bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krytyka wybiórcza - rozważania różne ;)
Autor Wiadomość
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 1:29 pm   

Czajkus napisał/a:


Ja tam się cieszę, bo jestem w samplingu krakowskim a konsumpcja ma być wspólna, to się przynajmniej z kolegami zapoznam :)
Czajkus


Czyli są pozytywy :)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 3:34 pm   

nie chcialem zabierac juz tu glosu, myslalem, ze Pawloff to wyjasni, wiec dla scislosci:
- to nie ja wybieralem cognac do porownania. Pawloff mi to wprawdzie zaproponowal, ale odpowiedzialem mu na PW, ze stawia mnie w niezrecznej sytuacji. tak, to by bylo niesprawiedliwe. ostatecznie to on wybral butelke, ja tylko finansowalem.
nie mam nic przeciwko, aby ujawnic co to za flaszka (nic nadzwyczajnego).
- to, ze bedzie tylko jedna butelka dla porownania bylo rowniez decyzja Pawloff-a. oczywiscie, ze fajnie by bylo dolozyc kilka innych. moge pomoc finansowo (ale nie logistycznie). prosze o propozycje.

BDW: nie ladnie, ze kolega gentelmen zostawia sobie wyjscie zapasowe dla ucieczki w tym (badz co badz) pojedynku. jesli Szustow wypadnie tak, jak przypuszczam, to mozemy uslyszec "ta butelka jest inna/gorsza niz te, ktore bede sprzedawal".
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 4:44 pm   

Czajkus trafił w samo sedno. Fundamentem tej całej 'afery' jest rzucenie rękawicy zabiegom marketingowym przy Ukraińcu. Jak rozumiem TM wybrał dobre beczki i jego choice to coś innego niż seryjna Odessa, o której ja osobiście nie słyszałem np. żeby była mniej alkoholowe od podstawek brandy francuskiej (duże prawdopodobieństwo że piłem ją gdzieś przy okazji).
Ja kibicuję takim wyborom z zasady, komuś się chce pojechać, zagadać, wybrać etc etc.
Na końcu jest, jak Wiktor pisał wielokrotnie, konsument, który w świecie wręcz "dickowskim" bombardowany jest reklamą. Taki test ma sens jeśli skosztujemy tej właściwej Szustow nawet bez porównania z jakimkolwiek koniakiem. Nie dla wynoszenia kumpla pod niebiosa, ani dla wytknięcia mu błędu, ale dla funu jaki mamy wszyscy z picia i wąchania alko. Czy będzie to petarda czy nie, może przecież znaleźć swoje miejsce na rynku.
Dla przykładu kosztowałem ostatnio 7miu armaniaków z zacnego domu. Poza butelką z lat 60. nic mnie nie zainteresowało, ale na pewno 50% z tej listy znajdzie nabywcę mniej obeznanego lub szukającego alkoholu pod kominek, cygaro lub torta. Taką butelką może być i Szustow za 100parę złotych. Inną kwestią jest powiedzenie "dobra brandy w znakomitej cenie na miły wieczór" inną "koneserowo, trunek degustacyjny dla kozaków (sic!)". Ja i wielu tutejszych birbantów jesteśmy zdania, że miejsca na rynku jest sporo dla każdego alkoholu z różnej półki cenowo-jakościowej. Nie każdy alkohol musi być najwspanialszy, ultradegustacyjny etc. Raz masz ochotę na wódeczkę ze śledziem, innym na posiadówkę przy przeglądzie SM, a jeszcze kiedy indziej na potężne Syrah przy kolacji z osobnym widelcem do sałaty i menu, które trudno wymówić. Mam nadzieję, że dystrybutorzy, sprzedawcy to zrozumieją w końcu.
Dlatego wracając do tematu. Ten konkurs ma sens jak będzie TEN Ukrainiec. Nikt w głowie Pawła nie siedzi, ale podejrzenie o to, że ma złe intencje jest nieuzasadnione. Pomysł świetny, zachowanie akuratne (kupno butelki, pozostawienie wyboru innej osobie, trzymanie się od początku zasad).
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 7:53 pm   

Moge zafundowac dodatkowa flaszke jesli sensowna.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 9:05 pm   

Ja też ponarzekam na sprzedawców ;) w kontekscie tego samplingu wysłalem zapytanie o cenę i możliwość zakupu prouktu na mail do sklepu pinot.pl
Co to za sklep, który nie odpowiada na maile klientom...? :roll:
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 11:34 am   

Pawloff napisał/a:
Ja też ponarzekam na sprzedawców ;) w kontekscie tego samplingu wysłalem zapytanie o cenę i możliwość zakupu prouktu na mail do sklepu pinot.pl
Co to za sklep, który nie odpowiada na maile klientom...? :roll:


To jest bardzo specyficzny sklep i firma, niedopisywanie na maile, nie tylko klientom, to jedna z jej wizytówek :D
Jeśli dalej czegoś z ich oferty szukasz, to daj mi znać, może jakoś Ci będę mógł pomóc.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lut 25, 2017 8:46 am   

Dzięki za propozycję pomocy.


Przeproszę tylko pokornie, że chciałem coś kupić...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
pdyb 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: dalmore cigar malt
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 15
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Lut 25, 2017 11:49 am   

Panowie jak tam sytuacja ? Wlasnie przeczytałem cały temat i jeśli sprawa jest otwarta z h3cia dołączę się do samplingu. Jeśli trzeba zapłacić oczywiście zapłacę.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 26, 2017 8:34 am   

Lista wysyłkowa sampli już zamknięta, ale można się dogadać osobiście w ramach którejś destynacji na odlanie po dramie i dalsza odsyłkę

[ Dodano: Nie Lut 26, 2017 8:57 am ]
Podsumowując mamy:

- po 100 ml Rosomak
- po 100 ml PawełWójcik
- po 100 ml sekcja Szczecin (osoby: Pawloff, Tomek1)
- po 100 ml sekcja Kraków (osoby: Bartoszek, osoba, osoba, Czajkus)
- po 100 ml sekcja Krakowsko-Rzeszkowska (osoby: Loom, Laphromaniac)
- po 100 ml sekcja Warszawa (osoby: Pocieszny, Neptune, je2bnik, JacekBee)
- po 100 ml sekcja Poznań (osoby: 4inhand, Euphorbia)

Proszę jeszcze, o adresy na PW do wyslki sekcji krakowskich do Bartoszka oraz Warszawskich do Pociesznego. Poznań do odlania bedzie czekał u Tomka w sklepie.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 8:04 am   

Polecam poniżej linkowany materiał - dobrze, myślę, podsumowujący casus TM w świecie whisky, kanwę naszych poprawnych osobistych relacji i pozwalający co poniektórym nabrać dystansu do sprawy: https://www.facebook.com/...?type=3&theater
Czym różni się wspomniany materiał Milera od szamba zawoalowanej i przede wszystkim kłamliwej kryptoreklamy "wujozy" serwowanej non stop przez tzw. blogosferę?
Otóż:
1) wyjaśnienie autentycznych powodów recenzji - duże zainteresowanie czytelników bloga jej powstaniem (do sprawdzenia), czyli pozycja "wy prosicie - ja dostarczam"
2) TM nie pomija/ukrywa faktu istnienia powiązań personalnych, może wręcz nieco nadmiernie je eksponuje ;) co paradoksalnie tylko dodaje wiarygodności
3) zachowuje pełną uczciwość i transparentność w kwestii "kto płaci za próbkę" (finansuje ją sam)
4) uzasadnia powody swojej generalnej przychylności marce (nie produktowi) i prezentuje na poparcie tego stanowiska twarde dane (ergo: zadaje sobie trud pójścia o krok - albo pięć - dalej niż 90% blogerów, przetwarzających i kompilujących wyłącznie tą samą, powszechnie dostępną wiedzę)
5) WYWIAD - sam fakt jego przeprowadzenia (może i ułatwiony w tym przypadku - ale ilu próbowało?), oraz konkretny zestaw pytań, pozbawionych najmniejszej nutki włazidupstwa, zadawanych z pozycji równorzędnej - a nie klienckiej, ukierunkowanych na meritum, czyli (wg mnie) faktycznie kwestie najbardziej interesujące przeciętnego czytelnika
6) Notka smakowa - majstersztyk słowa pisanego pt. "jak opisać ch... whisky, by czytelnikom (inteligentnym) dać ów fakt do zrozumienia, jakkolwiek producenta przy okazji nie urażając" ;) Uwagę zwraca zwłaszcza brak jakiejkolwiek oceny - choćby w jakichś "specjalnych" skalach stworzonych dla usprawiedliwiania poziomu blendowej wujozy (ten fakt jest u TM znamienny, trzeba jednak pokusić się o przejrzenie innych jego not degustacyjnych i postów), ponadto wymowna "obszerność" opisu smaku (crucial) oraz ostatnie cztery słowa recenzji ;)

Wnioski? Przeczytałem wiele recenzji "whisky" Baczewskiego, niektórych ewidentnie i bezsensownie pochwalnych, niektórych z kolei opartych na sformułowaniach znacznie ostrzejszych, zawierających bardziej wprost (niż u TM) wyrażoną krytykę, niekiedy wręcz epatujących bezpardonowością ;) Która jest jednak najciekawsza i najbardziej wartościowa dla czytelnika, a przy tym równie bliska prawdzie? Kto się mówiąc kolokwialnie "najbardziej postarał"? Kto prowadzi konsekwentną politykę informacyjną, bez umizgiwania, ale z uwzględnieniem konieczności zachowania poprawnych stosunków w szeroko pojętej branży?
Tak, wiem... BOW ;)


PS. Reakcja strony "recenzowanej" na FB: bezcenna ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 1:26 pm   

"Dlaczego wszystko, co sprawia nam radość, wszystko, czemu przypisujemy urok piękna, wszystko, co odziewamy w szatę ideału, kończy się czymś brudnym, głupim, nędznym lub śmierdzącym, dlaczego nietrwałość jest cechą absolutu, a wzniosłość i triumf nie są jego finałem? Miłość kona w znudzeniu, upodleniu lub zazdrości, dobroć w spektakularnych filantropiach, książka w składzie makulatury, poezja w ocenach szkolnych belfrów, konie wyścigowe w jatkach rzeźników, demokracja w tłumie, wolność w ZOO, sława w megalomanii, wiedza w pysze, cacka na śmietniku."

Waldemar Łysiak - Konkwista.

i jednoczesnie to moj ostatni post na tym forum. wszystkim jego organizatorom i uczestnikom bardzo dziekuje za ogromna ilosc wiedzy, ktora tu zdobylem w ciagu tych trzech (prawie) lat.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 2:11 pm   

Znajdujesz to, czego szukasz, umyka ci to, co zaniedbujesz.
Sokrates
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 8:58 pm   

PawelWojcik napisał/a:
i jednoczesnie to moj ostatni post na tym forum. wszystkim jego organizatorom i uczestnikom bardzo dziekuje za ogromna ilosc wiedzy, ktora tu zdobylem w ciagu tych trzech (prawie) lat.


Ja również dziękuję za ciekawe informacje, przydatną wiedzę, błyskotliwe dywagacje i inteligentne spostrzeżenia. Ukłony!
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 11:41 am   

I ukłony dla nowych kolegów, prawdziwych nonkonformistów, też. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Śro Mar 29, 2017 4:45 pm   

" Pluton! Oto pożywka , od której sypnie się wąs pod nosem mikroba "

Kurt Vonnegut - Hokus Pokus

nie że chciałem cos dodać w temacie ale też super cytat co nie ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów