bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zapisy na "butelkę na sześć" ;)
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 3:46 pm   

Adamie, jeśli liczysz na jakąś odpowiedz po bardzo oficjalnej linii, to lepiej nie licz. Tu jest bow 😉 i my tu rozmawiamy o whisky od 6 w gore 😉 Wyslales biednego Deana z walizką zbrodniczych wynalazków, a jemu po jw bl i balanie z żywcem smakowaly nawet dwie ultra nowosci-odpady produkcyjne tj. Glenburgie i Miltonduff Exclusive WTF Ballantines Origins 😂
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 9:38 pm   

I ja się dołączę, w cenie 100 - 140 euro, może trochę więcej. Oswajam się z dymem, Lagavulin 16YO ma go dla mnie trochę za dużo, a kwiatowe whisky są zbyt damskie. Może z beczki po sherry albo solidna owocowa? A może też spytam wprost, od jakiej kwoty można liczyć na whisky na 6?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 11:14 am   

Jester napisał/a:
Skóra, stare drewno, pasta do mebli. Czy coś takiego fajnego idzie kupić w okolicach 200 euro ?

Domyślam się, że chodzi o bardzo ciemną, wytrawną, zamszową, taką "balsamico" sherry? Złożoną, ułożoną i smakowo podaną warstwowo, na elegancko, a nie na raptownie? ;)
Generalnie było o taką whisky zawsze trudno, w bottlingach poniżej okolic lat 20-tu. Pamiętam owszem kilka przypadków, ale tamte butelki dziś na aukcji kosztowałyby więcej, niekiedy znacznie więcej, a jakikolwiek nowy, teoretyczny wypust w takim klimacie, w odpowiednim wieku... Lepiej porzucić nadzieję na wspomnianą cenę. Z czegoś musisz odpuścić, obawiam się.

kraks napisał/a:
w granicach podobnych do tego Springbanka, czyli 100-140 euro

Da się zrobić.

nogreg napisał/a:
Oswajam się z dymem, Lagavulin 16YO ma go dla mnie trochę za dużo, a kwiatowe whisky są zbyt damskie. Może z beczki po sherry albo solidna owocowa?

A i trochę dymu, i trochę sherry? I trochę solidnych owoców? ;)

nogreg napisał/a:
spytam wprost, od jakiej kwoty można liczyć na whisky na 6?

To jest akurat bardzo ciekawe pytanie. I bardzo na czasie. Wszystko sprowadza się chyba do obranej skali trudności ;) Szansa na "whisky na 6" rośnie proporcjonalnie do wydatkowanej kwoty, mocno ułatwiając życie, ale zakładajmy, że czytelnikom BOW nie chodzi o ten rodzaj pasywnych poszukiwań, który wieńczą potem fotki na FB pt. "patrzcie jaką to drogą i świetną whisky piłem!" ;) Prawdopodobnie już gdzieś o tym pisałem, ale się powtórzę. Do znudzenia: istota zabawy z whisky leży dziś w dotarciu (na czas) do właściwych beczek/butelek, pojawiających się w zalewie whiskowej przeciętności, a często zwyczajnej tandety, niekiedy podpartej świadomymi działaniami "ulepszającymi" na polu marketingu, czy nawet produkcji ;) Tak, ciągle trafiają na rynek świetne whisky za 100-150 euro. Tak, coraz trudniej jest je wyłowić spośród setek innych. Tak, często nie trafiają na oficjalne cenniki, albo znikają z nich po kilku godzinach. Tak, coraz częściej o możliwości zakupu decyduje "pozycja" kupującego na liście zapisów, kuluarowo przekazywane wieści przed premierą, "załapanie się" na alokację, i tak dalej. Tak, te whisky pojawiają się niemal od razu w drugim obiegu, za już znacznie wyższą cenę. Tak, ich poszukiwanie jest wg mnie (wg nas?) zdecydowanie ciekawsze, bardziej rozwijające i po prostu mądrzejsze, niż kupowanie butelek za tysiące euro, które ktoś kiedyś wysoko ocenił (albo nawet i nie), a rynek aktualnie na ich punkcie zwariował. Zwłaszcza, że tak mocno już "archiwalna" wiedza nijak się ma do tego, co obecnie dzieje się w whisky, jako takiej. Nie te okoliczności, nie te założenia, nie te metody, nie te perspektywy i nie ta przyszłość.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Paź 16, 2017 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
  Wysłany: Pon Paź 16, 2017 6:27 pm   

Wiktor napisał/a:

Szansa na "whisky na 6" rośnie proporcjonalnie do wydatkowanej kwoty,

No to już wiem. :cool:

Wiktor napisał/a:

zakładajmy, że czytelnikom BOW nie chodzi o ten rodzaj pasywnych poszukiwań, który wieńczą potem fotki na FB pt. "patrzcie jaką to drogą i świetną whisky piłem!"

To gwarantuję, nie mam fejsa. :wink:

Wiktor napisał/a:

istota zabawy z whisky leży dziś w dotarciu (na czas) do właściwych beczek/butelek, pojawiających się w zalewie whiskowej przeciętności, a często zwyczajnej tandety, niekiedy podpartej świadomymi działaniami "ulepszającymi" na polu marketingu, czy nawet produkcji ;) Tak, ciągle trafiają na rynek świetne whisky za 100-150 euro.

I robi się ciekawie, jest nadzieja. :grin:

Wiktor napisał/a:

Tak, coraz trudniej jest je wyłowić spośród setek innych. Tak, często nie trafiają na oficjalne cenniki, albo znikają z nich po kilku godzinach. Tak, coraz częściej o możliwości zakupu decyduje "pozycja" kupującego na liście zapisów, kuluarowo przekazywane wieści przed premierą, "załapanie się" na alokację, i tak dalej. Tak, te whisky pojawiają się niemal od razu w drugim obiegu, za już znacznie wyższą cenę. Tak, ich poszukiwanie jest wg mnie (wg nas?) zdecydowanie ciekawsze, bardziej rozwijające i po prostu mądrzejsze, niż kupowanie butelek za tysiące euro, które ktoś kiedyś wysoko ocenił (albo nawet i nie), a rynek aktualnie na ich punkcie zwariował. Zwłaszcza, że tak mocno już "archiwalna" wiedza nijak się ma do tego, co obecnie dzieje się w whisky, jako takiej. Nie te okoliczności, nie te założenia, nie te metody, nie te perspektywy i nie ta przyszłość.
:shock:
Czyli nic nie wiem nadal, jestem malutki, nie mam wtyczek i znajomości. I gdzie się podział ten nóż do sepuku. Nigdy nie ma go na miejscu gdy jest potrzebny.

No nie ma noża. To może się znajdzie ktoś, kto pomoże w zakupach? Obiecuję partycypację w kosztach przesyłek itd. :roll:
 
 
kraks 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 55
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 7:48 pm   

Znalezienie czegos solidnego w dobrej cenie pewnie troche potrwa. Ale warto poczekac, moze akurat przed swietami sie uda :)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 8:58 pm   

kraks napisał/a:
pewnie troche potrwa

Gdyby tak miało być, nie pytałbym ;)

Na zgłoszenia od zdecydowanych czekam jeszcze kilka dni.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 11:50 am   

Ludzie weźcie sobie Jurę i Hazelburn CA ze sklepu Wiktora i po sprawie. 7mkowe whisky w orbicie cenowej o jakiej piszecie.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 11:53 am   

Nie reklamuj Loom, nie reklamuj :mrgreen:
Wcale nie z tego sklepu i nie będzie to żadna z tych butelek. Ale faktycznie: na tym samym, lub bardzo bliskim, poziomie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 11:56 am   

Znakomite rzeczy zawsze warto zareklamować. Potężne butelki.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 5:36 pm   

No ja się piszę na taką flaszkę. Niecierpliwie czekam na informacje kiedy będzie. Wiktor, masz sklep? Podaj namiar czy ofertę, choćby na priv.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 10:57 am   

Zamykamy za moment listę chętnych.

Jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany butelką na wiadomym poziomie, gwarantowanym przez BOW ;) w kwocie maksymalnie do 150E, i jest gotowy na szybki przelew (po weekendzie) niech potwierdzi się w tym temacie teraz. Wysyłka będzie możliwa z samplami, albo solo.

A jaka butelka?... Mam wrażenie, że skoro dziś wystarczy sama chwytliwa nazwa i kolor typowy dla sherry cask, to mamy do zaoferowania jakby trochę więcej ;)
:twisted: :cool:


ZAPISANI I ZDECYDOWANI ;)

1. konio23 - WPŁ z wys
2. rafal - WPŁ
3. marcinK - WPŁ z wys
4. czarny - WPŁ
5. soma - WPŁ
6. cubus - WPŁ z wys
7. jester - WPŁ
8. nogreg - WPŁ z wys
9. trzymajtusiei - WPŁ z wys

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Paź 29, 2017 2:56 pm, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 11:10 am   

To poproszę i Konika do tej listy dopisać :mrgreen:
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 11:16 am   

ja też poproszę o dopisanie do listy
 
 
MarcinK 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 11:20 am   

Poprosze o dopisanie :)
 
 
 
czarny 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: glendronach
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 11:55 am   

jestem ciekaw zawartości, poproszę o dopisanie do listy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów