bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Wto Cze 09, 2015 8:59 pm
Też chce mieć coś z życia
Autor Wiadomość
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 1:50 am   Też chce mieć coś z życia

Doradźcie mi jaką whisky kupić na początek.Jestem biedny(taki mój los) Niedawno dowiedziałem się ,że w następnym wcieleniu zostanę ruską dziw..ką i postanowiłem sobie umilić moje parszywe życie odrobiną czegoś dobrego .Zaproponujcie mi coś do 250zł,coś smacznego.Do tej pory piłem tylko JD.Chciałbym spróbować czegoś innego ale nie wiem co kupić.Co wam smakuje?
W Bydgoszczy całkiem niedawno powstała Galeria whisky.Wybrałem się tam i mają tam wiele whisky w cenie100-300 zł.Kupiłem sobie nawet orginalny kieliszek do picia whisky.Teraz czas na flaszkę.Co byście kupili?
Tylko jak macie mędrkować i być złośliwi ,np że lepiej abym kupił sobie czekoladę ręcznie robioną którą sprzedają do whisky zamiast flaszki to dajcie sobie spokój .

[ Dodano: Wto Cze 09, 2015 3:15 am ]
Śpicie? Wiecie ,że podczas snu mogą was teleportować kosmici na statek matkę i tam wami się może zajać doktor?Rano sie obudzicie nieświadomi ,że Wam hip wszyto w du..pę aby mieć nad wami kontrolę:wink:
Drodzy koledzy będę czekał na wasze whiskowe propozycje.Tylko nie szalejcie z cenami .
Pozdrawiam was whiskowe żule.

[ Dodano: Wto Cze 09, 2015 4:31 am ]
Poproszę o propozycje samych single maltów.Tylko nie kłamcie bo widziałem w domuwhisky ,że w tej cenie która podałem można je kupić.
Wymyśliłem sobie,że może kupie sobie jedną flaszkę miesięcznie.Mam 41 lat do emerytury zostało mi 26 lat.Jeśli kupie butelke miesiecznie to wychodzi mi przez te 26 lat 312 butelek whisky. Zakładając średnio ,że za butelkę dam 350 zł x 312 to mi da około 110 tyś+ inflacja 100% przez ten okres to w whisky uzbieram grubo ponad 200tyś zł.Na leki i chleb starczy na 20 lat na emeryturze.Myslicie ,że to dobry pomysł?

Który single malt może być coś wart za 26 lat ??? Nie bądźcie tacy i pomóżcie mi uzbierać na emeryturę.

PS.Istnieje ryzyko ,że za 26 lat whisky może być tańsze niż teraz?Czytałem ,że popyt na whisky rosnie a produkcje nie więc raczej to nie grozi.
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 9:25 am   

tufta napisał/a:
Myslicie ,że to dobry pomysł?

Dobry. Przejrzyj uważnie forum, znajdziesz niejedną podpowiedź co kupować, a czego się wystrzegać.

[ Dodano: 9 Czerwiec 2015, 10:31 ]
tufta napisał/a:
Który single malt może być coś wart za 26 lat ???


Cztery zasady naczelne:
1. Kupujemy edycje limitowane.
2. Whisky z renomowanych (najlepiej już nie działających) destylarni.
3. Wypusty dobrze oceniane (najlepiej przez tzw. "autorytety").
4. Przechowujemy butelki w odpowiednich warunkach i nie ulegamy pokusie ich wypicia przez 26 lat ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 11:38 am   

Wiktor a jakie to są odpowiednie warunki? Czytałem tylko tyle ,że nie może być ekstremalnych temperatur i nie można butelki wystawiać na promienie słoneczne.
Wybrałem już butelkę lipca 2015:-) Bo od tego miesiąca zaczynam zbierać na emeryturę.Jak ceny spadną to najwyżej będę miał wesołe życie staruszka co nie?:-) Ta whisky to: Oczywiście jak dożyję.Jak nie to dam córce to co uzbieram i sobie sprzeda.
Aberfldy 12 letni Black Label 40% 1L (300zł.domwishy) Spytam w moim sklepie czy go mają.
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 11:53 am   

@tufta: a Ty pisz wszystko jako kobieta, bo ciagle sie mylisz (jestem biedny, dowiedzialem sie, chcialbym sprobowac, pilem tylko, i.t.d) bez wzgledu na to, czy masz jaja, czy nie. na tym forum 99,9% to panowie, wiec bedzie wiecej tolerancji dla Ciebie.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 12:31 pm   

tufta napisał/a:
odpowiednie warunki

Butelki powinny stać, a nie leżeć (to nie wino!) aby zmniejszyć powierzchnię parowania whisky oraz uniknąć destrukcji korka. Warto rozważyć uszczelnienie zamknięć butelek dobrze przylegającą taśmą. Niektórzy lakują, ale to akurat odradzam - takich butelek nie uda się później sprzedać na każdej aukcji. Warto dbać o stan opakowań (broń boże nie wyrzucać!). Wśród kupujących "unikaty" jest wiele sklepów specjalistycznych, a dobrze zachowany karton, tubus bądź skrzynka są kluczowe dla zyskowności dalszej odsprzedaży.

tufta napisał/a:
Aberfldy 12 letni Black Label 40% 1L

Jeśli naprawdę musisz... :roll:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 3:11 pm   

Wiktor dziekuję za info. Ja dalej jednak czekam aż się otworzysz i mi doradzisz konkretną butelkę :smile:
A co ty na to jak bym za 26 lat odpalił ci 20 % zysku ze sprzedaży butelek które mi doradziłeś? Umowe możemy podpisac u notariusza jak byś się bał ,że cię mógłbym wykiwać. :smile:
Widzę ,że się znasz więc na pewno masz pojecie jaka tańsza butelka ma szanse podrożeć.
No dobra,33% tyle bym ci dał ile lat ma teraz Britney Spears ,moja miłość :mrgreen:
Pomyśl,nic nie robisz tylko gadasz i zarabiasz :wink:
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 3:16 pm   

nie wiem jak Wiktor ale ja jestem przerażony
Jak 40 latek może publicznie wyznawać miłość BS

szczerze wątpię czy i ta Twoja twarz rubasznego Romana jest prawdziwa
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 5:04 pm   

tufta napisał/a:
A co ty na to

Nic. Za stary jestem na tak dalekosiężne plany ;)

windham hell napisał/a:
twarz rubasznego Romana

Coś jest na rzeczy, nie powiem ;)
Ale jakoś wolę już takie otwarte błaznowanie, niż niemal identyczne próby wyciągania informacji, pokryte patyną obłudnego kumplostwa i pozoranctwem "integrowania środowiska".
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Cze 09, 2015 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 5:05 pm   

windham hell napisał/a:
nie wiem jak Wiktor ale ja jestem przerażony
Jak 40 latek może publicznie wyznawać miłość BS


Nie kocham jej twórczości tylko ciało :evil: Podoba mi się jako kobieta To jedyna blondynka która mi się podoba bo z natury wole jak by tu powiedzieć.... Ogladałeś film 300 początek? Kobiete którą zagrała eva gren to mój typ kobiety
Czy jest tu jakiś Administrator.Jeśli tak to prosze zwrócić uwagę koledze aby nie krytykował gustu innych.Nie każdy lubi grube baby
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 5:30 pm   

Tufta zastanów się w końcu kim chcesz być: czy psychodeliczną, podstarzałą dziwką, czy 857 letnią "wampirką", czy tatą poważnym inwestorem. O ile pierwsze z trzecim da radę połączyć w postaci starego, puszczalskiego transwestyty, to ta wampirzyca nie da się nigdzie wpasować.Chyba że czujesz się tymi osobami naraz, to zalecam stronę http://www.dobrylekarz.pl/. Na początku może to było zabawne, teraz to zwykłe trollowanie.
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 6:54 pm   

Chce być tata inwestor.Nie zamierzam trollować .I mnie już nie męczcie bo jestem wrażliwy i szybko zaczynam beczeć gdy mi ktoś dokucza tekstem typu co za debil zakochuje sie w Britney Spears.?Ja

[ Dodano: Wto Cze 09, 2015 8:31 pm ]
Wybrałem sobie miss czerwca 2015 roku. Liczę ,że zarobię na niej za 26 lat 237tys zł+ tygodniowy pobyt w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach w towarzystwie pięknych hostes oraz bezpłatne odpchlenie kota w zwierzecym SPA.
Panie i Panowie oto miss czerwca 2015
Glenfiddich 14 letni Rich Oak 40% 1 L Cena 225 zł.

Znam się co nie??? :lol:
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Śro Cze 10, 2015 10:11 am   

tufta napisał/a:
Chce być tata inwestor.Nie zamierzam trollować .


Jesli dacie przypadkiem tego uzytkownika IP to ja opowiem wam o codach jakie dzieci wyprawiaja w dobie internetu.
_________________
Doing does
 
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 2:21 pm   

W sobotę będę miała mojego pierwszego single malta :mrgreen: Będę się na niego patrzyła cały weekend. Może się nawet z nim zabawie zanim trafi do szafy. :wink:
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 3:15 pm   

Glenrothes 89 ?
 
 
 
tufta 
Singlemalt Whisky Apprentice
Urodzę Antychrysta


Ulubiona whisky: Jeszcze nie wiem
Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 5:20 pm   

Glenrothes rocznik 1995 43% 0,7 290zł (kupie go w lipcu). Założyłam sobie ,że nie wydam wiecej niż 350-400 zł na jedną butelkę więc 89 odpada.Jest dużo maltów w cenie 300zł.Jest z czego wybierać. Łapie się nawet na single caski do tej ceny 400 zł
_________________
Żeby mi się chciało jak mi się nie chce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów