bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Xmas 2019
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 6:22 pm   Xmas 2019

Ponieważ zbliżają się już (jakieś) święta to czas na ogłoszenie w sprawie Xmasa ;)

Miejsce: Szczecin
Termin: 13-15.12.2019

Pomysły na destylarnie i bottlerów padały już w zeszłym roku. Nazwa Macduff jako pomysł przekrojówki na Xmasie pojawiła się po raz pierwszy bodaj na spotkaniu w Bielinie. Ciekawym przeciwnikiem wydawał się (i w sumie nadal się wydaje) Blair Athol natomiast jego dostepność zwłaszcza w kontekscie różnorodności roczników destylacji oraz cen rzeczy bardziej ciekawych, a jednocześnie nie absurdalnych cenowo jest jednak zbyt niewielka (no może pojawi się jeden na otarcie łez ;) ). Zatem:

zawodnicy dzień 1: Kochani Bracia Laing
zawodnicy dzień 2: Macduff vs Glenlossie (Macduffy mamy juz w komplecie – proszę o skoncentrowanie się na Glenlossie lub ewentualnie na przemyślanym przerywniku)

Zasady doboru butelek na spotkania TUTAJ (zostały zresztą inkorporowane do FAQ). Pewne zmiany na ostatnią chwilę (oczywiście jak zwykle wyłącznie w celu upgrade’u jakościowego imprezy) mogą się pojawić ;)

Zgłoszenia na PW. Zapytania natury ogólnej oraz rozważania natury filozoficznej proszę poniżej.

Nieprzekraczalne terminy zgloszen oraz zakupu zatwierdzonej butelki podamy niebawem. Z pewnoscia im szybciej tym taniej.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Nie Gru 01, 2019 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 17, 2019 9:52 pm   

Cześć.
zgłaszam obecność Bartoszka i moją na Xmasie 2019 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czy Glenlossie 23 yo 1993-2017 56,8% od Cadenhead Bourbon hogshead zadziaa.
To wydanie na 175 lat Cadenhead`a

pozdrawiam

Pinio
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 7:03 pm   

Pinio napisał/a:
Czy Glenlossie 23 yo 1993-2017 56,8% od Cadenhead Bourbon hogshead zadziaa.
To wydanie na 175 lat Cadenhead`a


Eeee tam, Panowie - czasu jeszcze troche jest nie rzucajmy sie od razu na wyswiechtane banaly w dodatku stosunkowo niedawno butelkowane. Wierze, ze znajdziemy cos ciekawszego, rzadszego o czym swiat niekoniecznie tak trabi niczym o 178 urodzinach ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 8:29 pm   

Zgłaszam dwie Glenlossie bez klaksonu. I Macduffa też bez.
Ze stajni Kochanych Braci pewnie Ardbeg i Aberlour. Tak symbolicznie, w sumie ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 8:34 pm   

Wiktor napisał/a:

Zgłaszam dwie Glenlossie bez klaksonu. I Macduffa też bez.


Jak nie maja medalu albo certyfikatu wystawionego przez wspolczesnych specjalistow od Bruichladdich to sie nie moga zalapac! No chyba, ze maja 43%...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 10:12 pm   

Albo nie są pomazane kurzą krwią przez profetów i właścicieli szklanych kul... :D
BTW Ci chętniej ad hoc dają certyfikaty jakości z odrealnionych domków na kurzej stopce ;)
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 22, 2019 7:57 am   

rosomak napisał/a:
chyba, ze maja 43%

W tym punkcie owszem, jeszcze wymagają dopracowania ;)
Za to były tanie, poświęcam bez żalu :lol:

PS. Wymagania związane z butelkami na Xmas zasługują chyba na omówienie specjalne. Wiem, że było. Wiem, że nie raz. Wiem, że boli... Wiem, że problem tak naprawdę leży gdzie indziej ;) Ale i tak myślę, że warto.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Mar 22, 2019 1:19 pm   

Pewnie trzeba...Chyba jakoś podołamy ;) 43% zdaje się nie są na Xmasie i całkiem słusznie mają specjalnie poświęcony im dzień imprezy gdzie nie po raz pierwszy podejmuje się niemałe ryzyko żeby dogłębnie zbadać dany temat.
Przy okazji - nie mogę sie doczekać przyszłego piątku choć nie mam pojęcia czy zdążę na 15:00. Szanse są jednakowoż spore - Adam za kierownicą ;)


Natomiast co do szklanych kul i bajek cóż za trafne to słowa – rzeczywiście trzeba bowiem od czasu do czasu odsiać bajkopisarzy, samozwańczych, a szybkich w ocenach „ekspertów” jak i również fałszywych dobrych wujków.
Jednym ze sposobów na to jest spojrzenie wstecz. Zawsze lubię się dowiedzieć od kiedy taka osoba whisky próbuje, co takiego próbowała, czy naprawde sporą większośc destylarni, czy przekrojowo, czy wyłącznie budżetową półkę czy też wyłącznie lanserskie legendy i frykasy? „Zamyka się” na dane destylarnie z góry czy próbuje po wielokroć zanim wyrobi sobie własne zdanie? Jednocześnie czy coś o tej whisky pisze i od jak dawna, czy może organizowała lub współorganizowała jakieś degustacje, czy robi to dla pieniędzy, a może ten ktoś jest wręcz hojny? Robi częste, ciekawe i przemyślane samplingi? Sprawdza liczne festiwale?

Jeśli za kimś jest kawał ciężkiej i mozolnej roboty, zwłaszcza wieloletniej, to mogę się na tego kogoś czasem zżymać, mogę się nie zgadzać z jakimiś konkretnymi jego decyzjami czy opiniami, ale wolę z kimś takim czasem zgubić niż znaleść z takim, co dokonań w tych sprawach ma tyle co kot napłakał, a woła „Płyniemy!”. ;)

[ Dodano: Sob Cze 22, 2019 8:44 am ]
Uaktualnienie.

Termin: 13-15 grudnia

Miejsce: Szczecin

Ostateczny termin zgloszen: 4 wrzesnia

Ostateczny termin zakupu wszystkich butelek: 30 wrzesnia

W razie pytan dotyczacych whisky na spotkanie, kwesti transportu do Szczecina (i spowrotem jesli ktos absolutnie musi) oraz noclego zapraszam na PW.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Cze 22, 2019 8:52 pm   

Zgłaszam się. Butelki juz zaakceptowane.
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Cze 23, 2019 7:28 am   

Tez się zgłaszam i tez butelki już zaakceptowane :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 23, 2019 7:36 am   

Xmas na Alasce!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Cze 23, 2019 7:37 am   

Za późno :mrgreen: Rosomak już potwierdził ze Szczecin :cool:
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 5:58 pm   

Potwierdzam w imieniu Surykatki , Jacka Bee oraz Pinia przyjazd do Szczecina na Xmass oraz potwierdzam rezerwację lokalu.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 7:24 pm   

Pinio napisał/a:
Potwierdzam w imieniu Surykatki , Jacka Bee oraz Pinia przyjazd do Szczecina na Xmass


Nie warto. Z zaufanych zrodel wiem, ze bedzie slabo. Jak zwykle. Ja pewnie nawet przyjde bez zadnej butelki...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 7:34 pm   

Cytat:
Nie warto. Z zaufanych zrodel wiem, ze bedzie slabo. Jak zwykle. Ja pewnie nawet przyjde bez zadnej butelki...


Pewnie i masz rację Rosomaku.. ale za to na pewno będzie warto być u nas na porannej jajecznicy podawanej z szampanem :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów