bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Jesienne 2016
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 7:03 pm   Spotkanie Jesienne 2016

Majowy festiwal Whisky Liver® Osuch 2016 się zbliża wielkimi krokami. Ani się obejrzymy, kiedy nastanie, zaboli, przeminie... Zacznie się lato. A jak lato, to i niedługo potem jesień. A skoro jesień, to najwyższa pora ogłaszać Jesienne Spotkanie Przy Whisky 2016 by BOW. Tym razem pod druzgocącą wszystko i wszystkich nazwą – nazwą, która ma wszystkie inne nazwy pod sobą: WHISKY MIRACLES. Tak, dobrze widzicie drodzy Państwo... I kto jest debeściak? ;)

Utarła się już pewna tradycja, że skoro jedna z copółrocznych degustacji BOW odbywa się w Szczecinie bądź okolicach (dość szeroko rozumianych) to kolejną organizujemy gdzieś „w Polsce”. Tak będzie i tym razem. Wybór padł zawczasu, bo już w ubiegłym roku, na Przesiekę k. Podgórzyna – malowniczy zakątek położony w Kotlinie Jeleniogórskiej (a może to już wręcz Karkonosze?... nevermind).

Po pierwsze zatem – termin. Ten jest już ustalony, nie przewidujemy tym razem żadnych ankiet, debat, ani demokratycznych głosowań. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend października, konkretnie w dniach 30.09-2.10.2016 r.

Biba-cud, albo jak kto woli „degustacha” pod nazwą WHISKY MIRACLES obejmie dwa wieczory.

Jeden z nich poświęcimy - niejako już tradycyjnie, w przypadku spotkań „karkonoskich” - na szeroki przegląd wypustów z destylarni Highland Park. Tym razem spróbujemy poszukać naprawdę różnych oblicz tej uznanej whisky, sięgniemy po wypusty dawne (a nawet bardzo dawne), przyjrzymy się ewolucji smakowej na przestrzeni dekad, ocenimy kierunek w jakim podążają kolejne wypusty single-cask, pochylimy się nad kilkoma kupażami. Oparcie się na wcześniejszych doświadczeniach, bogactwo i różnorodność oferty HP pozwolą, w naszym mniemaniu, na zbudowanie interesującego line-up’u, sensownie wypełniającego całość posiedzenia.

Nawiasem mówiąc, „chodzi nam także po głowie” degustacja plenerowa, obejmująca spróbowanie kilku szczególnych whisky w chłodzie najprawdziwszego przesieckiego wodospadu (polecam wygooglać zdjęcia tego miejsca!). Degustowaliśmy bladym świtem na plaży, piliśmy na stokach, teraz pora na jakieś nowe, ekstremalne wyzwanie ;-)

Natomiast drugi wieczór to już przede wszystkim najprawdziwsze Whisky Miracles, czyli Whisky, Których Już Na Pewno Nigdy Więcej Nie Spróbujemy! ;-) Planujemy degustację whisky, o których prawdopodobnie nawet nie słyszeliście – cokolwiek by to nie miało oznaczać... Whisky, na widok których spadną Wam buty. Albo powypadają włosy. Albo zęby. Whisky niezwykłe. Whisky przemożne. Whisky porażające. Whisky bezecne i bezcenne, a już co najmniej o wartości wielu kwadrylionów euro... Whisky, o których sam wielki S.V. zdążył już powiedzieć: „Je ne sais pas, je ne comprends pas, je ne crois pas! » Mocne, prawda? I wszystkie, ale to wszystkie zostaną otwarte... (aaaaa !!....)

Kwaterunek i jadło organizujemy w pięknie położonym pensjonacie (po namyśle stwierdzam, że skoro zupełnie blisko zabudowań znajdują się pokaźne skały, przepaście i górskie lasy na monumentalnych wzniesieniach, to jednak zakfalifikowałbym owe miejsce do pełnoprawnych Karkonoszy). Koszty pobytu szykują się nam standardowe, w okolicach 150-200zł za dobę za pokój dwuosobowy. W bardzo przyzwoitym standardzie. Posiłki - do uzgodnienia. Sale – sprawdzone. Klimat – gwarantowany.

Aprowizacja whiskowa w bowowskim modelu „tradycyjnym” – uczestnicy spotkania przywożą ze sobą uzgodnione i zakupione wcześniej butelki (lub też nabywają je i przysyłają odpowiednio wcześniej do organizatorów). Przyjmujemy, że potencjalne butelki, te o poziomie nas interesującym, nie kosztują obecnie mniej niż około 100EUR. Taki też – zupełnie minimalny - udział finansowy w menu wiąże się ze zgłoszeniem jednej osoby. Wszystko oczywiście zależy od konkretnych ustaleń, wyboru odpowiednich butelek itd. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilka osób (bądź samemu!) pokusić się o zakup rzeczy droższych. A niewykluczone że, głównie dzięki temu właśnie, po prostu lepszych ;-)

Ze względu na podniosłość i wspaniałość wspomnianych degustacyjnych planów, jak również na fakt, iż w naszych nieustających poszukiwaniach absolutu (czyli, co najmniej, kolejnej „wybitnej” Highland Park) chcemy cofnąć się do samego początku lat 60-tych, przewidujemy dodatkową ekskluzywną składkę na zakup whisky „kosmicznej” - w wysokości bliskich okolic 25 euro/osobę. Dokładna kwota zostanie doprecyzowana po ostatecznym zamknięciu listy uczestników. Mnożenie i kalkulowanie wielokrotności można sobie wszak darować, wartość zakupu jest znacznie wyższa i sytuuje się na absolutnie ekspercko-światowym poziomie ;-)


Konieczność rezerwacji pokojów w pensjonacie wymusza śmiałe decyzje i szybkie działania organizacyjne. Do 20 maja powinniśmy dokonać konkretnej rezerwacji.

Zgłoszenia (i pytania) wpisujemy w tym temacie.

Prosimy o wnikliwe rozważenie, czy niepowtarzalna feta WHISKY MIRACLES, pierwsza w Polsce, pierwsza w historii ludzkości, może obejść się bez Waszego udziału? Odpowiedź może być tylko jedna...


-----------------------------------------

Zapisani:
- BOW (w liczbie znacznej)
- Bartoszek
- Piotr
- Czarek
- Maro
- Rozen73
- Małgosia
- Loom+1
- Tomek1
- TM+1
- Windham Hell
- Flymind
- JacekBee
- Adam H. +2
- Tad (na razie bez noclegu)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Wrz 13, 2016 4:23 pm, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 8:36 pm   

1. O której planowane spotkanie w piątek, bo muszę zaplanować logistykę skąd i kiedy wyjechać?

2. Zgłaszam siebie i Piotrka, jeszcze muszę się zorientować co do Adama i Rozenka

3. Czy są pokoje tylko 2 osobowe, czy też większe?

4. Rozumiem iż BOW pomoże w wyborze butelek na spotkanie?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 9:28 pm   

Ad 1. Myślę że tradycyjnie, w piątek degustacja od godziny 18:00.
Ad 2. Oczywiście przyjęte, serdecznie zapraszamy.
Ad 3. Z tego co wiem są też większe pokoje, w osobnym budynku na posesji. Będziemy to potwierdzali zaraz po ustaleniu konkretnego zapotrzebowania.
Ad. 4 Jasne, poszukiwania trwają już od pewnego czasu i podpowiedzi znajdzie się sporo.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 10:15 pm   

Jestem :-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 12:57 pm   

Dopisz Wiktorze jeszcze Małgosię.. prosi o pokój 1-osobowy i pomoc w zakupie butelki :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 2:06 pm   

Zrobione. A co z Adamem? Bo jakoś Rozena nie dopytałem na koniec spotkania, i nam niepostrzeżenie nawiał ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 2:34 pm   

Adam nie wyrobi się finansowo :sad:

Małgosia nie jest na forum, z kim Wiktorze ma się skontaktować w sprawie dogrania szczegółów?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 2:48 pm   

Może śmiało pisać na biuro@bow.pl, zajmiemy się sprawą i coś wspólnie wybierzemy. Lista butelek już się kompletuje.

Szkoda, ale i on będzie miał czego żałować... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 6:11 pm   

Przekazałem Małgosi, skontaktuje się z wami
My też się z Piotrem niedługo z wami skontaktujemy żeby dograć szczegóły zakupowe i organizacyjne
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 6:12 pm   

A kim jest ta tajemnicza Małgosia?
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 6:20 pm   

Małgosia która była z nami w Szkocji, bardzo fajna kobitka.. na pewno opowie na spotkaniu troszkę ciekawostek z wyjazdu i nie tylko :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 7:32 pm   

bartoszek napisał/a:
dograć szczegóły

Ano, dopinać spotkanie czas. Xmas zresztą również, choć tutaj butelkowo jest już ponadnormatywnie, mam wrażenie ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 10:01 pm   

Tomek1 napisał/a:
A kim jest ta tajemnicza Małgosia?


'don't worry, we're professional' :cool:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 22, 2016 7:54 am   

Dziś zamykamy listę. Zwlekających (wiem, że są tacy) prosimy o pilne zgłoszenia! ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Maj 22, 2016 11:07 am   

Maro się zgłosił ?
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów