bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krakowskie Tortury
Autor Wiadomość
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 12:13 pm   

Jak cię ostatnio Wiktorze widziałem to nie zauważyłem żebyś się jakoś specjalnie postarzał :wink:
 
 
rad93 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: słodkości w popiele
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 134
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 11:24 pm   

Sooner (or later)...

Zestawienie w kolejności degustacji:
Kilchoman Loch Gorm 2015 www.whiskybase.com/whisky...homan-loch-gorm (?)
Kilchoman 2010 Beija Flor (B) www.cadenhead.it/index.ht...ar=200&prd=2561
Kilchoman c.165/2009 (PX) www.whiskybase.com/whisky/60659/kilchoman-2009
Kilchoman 2011 (Madera) www.whiskybase.com/whisky/72558/kilchoman-2011
Kilchoman FI 2013, c.246&247 (B) www.whiskybase.com/whisky/41884/kilchoman-
Glenturret 20 YO CA www.whiskybase.com/whisky/5118/glenturret-1987-ca
Kilchoman Machir Bay 2014 CS www.whiskybase.com/whisky...oman-machir-bay
Kilchoman c.453/2007 Beija Flor (S) www.whiskybase.com/whisky/40571/kilchoman-200710,
Kilchoman c.211/2007 (B) www.whiskybase.com/whisky/19592/kilchoman-2007
Clynelish 20 YO CA www.whiskybase.com/whisky/70373/clynelish-1994-ca
Kilchoman c.2006/81 (B) www.whiskybase.com/whisky/15720/kilchoman-2006
Ledaig 2005 SV (S) www.whiskybase.com/whisky/76036/ledaig-2005-sv
Darach-Ruadh 1992 MM www.whiskybase.com/whisky...h-ruadh-1992-mm
Kilchoman 10th Anniversary www.whiskybase.com/whisky...versary-release
Kilchoman c.52/2006 (B) www.whiskybase.com/whisky/59068/kilchoman-2006
Aultmore 1990 DR https://www.whiskybase.co...ultmore-1990-dr

Współuczestników uprzejmie proszę o pomoc w wyprostowaniu czerwonych wątpliwości.

Oceny:
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Lut 21, 2016 1:10 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 11:13 am   

Bylaby szansa na 50ml PX, madery albo machir bay cs?
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 12:08 pm   

Aultmore byl od Dewarsa, ale Wiktor na pewno moze wskazac konkretnego. I doprawdy nie wiem dlaczego na liscie ocen nie znalazla sie moja siodemka :mrgreen:

Kilchomany zas pokazaly niezly pazur. Nie zeby zawsze przyjemny (po kilku wersjach bourbonowych nazwa spotkania w pelni zasluzyla na swe miano), w miare konsekwentnie ogniskowo-dymowy, czasem serowy (na szczescie dla mnie rzadko), czasem truflowy (na moje nieszczescie jeszcze rzadziej) niemniej srednio - ciekawiej mi sie to pilo niz te sposrod masowych podstawek, ktore sa w pseudo cask strength.
Zabraklo nam przynajmniej ze dwoch wersji po sherry zeby postawic odpowiednia diagnoze, ale dzieki temu zyskaly na sensownosci niebanalne przerywniki. Zeby pokusic sie o powazniejsze wnioski natury ogolnej trzebaby chyba „dorobic” kilka (4-5?) wybranych wersji podczas innego spotkania. Okazji nie zabraknie.
Willa Kronenbergow jesli tylko ogarnie sprawe sali kominkowej moglaby rowniez znowu byc poddana probie ;)
Organizatorom ponowne podziekowania za entuzjazm (nie wiedziec czemu nie zglaszaja sie inne miasta w pelni konsekwentnie chetne na takie eksperymenty ;) ). Jezeli zas pomysl organizacji w okolicach Rzeszowa bedzie realizowany to z przyjemnoscia sie podlacze.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 2:18 pm   

Kilchomany różne. Od bardzo prymitywnych serowo-ogniskowo-ziemniaczanych przez grillowo mięsno kiełbasiane po czekoladowo-tytoniowe i dżemowo-dymne.
Moi faworyci to Madeira Cask (Milka z bakaliami w dymie), sherry Bejia Flor 2007 (bardzo wyrazista, mimo młodego wieku antyprostacka) oraz zaskakujący bourbonowy (w moim przekonaniu bijący na głowę inne bourbon cask na tym przeglądzie) 2006. Warte spróbowania na pewno także Machir CS i 10th Anniversary.
Przerywniki bardzo ciekawe: ładny Cly od CA, Aultmore, płynne uwędzone kiełbasy i kabanosy czyli Ledaig po sherry i pyszne ciasto migdałowe Glenturret.

Co do spotkań. Podkarpacie jest super pomysłem. Ja myślę, że podczas dni wina w Jaśle można spotkać się na jakimś małym "co nieco" (koniec sierpnia). W słonecznym okresie można też udać się do jednej z małopolskich lub podkarpackich winnic i tam zadekować się na weekend. Co do Tortur to ostatnio padły 2 propozycje podkrakowskich miejscówek, myślę że warto będzie to rozważyć.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 3:03 pm   

loom napisał/a:
ostatnio padły 2 propozycje podkrakowskich miejscówek

Podrzucciez linki dobry czlowieku bom juz zapomnial oczywiscie - od razu sie rozejrze co na tak, a co na nie, a moze w marcu razem by sie podjechalo na inspekcje?
Co do destylarni na razie chyba najlepsza propozycja byl Ledaig/Tobermory, ale na pewno bedzie sie jeszcze mozna zastanowic czy nie cos innego.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 3:06 pm   

Popieram rosomaku.. Ledaig/Tobermory świetnie się nadaje na tortury.. szczególnoe ten pierwszy przez nich produkowany destylat :wink:
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 8:35 pm   

Salut !
w nawiązaniu do postulatów przedmówców - jak się rzekło przy pożegnaniu w Krakowie - jesteśmy ze Szwagrem gotowi podjąć trud i odpowiedzialność organizacji spotkania na naszej ziemi - czy to będzie Rzeszów, czy Bieszczady - VolfCamp bądź inne zadupie, czy też after bądź befor festiwalu wina w Jaśle ( do którego mamy rzut beretem z naszych domów rodzinnych ze sporą bazą rekreacyjno-noclegową ;) - o którym wspomina Loom - damy radę !
Wszystko w miarę potrzeb i chęci ;) myślę że dużo w tym temacie będzie do obgadania podczas majówki zapowiedzianej przez Wiktora - wtedy też konkretnie można będzie określić czy to terminy czy też przedmiot i miejsce spotkań.

Natomiast przy tej okazji, z jednej strony podziękowanie dla organizatorów ! ale jeszcze większe wyrazy szacunku i uznania dla współtowarzyszy tortur, za atmosferę i stworzenie klimatu w którym whisky smakuje tak jak w Szkocji ! ;)

W tym miejscu info dla osób takich jak my - wkraczających w świat singlemaltów - dla których podstawki ( nawet Macallana ) to już za mało - wszekie blogi, strony malt maniaków itp. internetowe źródła wiedzy o SM nigdy nie dadzą nawet setnej części poznania tematu, jaki zapewni konfrontacja na żywo - swoich subiektywnych ocen z doświadczeniem i spostrzeżeniami wieloletnich fighterów BOW !

Jeśli ktoś chce poznać i zrozumieć świat singlemaltów - najlepsza droga wiedzie przez wspólne degustacje !

Ps. Rosomaku dzięki za Rosomaczą opiekę i dzielenie się doświadczeniem ;)
Rozen ! dzięki za pizzę :twisted: odpłacę przy najbliższej okazji w cygarach :cool:
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 9:18 pm   

Rozen oddał ci swój kawałek pizzy.. musiał być bardzo chory :wink:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 9:38 pm   

Laphromac napisał/a:
jesteśmy ze Szwagrem gotowi podjąć trud i odpowiedzialność organizacji spotkania na naszej ziemi - czy to będzie Rzeszów, czy Bieszczady

No to dajemy! Znajdzcie jakies miejscowki - chetnie zjawie sie w marcu czy kwietniu zeby wspolnie zobaczyc i wyselekcjonowac. Przy okazji wszyscy z tamtych rejonow, ktorzy mieli wymowke zeby sie nie spotkac teraz nie beda jej mieli ;) No i Windham wreszcie nie bedzie musial udowadniac, ze jest w stanie pojawic sie na imprezie chocby mial sie teleportowac - choc raz bedzie mial troche latwiej ;) Sprawy konkretnych butelek i innych rzeczy wagi wielkiej omowimy na majowce w Starym Mlynie jako sie rzeklo (btw - niech sie pozostali chetni na majowke zglaszaja :grin: ).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 10:00 pm   

bartoszek napisał/a:
Rozen oddał ci swój kawałek pizzy.. musiał być bardzo chory :wink:

Albo spadł mu na ziemię...
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 10:26 pm   

Nic z tych rzeczy. Ratowaliśmy po ludzku dobrego człowieka:)
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 7:39 am   

Cytat:
Albo spadł mu na ziemię...
:mrgreen:


Cytat:
Nic z tych rzeczy. Ratowaliśmy po ludzku dobrego człowieka:)
:wink:
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 8:44 am   

Bartoszku, co Ci ten Clynelish tak nie podszedł ? Tylko 2,5 pkt :) Widzę spore rozbieżności.
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 10:44 am   

Cytat:
Bartoszku, co Ci ten Clynelish tak nie podszedł ? Tylko 2,5 pkt :) Widzę spore rozbieżności.


Tylko ja tak kiepsko oceniłem, są dwa wyjścia.. albo Clynelish to nie moje klimaty, albo miałem "pomroczność jasną" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów