bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Jesienne 2016
Autor Wiadomość
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 8:58 pm   

loom napisał/a:
Dziękuję za niezapomniane trunki


Wspomnienia, refleksje Singlemalta Whisky Combatanta, niczym dyskusje ogólne Świeżaka, rozmywają się w krainie wyobraźni :wink:
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 9:34 pm   

Przestańcie kadzić i brandzlować się bezproduktywnie :evil:
denerwujecie tylko tych którzy chcieli a nie mogli skosztować tego co wy !
i konstruktywnie napiszcie wreszcie co było i jak wypadło !
to jest jak na razie najgorsza relacja ze spotkania BOW ever ! :evil:
poezje kurna tworzą Panowie i Panie, zamiast notek smakowych !!!
Dawać Konkrety - co komu smakowało, a co jechało spalonym kościołem i cmentarnym grobem -
(przy pełni księżyca - jeśli już was taka poetycka nuta naszła )
:evil:
...dzięki Panie Boże choć za Rajmuna, który na fejsbuku jakieś zdjęcia zamieścił i konstruktywnie je skomentował :twisted:
... Nie Byliście w Przesiece sami - 1000 członków BOW - zobowiązuje !!!
Ostatnio zmieniony przez Laphromac Pon Paź 03, 2016 10:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 10:22 pm   

niech będzie - brandzlować (gramatyka bez znaczenia) ... byle konstruktywnie podsumowano by, spotkanie to !
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 3:56 am   

like it!
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 6:58 am   

A jak mogło być podczas Whisky Miracles? Czas się zatrzymał...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 8:37 am   

No tak... skoro nawet pragmatyczny niekiedy Prezes mówi o czasu zatrzymaniu – to musiało być magicznie ! ( lud ma nadzieje że Prezes nie wypieprzył się na śliskich kamieniach opodal wodospadu i nie rozbił omegi którą dostał na komunię – skutkiem czego przez trzy dni nie miał pojęcia jaki jest czas ;)
Ale, że atmosfera spotkań BOW jest magiczna lud podejrzewa albo wręcz przyjmuje za pewnik!

Lud natomiast od kilku dni z niecierpliwością czeka na zdawkowe choćby relacje i wypowiedzi uczestników o wyższości Scapy nad Hp czy też Glen Scotii nad Springbankiem ;)
BTW - dzięki Jacku – przepraszam, że pominąłem Twoją relację w poprzednim poście ;)
czy też inne subiektywne odczucia co było pijalne a co tylko oryginalne

albo też pytanie czy seniorka HP z 1960 – była w wersji Highland Park 18 yo 1960/1978 (43%, OB, ‘James Grant green dumpy’) czy też Highland Park 18 yo 1960/1978 (43%, OB, James Grant, green dumpy, black label, dark vatting, 75cl) ? ;)
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 9:16 am   

a ja mysle pozytywnie, ze sprawozdanie/podsumiwanie bedzie i to obszerne.
jak bym tyle sprobowal, to przez tydzien bym nie mogl zebrac mysli, o kacu juz nie wspomne.
poczekajmy...
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 10:06 am   

#Ruda: Źle się czuje i nie mam weny teraz pisać za bardzo. Poza tym jestem świeżak, lubię świeże zapachy, żarcie i kobiece whisky.

Tomek wyśle pewnie wnet jakieś oceny podsumowujące spotkanie. 2 dni i bardzo spora ilość butelek.
Nie było whisky złej. Wiele znakomitych. Najlepsze drugiego dnia: old schoolowa o wielu obliczach Scapa od Kingsbury's, romantyczna, kwiatowa, delikatna Balvenie (?) i "opowieści z krypty" od Springbank (fenomenalna podróż z mocnym dreszczykiem) i zaskakująco świeża, wręcz floralno-owocowa Millburn, błędem byłoby zapomnieć o "włoskiej" Coal Ila tu znów była wiosenna przygoda z oblepiającym podniebienie dymem. Pierwszy dzień to przede wszystkim HP '59, HP '60 i "czarnulka" z 86.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 11:30 am   

Ja ciagle na melanzu wiec musicie sie uzbroic w cierpliwosc
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 12:41 pm   

rosomak napisał/a:
Nastepnym razem wezme 2 butelki ;)


Czyżby pewien Kilcho "pękł" Wam po drodze? :grin:

Miejscówka zajebista!Do tego aura dopisała na tyle, że co niektórzy w wodospadach się chłodzili nawet... ;-)
Natomiast butelki dnia drugiego, na nie jednym xmasie narobiłyby taki harmider że heeej!!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 1:01 pm   

Laphromac napisał/a:
HP z 1960 – była w wersji (...) czy też (...)

Są to bardzo niefortunne pytania, opierające się o całkowicie pozaformalne i wątpliwe w doktrynie nazewnictwo, na dodatek rodem prosto z rasistowskiego rynsztoka. "Black"? "Dark"? Można przecież powiedzieć grzecznie "w barwie nie taka znowu transparentna" albo "kolor sherry - nie z tych najbledszych". Apeluję o zachowanie minimum kultury.
https://www.whiskybase.co...hland-park-1960
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 7:52 pm   

:oops:
Apel przyjeto !
przepraszam za nieprzemyślane pytania i powoływanie na szacownym forum tamtej wątpliwej doktryny i jej pozaformalnej nomenklatury !
...............
tak więc opierając się na szerszym gremium tamtejszych doktrynantów :
Highland Park 18yo 1960/1978 (43%, OB J. Grant, green Dumpy, pale version, 75cl)
czy też :
Highland Park 18yo 1960/1978 (43%, OB J. Grant, green Dumpy, dark Sherry version, 75cl)
coż więc było w kieliszkach szacownych uczestników ?

mając na uwadze słuszne uwagi innych członków ludu - nie o pośpieszne informacje chodzi, a o rzetelne we właściwym czasie i ze spokojem zebrane.
z pokorą czekał będę więc do czasu kiedy Tomek1 zakończy melanże a uczestnicy zabiorą głos ;)
Ostatnio zmieniony przez Laphromac Wto Paź 04, 2016 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 8:01 pm   

Jak tylko Tomek1 zamiesci linki to chetnie sie wypowiem bez brandzlowania, a z pelna i przerazajaca wiedza o tym co pilem :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 7:20 am   

Na pewno nie "pale version". Prymitywna sherrówa! ;)
Porządna whisky, nawet bardzo, ale nie rewelacyjna. Z pewnością nie efekciarska. Zwłaszcza od razu po otwarciu butelki i nalaniu do kieliszków. Po jakiejś godzinie już się (zauważalnie) poprawiała, głównie w smaku. U mnie rejony 7p.
Przegląd HP w ogóle miał tę przywarę, że wszystko było na solidnym równym - i ostatecznie nie porywającym - poziomie, z kilkoma wyjątkami o dwa-trzy punkty wyżej i z kilkoma mniej udanymi edycjami na okolice "czwórki".
Był to już trzeci przegląd HP na spotkaniach i trzeci zakończył się, w sumie, podobnie. Czwartego raczej nie będzie... zbyt szybko ;) Co nie znaczy, że HP złą whisky jest! Przeciwnie. Nie trafiła się nam żadna whisky tragiczna, ani nawet nijaka. Były różnice, były podobieństwa, potwierdziły się prawidła, nadzieje (przynajmniej moje) i nieliczne spośród obaw ;) Na tle poziomu zdecydowanej większości tego, co dziś się butelkuje, średnio HP plasuje się wyżej. Ewidentnie. A czy to tak do końca komplement, każdy kto pił, sam sobie odpowie :lol:
Natomiast Scapa, Scapa...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 8:24 pm   

Spóźnione i bardzo szczere podziękowania dla organizatorów za przygotowanie tak zacnego spotkania, a dla wszystkich uczestników za świetna atmosferę i towarzystwo. Pozdrawiam i czekam na zestawienia i podsumowania :wink:

[ Dodano: Śro Paź 05, 2016 9:26 pm ]
Wiktor napisał/a:
Natomiast Scapa, Scapa...

to było bezcenne odkrycie
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów