bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Xmasowy
Autor Wiadomość
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 13, 2017 10:33 pm   

Skoro to rzecz nieoczywista, to trzeba pokombinować inaczej :)
Skoro rok temu była to whisky pita na Xmassie rok wcześniej, to tym razem może być podobnie. Dlatego mój typ pada na Jurę.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Gru 14, 2017 9:02 am   

Tomek1 napisał/a:
Skoro to rzecz nieoczywista, to trzeba pokombinować inaczej :)
Skoro rok temu była to whisky pita na Xmassie rok wcześniej, to tym razem może być podobnie. Dlatego mój typ pada na Jurę.


Krakowsko-Czestochowská
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Gru 14, 2017 9:22 am   

Tomek1 napisał/a:
Dlatego mój typ pada na Jurę.


Jury o takim profilu to ja bym sie chetnie napil ;) Ale to nie Jura.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw Gru 14, 2017 3:52 pm   

A tak sobie pomyślałem iż taką nieoczywistą , zagadkową i nie jednoznaczną wariacją jest ta https://www.whiskybase.co...zelburn-2002-ca
Pewnie się mylę ale co tam :mrgreen:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Gru 14, 2017 4:08 pm   

konio23 napisał/a:
zagadkową i nie jednoznaczną wariacją jest ta https://www.whiskybase.co...zelburn-2002-ca


Nie. Hazelburny zazwyczaj mnie rozczarowuja, ale akurat szczesliwie nie alkoholowa cukrowoscia, bo wtedy i 1 punkt bylby wysoka ocena ;)

Ale to jest bardziej zlozona zagadka ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 10:27 pm   

Jako że Ruda w końcu odważyła się nieśmiało i nieformalnie zgłosić do konkursu, dołączę i ja bo nie ukrywam, że od kilku dni mam dobra zabawę z poszukiwaniem „pestkowych” destylarni, a zeszłoroczna polemika z Tą żę Damą była całkiem ciekawa, i dziś co prawda nie tak pijany jestem, no ale...
Po pierwszych strzałach (Ben Nevis & eliminacja Bartoszka) byłem przekonany, że Rosomak wbrew sobie, aby utrudnić zabawę poszedł w kierunku Lowlands - pewnie jakichś starych, charakternych - vide Loom – St Magy/Lilith - tu mogłoby pasować większość wegańskich atrybutów, ale niekoniecznie lakiery, a tym bardziej określenie „Whisky elegancka”.
W tym stanie rzeczy, po kilku dniach kontemplacji, nastąpił powrót do Speyside.
I tu - o dziwo mając w pamięci zeszłoroczne starcia z Rudą i jej kochankiem Arranem ;) brałem poważnie pod uwagę Glencadama ;) ale jako że to jej typ pozostawiając jej ewentualną chwałę i glorię za ten wybór, myślę, że może to być Glenrothes-Glenlivet Destillery.
Czemu? Częste porównania wypustów Glenrothsa do lakierowego profilu Bena, które to dość szybko i stanowczo przechodzą w całą paletę owocowych, zielnych i miodowych aromatów. Z reguły dotyczy to beczek po sherry, a myślę że R prezentuje tu ex-burbona, ale tłumaczyło by to stwierdzenie, że „zupelnie nie tego sie spodziewalem…” Ponadto z reguły dość długi w tej destylarni finisz, który może uzasadniać określenie „finisz mieni sie, obraca, nie pozwala na prosta klasyfikacje… ”
A na koniec cytując organizatora „Nie – nie bedzie latwo, ale bystrzy obserwatorzy moga znalesc pewne ulatwienia” nie widzę w tym roku ( i myślę że Ruda także ) zbyt wielu śladów ani na forum ani też w bazie BOW, stąd kalkuluję, że perfidny organizator zostawił jeden jedyny ślad, zbyt oczywisty aby traktować go poważnie : https://www.whiskybase.co...nrothes-1990-ca .

BTW. Dzięki Rosomaku za organizację, dzięki Ruda za motywację ! :)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 10:36 pm   

To ciekawa dedukcja, na tyle, iz moze jak na razie zawazyc na przyznaniu nagrody na podstawie uzasadnienia ;) Poczekajmy jednak jeszcze do konca, moze jeszcze ktos...

Nie - to nie Glenrothes.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Kalais84 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam, wybrzydzam..
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 15
Skąd: Wałbrzych / Wrocław
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 11:55 pm   

Pewnie za bardzo analizuję, ale skoro znamienitsi ode mnie polegli, to może właśnie tędy droga...

rosomak napisał/a:
ponizej zamieszam


Pogrubienia i obszerność Twojego wpisu sugerują mi, że nie pisałeś tego na telefonie, a tym bardziej w pośpiechu... wnioskuję zatem, że brak literek "cz" nie jest przypadkowy i stworzył nam słowo, które przecież też ma rację bytu w świecie whisky :wink:

Ponadto:
rosomak napisał/a:
nikt nie zgadnie
jak widać zostało pogrubione, więc chyba sam zakładasz, że szanse na odgadnięcie są znikome, co kilka razy podkreślałeś, zachęcając tym samym do przedstawiania swojego procesu myślowego :mrgreen:

Idąc dalej:
rosomak napisał/a:
odgadnie wlasciwa destylarnie
- kolejne pogrubienie, co z kolei zasugerowało mi, że nie chodzi jednak o wariację jakiejś destylarni :mrgreen:

Następna w moim mniemaniu wskazówka:
rosomak napisał/a:
Jedyne co moge powiedziec zeby za duzo nie powiedziec to... to nie Convalmore
- wnioskuję zatem, że któraś z destylarni w bezpośrednim sąsiedztwie Convalmore, bądź też taka która jest w jakiś sposób z nią związana...

Jako że północ zbliża się nieubłaganie, a wszystkie Twoje wskazówki uświadamiają mi, że na drodze do prawidłowej odpowiedzi wciąż jestem dalej niż bliżej - strzelę - niekoniecznie jednak pozostając wiernym wszystkiemu co wydaje mi się, że wydedukowałem ;)

... Dufftown
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 11:56 pm   

Dedukcja oparta na podejrzliwosci wobec mnie ;) Nie. Co nie znaczy, ze nie bylo przynajmniej jednego dobrego tropu.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Kalais84 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam, wybrzydzam..
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 15
Skąd: Wałbrzych / Wrocław
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:01 am   

Czy to już pora na oświecenie? :)
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:01 am   

Laphromac napisał/a:
nie widzę w tym roku ( i myślę że Ruda także ) zbyt wielu śladów ani na forum ani też w bazie BOW

BTW. Dzięki Rosomaku za organizację, dzięki Ruda za motywację ! :)

Laphromacu, Słoneczko ;) , tak też coś czułam, że potrzeba jest motywacji :) . Czekałam od tygodnia na odkrycie przez Ciebie kart :) )).
Kolega Loom może poświadczyć, że pilnie śledziłam każde Twoje wejście ;)
Wracając do śladów :) , Ruda przejrzała 1369 postów perfidnego organizatora w poszukiwaniu zeszłorocznego whiskowego ego wspomnianego Organizatora. Bo jaka whisky mogła wywrzeć wrażenie i zaskoczyć Rosomaka ?, a ostatnie zdanie opisu jakby o tym świadczyło. Jedyne co mnie natchnęło, to wpis Rosomaka o Glencadam OTL degustowanej we Młynie ...to była wielka łycha.
Takie słowa wymagały zapoznania się bliżej z Glencadam :) .
Ponieważ jestem poza konkursem i wierna Arranowi na zawsze ;) , życzę powodzenia i wygranej :) .
Oczywiście możemy Wszycy się jeszcze bardzo zdziwić wynikiem.
P.S.
"nieformalna" by pozostała informacja w historii konkursu http://www.bestofwhisky.p...php?record=1466
Ostatnio zmieniony przez Ruda Pon Gru 18, 2017 5:45 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:03 am   

Ruda napisał/a:
możemy Wszycy się jeszcze bardzo zdziwić wynikiem


Zatem nikt nie zgadl. To byl Balblair (tak, juz slysze ten jek zawodu i glosow „po co to”, „co to mialo dac” itp.). Ano mialo nas wszystkich czegos nauczyc i dac nam troche informacji o profilach whisky. To zadanie uwazam za w pewnej czesci wykonane. Liczylem troche, ze zgadnie chocby cierpliwy w dochodzeniach Tomek1, bo czytajac opisy w bazie BOW (do czego bylo odniesienie rok temu) dalo sie dojsc:

http://www.bestofwhisky.p...php?record=1247

Stad zreszta bylo moje dociekanie wobec wncwirusa, ktory niemal bezblednie odgadl moc i niezle wiek. Liczylem po cichu, ze moze napisze „bo Moon Import/Samaroli butelkowali czesto w 57%, a rzadko jakies staruchy powyzej 21 yo wiec pewnie stare Wlochy wypiles” i mialby nagrode w kieszeni. Ale to sie latwo mowi jak sie zna odpowiedz ;)

W sprawie wygranej musze sie namyslic . Podam niezwlocznie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Kalais84 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam, wybrzydzam..
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 15
Skąd: Wałbrzych / Wrocław
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:13 am   

rosomak napisał/a:
http://www.bestofwhisky.p...php?record=1247


Ze dwa razy przejrzałem wszystkie whisky na 5* gwiazdek w bazie, a dla pewności te na 4 i na 6 też, ale od typowania tej Balblair, która jakoś utkwiła mi w pamięci ze względu na wzmiankę o metaliczności odwiedziony zostałem przez brak "dominacji miodu" w zapachu :mrgreen:

Niemniej jednak Rosomaku sprawiłeś mi po raz kolejny masę frajdy! Dzięki! :)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:18 am   

Kalais84 napisał/a:
Rosomaku sprawiłeś mi po raz kolejny masę frajdy!


Dziekuje - postaram sie w przyszlym roku zrobic to lepiej :wink:

[ Dodano: Wto Gru 19, 2017 2:45 pm ]
Zdecydowalem sie wydac wyrok, nie przymierzajac, salomonowy ;)

Butelka Glenrothesa powedruje do bartoszka, ktory zastosowal sprytna strategie wybrania malo znanego (w kazdym razie w ilosci dostepnych wersji) speyside’a, czyli spelnialo to warunek „trudnosci” odgadniecia, a jednoczenie rzeczywiscie mogly sie tam pojawic jakies nuty kwiatowe, miodowe, a nawet i pestkowe jednak. Czyli – celowal szeroko w cos trudnego, potencjalnie lekko dziwnego. Nie trafil z regionem, ale pomysl jak napisalem – sprytny, opis, ktory zamiescilem mogl teoretycznie dotyczyc niemalego spektrum whisky zatem bartoszek zagral szeroko na cos co smakowo, zwlaszcza z uwagi na „nie tego sie spodziewalem”, mozna podpasowac pod calkiem wiele opisow ;)

Zupelnie innym tropem poszedl Laphromac, ktory wylowil akcenty kluczowe i majac juz wiedze, ze to nie Ben Nevis (nie moge niestety zaliczyc tej odpowiedzi – byloby to jak wczesniej zbyt poczywiste, choc trop poprawny (byl to rowniez trafiony region), to mozna sie bylo domyslic, ze nie skroce, az tak bardzo zabawy ;) ), bardzo dobrze wytypowal co najbardziej pasuje (no moze poza samym Balblairem wlasnie). Czyli zagral dedukcyjnie i wasko. I calkiem dobrze. Dlatego do niego powedruja whisky z samplingu apokaliptycznego oraz dodatkowo dwa sample Kilkerrana.

No chyba, ze sami zwyciezcy sie nie zgadzaja, sa przeciwni takiemu rozwiazaniu itp. Jesli nie zobacze zdecydowanych,a predkich protestow ;) to tak wlasnie bede wysylal.

Gratuluje.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Wto Gru 19, 2017 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wncvirus 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 79
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 2:52 pm   

gratulacje. Kurde szkoda że mi się nie udało :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów