bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam witam
Autor Wiadomość
marcin31 
Blendedwhisky Flagellant
Marcin


Ulubiona whisky: ..
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: UK
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 12:46 am   Witam witam

Dołączyłem jakiś czas temu, jednkaże tylko czytałem, teraz pragnę się powitać i troche się rozpisać. Ściagnęła mnie na to forum chęć poszukiwania wiedzy o whisky, albo jej permanentny brak (zarówno whisky jak i wiedzy). Dnia pewnego pięknego, wymyślilem sobie, że mój nowonarodzony syn otrzyma ode mnie prezent za 20 lat. Będzie miał na studia, samochód albo co mu się tam spodoba. Co można kupić żeby sprezentować za 20 lat- to już wiecie, ja miałem z tym troche pod górke. Pierwsze podejście było czysto filmowe. Wiele razy oglądając różne produkcje dziane bohatery raczyły sie Macallanem, uznałem więc, że to sie musi udać. Pobieżne rozeznanie w temacie i już wiedziałem ze sa np 12 letnie i 30 letnie trunki. Wymyślilem sobie że jak kupie 12 letnie flachy i potrzymam je 18 lat (nawet te 20) to będę miał 30 letnie warte kupe siana, syn będzie dumny! Jako, że jestem człowiekiem czynu (to wszystko sie wydarzyło w ciagu godziny), zainwestowałem szybko w butelke 12y cherry oak oraz 12y fine oak. Transport trwał na szczęście dłużej, pozwoliło mi to zrozumieć moje błędy w pojmowaniu świata whisky. Na szczęście kupiłem tylko dwie a nie 20, lecz teraz co dalej? Wiem wiem, szlachetne grono Bow nie udziela porad biznesowych, aczkolwiek ja nie mam podejście czysto biznesowego gdyż mój cel jest szczytny (prawie jak charytatywnosc!). Wyszukałem sobie jakąś tam aukcje, znajdę również sklep okoliczny (gdy będę miał więcej czasu) i zamierzam spróbować kupić cos w granicach 1000-1500zł (konkretnie w funtach) oraz ponawiać to co miesiąc dwa. Chciałbym tym razem dokładniej przemyślec zakup z wiadomych powodów. Czemu zawracam Wam tym głowe? Wymyślilem cos takiego, moja przyszła piwniczka będzie na wielkiej wyprzedaży za 20 lat, może wielu z Was będzie zainteresowanych wtedy takimi trunkami, a jeśli nie to chętnie w ramach rewanżu pomogę w zakupie z UK (nie doliczę nawet za dojazd!!!).
Aukcja zacznie się 28 września https://www.whisky-onlineauctions.com/
Jak tylko towar zacznie być dostępny to spróbuje rozeznać sie co w trawie piszczy, jednakże chętnie przeczytałbym opinie kogoś znającego sie troche bardziej na temacie niż ja, zarówno o konkretnych butelkach, które spróbuje kupić jak i o 20 letniej inwestycji.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 8:11 am   

http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2359
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:09 am   

marcin31 napisał/a:
kupić cos w granicach 1000-1500zł

Aukcyjnie to raptem poziom 200-250 funtów. O półce unikatów i whisky najlepiej ocenianych raczej zapomnij. Mniej będzie potem nerwów.
Przy założonym budżecie możesz próbować kupować niektóre nowo wychodzące edycje - te z realnym potencjałem na znaczny przyrost wartości. Niestety, totalny brak orientacji w whiskowych realiach oraz sposobach identyfikowania i pozyskiwania właściwych butelek (chętnych jest znacznie więcej niż dostępna ilość tychże) czyni taki zamysł dość problematycznym w realizacji. Zanim zaczniesz wydawać ciężko zarobione funty, wejdź głębiej w temat, poczytaj, ochłoń trochę, spojrzyj bardziej krytycznie na rynek. Tanio już było. Min coraz więcej. Nie ma sensu się emocjonować i spieszyć. Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 11:32 am   

Kup taliskera 25 YO od kolegi mestarha z Warszawy, własnie to chce sprzedać za tysiaka.
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 21, 2016 9:43 am   Re: Witam witam

marcin31 napisał/a:
Wyszukałem sobie jakąś tam aukcje, znajdę również sklep okoliczny (gdy będę miał więcej czasu) i zamierzam spróbować kupić cos w granicach 1000-1500zł (konkretnie w funtach) oraz ponawiać to co miesiąc dwa.


Pachnie tu hazardem..., zalecam trochę ochłonąć. Próbować małymi kroczkami.
W międzyczasie poczytać dużo o whisky, śledzić które marki i jakie wypusty mają szansę stać się kolekcjonerskimi/inwestycyjnymi. w międzyczasie próbować wyrobić sobie własny gust, testując różne bottlingi, rozeznać się porządnie co do możliwości późniejszej odsprzedaży, z polski łatwo i oficjalnie tego nie zrobisz, z Wysp już bez większych problemów... i przede wszystkim kupować whisky, którą będzie chciał bez żalu wypić, nie płacząc potem, że straciłeś 1500 zł, gdy będzie problem z odsprzedażą po akceptowalnej cenie... :wink:
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów