bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasjonaci krzewią - nowy cykl
Autor Wiadomość
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 11:36 am   

Artysta...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 11:50 am   

Inwestowanie w "sztukę" zdaje się być clue całego tego projektu :roll: Loom jeśli wybierasz się na otrąbiony "festiwal" w Krakowie popróbuj wnikliwie aktualnej "produkcji", może kolejny rok zbierania doświadczeń dał wreszcie pijalny rezultat?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 2:35 pm   

Panie kochany, nie wybieram się. Dziś se zrobiliśmy z Laphro festiwal :) .
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 3:36 pm   

O, Judasze! To kto teraz zda relację z tego całkowicie pozytywnego wydarzenia?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 5:03 pm   

Bartoszek musi zacząć uprawiać dziennikarstwo wcieleniowe. Z dziś zdam relacje, dobra bateria na stole.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 5:07 pm   

Bartoszu, niniejszym zostałeś powołany do czynów wielkich i wiekopomnych.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 6:18 pm   

Omijam takie imprezy szerokim łukiem.. z reguły są one wątpliwej jakości i niewiele wnoszą, przynajmniej dla mnie.
Myślę że i tym razem tak będzie. Także pomimo iż impreza jest pod moim nosem, nie zagoszczę tam nawet przelotnie.. szkoda mi po prostu czasu.
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Maj 13, 2017 9:52 pm   

Tomek1 napisał/a:
"Właścicielem stacji jest firma Stilnovisti" - i wszystko jasne :lol:
Co to znaczy, ja mało w temacie.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 11:30 am   

bartoszek napisał/a:
Omijam takie imprezy szerokim łukiem.. z reguły są one wątpliwej jakości i niewiele wnoszą, przynajmniej dla mnie.
Myślę że i tym razem tak będzie. Także pomimo iż impreza jest pod moim nosem, nie zagoszczę tam nawet przelotnie.. szkoda mi po prostu czasu.


Teee , ale Pan Wiktor nie pytał się co sądzisz o festiwalach tylko poinformował Cię, że masz misję. Wyczyść buty, ubierz marynarkę i hajda na picie Wilka:) . Na bank będzie Twój niedoszły szwagier:)

p.s. to mój 400 post. Brawo ja!;)
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 12:20 pm   

Tak jak napisałem powyżej, mnie tam nie będzie.

Ale na pewno znajdą się jacyś godni tego zadania śmiałkowie i zdadzą nam relację z tego jakże doniosłego wydarzenia :mrgreen:
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 10:30 am   

Tutaj jest co poczytać, Panowie: https://www.sklep-ballant...2/#.WR6eP4VOLIU

Ktoś rozpoznaje siebie w niewybrednych aluzjach Pana, co to "nasącza [aparat fotograficzny] galonami odbitek"? Odbitek, panie, nie inaczej.

"Każdy z destylatów to piękny trunek sam w sobie, podniesiony jakością do ich sumy, jeśli skomponowane w odpowiedniej proporcji."

Tak, ja też nie rozumiem co autor miał na myśli. Dlatego znalazłem - bez większego trudu - oryginał, nieudolnie przetłumaczony przez Wielkiego. Na stronie http://www.compassboxwhis...index.php?id=20 znajduje się tekst: "Both are beautiful liquids in their own right but we believe they are elevated above the sum of their parts when combined in the correct proportions."

A gdyby ktoś nie wiedział jak się nasącza aparat fotograficzny galonem odbitek, przepis jest prosty - w wyszukiwarkę google images wpisujesz hasło "delilah's." Wyszukiwarka zapełni Ci ekran pożądanymi obrazami. Nasączy, rzec by można. Potem już tylko wystarczy kliknąć na:
https://www.groupon.com/a...oned-whiskey-fd
https://www.yelp.com/biz/delilahs-chicago
http://www.imgrum.org/use...2154_2209802709
Następnie kopiuj, wklej, montuj - i piękny obrazek wręcz ulewa się nam z nasączonego rzeczonymi galonami aparatu:
https://www.sklep-ballant...2/#.WR6eP4VOLIU

Co z tego, że Delilah's 13yo i 15yo to burbony nie mające nic wspólnego z produktem Compass Box?

Przy okazji, gdyby Wielki tu wszedł i to czytał - nie ma czegoś takiego, jak "gorzelnia Compass Box". Sorry, mate, po prostu nie ma.

MSPANC
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 8:34 am   

Przebijam ;)
Tak trzymać czytelnika w napięciu do ostatniego momentu :shock: W redakcji "Twojego Imperium" nie mają jakiegoś wakatu?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 11:04 am   

Wiktor napisał/a:
Przebijam ;)
Tak trzymać czytelnika w napięciu do ostatniego momentu :shock: W redakcji "Twojego Imperium" nie mają jakiegoś wakatu?


Dużo indyków na tym blogu, znaczy blogier-żebrak w końcu dostał od kogoś jakąś paczkę z gratisami!
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 2:45 pm   

Miałem takie przedmioty na studiach: psychopatologie, zaburzenia afektywne i psychotyczne. Te ludzie nadają się jako case'y. To już nie są jaja, to poważne przypadki.

[ Dodano: Pią Cze 23, 2017 10:54 pm ]
Pocieszny Innobeczkowiec na borbonach też się zna... albo tak oczarował go Matthew M., że zgłupiał.

Szanujemy markę Wild Turkey za wersję 101, która jest na naszym rynku najbardziej przystępną opcją na spróbowanie czegoś o wyższej mocy (50,5%). Za cenę za którą próżno szukać najbardziej podstawowych whisky single malt dostajemy całkiem przyzwoity bourbon w CS. Wersja Rare Breed jest jeszcze mocniejsza, ale o tym zaraz.

Szacun, tylko '101' nie jest CS-em, czemu ma 50,5% to już niech dowiedzą się redaktory od sponsora artykułu, chyba że i tamci nie wiedzą...

[ Dodano: Sob Cze 24, 2017 11:27 am ]
Macallan Amber – wyobraźcie sobie że jeden z waszych ulubionych producentów wycofał z oferty swój najlepszy samochód, telefon czy laptopa, i zastąpił produktem wciąż niezłym ale jednak słabszym, wmawiając wam że jest równie dobry jak ten poprzedni. No więc dokładnie tak jest z serią 1824 Macallana. To niezła whisky której przyszło zastąpić swoje wybitne, starsze siostry. Dobra na pierwszy kontakt z Macallanem. Jeśli zasmakuje mam dobrą wiadomość – Macallan przywraca do oferty swoje wybitne malty z podaniem wieku. Jeśli do supermarketów w Polsce trafi Macallan 12yo Sherry Oak albo jakiś Triple Oak, w cenach niższych niż okolice czterech stów jakie sobie teraz życzą sklepy specjalistyczne za te butelki, będziemy mieli piękne czasy.

źródło: Rudy Duch - nowa siła whiskyblogowania

:shock:
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 12:19 pm   

Czy ten duch wspominał, które to wybitne, starsze macallanie siostry ma na myśli? Tyle w końcu ich było, że my, nieuczeni w doktrynie, dopraszamy się objaśnienia ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów