bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosna 2018 - przygotowania, whisky, organizacja
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 05, 2017 12:06 pm   Wiosna 2018 - przygotowania, whisky, organizacja

Na początek garść informacji podstawowych:

Lokalizacja: Ustka lub pobliski pas nadmorski (wybrzeże środkowe)

Termin: weekend majowy 2018 (11-13, 18-20, 25-27)

Degustacje:
- piątek "Torf niebanalnie", czyli Przegląd whisky torfowych stylem różnych
- sobota "Stare Signatory", czyli Historia skończyła się na wazonach


Zgłoszeni uczestnicy:

- BOW
__________
- surykatka
- pinio
__________
- hubert
- flymind
__________
- jester
- tomek1
__________
- Jerzy Pow +1
__________
- JacekBee
__________


Potwierdzone butelki/destylarnie - piątek:
- *Ballechin
- *Talisker (Fly)
- Port Charlotte (Hub)
- *Tobermory (bourbon) (Pi-Ba) do roz. w g.
- Kornog (Pi)
- Glen Scotia (T1)
- *Tobermory (special)
- *HP/Scapa
- *Tomintoul peated
- *Tobermory dark sherry (Je1)
- *Old Pulteney (Je2)
- *Ardmore (JB)
- *Benriach peated dark sherry (Jes)
- *Cooley
- *Glen Scotia (special)
- *Paul John peated
- *3xLedaig battle (par Les Trois Mousquetaires)

Propozycje dalszych butelek - piątek:
- *Bunnahabhain dark sherry (80/90te)
- *Ardbeg (90te)
- *Tomatin Cù Bòcan 1989

Potwierdzone butelki/destylarnie - sobota:
- Mortlach
- Caol Ila
- Glentauchers
- Tamnavulin
- Glenburgie
- Macduff
- Glen Keith
- Strathisla
- Linkwood
- Dallas Dhu


Propozycje - sobota:
- ciekawe i stare wydania Signatory, preferowane albo butelkowania cs, albo szczególnie obiecujące wydania w 43 i 46% (z uzasadnieniem!)
- z wiadomych powodów preferujemy edycje nietorfowe, za wyjątkiem najbardziej interesujących pozycji ;)


Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu wiosennym 2018 prosimy o:
1) wiążące potwierdzenie się w tym temacie na któryś z proponowanych terminów (lub na kilka, jeżeli pasują), m.in. na tej podstawie wkrótce dokonamy ostatecznego wyboru terminu
2) zgłoszenie/potwierdzenie na PW propozycji butelki Signatory na sobotę (degustacja główna)
3) zgłoszenie propozycji butelki na degustację piątkową zgodnie z pozostałymi do wyboru opcjami, własne pomysły także mile widziane - o ile wpisują się w przedstawioną ideę degustacji i nie powielają klimatów już zgłoszonych ;)


Line-up wskazany powyżej może ulec pewnym modyfikacjom. W kwestii pkt. 2 oraz pkt. 3 oferujemy pełne wsparcie w doborze, znalezieniu oraz zakupie odpowiadających uczestnikom profili smakowych/butelek. Poziom kosztów do indywidualnego ustalenia - możliwości jest wiele. Chętnych zapraszam na PW.

Natomiast pytania ogólne prosimy zadawać w tym temacie - być może odpowiedzi zainteresują również innych rozważających przyjazd.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Maj 06, 2018 9:53 am, w całości zmieniany 42 razy  
 
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 6:09 pm   

miałam pytanka, ale do anulowania czy Admin :) może usunąć moje posty z wątku, bo troszkę zaśmieciłam, przepraszam, bardzo :oops:
Ostatnio zmieniony przez Ruda Śro Gru 20, 2017 8:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 6:43 pm   

Jak będę kwiaty cmentarne i truskawki w jednej butelce to na pewno Ruda przyjadę na spotkanie :twisted:
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 6:48 pm   

Uważaj na słowa, bo jeszcze się ziszczą ;) , taki Arran nie jedno ma w sobie ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 9:35 pm   

Na wszelkie pytanka jesteśmy otwarci ;)

[ Dodano: Śro Gru 27, 2017 1:24 pm ]
Dla zainteresowanych: ciekawa butelka Tamnavulina ze starego Signatory, dodatkowo w bardzo przyzwoitej cenie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Gru 29, 2017 3:53 pm   

Odnośnie terminu spotkania to popieram daty 18-20 lub 25-27.
Dziękuję za uwagę ;-)
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 4:38 pm   

Poproszę o dopisanie mnie i Piotrka, z terminem się dopasujemy do reszty. Tylko fajnie by było wiedzieć wcześniej.
Butelki na sobotę 2 sztuki od Signatory już zakupione, brakuje tylko na piątek. Prosiłem Piotra żeby napisał na priv i ustalił z wami (Rosomak, Wiktor) zakupy.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 10:43 am   

No problem. W kuluarach ;) przeważa termin 19-20 maja. Do końca stycznia będzie wiadomo ostatecznie.
Piotr chyba jeszcze świętuje Trzech Króli, bo na PW ciągle cisza ;) Przypomnisz te dwie destylarnie od Signatory?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 11:51 am   

Proszę bardzo.. mogą być?

Glenburgie
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2559

Macduff
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5836


Zadzwonię do Piotrka i wstrząsnę nim żeby się wreszcie ogarnął i ustalił z wami zakupy na piątkowy wieczór.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 12:00 pm   

Dopisane.
Na piątek to i owo już kupione, to i owo wybrane pod zakup... Czekamy więc. :razz:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 6:10 pm   

A no w rzeczy samej trzeba troche przyspieszyc--zglaszam akces na maj---co do terminu to ja najchetniej 18 ale kazdy inny termin tez pasuje.
Na sobote juz butelka zgloszona a co do piatku to juz sie ogarniam--dam niebawem znac
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Sty 11, 2018 8:58 am   

Ja jestem za terminem 18-20.05
Pozdrawiam
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Sty 11, 2018 10:48 am   

Jak moi companieros są za 18-20.05 to ja także
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 2:41 pm   

Przypominam: zapisy na spotkanie zamykamy 31 stycznia. Ostateczna liczba chętnych będzie decydowała o konkretnej lokalizacji i finalnej "koncepcji" spotkania, ze wszystkimi tego konsekwencjami (np. przyklepaniem menu whiskowego, albo zagrożeniem brakiem możliwości dołączenia po tym terminie). Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli ktoś liczy na jakąś szczególną, organizacyjną elastyczność w tym względzie ;)

Podjęliśmy także decyzję, że uczestnictwo w nowej (a tak naprawdę pierwotnej) formule "Xmas by BOW" będzie od 2018 r. możliwe wyłącznie pod warunkiem pojawiania się na głównych imprezach cyklicznych BOW (a więc wiosna/jesień). Są ogłaszane z tak dużym wyprzedzeniem, pozostawiają tak znaczny margines finansowy, uwzględniają tyle obiektywnych przesłanek, że nikt z faktycznie zainteresowanych nie powinien mieć z obecnością najmniejszego problemu. Xmas wraca więc do idei spotkania w gronie przyjaciół, których stopnia zaangażowania we wzajemne relacje nie mierzy się spodziewanym poziomem whisky (nie jest to uwaga do nikogo, a po prostu stwierdzenie faktu i przypomnienie czegoś, co leżało i leżeć powinno u podstawy organizowania spotkań świątecznych).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 7:01 pm   

Moje butle są już zapisane i zgłaszałem termin najbardziej pasujący wiec wydaje mi się ze już się zgłosiłem , ale ta informacja o całkowitym braku elastyczności motywuje mnie do głośnego powiedzenia "będę !!!"
Pozdrawiam
Hubert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów