bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie bottlingi
Autor Wiadomość
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 12:00 pm   

Bartek napisał/a:
Wyborne ceny, kiedy zatem jakiś Ledaig 2009 ze stajni MMD w cenie £30 za butelkę? Może być w ramach serii "polskie bottlingi" nie będzie to przecież pierwszy MMD dla Polski :)


A jak chcesz pracowac dla MMD i projektowac releasy to przeslij im CV, napewno chetnie rozpatrza Twoja oferte.

Anyhow ;-) tanio sprzedam butelki po €88, jesli chcesz kupowac pojedyncze.
_________________
Doing does
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 2:58 pm   

Adam Hochul napisał/a:
A jak chcesz pracowac dla MMD i projektowac releasy to przeslij im CV, napewno chetnie rozpatrza Twoja oferte.

Jeszcze miesiąc w domu i sam się zgłoszę...
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 3:28 pm   

Tomek1 napisał/a:
Adam Hochul napisał/a:
A jak chcesz pracowac dla MMD i projektowac releasy to przeslij im CV, napewno chetnie rozpatrza Twoja oferte.

Jeszcze miesiąc w domu i sam się zgłoszę...


Sadomasonista
_________________
Doing does
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 5:06 pm   

Bo nie wiesz jak jest u mnie :twisted:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 6:22 pm   

Stanowczo chciałem zdementować pogłoski rozsiewane przez tzw. klasowo wrogie elementy, że projektowanie releasów na polski rynek dokonuje się w obrębie beczek "z którymi nikt nie wie, co zrobić".
To są selekcje ponadczasowe i wybitne już choćby przez sam fakt, że beczki pochodzą z magazynów jednego z najgenialniejszych czarodziejów maturacji, przezwyciężyciela schematów, wręcz demiurga świata whisky słodowej. Należy jednak uważać, bo zamawiając "butelkę po €88" można otrzymać pustą - koniec końców, przez własne niedopatrzenie i nieprecyzyjność.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Śro Maj 13, 2020 10:51 pm   

Wiktor napisał/a:
bo zamawiając "butelkę po €88" można otrzymać pustą - koniec końców, przez własne niedopatrzenie i nieprecyzyjność.


Rozbiles moj biznesmodel Wiktorze :(
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 6:57 am   

Ty Adamie jesteś jedynie marnym naśladowcą. SM in Poland? SM in galaxy!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 11:02 am   

Teraz rozumiem... czyli beczki też puste, to ja jednak nie chcę :lol:
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 8:45 pm   

Wiktorze sampelek zdobyty dzięki nieocenionej uprzejmości Marcina z Łodzi :wink:

.. tak to widzę

Ledaig 09.03.2009/18.03.2020 11yo TTOW 54,5% 3/10
https://www.whiskybase.co...edaig-2009-ttow

zapach- przesłodzona marmolada, bryły torfu, buraczane wysłodki, farba, sól w nozdrzach, wysuszona zwietrzała ryba
smak- słodycz, lukrowość, spalenizna, dym coraz intensywniej buzuje, owoce zalane wodą z cukrem, tarta papryka, torf
finisz- długi, dym, torf, spalenizna, popiołki, delikatne suszenie
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 9:00 pm   

bartoszek napisał/a:
Wiktorze sampelek zdobyty dzięki nieocenionej uprzejmości Marcina z Łodzi :wink:

.. tak to widzę

Ledaig 09.03.2009/18.03.2020 11yo TTOW 54,5% 3/10
https://www.whiskybase.co...edaig-2009-ttow

zapach- przesłodzona marmolada, bryły torfu, buraczane wysłodki, farba, sól w nozdrzach, wysuszona zwietrzała ryba
smak- słodycz, lukrowość, spalenizna, dym coraz intensywniej buzuje, owoce zalane wodą z cukrem, tarta papryka, torf
finisz- długi, dym, torf, spalenizna, popiołki, delikatne suszenie


No a teraz powiedz po ludzku, co myślisz :) Ocena surowa, żadnych szczególnie ciekawych elementów? Ludziska tańczą kankana na pogrzebie?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 9:32 pm   

Nie jest według mnie surowa, pamiętaj iż jestem fanem Ledaiga.
Skłaniałem się bardziej w kierunku 2,5/10

Dla mnie Ledaig sprawdza się w wydaniu po sherry. Ale może to jest wynik tego że nie piłem dobrego Ledaiga z beczki po bourbonie i ślepo bronię tej teorii.. pewnie i tak jest.

Odnośnie tej konkretnej butelki; oczywiście ma wszystkie charakterystyczne cechy Ledaiga i ciężko byłoby próbując w ciemno nie odgadnąć skąd pochodzi.
Ale jak dla mnie jest słodka i to w sposób nużący, nieznośny i dość prymitywny. Brakuje warstwowości i złożoności. Jest z typu dość jednorodnych. Jest nijaka. Bardzo łatwo pijalna, ale nie chce się do niej wracać, bo i po co. Finisz jest dość długi, ale nie dzieje się w nim za wiele.

To tak w skrócie telegraficznym. Ale skoro jest tylu fanatyków tego wypustu może niech zabiorą głos w dyskusji


ps. piłem tylko sobie zapomniałem :oops:
https://www.whiskybase.co...edaig-2007-hisp
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:27 pm   

Bartoszek myłeś kieliszek? Bo z opisu wynika jakby tam coś w nim wcześniej umarło :lol: Już był taki jeden, który w jasno dał naszej Laddie 1.5, a w ciemno 6.75 :cool:
3/10 to poziom 5yo Ardbega, więc w to 2.5 bardziej wierzę ;)
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:51 pm   

Cytat:
Bartoszek myłeś kieliszek? Bo z opisu wynika jakby tam coś w nim wcześniej umarło :lol:


Otwarłem nowy 6-pak z logo Signatory zakupiony na ebay.de
Nie wiem w czym Niemiaszki moczyli te kieliszki i gdzie je przechowywali, ale..

.. klimaty o których piszesz są na pewno tutaj
https://www.whiskybase.co...1998-smws-27109



Cytat:
Już był taki jeden, który w jasno dał naszej Laddie 1.5, a w ciemno 6.75

.. trochę nisko chyba jednak mnie oceniasz tym porównaniem :roll: .. ale niech będzie.. mam spory luz i dystans już od dawna


Cytat:
3/10 to poziom 5yo Ardbega, więc w to 2.5 bardziej wierzę

mogę dać 2,5 ale to nic nie zmieni.. bo różnica jest statystycznie nijak zauważalna

Choć racja.. "sposób" czyli własna i wypracowana metodologia oceny whisky to temat na dużo obszerniejszy wywód
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 15, 2020 7:32 am   

Bartek napisał/a:
był taki jeden, który (...) w ciemno 6.75

Szczególarz!
...jednak nie, cofam, to było inne słowo.
No tak.
Geniusz... ;)

bartoszek napisał/a:
tylu fanatyków tego wypustu może niech zabiorą głos w dyskusji

Na razie byli za bardzo zajęci wstawianiem gdzie się da triumfalnych zdjęć siebie z butelką, względnie samej butelki ;) Chodzi mi o głos kogoś kumatego, zwłaszcza obytego z Tobermory/Ledaig, zdroworozsądkowego i z natury szlachetnego ;) Anyone?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Bartek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Arran
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 15, 2020 9:07 am   

bartoszek napisał/a:
Cytat:
Bartoszek myłeś kieliszek? Bo z opisu wynika jakby tam coś w nim wcześniej umarło :lol:


Otwarłem nowy 6-pak z logo Signatory zakupiony na ebay.de
Nie wiem w czym Niemiaszki moczyli te kieliszki i gdzie je przechowywali, ale..


No to masz odpowiedź, nasze whisky nie są kompatybilne z kieliszkami SV, sorry :(


bartoszek napisał/a:

.. klimaty o których piszesz są na pewno tutaj
https://www.whiskybase.co...1998-smws-27109


Zmyliła mnie ta wysuszona zwietrzała ryba


bartoszek napisał/a:

Cytat:
Już był taki jeden, który w jasno dał naszej Laddie 1.5, a w ciemno 6.75

.. trochę nisko chyba jednak mnie oceniasz tym porównaniem :roll: .. ale niech będzie.. mam spory luz i dystans już od dawna


Taka anegdota to była :lol: że trzeba być czujnym, bo człowiek nie wie kiedy ta whisky ponownie wypłynie.

bartoszek napisał/a:

Cytat:
3/10 to poziom 5yo Ardbega, więc w to 2.5 bardziej wierzę

mogę dać 2,5 ale to nic nie zmieni.. bo różnica jest statystycznie nijak zauważalna

Choć racja.. "sposób" czyli własna i wypracowana metodologia oceny whisky to temat na dużo obszerniejszy wywód


Mi to tam bez różnicy czy dajesz 2,5 czy 3 i tak jej już nie ma, krakowskim targiem może być nawet na 1 :)
Zamówiłem tego sztosa od HIPS na 6,5/10, w cenie 80 euro to chyba whisky roku 2019, no ale to dopiero przekonam się na własnym kieliszku.

Wiktor napisał/a:


bartoszek napisał/a:
tylu fanatyków tego wypustu może niech zabiorą głos w dyskusji

Na razie byli za bardzo zajęci wstawianiem gdzie się da triumfalnych zdjęć siebie z butelką, względnie samej butelki ;) Chodzi mi o głos kogoś kumatego, zwłaszcza obytego z Tobermory/Ledaig, zdroworozsądkowego i z natury szlachetnego ;) Anyone?


Ja nie jestem ani szlachetny, ani tym bardziej zdroworozsądkowy (potwierdza to fakt, że zdecydowaliśmy się na butelkowanie Ledaig z beczek 700xxx) więc nie pomogę :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów