bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Jesienne 2016
Autor Wiadomość
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 7:49 am   

rosomak napisał/a:
Jesli ktos umie poprawnie napisac Highland Prank to juz dosyc :twisted:


Jam żem to uczyniła? :wink: , toż jam niegodna Przesieki.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 8:11 am   

mnie zbanowali na kilku forach za zaczynanie zdania z malej litery. nie pomoglo tlumaczenie, ze wielka litera po kropce nie niesie absolutnie zadnej informacji, wrecz przeciwnie, jesli pisac wszystko z wielkiej litery, to potem np. slowo Kobieta wyglada tak, jak by w reke jej nie pocalowac :(
i jak by tam nie bylo: Ruda wroc!
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 8:20 am   

rosomak napisał/a:
Adam H. jest zreszta przedostatni......

"Jak Blondynka z Blondynem"
W konfiguracji "Ch" i "H" nazwiska na pierwszym miejscu jest "H".
W konfiguracji przedostatniego miejsca Adamów było dwóch (Adam Ch.+2), (Adam H+2) :wink: :wink:
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 8:28 am   

@Ruda: gdyby u mnie we krwi poziom estrogenow skakal tak, jak u Ciebie, to jednego dnia bym Cie kochal, drugiego nienawidzil. kazdy ma swoje okresy, daj spokoj. bardzo Cie lubimy. serio.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 8:41 am   

PawelWojcik napisał/a:
@Ruda: gdyby u mnie we krwi poziom estrogenow skakal tak, jak u Ciebie, to jednego dnia bym Cie kochal, drugiego nienawidzil. kazdy ma swoje okresy, daj spokoj. bardzo Cie lubimy. serio.


Paweł Słoneczko, miej litość nad Adamem H., miej litość, toż takie wyznania to tylko spowodują, że jeszcze polubi Paula Johna, albo Lagę 8 :wink:
Ostatnio zmieniony przez Ruda Sob Wrz 17, 2016 12:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 8:46 am   

lepiej pisac przez "ch" zamiast "h", wtedy wydaje sie dluzszy.
oczywiscie nie Adama mam na mysli.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 10:05 am   

PawelWojcik napisał/a:
wydaje sie dluzszy
PawelWojcik napisał/a:
Adama mam na mysli

Długi Adam. Boli całe rzycie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 1:09 pm   

:-) Nie zeby rosomak wiedzial ; x ale ja mysle ze dlugosc Adama H jest wiecej niz odpowiednia (przynajmniej taki uprzejmy feedback mialem do tej pory).

A Paula Johna to probowalem, od , wczoraj, nadal smakuje tak samo, czyli niebardzo. Targi whisky w Birmingham calkiem przyjemne, choc nadal wielce ograniczone i whiskey i whisky z poza Szkocji wiecej niz tych zdatnych do picia.
_________________
Doing does
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Paź 02, 2016 12:34 pm   

Zgodnie z przewidywaniami, jako pierwszy dotarłem do domu. Cały i zdrowy.

Dziękuję wszystkim za wszystko - organizację, przybycie, zaopatrzenie, towarzystwo... Fajnie było Was znowu zobaczyć, spotkać po raz pierwszy. Fajnie było. Ach, i whisky też była fajna. :)

[ Dodano: Nie Paź 02, 2016 3:39 pm ]

Na naszym profilu na FB pojawiły się już jakieś tam zdjęcia.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Paź 03, 2016 10:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Nie Paź 02, 2016 9:04 pm   

Dzięki zaangażowaniu, fachowości BOW-Ludzi dobrej woli możliwa była realizacja zamierzeń i celów Whisky Miracles. To były doznania niezwykłe, przemożne, porażające :smile: .

Jesienne Spotkanie Przy Whisky 2016 by BOW z taką Kompaniją sprawiło mi wiele radości. Wszelkie serdeczności dla Wszystkich.

Jacku, Rozenku dziękuję za bezpieczny powrót na północ. Rosomaku „powrotna” degustacja bezcenna. Panowie przyjemność podróży na 220% :smile: .

Whisky, która będzie dla mnie miłym wspomnieniem HP 1986
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 9:48 am   

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przyjazd i doskonałą atmosferę, którą stworzyli. Dziękuję zwłaszcza za przemiłe niespodzianki ;)
PS. Kto nie został ochrzczony, otrzyma zestaw "zrób-to-sam" drogą korespondencyjną ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 4:06 pm   

Również dzięki wszystkim za świetne towarzystwo, spacer do wodospadów, cygara na tarasie, rozmowy okołowhiskowe i zgoła niewhiskowe no i tak dalej - sami wiecie :wink: . Pozdrawiam szczególnie zaś twardzieli 3xR, którzy wytrwali powrót 220km/h po serpentynach.

Tymczasem, pozwolę sobie pokusić się o małe podsumowanie:

Dla mnie spotkanie upłynęło pod znakiem zaskoczeń - zaskoczeń niezwykle pozytywnych dnia drugiego i zaskoczeń mniej pozytywnych pierwszego. Przegląd Highland Park potwierdził - wydaje mi się - opinię, że są to w dużej większości whisky mało ekscytujące, poprawne acz nieco nudne i w sumie poza 86' od Van Weesa żadna flaszka nie zapadła mi bardziej w pamięci. Starocie z lat 50-tych czy 60-tych zawiodły nie jakoś spektakularnie - ot, okazały się whisky bardzo porządnymi. Co w przypadku ceny czy rocznika zawód bez wątpienia stanowi.

Dzień drugi obfitował w zdumienia. Bezwarunkowo największym był przegląd Scapy: wpierw, sam fakt że aż 5 różnych wypustów mieliśmy okazję spróbować (wiele osób - wliczając piszącego - poza podstawką nie mieli ze Scapą praktycznie żadnej styczności), później, ich ogromna różnorodność smakowo-zapachowa, wreszcie, bardzo, bardzo wysoki poziom poszczególnych butelek (ze spektakularną, bluźnierczo niedocenioną Scapą Kingsbury - małe arcydzieło w duchu whisky niemal dziś niespotykanych. Przywodzące na myśl momentami legendarne Glenburgie 63' dla LMDW).

Kolejnym dla mnie zaskoczeniem była doskonała, elegancka i niedorzecznie wręcz kompleksowa i wielowarstwowa Balvenie. Ponownie okazuje się, że selekcja ludzi z Scotch Malt Embassy to gwarancja fenomenalnego bottlingu. Co można wybrać z tej - mało, zdawać by się mogło, ciekawej smakowo - destylarni takiego, że z jednej strony uchwyci się charakterystyczny jej profil a przy tym zadba o to by sama whisky była nieprzeciętna? Tu mieliśmy odpowiedź właśnie.

Wreszcie nie można nie wspomnieć o Obanie - dokładnie takim jakiego chciało się oczekiwać. Oceanicznego, morskiego, przypominającego nieco (choć oczywiście nie na tym samym poziomie) słynną 32YO OB. A sam wypust to prawdziwa rzadkość - 78' Signatory w casku. Weź tu Panie szukaj niezależnych Obanów w polu.

A było jeszcze i jeszcze, Millburn 74', Laphroaig, itp. itd.
Wieczór ciekawostek, zaskoczeń i prawdziwych whiskowych perełek.

Przy okazji takich imprez i takiej selekcji można w pełni docenić jaką wartość ma nie podążanie utartymi whiskowymi ścieżkami. I jak potrafi niekiedy nagradzać.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 5:29 pm   

I ja bardzo wszystkim uczestnikom dziekuje. Milo, ze tylu osobom chcialo sie dojechac w niezbyt bliskie przeciez dla wiekszosci miejsce.
Rzeczywiscie zaskoczen drugiego dnia nie brakowalo... Szkoda natomiast istotnie, ze Highland Parki zaprezentowaly sie nam od takiej strony. No, ale dzieki temu jakie piekne baty dostaly od Scapy :twisted:
Co do samej miejscowki to uwazam, ze jest genialna i jestem za wlaczeniem jej do regularnych miejsc spotkan niczym lepszej wersji Mlyna.

Ruda napisał/a:
Rosomaku „powrotna” degustacja bezcenna


Nastepnym razem wezme 2 butelki ;)

P.S. Jacku - jeszcze raz wielkie dzieki za ekspresowa podwozke!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 6:29 pm   

rosomak napisał/a:
Co do samej miejscowki to uwazam, ze jest genialna i jestem za wlaczeniem jej do regularnych miejsc spotkan niczym lepszej wersji Mlyna.

Ja też jestem za :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Paź 03, 2016 8:30 pm   

Dziękuję za niezapomniane trunki i doborowe towarzystwo.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów