bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiejska Liga Whisky 2017
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 12:10 pm   Wiejska Liga Whisky 2017

Do kolejnej edycji WLW coraz bliżej. Przygotowania do spektakularnego i, nie wahajmy się powiedzieć, eksperckiego wydarzenia w świecie bursztynowego trunku śledzą z zapartym tchem tysiące entuzjastów i inwestorów! Podajemy im pomocną dłoń, tu i teraz. W postaci skondensowanej: czego możemy się spodziewać w tym roku?

(Wszystkie poniższe materiały zaczerpnięte bezpośrednio ze strony www.whiskylivewarsaw.com - skróty i podkreślenia pochodzą od redakcji)


Masterclass - Szkolenia pod okiem najlepszych
MASTERCLASS COMPASS BOX — nowe doznania dla zmysłów - prowadząca: Celine Tetu


Goście specjalni - Autorytety świata whisky
George Grant, syn Johna jest (...) jest prawdziwym pasjonatą
Kellie Du - Brand Ambasador marki Kavalan. Dla grupy King Car Group pracuje na tym stanowisku od roku jeżdżąc po całym świecie prowadząc szkolenia i degustacje na temat whisky z Tajwanu. W przemyśle whisky pracuje od 6 lat. Wcześniej zajmowała się importem i dystrybucją złotego trunku. Wcześniej zajmowała się importem i dystrybucją złotego trunku.
Tim Smith - Zaczął destylowanie swojego Moonshine w spartańskich warunkach w środku lasu. Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine. Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.



Czekamy na kolejne rewelacje...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 2:23 pm   

Łoo ja cie...
Bimber darmo dajo!
Grażyna, jedziemy!
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 6:02 pm   

Nie jadę jak nie przyjedzie JIM TOM, wiem, że nie znacie, ale on przynajmniej fajnie gada i śpiewa https://www.youtube.com/w...5gdcJnuI4I&t=7s
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 6:17 pm   

a Jakuba Wędrowycza to nie będzie ?
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 3:05 pm   

Ale zmienili miejscówkę - czyżby miało być bez przytulania w tym roku?
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 5:49 pm   

układam swoją listę "przebojów" masterclass ;) ,
numerem 1 jest, jak na razie Compass Box degustowane: The Double Single, No Name, Phenomenology, Enlightment, 3 yo De Luxe cena masterclass 150 + obowiązkowy bilet 110= 260

pytanko ile teraz leją na masterclassach 20ml czy 50ml?

pokusiłam się o podliczenie masterclass Kiss My Whisky Kraków Dalwhinnie 15yo, Auchentoshan Three Wood, Lagavulin 16yo Degustacja 3 propozycji przy klasyce samplingu 50ml wyniosła 39. Liczyłam według cen butelek najdroższego sklepu ;) , chyba, że się gdzieś walnęłam. Cena masterclassa 199.

Oczywiście mamy wolny rynek. Kobiety i whisky :wink:

Jedno jest pocieszające :wink: , sprawdzając ceny w wiadomym sklepie przy propozycji Lagavulin 16yo i Dalwhinnie 15 yo wpis produkt dostępny w bardzo dużej ilości
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 5:57 pm   

Ruda napisał/a:
podliczenie masterclass Kiss My Whisky Kraków Dalwhinnie 15yo, Auchentoshan Three Wood, Lagavulin 16yo Degustacja 3 propozycji przy klasyce samplingu 50ml wyniosła 39. Liczyłam według cen butelek najdroższego sklepu , chyba, że się gdzieś walnęłam. Cena masterclassa 199.

Bo to ma byc Kiss my ass whisky
windham hell napisał/a:
Jakuba Wędrowycza to nie będzie ?

No wlasnie nie, ale bedzie calowanie rzyci Semena Korczaszki.

Ja zgodnie ze wczesniejszym postanowieniem w tym roku nie bede, jakos niedowierzam, ze po tym co przezylem w roku zeszlym wszystko zostanie poprawione (zwlasza w hotelu SukinSan czy cos tam - moze niepotrzebnie sie czepiam, kiedys nazywalo sie toto bodaj Gromada i LOT tloczyl w nim pasazerow odwolanych lotow uspokajajac ich zapachem kupnych pierogow i groszku z marchewka), ale wielce sie uciesze jesli oragnizator wykona milowe kroki w slusznym kierunku i bedzie mozna nietloczac sie przyjemnie podegustowac cos dobrego w roku nastepnym. Nie moge sie doczekac relacji niezaleznych blogerow ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 6:09 pm   

Nie bądź już takim nadętym audytorem festiwalowym, Rosomaku! Grunt to kapitalna atmosfera i możliwość spotkania starych znajomych - jak tłum naprze to nawet z bardzo, bardzo, baaardzo bliska!

[ Dodano: Wto Sie 22, 2017 6:13 pm ]
Ruda napisał/a:
Kiss My Whisky Kraków (...) Cena masterclassa 199.

Darmo! Za samo expertise i widok z bliska Pierwszych Stóp Świata Whisky należy się dwa razy tyle ;) Karewa, wbijam tam! Są jeszcze bilety? Czy koleżanki i ich koleżanki wykupiły?

[ Dodano: Wto Sie 22, 2017 6:15 pm ]
Ruda napisał/a:
Compass Box (...) = 260

Nie zapominaj, że sama Celine Tetu będzie na wyciągnięcie palca ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 6:47 pm   

Wiktor napisał/a:
Grunt to kapitalna atmosfera i możliwość spotkania starych znajomych - jak tłum naprze to nawet z bardzo, bardzo, baaardzo bliska!

Zapomniałeś o ciekawych osobistościach z branży

[ Dodano: Wto Sie 22, 2017 6:55 pm ]
Właśnie otrzymałem maila:
"Cześć Tomasz
Przygotowaliśmy cotygodniową uncję niusów ociekających złotem.
Oto kilka samorodków specjalnie dla Ciebie"
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 7:22 pm   

No i jakie te ociekające samosmrodki? Podciągnęli się z ortografii nareszcie?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 7:32 pm   

A moze to nie samorodki lecz kasztany...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 7:39 pm   

Wiktor napisał/a:
Darmo! Za samo expertise i widok z bliska Pierwszych Stóp Świata Whisky należy się dwa razy tyle ;) Karewa, wbijam tam! Są jeszcze bilety?

Wiktorze, to zależy, czy chciałbyś przystąpić do klubu master. "Łosi" :wink: ? wówczas musisz dokonać poprawnego zakupu bileciku. Propozycja adekwatna to 2 wersja zakupu na masterclass 140PLN (dla posiadaczy biletu wstępu CWF2017) czyli jeśli dobrze podliczyłam 140+69? (cena biletu, jeśli to cena biletu wstępu) =209. Niestety już "eko bilety" oraz rozdzielczość master class są ponad moje siły.

@WLW, a płyta pilśniowa?, czy płyta pilśniowa będzie?, bo jak nie, to wstępuję w szeregi Rosomaka :grin: , tak po prawdzie to w zeszłym roku wstąpiłam, "impreza" już nie dla mnie.

to jeszcze do kompletu festiwalowego "JG"
http://forum.ttow.pl/view...t=1591&start=10

"JG" przynajmniej w swej masterclassowej ofercie zaoferowało butelki jako wartość dodaną, gorzej, że później butelki (45 osób jeden masterclass) pojawią się na forach przykładem "wymiany" z zeszłego roku :wink:

pozdrawiam i do zobaczenia na wizji forum w grudniu
:wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 10:31 pm   

Ruda napisał/a:
chciałbyś przystąpić do klubu master. "Łosi"

Jeśli chodzi o WLW to nigdy z niego nie występowałem! I mam szczery zamiar kontynuować tę sympatyczną tradycję także w roku bieżącym ;) Nie kaleczą przynajmniej uszu Hymnem Festiwalowym... a czy będzie nareszcie jakiś istotny progres, kto to wie? Zmiana lokalizacji jest dobrym prognostykiem. Samorodkiem, znaczy się ;)

[ Dodano: Czw Sie 31, 2017 8:30 am ]
Ruda napisał/a:
rozdzielczość master class

Mam wrażenie, że oto dożyliśmy czasów, w których masterclassy będzie prowadził tzw. szczęśliwiec losowo wybrany spośród gości festiwalowych, a zamiast whisky próbować, będzie się je podziwiać w firmowych, eksperckich gablotach ("już wkrótce do spróbowania na naszej hiper-degustacji, wstęp tylko XXX zł!"). Ma się rozumieć za odpowiednio hojną opłatą, w końcu zostaliśmy zaszczyceni możliwością udziału w ekskluzywnej masterclass. Skoro na festiwale whisky w Polsce jeździ się nie dla whisky, a dla spotykania znajomych? Mantra w tym stylu już zastąpiła niedawne, powszechne "dajmy im czas, będzie lepiej" albo "nie krytykuj, sam zrób lepszy festiwal" ;)
Pani Blogerce, z poważną miną organizującej - na Facebooku, a jakże - konkurs przedmasterklasowy, zwróciliśmy publicznie i imiennie (ha-ha-ha) uwagę, że jej ciągłe zaloty do dystrybutorów i innych takich-takich, połączone z oczekiwaniem datku w kwocie 200 zł za swoje "występy" w otoczeniu trzech podstawek z niskiej półki, są mówiąc delikatnie, słabe. I co?... Jedyną reakcją było skasowanie postów uznanych (jak się domyślam), za nieprzychylne, skasowanie bez słowa komentarza. Może to i lepsze od prostackich uwag o joystickach, ale jeśli tak ma wyglądać dyskusja w Polsce o whisky, to na BOW z pewnością długo nie zabraknie ważkich tematów do poruszania, w odpowiednim wątku ;)
A może nie tylko na BOW? Może warto być bardziej słyszalnym? (w końcu ktoś może uznać, że skoro żądanie circa 200zł za jakiś pseudomasterclassowy szrot jest fajne i w porządku, i jeszcze ludzie się cieszą, to ciągnijmy dalej w tę stronę). Czy lepiej się nie narażać, lepiej pisać przychylnie, próbować tłumaczyć i usprawiedliwiać każde, coraz bardziej ewidentne, szwindle i walenie po rogach? Nawet zaryzykować utratę darmowego drama na "świetnie zaopatrzonym stoisku"? ;)
Dla nieobojętnych cała dyskusja (obecnie już zupełnie ocenzurowana) TUTAJ.
Oczywiście zachęcamy też do udziału w konkursie... :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 9:04 am   

Jaka jest Twoja historia związana z whisky.... dżizasss. Pisze to kolesia co z wyglądem ekspedientki gsu, zaczynała od fotek ero-whisko-blogo-polo do chwili jak jakiś jeszcze większy mędrek nie pozwolił "gwiazdeczce" wypłynąć (cokolwiek to wypłynięcie znaczy). Teraz zaczął się poważny etap tzn. w okularach i białej bluzeczce biznes koneserowo master level.
Czasem napawa mnie lękiem myśl o tym jak ludzie są naiwni i durni. Dają robić się w bambuko już naprawdę mieliznom...
Ostatnio zmieniony przez loom Czw Sie 31, 2017 7:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 9:24 am   

Hola hola... Dziś każdy ma coś do powiedzenia o whisky, choćby że "była genialna" ;) I każdy może próbować te swoje mądrości sprzedawać. Ważne, by nie robił tego w oderwaniu od rzeczywistości. I możliwie transparentnie.
Raz: cytując klasyka, nie nazywajmy szamba perfumerią ;) Dwa: 200zł za popisy nawet wzorowej uczennicy, cytującej elementarz dla zerówki, to kabaret. Wystarczy spojrzeć na wycenę innych masterclass - nie tylko w Polsce - i kto je prowadzi. I dlaczego?

Alkohol to biznes relacji..
. Sprawą zasadniczą jest uczciwość wobec tych, którzy w dobrej wierze zapłacą za ten cyrk.
Próbowaliśmy zwrócić na to uwagę publicznie. Ważniejszy od uczciwości okazał się jednak geszeft i zysk. A wystarczyło urealnić koszt wstępu, nie oczekiwać za malucha ceny limuzyny.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów