bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magazyn o alkoholach "Aqua Vitae"
Autor Wiadomość
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:12 am   Magazyn o alkoholach "Aqua Vitae"

Witam,
Ukazał się drugi tegoroczny numer magazynu o alkoholach mocnych "Aqua Vitae".

Miło mi poinformować, że do grona autorów dołączył Rajmund, który mam nadzieję w najbliższych numerach zdradzi czytelnikom, jak udało mu się uzyskać pigwówkę o smaku truskawkowym :lol:

_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:35 am   

Uchylcie rąbka tajemnicy... Mam wrażenie, że Aqua Vitae nie leży w każdym kiosku ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 10:11 am   

Czajkus napisał/a:
jak udało mu się uzyskać pigwówkę o smaku truskawkowym

W grę wchodzi sekretna receptura, przekazywana w mojej rodzinie pigwowników od pokoleń i owiana najwyższą tajemnicą. Odkrycie receptury na coca-colę to przy tym pikuś. ;-)

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2016 10:13 am ]
Wiktor napisał/a:
Uchylcie rąbka tajemnicy... Mam wrażenie, że Aqua Vitae nie leży w każdym kiosku

Ja nie mam zielonego pojęcia. Prędzej Czajkus coś będzie wiedział. Ja tam szczaw jestem. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 10:22 am   

"Aqua Vitae" jest dwumiesięcznikiem, którego pomysłodawcą i redaktorem naczelnym jest Łukasz Gołębiewski, który prowadzi strony http://spirits.com.pl/ i starszą http://xenna.com.pl/

W skład redakcji wchodzę jeszcze Ja, kolega Bogumił Rychlak oraz Jarosław Buss i Mirosław Pawlina. Sekretarzem redakcji jest Ewa Tenderenda-Ożóg.

Wśród autorów jest jeszcze kilka osób.

W zeszłym roku wyszło 6 numerów i teraz wyszedł drugi numer tegoroczny, kolejny będzie w czerwcu. Każdy numer ma około 70 stron.

Z uwagi na rygorystyczne przepisy dotyczące alkoholi Aqua Vitae jest dystrybuowana głównie poprzez prenumeratę wysyłkową, 6 numerów to koszt 80 zł. Można też kupić w sklepach Ballantines i M&P oraz różnych innych monopolowych - bo w monopolowych czasopisma o alkoholach można sprzedawać.

Numery z 1 rocznika (ostatnio jeszcze można było zamówić sobie cały rocznik):


Adres redakcji: redakcja@aqua-vitae.pl

Magazyn jest wyłącznie o alkoholach mocnych, duża część jest o whisky, ale są też opisy np. starych destylarni, wywiady z producentami różnych alkoholi. Ja piszę artykuły o historii polskich alkoholi, w tym numerze jest historia Jarzębiaku. Boguś pisze o likierach i ich historii. Łukasz pisze najwięcej artykułów, o różnych alkoholach, relacje z targów, wizyt w destylarniach itp. Tomasz Falkowski pisze o bourbonach. O whisky artykuły pisze z różnym natężeniem kilka osób: Jarosław Buss, Mirosław Pawlina, Bartosz Ziembaczewski, Grzegorz Nowicki, Daniel Lichota.

Doskonali nie jesteśmy,różne błędy, literówki się zdarzają, ale jesteśmy dosyć niezależni i jest trochę artykułów do przeczytania. Generalnie magazyn jest odbierany pozytywnie. Zachęcam.

PS: Oddanych czytelników mamy w Kirgistanie, to nas może subiektywnie ocenią na łamach forum?
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 11:15 am   

No proszę, Rajmund w Aqua Vitae. Chyba trzeba zacząć kupować.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 1:32 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
No proszę, Rajmund w Aqua Vitae.

Tak, wkrótce na rozkładówce. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 1:54 pm   

Bartosz Ziembaszewski to ten od Glenliveta NAS w stokrotkach?? :razz:
Czajkus jesli masz na to jalkis wplyw to moze niech Rajmund zajmnie sie pisaniem o whisky w Waszym magazynie.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 2:29 pm   

"Input" importerów i generalnie ludzi z branży handlowej również może być ciekawy, ale pewne inne nazwiska na liście, najdelikatniej mówiąc, zdumiewają...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Kwi 21, 2016 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 2:29 pm   

Ja na tę chwilę cieszę się, że artykuły o whisky pisze/będzie pisał Rajmund, gdyż to znacząco podnosi wartość merytoryczną magazynu.

To, że są także inni autorzy piszący o whisky ani mnie specjalnie na tę chwilę nie martwi, ani specjalnie nie mam na to wpływu. Na pewno redaktorowi naczelnemu zależy na tym by mieć autorów jak najlepszych i staramy się ku temu dążyć.
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
Ostatnio zmieniony przez Czajkus Czw Kwi 21, 2016 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 3:00 pm   

Nie oczekuję w żadnym razie samokrytyki, boś Czajkus równy chłop, pracowity, no i autentyczny pasjonat z wiedzą, ale za diabła nie pojmuję, jak można drukować w czasopiśmie fachowym ludzi, którzy po polsku dwóch zdań nie potrafią poprawnie napisać - pomijając już nawet to, ile mają do powiedzenia od siebie, a na ile kompilują znane powszechnie źródła i podpinają pod cudze wnioski. Skoro jednak mówisz, że pracujecie nad poziomem, rad będę poczytać, nie tylko twórczość Rajmunda :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 3:23 pm   

To jest zastanawiające. Może są jakieś gramatyczno-interpunkcyjno-stylistyczno-intelektualne translatory.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 6:41 pm   

wywolany do tablicy - kilka slow o "Aqua Vitae" - bardzo osobiscie:

- na okladce cyt: "ekskluzywny magazyn..." dobrze, ze w srodku w wiekszosci przypadkow piszecie po ludzku.
- nie moge ocenic poprawnosci jezykowej, bo po wielu latach uzywania prawie wylacznie jezykow obcych sam mam z tym klopoty. nie widze jednak tu problemu, bardziej interesuje mnie tresc, niz gramatyczna poprawnosc przekazu.
- jakos tak dziwnie, bo mimo, ze to wlasnie tresc jest najwazniejsza, bardzo razi mnie amatoska "szata graficzna". wizualnie "Aqua Vitae" przypominaszkolna gazetke scienna. lamanie tekstu, typografia, obciazenie i kompozycja stron, jakosc fotek, grafiki, kolorystyka, ..., ..., wszystko to jest prawie tak zle, jak na www.bow.pl
- dziwi brak wersji elektronicznej. oczywiscie mnie, bo mieszkam daleko od kraju i mam trudnosci logistyczne w otrzymywaniu papieru od listonisza, ale przeciez fajnie by to sie czytalo w wolnej chwili na komorce np. stojac w korku.
- bardzo mi brakuje artyklow o brandy. milo bylo by, gdyby pisano o nich chociaz tyle, ile o burbonach.
ale... wszystko powyzsze to pierdoly.
- najwazniejszy dla mnie, w takich wydawnictwach (obok przekazu wiedzy oczywiscie) jest obiektywizm. Aqua Vitae wystartowalo bardzo dobrze (pierwsze numery), ale dalej, kiedy artykuly zaczeli pisac "sprzedawcy", to zwyczajnie je pomijam i robi sie coraz mniej do czytania. nie lubie tego, co pisza ludzie jednoczesnie reklamujac siebie lub/i swoje produkty/uslugi.
co innego jawne reklamy typu "poczuj smak ekskluzywnych 3 letnich blendow" i jakas fotka z Porsche, albo z cyckami - istnienie takiej reklamy moge zrozumiec (z czegos trzeba zyc).
- krytyka krytyka, ale czy jest w czym wybierac? zdecydowanie nie. na dzis to najlepsze co jest drukowane w jezyku polskim na temat mocnych trunkow. IMO mimo ze traktuje szeroko o wszystkich alkoholach, to "w temacie whisky" bije trescia "specjalistyczny" magazyn Whisky. oczywiscie ta trescia, ktora mnie interesuje, bo np. mam w d.... jaka whisky raczyl sie James Bond.

trzymam za Was kciuki,

ja.

@Czajkus nie bede Cie chwalil, zebys nie zaczal gorzej pisac.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:04 pm   

Ja przeczytałem chyba wszystkie numery, i generalnie uwagi mam podobne, jak Koledzy powyżej. Trochę stała się to broszurka reklamowa pana B i pana P. Ale skoro Rajmund będzie tam pisał, to z niecierpliwością czekam na nowy numer. I w sumie jestem dość mocno zaskoczony ;)
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:49 pm   

maudite napisał/a:
Ale skoro Rajmund będzie tam pisał, [...] w sumie jestem dość mocno zaskoczony

No to się z tego teraz wytłumacz. ;-) Poważnie, naprawdę nie wiem dlaczego.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 1:09 am   

dlatego, ze po ludzku i bez blichtru potrafisz sie dzielic swoja wiedza i doswiadczeniem. ponadto nie lansujesz ani siebie, ani zadnej "grupy interesu", lub robisz to w sposob taktowny.

powyzsze potraktuj jako laurke urodzinowa ;)
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów