bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Marzec Warszawa - Mroki lat 70tych
Autor Wiadomość
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 8:44 am   

a/ Hejter, prowokator... A dalej ani słowa o perłach Dalwhinnie.
b/ Wypraszam sobie "co po niektórych"
c/ Bow nie ma przyjaciół :D
d/ o prowokacji:
www.youtube.com/watch?v=Au-hrqeqFS0
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 9:32 am   

W skrócie..to już twój problem...ja nie będę kontunuował tej dyskusji w takim stylu, a więc daruj sobie
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 10:53 pm   

Bartoszku „ luz w d…” jak pisał na swych nartach niegdysiejszy skoczek polski Jan Ziobro, któren się na wszystkich i na wszystko (chyba) niepotrzebnie obraził :roll: (taka mała dygresja na okoliczność zakończenia sezonu skoków ) :wink:
Taki już od czasów rzymskich urok forum, że każdy myśli co chce i mówi co chce, dopóty, dopóki go z tego forum nie wyrzucą ( bądź nie ukamienują) :evil: , a gawiedź radośnie słucha i czeka aż poleje się krew :twisted:
Jako część gawiedzi która nie miała szczęścia na spotkaniu być i ową Dalwhinnie pić , ciekawy jestem ogromnie Twojej merytorycznej opinii, całkowicie oderwanej od waszej z Senatorem Loomem (pozostając w klimatach rzymskich) wymiany uprzejmości.
Mając na uwadze, że Dalwhinnie kojarzy się właśnie jako rzecze princeps senatus Wiktor z klimatami "whisky doprawdy łagodnych, kontemplacyjnych, lub po prostu - bardzo łatwo przyswajalnych, niewymagających w odbiorze" a ta konkretna, stanowiła całkowite tego zaprzeczenie, bardzo wysoko przy tym ocenione (pomijając tu rzeczonego Looma) gawiedź z ogromnym zainteresowaniem oczekuje Twojej merytorycznej opinii coś na kształt Wiktora czy Jacka.
Mając też na uwadze że była to whisky "wybitnie w Twoich klimatach ekstremalnych dziwadeł i pokazała iż można znaleźć w tej destylarnii prawdziwe perełki" gawiedź czeka na indywidualne i emocjonalne rozwinięcie tego wątku :twisted:
Mając na uwadze bardzo rozbieżne opinie i oceny (chyba że ukamienujemy Looma i wykluczymy jego zdanie) i finalną ocenę Wiktora, ta butelka, aż się prosi o sampling !!! a do podjęcia decyzji czy warto ( za pewnie niemałą kasę ) każda opinia jest cenna.
Dawaj więc Bartoszku : Twoja refleksja na temat tej butelki i innych perełek Dalwhinnie ....
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 11:08 pm   

JacekBee napisał/a:
trzy moim zdaniem zasługują na wyróżnienie: Macallan, Dalwhinnie, Glenmorangie.


Brawo Ty!! :lol:
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 12:26 am   

Laphromacu pojaw się wreszcie na jakimś spotkaniu, napij się z nami whisky, podyskutuj, wymień poglądy, itd. .. wtedy porozmawiamy, wtedy włącz głos w dyskusję .. a na razie temat sobie odpuśćmy.. tu nikt nie potrzebuje "adwokata diabła"
I nie szukaj wiecznie wymówki.. bo nie możesz, bo to, bo tamto.. każdy ma zawsze jakieś bo.. a przyjeżdza, takie życie...

Nie kontynujmy już dłużej tej żenady.. napisałem chyba jasno i wyraznie, to nie jest poziom dyskusji dla mnie. To nie jest pierwszy raz kiedy przekracza się pewne granice.. i to nie jest tylko i wyłącznie moja opinia... mi taki styl nie odpowiada i nie pozwolę sobie na to więcej.. tyle w temacie.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 7:31 am   

Sorry Panowie, ale pewien poziom powinien zostać zachowany. Dla mnie post Looma już przekracza granicę dobrego smaku (mimo, że lubię dziada). Obrzucanie się gównem i obelgami, nie licuje z powagą BOW ;) . Można zapisać się do grupy Bussa na fb i tam to robić.

W związku z dyskusją nad Dalwhinnie, sąd koleżeński w składzie ja, Flymind i Hubert przetestuje ten trunek i wyda opinie. Odpowiednie telefony i smsy zostały już wysłane, w celu zapewnienia nam próbek tego bursztynowo-złotego trunku. Po tym wyroku zobaczymy na kogo, w ciemnym zaułku, czekać będzie tajemniczy Pan G.

Co do samej Dalwhinnie, nie piłem tego zbyt wiele - pewnie podstawkę (którą uważam za jedną z lepszych od Diageo) i pewnie jakąś edycję DE. I ostatnio, poszukiwanie dobrej whisky, w wydawałoby się kiepskich destylarniach, jest czym co mnie jara. Więc jeśli ktoś ma jeszcze pomysł na rokującą butle z tej destylarni, to zapisuję się na sampling.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 8:26 am   

Czekaj... Do pierwszej krwi! Zakłady są!
:lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 8:34 am   

Wysokie temperatury dyskusji na BOW sa na tylez dopuszczane co i czeste, a ze nikt tu sie z nikim nie piesci jest chyba od dawna rzecza jasna ;) Zlosliwosci, przytyki itd – ok, ale rzeczywiscie uzywanie epitetow powszechnie uwazanych za wulgarne to za duzo. W zwiazku z tym pozwolilem sobie na rzecz, ktora czyni sie tu uwazam bardzo rzadko (pomijajac ewidentne reklamy komercyjne albo proby sprzedazy whisky wygladajace na nieuczciwe) i skasowalem post looma. Loom – jesli chcesz to przeredaguj go i wstaw jeszcze raz, ale bardzo prosze bez wiadomych slow na „ch” czy „p”.

Tomek1 napisał/a:
Można zapisać się do grupy Bussa na fb i tam to robić.


To nie jest oficjalne stanowisko BOW od razu mowie ;)

Tomek1 napisał/a:
Co do samej Dalwhinnie, nie piłem tego zbyt wiele - pewnie podstawkę (którą uważam za jedną z lepszych od Diageo) i pewnie jakąś edycję DE. I ostatnio, poszukiwanie dobrej whisky, w wydawałoby się kiepskich destylarniach, jest czym co mnie jara.


Ostatnio u Serga byla jakas SMWS stara co ciekawe ponoc torfowa… Wyrok przydalby sie calosciowy po przekrojowce Dalwhinnie – nie powiem zebym sie chetnie podjal zwlaszcza, ze w tej chwili nie posiadam zadnej (sampla tej Jackowej juz zamowilem ;) ), ale gdyby ktos zaatakowal temat to sie przylacze, w szukaniu pomoge itp. Byloby dobrze cos konstruktywnego z calej tej "kontrowersji" wywiezc ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 8:53 am   

Jacku, czy zostało coś jeszcze w tej butelce i czy oficjalny sampling owej "kontrowersji" jest planowany ?
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 9:45 am   

Też bym spróbował . Dawno nie było tak ożywionej dyskusji o butelce .
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 9:51 am   

czytając te spory i dodatkowe nagabywania/ Looma i Laphromaca/ Bartoszka o ocenę merytoryczną przypomina mi się dowcip o góralu co zabił żonę,
Odpowiedz górala była cytuję//// Bo ogólnie męcunca była///
Bartoszku weż przykład z górala.
A obu Panom L sugeruję sprawdzić ciśnienie tętnicze

[ Dodano: Pią Mar 23, 2018 11:36 am ]
wracając do mojego poprzedniego wpisu to oczywiście Bartoszku nie bierz tego dosłownie
A ten bursztynowy trunek na D był dziwny poznawczo ,zaskakujący a zaraze jasny w odbiorze.
Nie pamiętam tylko czy były w nim wyczuwalne nuty lukrecji,, czy mylę z inną whisky
Tomku masz rację w swoim wpisie z tą drobną różnicą- nie Obrzucanie się tylko obrzucanie kogoś :oops: :shock:
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 12:01 pm   

Whatever. Mozemy sie spierac, cywilizowanie obrazac, ale szanujmy sie. Nie ma sensu dalej prowadzic dyskusji w tym temacie (chyba ze ktos lubi oddech na plecach ;) ). Jak widze kilka osob jeszcze go sprobuje wiec bedzie wiecej opinii.
Wydaje sie ze lepszej reklamy Dalwhinnie nie miala na tym forum.
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 12:20 pm   

Cytat:
Wydaje sie ze lepszej reklamy Dalwhinnie nie miala na tym forum.


Szkoda Tomku tylko że moim kosztem.

Ale masz słuszną rację iż należy tą dyskusję zakończyć.. ja do rynsztoku nie dam się wciągnąć... i tyle w temacie.
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 2:25 pm   

Laphromac napisał/a:
taka mała dygresja na okoliczność zakończenia sezonu skoków )


dzisiaj jutro i pojutrze Planica
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 23, 2018 4:13 pm   

masz rację a i Stoch po pierwszej serii 245m i pierwszy :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów