bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Galeria Malt
Autor Wiadomość
taishio
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 5:52 pm   

Witam
Jak już wcześniej ktoś słusznie zauważył dobra whisky kosztuje a do Krauzego lub Kulczyka to mi daleko ale mogę się pochwalić że udało mi sie zakupić Lapgroaiga 25letniego , a torfowe ale podwójnie maturowane to Oban 1980, talisker 1986, lagavulin 1980 normalnie poezja a z paroma kropelkami wody cudownie sie otwierają oleistość aromat każda ma inny finisz lekko goryczkowy lub troszkę burbonowaty jak Lph25 ale zarazem porażające smakowo trudno jest mi opisać moje doznania smakowo zapachowe ponieważ ja do whisky podchodzę bardzo emocjonalnie i naprawdę podziwiam zawodowców którzy portafią po pierwsze wyczuć te wszystkie piękne aromaty smaki a co trudniejsze opisać to :) no ja tego nie potrafię w/w whisky naprawdę gorąco polecam.
Wcześniej wspomniałem o compass box i tak piłem z tej młodej rozlewni 3 rodzaje whisky :
whisky typu grain - Hedonism lekka słodkawa , smaczna ale nie powalająca
whisky vatted malt - Flaming Heart troszke mocniejsza ponieważ jak mnie pamięć nie myli posiada coś około 49% smaczna mieszanka rześka torfowa
whisky vatted malt - The Peat Monster tu również woltażu nie podam ponieważ nie pamietam ale jest to mieszanka speyside z islay moim zdaniem najsmaczniejsza compass box

[ Dodano: Czw Sty 17, 2008 5:54 pm ]
jeszcze mam jedno pytanko czy to prawda że otwiera się jakaś nowa destylarnia na islay jeżeli tak to jaka i czy coś o niej wiadomo a co ważniejsze czy już mają jakieś próbki do skosztowania a jeżeli to tylko plotka to przepraszam tematu i pytania nie było
pozdrawiam
 
 
Kasia Jasińska 
Blendedwhisky Flagellant
galeriamalt


Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Sopot
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 1:25 pm   

Hedonism to także moja ulubiona whisky
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za tak miłe przyjęcie! :roll:
_________________
Kasia Jasińska
www.galeriamalt.pl
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 1:42 pm   

Czyli w tym przypadku sprawdza się idea vatowania maltów - efekt końcowy przerasta składowe smakowane osobno :)
Osobiście, muszę przyznać, nie natrafiłem jeszcze na pure malta o poziomie choćby zbliżonym do najlepszych singli. Ale nie ustaję w poszukiwaniach... ;)

Pani Kasiu, myślę że koledzy starali się podpowiedzieć co nieco odnośnie lekkiego poprawienia wizerunku (generalnie już przecież pozytywnie odbieranego) ot tak - ze szczerego serca, a nie po to żeby wbijać sziple ;) Podjęliście się trudnego zadania i doceniamy to chyba wszyscy, ale taki już przywilej ludzi pijących malty od lat -nastu, przeżartych tematem na wskroś, żeby delikatnie "popastwić się" nad niedoskonałościami ;)
Będziemy chyba wspierać Panią Kasię, prawda, BOYZ?!... 8)

taishio napisał/a:
udało mi sie zakupić Lapgroaiga 25letniego

Którą wersję?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 1:49 pm   

Wiktor napisał/a:
Będziemy chyba wspierać Panią Kasię, prawda, BOYZ?!


Pani Kasiu,ja zaczynam od zaraz.... :D :D :D ..nie tracę ani chwili....a Hedonism żeczywiście niczego sobie(słodycz ula,gruchy lekko odymione...klimaciki a la dziewczę w kwiecistej sukience spacerująca po targu owocowym)..
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
Ostatnio zmieniony przez parominius Pią Sty 18, 2008 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 3:01 pm   

Wiktor napisał/a:
Będziemy chyba wspierać Panią Kasię, prawda, BOYZ?!...



Oczwiście że tak ,na miarę skromnych możliwości .
 
 
 
taishio
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 7:12 pm   

wersja limitowana 25 latek maturacja pierwsza beczki po winie oloroso Hiszpania druga cześć po amerykańskim burbonie czyli torf troszkę słodyczy z sherry i na końcu jakaś dziwna pikanteria która trudno jest mi jednoznacznie zdefiniować
dowiedziałem się o tym w taki sposób że zarejestrowałem sie na stronę gorzelni i co jakiś czas przychodzi mi jakaś ciekawa wiadomość
i jestem tez dumnym posiadaczem 1stopy kwadratowej laphroiga :mrgreen: ehhehehe

a whisky z compass box piłem u Pani Kasi w galerii

pozdrawiam
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 3:53 pm   

bardzo fajny pomysl z tą galerią. szkoda tylko, że w tak nie_ludzkim miejscu, bo wybrałbym się.
i nikt nie powiedział, że whisky ma być tania. im droższa i mniej dostępna tym lepiej. gratuluję zrealizowania przedsięwzięcia.
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 3:59 pm   

michu napisał/a:
im droższa i mniej dostępna tym lepiej



Po pewnych przemyśleniach trudno się z tym niezgodzić chociaż pozostaje malutkie ale ... :(
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 4:33 pm   

michu napisał/a:
im droższa i mniej dostępna tym lepiej


Butelczyny pewne wyrywają sie owemu stwierdzeniu...zasługują na maksimum uwagi mimo tego że nie kosztują krocie i w miarę łatwo je dostać :) Gdyby nie one nie było by mnie tutaj kurza twarz :twisted: :twisted: :twisted: .
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 4:39 pm   

michu napisał/a:
im droższa i mniej dostępna tym lepiej

mając na uwadze dostepność ciekawych edycji nawet prawdziwe, ale w granicach rozsądku :mrgreen: .
To co się dzieje z cenami Brory, a zaraz PE, Clynelish, Longmorna i innnych, pokaże iż takie pragnienia mogą dotkliwie zaboleć :mrgreen:
Ale dla chcącego nic trudnego, może po 2 ml :wink: Macallana 1938 GM jest jeszcze butelka http://www.whisky.de/celt...op/ergebnis.asp
może ostatnia :lol: :lol: :lol:

wiem wwiem trochę za drogo, było nie było 1200 zł za kieliszek.
Może więc tego 1940, było nie było połowę tańszy jest :D
_________________
Pozdrawiam
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 6:27 pm   

Przegięcia w obie strony nie wskazane -malty w cenie wódki lub samochodu :shock:

Czarek napisał/a:
1200 zł za kieliszek



ciekawe czy jakość wspólgra z ceną :mrgreen:
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 7:32 pm   

Wszystko byłoby "cacy na tacy" gdyby cena byłaby odzwierciedleniem wartości smakowo-aromatycznych...wtedy zgadzam się.W olbrzymiej większości cena jest wypadkową czynników dostępności i wieku,co nie koniecznie jest powiązane ze sobą.Za ileśtam latek woda życia z nieistniejących już destylarni(nawet taka co wykrzywi smakowo ryjek na miesiące)cenowo bedzie deptać wybitne"wody" o wiele cięższym butem niż robi to dzisiaj.
W obliczu potencjalnego nabycia cholernie drogiej whisky do głowy przychodzi mi jedynie myśl-"INWESTYCJA" lub "KOLEKCJA"...podobnie jak produkty bankowe w pierwszym przypadku i dzieła sztuki w drugim .Wątpie czy uniesenia smakowe "dogoniłyby" wydatek zwiazany z nabyciem owej" buteli".Kodowany sampelek takiej drogiej whisky od Wiktorka ukazałby prawdę.... :twisted: :twisted:
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 8:10 pm   

parominius napisał/a:
Kodowany sampelek takiej drogiej whisky od Wiktorka ukazałby prawdę

Na 0,02 składlibyśmy się w sześciu :twisted:
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 8:49 pm   

windham hell napisał/a:
Na 0,02 składlibyśmy się w sześciu


Windhamku :D ale jakaż radość! Jakież poczucie bycia w elitarnej grupce "tych co próbowali".Toż to bezcenne.Już wyobrażam sobie te skowyty zawiedzenia gdy okazałoby się że kodowany sampelek dajmy na to "Macalka" 50yo pomylili wszyscy z jakimś młodzieniaszkiem za 35 zł(sampelek) :shock: :shock: :shock: .To przecież świadomość tworzy otoczkę ekskluzywnośći i blichtru..
Na tym poziomie cenowym etykieta jest bardziej wymowna niżli zawartość.No,ale o gustach i guścikach nie dyskutuje sie wcale :roll:

To co składamy sie na jakąś "staruchę"?...nie mylić z śiwuchą :D .....
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 10:00 pm   

parominius napisał/a:
To przecież świadomość tworzy otoczkę ekskluzywnośći i blichtru..

.
parominius napisał/a:
elitarnej grupce

raczej snobistycznej,chociaż gdydym miał możliwość pewnie też skusiłbym się i nie znam swojej osobowości na tyle dobrze by odgadnąć co mną by kierowało w danej chwili
parominius napisał/a:
składamy sie na jakąś "staruchę"?...



Ten problem to już Wiktor rozwiązał -sampelkowo :wink:

pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów