bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Convalmore.. staruszek z zamkniętej destylarnii
Autor Wiadomość
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 2:13 pm   Convalmore.. staruszek z zamkniętej destylarnii

Convalmore 1977/2017 40yo 56,8% 175th Anniversary
https://www.whiskybase.co...valmore-1977-ca

25ml/89,5zł 50ml/179zł

Jak zwykle szkiełko 2zł i przesyłka inPost Paczkomat 13zł

ZAMKNIĘTA
Ostatnio zmieniony przez bartoszek Nie Lip 02, 2017 7:11 pm, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 9:08 am   

wyglada, ze zbyt pospieszna akcja, radze uwazac 😉
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 10:15 am   

http://www.whiskyfun.com/

Serge coś tam naskrobał, choć ja od dłuższego czasu podchodzę do jego tekstów z pewną rezerwą.. zresztą podobnie jak do Rubena.
Daniel wrzucił butlę mi do paczki, to i wrzuciłem na sampling. Convalmore też nie piłem żadnego, to i spróbuję. Jak się nie uda to nie będę płakał.

Dojdą jeszcze dwie inne butelki na których mi zależało najbardziej oprócz Caperdonicha, ale czekam na potwierdzenie, więc nie wrzucam póki nie wiem na czym stoję.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 11:03 am   

Do ocen owszem, jednak wygląda, że w jego opisie wszystko się zgadza. Pięknie kanoniczna, ściągająca, kwaśno-gorzka, wykrzywiająca pysk Convalmore. Oj, będzie płacz :cry:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 11:37 am   

Spróbujemy, zobaczymy.. nie przez takie próby ogniowe przechodziłem :mrgreen:

Przeglądałem w bazie BOW twoje notki i oceny z tej destylarnii, nie wiele tego było, oceny też takie sobie.
No nic zobaczymy.. może kolejne butelki wrzucone na sampling wynagrodzą ten wykrzywiony pysk i zgrzytanie zębów.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 2:06 pm   

Wszystkie jakie piłem, a było ich całe 2 sample, to właśnie kwasno-gorzka nieprzyjemna zabawa. Tak czy siak życzę smacznego.
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 2:15 pm   

bartoszek napisał/a:
Zostało 175ml

Przyda im się ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 2:35 pm   

Dlatego właśnie trzeba spróbować, żeby mieć swoje zdanie. Ja się nie wypowiadam, bo nic od nich nie piłem.
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 5:54 pm   

bartoszek napisał/a:
Spróbujemy, zobaczymy.. nie przez takie próby ogniowe przechodziłem :mrgreen:

Przeglądałem w bazie BOW twoje notki i oceny z tej destylarnii, nie wiele tego było, oceny też takie sobie.
No nic zobaczymy.. może kolejne butelki wrzucone na sampling wynagrodzą ten wykrzywiony pysk i zgrzytanie zębów.

tiaa.., tylko w samplingu uczestniczą, również inne Osobniki :wink: , dlatego zgodzę się z Wiktorem żeby na pewnych (wysokich) poziomach postulować do samplingu możliwe pewniaki. Wtedy satysfakcja wynagrodzi ubytek w portfelu.
życzę smacznego :wink: , znając opinię Kolegów z Rosji zależnych od dobrej Whisky satysfakcji nie będzie, niestety, ale za to Caperdonich może okazać się miłym zaskoczeniem :smile:
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 6:07 pm   

Nikogo tu wołami nie zaciągano, każdy decyduje za siebie :wink:

Moja oferta samplingu jest w pełni przejrzysta i jasna. Ale dorzucę jeszcze dwie butelki, nad którymi tyle debaty raczej nie będzie :wink:
Ostatnio zmieniony przez bartoszek Czw Cze 29, 2017 5:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 6:17 pm   

Tak, Caperdonich ma szanse przynajmniej nie być rozczarowująca. Choć wiadomo, jak to z tymi "późnymi" bywało. Średnia butelka za spory pieniądz to zabawa dla niektórych, ale sampling drogiej butelki dlatego, że ktoś ją komuś "wrzucił do paczki" to już wyższa szkoła ryzyka ;) Ale fakt, jest przejrzyście. Nawet za bardzo ;)

[ Dodano: Śro Cze 28, 2017 6:27 pm ]
A z innej beczki... Kiedy lata temu organizowaliśmy pierwsze w PL samplingi marzyło mi się, żeby najpierw inicjować forumowe dyskusje nad tym "co", i dlaczego. Wymiana poglądów, ważenie ryzyka, określanie plusów i minusów, spory i wspólne szukanie najlepszych opcji (nawet najwspanialszy sklep nie ma samych wybitnych butelek). Potem - zakup, ogłoszenie, sampling, degustowanie, indywidualne opisy i oceny. I wreszcie, na sam koniec, wymiana wniosków na Forum, nie tylko na polu indywidualnych wrażeń, ale też natury ogólnej.
Tymczasem? Rynek się zmienił, whisky się zmieniła, ale wygląda na to, że mimo upływu lat, mimo ciągłego gromadzenia doświadczeń takich, czy innych, natura ludzka się nie zmieniła. I ciągle in tenebris ambulavimus.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 6:32 pm   

Odpiszę w wolnej chwili, przepraszam ale byłem w domu 2 godziny i z powrotem wracam do pracy :wink:
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 10:16 pm   

Bartoszku, na wstępie pamiętaj Kobiety potrafią być takimi fajnymi przyjaciółmi :wink: by E.Hemingway
bartoszek napisał/a:
wołami nie zaciągano, każdy decyduje za siebie
:wink:

Oczywiście, dlatego coraz mniej jest chętnych do udziału w samplingach odzwierciedlających "cenę do jakości". Wiarygodność, jakość, prawda ponad wszystko. Zawsze to piszę i nic nie trafia :wink:

Wiktorze, może nadszedł czas na realizację marzeń! :smile:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 29, 2017 8:48 am   

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 1:20 pm   

Pewnie na spokojnie Wiktorze pogadamy sobie przy jakimś whiskowym spotkaniu, ja jakoś nie za bardzo lubię pisać, wolę rozmawiać widząc drugą osobę.

Ale tak pokrótce.. jutro będę w domu, otworzę Caperdonicha i Convalmore.. spróbuję, przemyślę, wyciągnę wnioski i coś postaram się naskrobać ażeby ta dyskusja była owocna, realna i pozwoliła wyciągnąć przynajmniej dla mnie jakieś sensowne wnioski.

Czy mógłby być ciekawszy Caperdonich, może i tak, czy dużo taniej raczej chyba nie. Podobno najciekawsze wypusty były z 1972, zresztą nie tylko w tej destylarnii ten rocznik okazał się genialny.
Tutaj 1977 od Cadenheadsa w CS, jaki będzie okaże się, może to faktycznie inna liga i raczej nie ma szans dogonić tamtego rocznika.. nie mniej w mojej opinii warto tej butelki spróbować.

Convalmore chciałem od początku rozsamplować, bo tak jak pisałem nigdy nie próbowałem nic z tej destylarnii, a tutaj lata 70-te dawały jakąś tam potencjalną szansę iż bardziej się wtedy przykładali do procesu produkcji, itd.. Zresztą przeglądając ich wypusty, tak to wyglądało iż w tym okresie, czyli w latach 70-tych były najciekawsze rzeczy od nich. Dlatego też poprosiłem Daniela żeby dorzucił butelkę wysyłając mi paczkę, bo skoro robię sampling Caperdonich to nic nie stało na przeszkodzie żeby dodatkową butelkę rozlać.

Czy można było wybrać inną butelkę Convalmore OB czy IB, tu nie jestem za bardzo przekonany, bo nie jest to destylarnia zbyt popularna, a przede wszystkim chyba nie wypuściła nic co by potrafiłoby przysłowiowo zwalić z nóg. Chyba że się mylę.. ale tak mi to wyszło po przeglądnięciu tego co się od nich ukazało.
Ale wydaje mi się iż warto zwerifikować to, tym bardziej że oceny na WB nie są takie złe większości butelek z lat 70-tych od nich.
Spróbuję, wyciągnę swoje wnioski, choć raczej może to być trudne po jednym samplu, a przekrojów mi tej destylarnii nie ma co robić.. choć widzę iż niektórzy już po dwóch samplach mają wyrobione swoje zdanie o całej destylarnii i jej produkcji :wink:


Co do twoich założeń i przemyśleń odnośnie samplingów jako takich, trochę tego było ostatnimi czasy na BOW.. chociażby sporo już trwająca seria MEN poleca. Widzisz żeby były jakieś większe dyskusje, żeby były jakieś wnioski wyciągane i wrzucane na forum. Nie wiem z czego to wynika, ale jest jak jest..
Ja tam zawsze uważnie czytam co piszesz i potem sobie próbując sample z zestawów od ciebie rozmyślam nad tym i próbuję wyciągnąć mniej lub bardziej sensowne wnioski.. jak robią inni nie mam pojęcia...


A tak przy okazji otwieram jeszcze takie 2 butelki :wink: .. bo w odróżnieniu od wielu innych osób przynajmniej staram się zrobić coś więcej niż tylko czytać forum i narzekać że nic się nie dzieje..

Glen Grant
https://www.whiskybase.co...n-grant-1985-ca

Ledaig
https://www.whiskybase.co.../ledaig-2005-ca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów