bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie bottlingi
Autor Wiadomość
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 24, 2020 1:02 pm   

Wiktor napisał/a:
Zjadłszy wczesny obiad, na który składał się klasyczny eintopf z zielonej fasoli szparagowej i szpeku, okraszony żytnim chlebem na zakwasie, niniejszym odpisuję, że. ;)
Najpierw niech się zgłosi tych 14-tu... dobrze, dziesięciu złaknionych świeżaków desperacko "poszukujących wiedzy" i gotowych wydać kilkaset złotych na sześć sampli (bo że się zmieścimy na zawołanie w 200 euro za whisky na 6p. w jackowym pojęciu, trzeba zapomnieć), a potem już my im odpowiedni zestawik skroimy, brainstormingowo czy też nie ;)
Pozwolę sobie, niejako wyprzedzająco, wspomnieć, że żadnego samplingu nie będzie, bo takich ludzi znam, może, trzech? :lol:
Za to onlajnowe sesje z ambasadorami i bottlingi "specjalnie na rynek polski" schodzą na pniu - i taki jest prawdziwy obraz potrzeb świata whisky w Polsce AD 2020. I to nie jest obrażanie się na trudną do pojęcia rzeczywistość, tylko przeciwnie, jej zaakceptowanie.
Mission is over.


Ja się na taki sampling piszę.

Sesje online z ambasadorami i bottlingami na polski rynek schodzą bo nie ma innych, albo nie wiem jak je znaleźć i pewnie nie tylko ja mam ten problem.
Nic w tym dziwnego, że wchodząc w świat whisky osoby początkujące próbują tego co jest dostępne, myślę że każdy tak zaczynał i zaczynać tak będzie bo takie są z reguły początki wszelkich zainteresowań. A bez pomocy osób bardziej doświadczonych trudno ponad ten poziom niestety wyjść samemu.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 24, 2020 1:22 pm   

Gwynbleidd napisał/a:
bo nie ma innych

I to BOW ma je organizować przez kolejne 15 lat? ;)

Gwynbleidd napisał/a:
nie wiem jak je znaleźć

My też :cool: Dawniej mówiło się w takiej sytuacji: zrób to sam! To niekoniecznie uwaga akurat do Ciebie, raczej ogólna konstatacja ;)

Gwynbleidd napisał/a:
pewnie nie tylko ja mam ten problem

Pewnie nie tylko. Ale albo to nie jest aż taki problem, albo mających go wcale nie jest aż tak wielu, albo jakoś nie potrafią go wyartykułować, albo... Uszczęśliwianie na siłę nie ma sensu, a w uszczęśliwianiu już uszczęśliwionych tego sensu brak podwójnie ;) Dokładnie tak, jak z tym "bottlingiem na 10p." specjalnie "na polski rynek" :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Maj 25, 2020 8:14 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 24, 2020 2:00 pm   

Nie twierdzę, że BOW ma je organizować, raczej opisuję zastaną przez siebie sytuację, skąd inąd pewnie Wam lepiej znaną niż mnie.

Staram się robić sam, jak nadarza się okazja kupuję sample, które moim zdaniem mogą być dla mnie ciekawe, wydaje mi się że będą mi smakować, albo po prostu aby czegoś spróbować. Ale nawet pomimo tego, że jestem na początku swojej przygody z whisky już teraz mam dużo sampli, których za specjalnie próbować mi się nie chce bo wiem, że czasu na nie szkoda.

Brakuje mi tutaj, tak jak już ktoś wspomniał, informacji o współczesnych, stosunkowo łatwych do zdobycia butelkach, które Waszym zdaniem nie są wybitne, ale choć warte spróbowania jak się jeszcze nie ma Waszego doświadczenia. Ale rozumiem również, dlaczego szkoda Wam czasu na zajmowanie się czymś co już nie jest na takim poziomie interesujące.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 24, 2020 4:46 pm   

...po półtorej dekady zajmowania się tym właśnie, patrząc na dzieło i dzieła tego efekty... ;)

Może od początku było za wiele właśnie "pokazywania" przykładów dobrej whisky, zapraszania niejako na gotowe, podsuwania konkretnych recept, wskazywania i przekonywania? A za mały z kolei nacisk na to, żeby nauczyć rozumieć, czym jest ta dobra whisky i że chodzi tak naprawdę o to, by potrafić (a więc i chcieć) szukać jej samodzielnie?

"Understanding malt whisky" - czy ktoś czytał, lub choćby słyszał, o takiej książce, felietonie itp?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Maj 25, 2020 9:27 am   

bo wiesz Wiktor nieść kaganek jest najtrudniej ;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 25, 2020 9:46 am   

Kaganki już nikomu niepotrzebne, dziś niemal każdy za własnym reflektorem prowadzi ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Wto Maj 26, 2020 7:14 pm   

bartoszek napisał/a:
Odbiegając delikatnie od tematu to co mnie martwi od dłuższego czasu to przeniesienie tego co dzieje się na forum w sporej części do mediów społecznościowych typu Facebook.

Delikatnie mówiąc, a po mojemu mówię sprzeciw, jakimś tam "siłom rządzącym grupy FB" ,...... Closterkeller "Władza"......, co to bez honoru ślizgają się po wartościach tego forum. Od niedzieli jestem w szoku, jak tak można.
Cytat:

"Understanding malt whisky" - czy ktoś czytał, lub choćby słyszał, o takiej książce, felietonie itp?...

Tak
czy ktoś widział tak pięknie pokazaną Szkocję?
hiddenscotland instagram

Nawet jak mnie nie ma, jestem z forum BOW sercem, bo jego siłą przez te 15 lat byli też zwykli ludzie, świeżaki z hobby. Tego się nie kupi za lajki
Mission is over
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Sob Maj 30, 2020 9:38 am   

Ruda napisał/a:
choć Adam H. ma "spaczony gust", zawsze ocenia wysoko, chyba mu smakują ;) taki żarcik


Ano smakuja ;x krem z alembiku balsamem na bol zycia. Do tego oklad z piersi i zycie znow nabiera sensu.
_________________
Doing does
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Sty 17, 2021 9:43 am   

Kolejny dzień z polskimi botlingami:
1. Old Pulteney 2008 MMcK od Jarka Bussa - jabłka, brzoskwinie, lukreckja, mentole, glukoza, mocno alkoholowy
2. Secret Speyside 1995 BWM- winogrona, czereśnie, grappa, wiśnie w spirytusie, mleczna czekolada, delikatnie dymna
3. Tamdhu 1997 MMcK od Jarka Bussa - czereśnie, mleczna czekolada, krówki, śliwki w czekoladzie, kompot świąteczny, moncherry, delikatnie dymna, wytrawna, żelki harribo
4. Ledaig 2009 TTOW "Miś" - szuwary, wodorosty, białe owoce, ser z żurawiną, ognisko, morze, torf, świeże liście jałowca
5. Ledaig 2010 LD - ognisko, wodorosty, twaróg, mokra ścierka, zbytnia glukozowa słodycz, torfowa
6. Ledaig 2009 TTOW "Cud" - otwieranie bombonierki, czekolady, wiśnie, czereśnie, delikatnie torfowy, morski, w drugim planie wychodzą wodorosty, delikatny tytoń, makakuja, bagnista
7. Port Charlotte 2004 TFM - mydliny, czerwone owoce, delikatnie torfowa, morze, gorzka czekolada, wytrawność


https://t6.ifotos.pl/mini/polskiejp_qqssnxn.jpg
Ostatnio zmieniony przez Tomek1 Pią Kwi 16, 2021 12:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Sty 17, 2021 8:07 pm   

A czy ktoś próbował Caol Ila od Jarka Bussa (Adelphi)? Niedawno widziałem na aukcji 2 butelki cena była znośna. Warto?
 
 
satma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Longrow
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 145
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 18, 2021 4:31 pm   

Aleście chłopaki rozpętali akcję.
Widzę, że pokazało się sporo więcej chętnych na oficjalne testowanie polskich prób rozlewania ;)
Jakby to z głową przeprowadzić to nie byłby to głupi pomysł ale pokusiłbym się, że to wszystko przez poświęcenie Waszych wątrób w celu sprawdzenia czy to się da pić bez coli ;)
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Sty 19, 2021 4:21 pm   

satma napisał/a:
Aleście chłopaki rozpętali akcję.
Widzę, że pokazało się sporo więcej chętnych na oficjalne testowanie polskich prób rozlewania ;)
Jakby to z głową przeprowadzić to nie byłby to głupi pomysł ale pokusiłbym się, że to wszystko przez poświęcenie Waszych wątrób w celu sprawdzenia czy to się da pić bez coli ;)

Nie odpowiadam za ból dupy typków którzy "w dupie byli i gówno widzieli" ;)
 
 
mEjdej 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: Sam już nie wiem..
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 44
Skąd: BDG
Wysłany: Śro Sty 20, 2021 12:51 pm   

nogreg napisał/a:
A czy ktoś próbował Caol Ila od Jarka Bussa (Adelphi)? Niedawno widziałem na aukcji 2 butelki cena była znośna. Warto?


Piłem:

CAOL ILA 2007 52.7%

OKO: ciemno złota.
NOS: dym tytoniowy, popiół, wygaszone ognisko – powiedziałbym, że to Laphroaig a nie Caol Ila. Pod dymną pierzyną, słodka, okrągła, przyjemnie gładka i owocowa, mleczna czekolada, momentami odrobina białego pieprzu. Po czasie: wędzona ryba ,nieco jodyny/szpitala.
JĘZYK: słodki dym, przyjemnie gładka, świetnie przykryty alkohol. Czerwone owoce i wanilia. Fajnie walcząca słodycz z popiołami i dymem.
FINISZ: długi, dymny, słodki. Tytoń i ognisko w najlepszym wydaniu.

OCENA: 88/100
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro Sty 20, 2021 4:37 pm   

Dzięki za info, czyli jak się licytacja nadmiernie nie rozhula, to warto.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Maj 29, 2021 2:45 pm   

Kolejne pozycje:
1. Glentauchers 1996 LD - śliwki, dojrzały agrest, czeresnie, landrynki, jarzębina; owocowy, kwaskowy, muszkat, śliwki, czereśnie
2. Glenfarclas 2002 JB - owocowość, słodkość, wiśnie, czereśnie, susz wigilijny, owoce leśne, pestki, przyjemna wytrawność
3. Bruichladdich 2009 TTOW - owocowość i bagnistość, winna, przypalona marmolada do ciasta, tobermorowaty
4. Kavalan 2015 JB peated - słodycz, kwaśna kawa, zdecydowanie za mało peated
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów