiązkowa
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 5:39 pm   

Właśnie jestem po 1 podejściu do tej whisky i po raz pierwszy od dawna mam problem z aromatami. :D
Uważam że jest to whisky solidna, wiem że coś prze de mną ukrywa. :)
Czytałem kilka notek smakowych ale nie udało mi sie wyczuć tych przypraw korzennych hmm
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 8:36 pm   

To akurat nic dziwnego.


Po pierwsze jest to whisky multibeczkowa i wypuszczana na rynek co rusz w nowych kilku, albo kilkunastotysięcznych partiach. Smakuje więc tak jak składowa whisky z beczek w danym momencie użytych do kupażu. Czyli co wypust nieco inaczej. Niemniej jednak przez ostatnie lata destylarnia dbała o w miarę solidny i spójny profil kolejnych wypustów. Mam nadzieję, że tak jest nadal.
Łatwiej z wypustami single caskowymi, zwłaszcza nie rozcieńczanymi wodą po przelaniu z beczki (woda przyśpiesza oksydację whisky w otwartej butelce).


Po drugie notka smakowa to zbiór indywidualnych odczuć degustującego, na które składa się m.in. jego doświadczenie w rozpoznawaniu smaków i aromatów, stan umysłu na dany moment, tego co widzi w trakcie degustacji (widział przed), co mu nasuwa skojarzenia, od tego co wcześniej zjadł wypił (co zostało na języku), czy w powietrzu unoszą się również inne zapachy mogące rozproszyć degustującego, jakie jest wystrój otoczenia, kolorystyka (spróbuj skosztować whisky w lokalu o morskim sztormowym klimacie, a spróbuj w miejscu o sarmackim zamkowym wystroju... spróbuj na skórzanych okrągłych brązowych fotelach i spróbuj w salonie pełnym kantów i nowoczesnego sterylnego designu. Także ogólny nastrój ma tu dużo do rzeczy. Dużo zależy też, od tego o jakiej porze degustujesz whisky, ta sama whisky wszak smakuje inaczej z rana, w południe i wieczorem. Whisky inaczej smakuje z suchego kieliszka, nieco inaczej z mokrego. Inaczej smakuje whisky testowana małymi łyczkami, a inaczej solidnie rozlana po całym podniebieniu. Inaczej smakuje jak trzymamy ją przez krótką chwilę w ustach, a inaczej gdy damy jej się rozwinąć, wreszcie inaczej smakuje ze świeżo otwartej butelki, inaczej z odpitej, inaczej ze zleżałej, a inaczej z przelanej do małych buteleczek samplingowych.

Nie brałbym notek smakowych jako pewnik, czy wyznacznik, a raczej jako kierunkowskaz do inspirowania się przy smakowaniu. Z niektórymi odczuciami autora się zgodzimy z innymi zupełnie nie i to jest zupełnie naturalne.


Niemniej jednak dobry smak (cytując pewną reklamę piwa) rodzi się z czasem ;)
Próbuj więc, dobieraj sobie warunki degustacji, eksperymentuj, dziel się spostrzeżeniami.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 9:48 pm   

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. :)
Jeśli kogoś interesują moje notki to mogę skrobnąć co nie co :wink:
Generalnie whisky po burbonie jest dla mnie łatwiejsza to poznania jednak doceniam i podziwiam sherry
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 3:15 pm   

Noform napisał/a:
Jeśli kogoś interesują moje notki to mogę skrobnąć co nie co

Zapraszamy - to whisky, ktora niejeden z czytelnikow forum na pewno kupil lubi kupi wiec szerokie opinie sie przydadza :smile:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 5:42 pm   

Więc teraz nalewam iiii
KOLOR: ciemna miedź
ZAPACH: ciężki suszone owoce,toffi, słodycz,coś jakby nie śmiało przebijające sie przyprawy i jakby bardzo bardzo mały dymek.Po dodaniu kropelki wody doszedł lakier do drewna i czekolada
SMAK: fala ostrych przypraw potem słodki owocowo czekoladowy z jakby małą domieszką anyżu oczywiście ciężki, faktura oleista i przypomina roztopioną czekoladę która zdobywa język
FINISZ: słodki bardzo czekoladowy, na sam koniec zostaje posmak polakierowanego drewna z cukrem

jeszcze nigdy nie musiałem sie tak długo bawić z whisky nie dziwie sie dla czego uważa się sherry za coś dla zaawansowanych. :grin: Co ciekawe przy pierwszym łyczku czułem smak owoców jednak z kolejnymi łykami zostawała sama czekolada hmm. Whisky ta bardzo mi smakuję jednak nie mam porównania z innymi whisky po sherry dla tego nie będę polecać :P
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 9:53 pm   

to cała magia whisky. Jak się nie pije bezmyślnie, potrafi naprawdę obdarować kolejnymi warstwami i nowymi smakami. Ale tak między boogiem, a prawdą... nic nadzwyczajnego ten Revival, w zestawieniu z innymi szerówkami zwłaszcza nie rozcieńczanymi po przelaniu z beczki. Za to w przedziale do ok. 60E to chyba nadal wzór i wyznacznik jakości za rozsądną cenę.



... i butelkę ma nie brzydką :twisted: (czytaj, często wypasione opakowanie oznacza: chcemy się koniecznie pozbyć tego wypustu, bo bez super karafki w pięknej drewniano-skórzanej trumnie, wysadzanej kryształkami svarowskiego i zaprojektowanej przez Jan Paula Dupola... , samo się nie obroni...)

a tu masz połączanie, wygląda całkiem przyzwoicie i do tego smakuje..
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Noform 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem :)
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 52
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 10:23 pm   

Noo ta czekolada jest świetna i zadziwiający jest fakt że jest tak intensywna. :cool:
Mam pytanie z innej beczki a nie chcę tworzyć osobnego tematu, jak najlepiej przechowywać otwartą whisky żeby sie nie utleniała?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów