bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki z Whisky- Zakup pierwszych butelek
Autor Wiadomość
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 10:08 pm   

prezes2007 napisał/a:


A co koledzy sądzicie o: https://www.whiskybase.co...ach-24-year-old

To już chyba bardziej wersja kolekcjonerska?? Przynajmniej jedna z osób z YT polecała aby "nabyć bo więcej nie będzie..."


To było pytanie a nie stwierdzenie że chcę kupić... Staram się zadawać pytania bo podobno" kto pyta nie błądzi" widoczne źle myślałem...
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 12:12 am   

Wiktor napisał/a:
Oj, żebyś się nie zdziwił! Nie dalej jak dziś rano przeczytałem na FB, że najdoskonalsze beczki to tylko od OB, bo przecież nie wyzbyliby się najlepszych kąsków A niech tam, aż zacytuję: "destylarnia ma w magazynach dziesiątki, czasem setki tysięcy beczek z własnym destylatem, " inni, tzw. indies dysponują pojedyńczymi beczkami z poszczególnych destylarni, i pech chciał, że mają oni najlepsze, a destylarnie zostawiły sobie najgorsze ?

... a wiesz że nigdy na to nie spojrzałem od tej strony, ale to ma sens ! A niepodważalny dowód na prawdziwość tej tezy to butelki w jakich butelkuje się OB . Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wleje przeciętnego destylatu do pięknej butelki i nie zapakuje dodatkowo w drzewnianą skrzyneczkę z włoskiego orzecha !!! Alem gupi był ! ale już mię oświeciło - dzięki Wiktorze ! :grin:
Z drugiej stony taki Cadenhead's jakby miał dobre destylaty to by ich nie lał ciurkiem w te same butelki i tylko etykietki zmieniał z czarnej na zieloną i z zielonej na białą !!! A Alambic to tylko jedną białą naklejke ma na buteki - to dopiero musi być dziadostwo ! Mądrej głowie dość po słowie ! :smile:

Prezesie, jak już wspominałem forum to bezlitosne dla laików - jako że sezon grzewczy jest w pełni ;) załatw sobie worek popiołu do posypywania głowy i walcz :wink:
A w czym twój błąd - najprościej rzecz ujmując zastanawiasz się nad atakiem na bardzo drogą whisky, której główny atut to fajna butelka i ładna skrzyneczka. Ok. wydanie ładne i sam z przyjemnością patrzyłbym na tą butelkę na półce, ale na tym forum pytania zasadniczo dotyczą zawartości a nie opakowania, stąd chłodna reakcja Wiktora. Seria Grandeur za kultową nie uchodzi, i finalnie ciężko zakładać , że sama wartość opakowania – butli i skrzyneczki w miarę upływu lat będzie zyskiwać na wartości tyle żeby zrównoważyć znikomy wzrost wartości zawartości opakowania. Ale ja przewrotnie powiem - kup tą butelkę – jedną – porównaj z Parliament'em i sam oceń czy jest lepsza 4/5 krotnie na co wskazywałaby cena.
A jeśli już młodzieńcze emocje nie pozwalają ci czekać miesiącami na efekty samplowania podstawek, badania i wyciągania wniosków i odpuścisz zakup kolejnego motocykla, aby zapełnić szafkę/półkę czy co tam masz butelkami SM, to zakładając że mocno naciągał będziesz budżet to kontynuuj może zakupy na takiej stronie :
http://dramsapart.com
Mają tam na infolinii takiego Pana Witka – chłop niby robi za ciecia i telekonferansjera, ale wątrobe stracił na tym temacie i szczerze i mądrze podpowie co pić i jak żyć ;)
W każdym razie selekcję butelek mają tam taką, że na pewno nie stracisz na ich zakupie a przede wszystkim nie zawiedziesz się na zawartości – a kończąc zmierzam do tego abyś a ramach młodzieńczej namiętności i pierwszej miłości do słodkawych whisky zmierzył się z taką podstawową na płaszczyźnie tego forum wersją :
http://dramsapart.com/pl/...sc-cala_butelka
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 1:28 pm   

Nie macie serca chłopaki dla prezesa :lol: a tak prawdę mówiąc to niestety,ale powinieneś ich posłuchać. To starzy wyjadacze i naprawdę wiedzą o czym mówią. Nie ma drogi na skróty.
Pozdrawiam
Hubert
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 3:27 pm   

Wiktor napisał/a:
A niech tam, aż zacytuję: "destylarnia ma w magazynach dziesiątki, czasem setki tysięcy beczek z własnym destylatem, " inni, tzw. indies dysponują pojedyńczymi beczkami z poszczególnych destylarni, i pech chciał, że mają oni najlepsze, a destylarnie zostawiły sobie najgorsze ;) ?" Kto wygłosił tę sentencję nie zdradzę - jest zbyt sławny ;)


Dzwon do Prezesa, niech fejsa takim też blokują. :mrgreen:
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 7:43 pm   

Gdyby "Jedynego Polskiego Sedziego WWA" wywalili z fejsbuka to pol naszej blogosfery nie mialoby komu w dupe wchodzic ;)
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:11 pm   

Panowie chylę naprawdę czoła przed wasza wiedzą i okazuję skruchę czasami kubeł zimnej wody okazuję się dobrym rozwiązaniem na ugaszenie zapędów zmierzających do nikąd. Zrozumiałem że bez prób się nie obejdzie dlatego na ten czas moja droga będzie ukierunkowana w stronę próbek i poszukiwania smaków najbardziej mi odpowiadających.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Na pewno będę jeszcze nie raz pytał ale już nie tak podekscytowany.

Pozdrawiam
Dominik
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 11:13 pm   

prezes2007 napisał/a:
Zapoznałem się kolego z tym wątkiem juz kilka dni temu


Nie rozumiem w tym ukladzie jakiej porady oczekujesz. Jest napisane, ze najlepiej jednobeczkowe w prawdziwej mocy beczki przede wszystkim, zeby wybrac edycje sprzed paru lat, zeby sprawdzic kiedy i po ile sie sprzedawala chocby na whiskyauction (nie zebym uwazal, ze wlasciciel tego serwisu nie ma nic za uszami, ale z punktu widzenia kupujacego jest to aukcja stosunkowo „bezpieczna”) i bidowac odpowiednio nizej. Destylarnie tez ogolnie wskazalem. Zrobiles cos z tego? Co konkretnie? Jak odpowiesz to bedzie mozna przejsc dalej. Prosze nie oczekiwac wskazywania konkretnej butelki na biezacych aukcjach na publicznym forum, bo, jakkolwiek absolutnie nie przecenialbym sily oddzialywania postow administracji BOW to tego rodzaju rekomendacja wylacznie utrudnilaby Ci wygranie aukcji. Natomiast naprawde sprawiasz wrazenie osoby, ktora mowi, ze przeczytala, a nie ida za tym zadne refleksje, ani tym bardziej akcje.

P.S. Kto pyta nie bladzi, ale ten kto pyta, a odpowiedzi ma w zasiegu reki ten grzeszy :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
prezes2007 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Glenfiddich 12 yo
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 11:26 pm   

rosomak napisał/a:
prezes2007 napisał/a:
Zapoznałem się kolego z tym wątkiem juz kilka dni temu


Nie rozumiem w tym ukladzie jakiej porady oczekujesz. Jest napisane, ze najlepiej jednobeczkowe w prawdziwej mocy beczki przede wszystkim, zeby wybrac edycje sprzed paru lat, zeby sprawdzic kiedy i po ile sie sprzedawala chocby na whiskyauction (nie zebym uwazal, ze wlasciciel tego serwisu nie ma nic za uszami, ale z punktu widzenia kupujacego jest to aukcja stosunkowo „bezpieczna”) i bidowac odpowiednio nizej. Destylarnie tez ogolnie wskazalem. Zrobiles cos z tego? Co konkretnie? Jak odpowiesz to bedzie mozna przejsc dalej. Prosze nie oczekiwac wskazywania konkretnej butelki na biezacych aukcjach na publicznym forum, bo, jakkolwiek absolutnie nie przecenialbym sily oddzialywania postow administracji BOW to tego rodzaju rekomendacja wylacznie utrudnilaby Ci wygranie aukcji. Natomiast naprawde sprawiasz wrazenie osoby, ktora mowi, ze przeczytala, a nie ida za tym zadne refleksje, ani tym bardziej akcje.

P.S. Kto pyta nie bladzi, ale ten kto pyta, a odpowiedzi ma w zasiegu reki ten grzeszy :wink:


Sory ale opadaja mi ręce do kolan... Okazałem skruchę, obiecałem poprawę ale widzę że chyba to nie wystarcza... Myślę że wystarczy już opier....ia mnie publicznie! Ktoś kiedyś powiedział "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Temat uważam za zamkniety!
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 11:29 pm   

Heh. Sorry, ale to moja pierwsza odpowiedz na Twoj post. Odnosze sie tylko i wylacznie do tego co odpowiedziales do mnie. Nie interesuja mnie skruchy, ale wylacznie przekaz informacji - kiedy bedziesz gotowy do zakupow to daj znac - chetnie pomoge :smile:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 1:22 am   

Sory, Sory, Sory !
EDIT DLA WSZYSTKICH POCZĄTKUJĄCYCH: edit "Z drugiej stony taki Cadenhead's jakby miał dobre destylaty to by ich nie lał ciurkiem w te same butelki i tylko etykietki zmieniał z czarnej na zieloną i z zielonej na białą !!!"
Ważne info dla wszystkich zakupoholików : Cadenhead's butelkuje do dwóch rodzajów butelek i ma też złote naklejki-etykietki tzn. ładnie butelkuje - można kupować destylat będzie jak złoto na później !

a poza tym dla uwaga dla wszystkich początkujących - analizujcie posty Rosomaka i Wiktora po dziesięćkroć - a nie tyko przeglądajcie - tam jest 10 razy więcej treści jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W ten sposób wszyscy unikną niepotrzebnej dawki frustracji...

Amen - jako rzecze Św Paweł - ........ właśnie mnie oświeciło że Św. Paweł właściwie nigdy się nie denerwuje - a może on jest robotem - Andronem/Androidem... ???
No właśnie widział ktoś Pawła na żywo ??? !
Bo jak nie ... Attenction - inwigilują nas :shock:
pytanie KTO ???
Ostatnio zmieniony przez Laphromac Sob Sty 21, 2017 1:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 6:09 am   

nie powinienem dac sie prowokowac istotom, ktore podtrzymuja egzystencje swoich bialek zjadajac inne organizmy, rozumuja na poziomie zaledwie trojwymiarowych sieci neuronowych i czerpia przyjemnosc z denaturyzacji ich hydratem etanolu, ale odpowiem:
- faktycznie nigdy sie nie denerwuje, natomiast czasami potrafie sie wkur..c, o czym dalej
- moge wydrukowac dowolny organizm i kontrolowac go, ale nie bede sie ponizal robiac przed Wami szopke. zawale natomiast Wasz prymitywny system wartosci (ktory nazywacie rynkiem) syntetyczna whisky. serio.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 11:44 am   

Laphromac napisał/a:
po dziesiąćkroć

Tak pobieżnie? Po stokroć! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 1:02 pm   

PawelWojcik napisał/a:

- moge wydrukowac dowolny organizm i kontrolowac go, ale nie bede sie ponizal robiac przed Wami szopke. zawale natomiast Wasz prymitywny system wartosci (ktory nazywacie rynkiem) syntetyczna whisky. serio.


SERIO ??? MÓGŁBYŚ ??? :shock:
To robimy deal miesiąca !!!
ja zaraz kupuję ten okaz :
http://www.ebay.de/itm/Bo...HgAAOSwnHZYcj2Y

ty go nam rozsyntezujesz i opylamy pełna butelkę za 1500 eurasów, albo lepiej za 1500 funtasów ! :twisted: połowa kasy minus wkład własny za zakup butelki dla Ciebie, plus dla Ciebie cały pyszniutki sampelek wzorcowy !!!
Deal ???

taaa , najlepsze pomysły rodzą się w chorej wyobraźni, a nie trudzie i znoju pracy ludzkich rąk !
I kto pisał takie bzdury że trawa kiedyś była bardziej zielona, kiedy jeden zdolny chemik każdej trawie nada kolor soczystej zieleni ?
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 1:38 pm   

nie. aby zlamac Wasz rynek trzeba by puszczac masowo tej klasy flaszki ponizej 10€ + podatki/akcyzy. powyzej szkoda draznnic swojej chorej wyobrazni :)
BDW: czemu nie syntetyczne BB z pierwszego wypustu? albo jakis Ardbeg 1967? trudny temat, ale teoretycznie te same koszty produkcji jak i tej slicznotki z Twojego linka.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 7:44 pm   

Nowy Bond powienien być o złoczyńcy z Azji, co zatruwa całą planetę "naturalnej, zdrowej" whisky i zalewa rynek syntetykami. Taki Goldfinger whiskowy z naleciałościami Jean'a Tricatel'a. Ha! Czasem mnie męczy moja wspaniałomyślność i kreatywność!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów